DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Vergi kaçıran iş yerini nasıl nereye şikayet ederim?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
27
Cevap
0
Favori
45.002
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Vergi kaçıran iş yerini nasıl nereye şikayet ederim?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3288 Mesaj
      04 Mayıs 2007 00:21:49 Konu Sahibi
      Faturasız bilgisayar satan, ve sattığı ürünlere fiş kesmeyen bir bilgisayarcı var. Bunu şikayet etmek istiyorum ve gerekli cezanın uygulanmasını istiyorum. Fakat nereye şikayet edeceğim konusunda kararsızım.

1. Emniyete suç duyurusunda mı bulunmalıyım?

2. Bulunduğum şehirdeki vergi dairesine mi şikayet etmeliyim?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
    • Yarbay
      2646 Mesaj
      04 Mayıs 2007 00:23:12
      Maliyeye şikayet et onlar gereğini yapar

|
      |

• Yarbay
      3288 Mesaj
      04 Mayıs 2007 00:25:55 Konu Sahibi
      Maliyeye sikayet nasil oluyor ki? Binadan iceri girip sikayetim mi var demeliyim?

|
      |
    • Yarbay
      2646 Mesaj
      04 Mayıs 2007 00:29:34
      Hayır hiç gerek yok telefon aç veya dilekçe yaz şikayetini bildir.
      İşletme adını , adresini sorarlar, şikayetini alırlar.
      Senin bilgilerinide isteyebilirler fakat isteseler bile bu bilgileri gizliyorlar.

|
      |

• Emekli Yönetici
      15880 Mesaj
      04 Mayıs 2007 00:38:19
      ya neden bizim bilgilermizi istiyorlar ki anlamıyorum. KArdeşim suç duyyurusunda bulunuyor git incele senin işin bu. bu yüzden millet şikayette bulunmuyor işte karşı taraf ya belalıysa benim şikayet ettiğim anlaşılırsa falan diye hep korkuyor ve şkayet etmiyor. Keşke herkes böyle vergi kaçakcılarını şikayet etse

|
      |

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

• Yarbay
      2646 Mesaj
      04 Mayıs 2007 00:50:17
      quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

ya neden bizim bilgilermizi istiyorlar ki anlamıyorum. KArdeşim suç duyyurusunda bulunuyor git incele senin işin bu. bu yüzden millet şikayette bulunmuyor işte karşı taraf ya belalıysa benim şikayet ettiğim anlaşılırsa falan diye hep korkuyor ve şkayet etmiyor. Keşke herkes böyle vergi kaçakcılarını şikayet etse

bu bilgileri istiyorlar,ama asla vermezler karşı tarafa
      ama yok benim şikayet ettiğimi bilsin dersen ismini gizlemezler.
      bunları istemeleri gayet normal yoksa asılsız bir sürü ihbar alabilirler aynı kişilerden.
      böylede asılsız ihbar yapılır aslında,ama dediğim gibi gizli tutuluyor bilgileriniz

|
      |

• Emekli Yönetici
      15880 Mesaj
      04 Mayıs 2007 00:52:58
      quote:

Orjinalden alıntı: NetX

Alıntıları Göster

bu bilgileri istiyorlar,ama asla vermezler karşı tarafa
      ama yok benim şikayet ettiğimi bilsin dersen ismini gizlemezler.
      bunları istemeleri gayet normal yoksa asılsız bir sürü ihbar alabilirler aynı kişilerden.
      böylede asılsız ihbar yapılır aslında,ama dediğim gibi gizli tutuluyor bilgileriniz

hımm doğru haklısın

|
      |

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

• Binbaşı
      1449 Mesaj
      04 Mayıs 2007 00:57:05
      daha dün yönetim dersinde bunu tartıştık benim cevabım önce şirketin en üst yetkilisini uyarmak hatanın devam etmesi sonucunda da devlete şikayet etmek ama orda çalışan biriysen o şirkette işin bitmiş ve diger şirketlerde de iş bulabilmen kolay olmaz iyice düşündüysen sorun yok elinde çok sağlam deliller olmalı yoksa vergi kaçırdıgını ört bas eden şirket şikayete karşılık seni de yalancı durumuna düşürecek bi örtbası da uydurur yani minareyi çalan kılıfını hertürlü hazırlar ekonomi hocamız böyle bi durumda kendisinin bile sessiz kalacagını söyledi yani kariyer ve para sorunu yaşamayı herkes goze alamaz helal olsun

|
      |

• Yarbay
      2646 Mesaj
      04 Mayıs 2007 02:02:59
      # jackal # haklısın
      Bundan 3-4 sene önce bir arkadaşım bir işletmeyi şikayet etti maliyeye dilekçe yoluyla.
      Daha sonra telefonla aranarak görüşme talep edildi o da kabul etti 2 memur geldi ve görüştüler.
      Maliyenin istediği şeyler gerçekten ağırdı ve şikayet sahibi ben size bildiriyorum vatandaş olarak, ister kontrol edin ister etmeyin dedi onlarda teşekkür edip ilgileneceğiz dedikten sonra gittiler.
      İnanırmısınız gizli yapmadı bu olayı işletme sahibi de biliyordu şikayet edeceğini
      Bir süre sonra şikayet edilen işletmeye maliyeden gelip yüklü bir ceza kestiler

Birisi seni şikayet edecem diyordu , diğeri de et tabi diyordu
      Ve işin daha garip tarafı bu olaydan sonra bu kişiler asla birbirlerine düşman olup kin beslemediler :)
      Hala birbirleriyle görüşüp, konuşurlar hatta bir ara ramazan'da iftara davet edilmişti işletme sahibi

|
      |

• Binbaşı
      1449 Mesaj
      04 Mayıs 2007 04:51:07
      quote:

Orjinalden alıntı: NetX

# jackal # haklısın
      Bundan 3-4 sene önce bir arkadaşım bir işletmeyi şikayet etti maliyeye dilekçe yoluyla.
      Daha sonra telefonla aranarak görüşme talep edildi o da kabul etti 2 memur geldi ve görüştüler.
      Maliyenin istediği şeyler gerçekten ağırdı ve şikayet sahibi ben size bildiriyorum vatandaş olarak, ister kontrol edin ister etmeyin dedi onlarda teşekkür edip ilgileneceğiz dedikten sonra gittiler.
      İnanırmısınız gizli yapmadı bu olayı işletme sahibi de biliyordu şikayet edeceğini
      Bir süre sonra şikayet edilen işletmeye maliyeden gelip yüklü bir ceza kestiler

Birisi seni şikayet edecem diyordu , diğeri de et tabi diyordu
      Ve işin daha garip tarafı bu olaydan sonra bu kişiler asla birbirlerine düşman olup kin beslemediler :)
      Hala birbirleriyle görüşüp, konuşurlar hatta bir ara ramazan'da iftara davet edilmişti işletme sahibi

istisna olmuş
      ekonomi hocamızın deneyimleri ve duyumlarına göre işletmeyi şikayet eden eleman işten kovulursa işletmenin etigine aykırı geleceginden eleman iş veren tarafından psikolojik olarak bezdirilir yani iş konusunda fazla yüklenmekten hırsız dedikodularına kadar bi çok şey yapıp kendi kendine istifasını saglayabilir ve genellikle bu elemanlar ispiyoncu olarak kabul edilir ve diger firmalar tarafından kolay kolay işe alınmazlar yani senin anlattıgına şaşırdım dogrusu

|
      |

• Binbaşı
      1814 Mesaj
      04 Mayıs 2007 06:35:22
      vergi kaçırmayan işyeri mi var ki memlekette..

|
      |

• Binbaşı
      1736 Mesaj
      04 Mayıs 2007 08:14:20
      Alo 189 u ara

|
      |

TR Bronze-5--EUW Bronze-5 (Kore ligine kabul bile edilmedi.)
    • Yarbay
      16836 Mesaj
      04 Mayıs 2007 09:05:23
      türkiyenin yarısını şikayet etmen kazım o zaman

|
      |

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <
    • Yarbay
      3712 Mesaj
      04 Mayıs 2007 09:40:36
      ALO MALIYE 189 guveneblirsınız.

|
      |

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....BÜYÜK ATATÜRK...TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR...
    • Yarbay
      2422 Mesaj
      04 Mayıs 2007 10:59:00
      Bir dilekce yaz, ismini filan yazma dilekceye, işte şu şu bölgede şu kişi vergi kaçırıyor gibilerinden ne yazcaksan bunu yaz.Sonrada Örn Of Maliye müdürlüğüne yaz zarfa at postaya gitsin, onlar ilgilenirler...

|
      |

• Yarbay
      2865 Mesaj
      04 Mayıs 2007 11:15:26
      bir yerden bir şey almıştım bir zamanlar.fiş istedim vermedi.koçan bitti demişti.bende daha yaşım
      ufak o zaman.saf saf ertesi gün gittim.başka bir mazeret uydurdu.tepem attı o zaman.
      maliyeye gittim.nasıl olduysa 10 dakika sonra beraber işyerine gittik.fişimi aldım.sonra bana sen gidebilirsin dediler. ne yaptılar sonra bilmiyorum.

|
      |

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."
    • Binbaşı
      1143 Mesaj
      04 Mayıs 2007 11:32:13
      Dilekçeye ismini yazmaz isen çok çok önemli bir ihbar değilse dilekçen işleme konmaz

|
      |

• Yarbay
      3288 Mesaj
      04 Mayıs 2007 22:45:04 Konu Sahibi
      Bir çok alışveriş yaptım, fatura kesmediler, en son da kredi kartı ile alışveriş yaptım. Bu bir kanıt olabilir mi? Yani kredi kartımdan para çekildi ama bana fatura kesilmedi. Herhalde iş yerinin de kayıtlarına geçmiştir bu kredi kartı hareketi.

|
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      04 Mayıs 2007 23:32:30
      quote:

Alo 189 u ara

cevap 10 mesaj sonra gelmiş en kısa ve hızlı çözümdür.kağıt işine gerek yok telefon açmanız yeterli.

bu sorunuzun cevabıydı...

bu da fatura kesmeyen bilgisayarcının aslında size fatura kesmediği artık sebep neyse, ama bakkal gibi bunun kaçışı yoktur.kesmedikleri faturaları daha sonra kesiyorlar sonuçta stok giriş çıkış mecburen kesecekler sene sonunda stok sayımı filan yapılır.ciddi de incelenir kaçırabileceklerini zannetmiyorum.

mebla düşükse uğraşmayın bence özel bir şey değilse.

edit:imla

edit2:içiniz rahat etsin diye şimdi aklıma geldi zaten kredi kartı çektirdiyseniz mecburen kesecekler o faturayı ama taktım kafaya diyorsanız buyrun this is Türkiye.

|
      |
    • Yüzbaşı
      878 Mesaj
      04 Mayıs 2007 23:39:52
      quote:

Orjinalden alıntı: # jackal #

Alıntıları Göster

istisna olmuş
      ekonomi hocamızın deneyimleri ve duyumlarına göre işletmeyi şikayet eden eleman işten kovulursa işletmenin etigine aykırı geleceginden eleman iş veren tarafından psikolojik olarak bezdirilir yani iş konusunda fazla yüklenmekten hırsız dedikodularına kadar bi çok şey yapıp kendi kendine istifasını saglayabilir ve genellikle bu elemanlar ispiyoncu olarak kabul edilir ve diger firmalar tarafından kolay kolay işe alınmazlar yani senin anlattıgına şaşırdım dogrusu

Teoride ayrı; pratikte ayrı

|
      |

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.