Şimdi Ara

Vectra C alacağız.Lütfen yardımm.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
17.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Opelci arkadaşlar,babama acil olarak vectra c almayı düşünüyoruz,Temiz bir Ankara arabası olacak vergisi düşük olsun diye 1.6 motor düşünüyoruz ve 2004 veya 2005 model olacak.Bütçemiz 23.000 24.000 civarı tabiki km si de 80.000 geçmemiş olsa daha iyi olacak.

Fakat aklımıza takılan sorular var,aracın herhangi bir kronik sorunu varmı?1.6 motor çekişte falan nasıldır?Yakıt olarak ise litre bazında ne kadar yakar lpg ile?Birde piyasasına bakarsak bizim bütçemize göre temiz bir araç bulabilirmiyiz?Bu bütçeye en iyisi 1.6 comfort mudur yoksa daha iyisinide bulabilirmiyiz? Sorularıma yardımlarınızı bekliyorum...

• 25.000 TL ye 2006 ve üzeri ( makyajlı kasa ) almanızı tavsiye ediyorum.

Yaklaşık 4 ay önce istanbulda opel gedizlerden aldık lavato marka lpg taktırdık gayet memnunuz. Uzun yollarda çok rahat.

Kalkışı ağırlığından dolayı geçtir diyebilirler ancak normaldir.

lpg ile ortalama 25 kuruş yakmaktadır. Bensizde ise biraz yüksektir ( 43-45 kuruş)

Uzun yolda lpg ile ortalama 17 kuruş yaktı. ( 2000 km )

Herhangi bir kronik sorunu yok diye biliyorum.

fiyatına göre alınabilecek arabalar içinden en iyilerinden bir tanesidir bence.
  • 2008 1.6 comfort landirenzo lpg li şehir içi ( sıkışık trafik pek yok ) sakin kullanımda 18 krş normal kullanım 20 biraz agresif 22 krş şehir dışı 90 -100 arası klima kapalı 13 krş(lpg litresi 1.85 ten alındı) , 120-130 arası klima açık 20 krş civarı yakmaktadır

motor motordan ne beklediğine bağlı olmakla birlikte genel kullanımda sıkıntı yaratmaz (bayır yukarı çift yönlü sıkışık yollar dışında) klimayı açmakta motoru bayağı sakinleştiriyo

aynı zamnada 2004 1.6 da kullandım ufak farklar var ancak çoğu şey aynı

kronik sorun neredeyse her araçta olduğu gibi (illaki büyük sorun olmasına gerek yok ) vectra c dede mevcut örn arka kül tablası nın bozulması cam açma kapama tuşunun bulunduğu kısımda soyulmalar vs
    ancak 2004 vectralardaki bence en önemli kronik sorun aracın yağ yakmasıdır bir çok kişi bu durumdan şikayetçi yağ değişimindne yağ değişimine yaklaşık 3-4 litre yağ eksiltebiliyor

genel olarak tavsiye ederim tabi kullanım amacınızada bağlı olarak eğer sürekli şehir içi kullanacaksanız bence almayın çünkü bu araç farkını şehirdışında belli ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikam91 -- 18 Eylül 2010; 23:52:29 >

• babamda 2004 confort var. benzinde kullanıyoruz kullanıma göre çok farklılık gösteriyor. son ölçtüğümüzde sadece babam kullandı arabayı 30 krş yaktı. gayet sakin kullanım (genel olarak şehir içi. sadece haftada 1 kere 30 km lik memlekete gidiyoruz) kullanım olarak gerçekten çok güzel araç rahatlık sessizlik çekicilik vs vs. hız sever biri isen 1.6 tavsiye etmem. sadece 1 ve 2. viteste kuduruyo gerisi vasat. yol bilgisayarının verilerine göre full gaz yaptığımda 100/30lt'ye kdr çıkıyor.(30u gördkten snrada hız isteği kayboluyo zaten :P 2003 eylülde 0 aldık 60 binde şuan. daha hiç başımızı ağrıtmadı. başka soruların varsa elimden geldiğince cvplyabilirim.
  • 2004 vectra comfort 1.6 var ocak ayında almıştımm şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. nisan ayında brc marka lpg taktırdım. benzinle 35-40 kuruş civarı yakıyordu şehir içi şuanda 20-23 kuruş civarı yakıyor uzun yolda klima açık hızımda ortalama 120 iken 18 kuruş yaktı.1.6 motor yetiyor drift yapmayacaksan motor ideal uzun yolda çok rahat ancak şehir içinde insan biraz helede istanbul trafiğinde küçük arabayı arıyor ister istemez. bu arada aracım şu anda 33.000 km' de şehir içi için tavsiye etmem ancak benim gibi uzun yol için alacaksan verdiği güven, rahatlık ve konforu bu fiyata başka bir arabada bulman mümkün değil..
  • Alacaksanız Elegance donanımlısını almanızı öneririm. Gerçekten çok güzel ve yararlı özellikleri var. Tam dolu bir araç. 7 senedir sorunsuz kullanıyorum. Sıralı sistem LPG takarsanız araç dizel kadar ekonomik oluyor.Sıralı sistem BRC tavisye ederim.
  • aracın kronik sorunu yağ eksiltmesidir.bizde 2004 bir tane var.
  • peki arkadaşlar 2004model civarı 2.0 tdi bi vectra nasıl dersiniz. bilen arkadaşlardan onun da yorumunu alabilirmiyiz..
  • Carina 2.0 E aracımı sattıktan sonra 2004 Vectra 1,6 aldım. carinadan sonra çok hantal gelmişti, tipine ve donanımına diyecek birşey yok fakat hantallığı ve sert amortisörleri sebebiyle zarar ederek aracı sattım ve tekrar toyotaya döndüm.Aracın kronik sorunları ise; 1-kapı açma kollarında kullanılan malzeme çok yumuşak ve tırnak izi vs filan çıkıyor 2-klima açma kapama düğmesi bozuluyor 3-motor yağ yakabiliyor...Araca iyi yada kötü diyemem, eğer konfor, donanım, güvenlik diyorsanız hiç beklemeyin alın. Fakat performans, kullanım rahatlığı diyorsanız başka araca bakın...
  • O paraya hayatta benzinli almam, o rakama 1,9 cdti alırsın, hem LPG ile uğraşmazsın ( yoksa her 5-10 binde bir lpg ayarı yaptırırsınız), hem LPG kadar ekonomik, hemde 1.6 benzinliden çoook daha güçlü... akıl var, mantık var...
  • 6,5 sene vectra C elegance kullandım. Konforu, yol tutuşu ve donanımı on numara araç FAKAT, motor yağ yakıyor. Özellikle Lpg ile kullanmaya başladığımdan beri yağ yakışında biraz daha artış olmuştu. En büyük kronik problemi yağ yakma(2003-2004-2005). Klima butonları sıkıntılı olabiliyor, kapı plastiğinde soyulmalar bende de olmuştu. Arka küllük bozuktu. Bunun dışında bir problem yaşamadım. En güzel tarafı yürüyeni sağlamdır. Ön takım arka takım sapasağlam. Bence tek handikapı yağ yakması, onun dışında oldukça iyi bir seçim
  • Motoruyla ilgili bir handikap daha; Triger seti değişimi her 60bin kmde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.