Şimdi Ara

Ve proje onaylandı! Taksim Meydanı’na dev cami yapılacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
0
Favori
9.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ve proje onaylandı! Taksim Meydanı’na dev cami yapılacak

Onaya ilişkin karar İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, İstanbul Müftülüğü ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne gönderildi. Onaylanan proje ünlü mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman'ın imzasını taşıyor.

Onaylanan projeye göre cami 900 metre taban oturumu üzerinde, yaklaşık 21 metre yükseliğinde olacak. 9.6 metre yüksekliğinde bir kubbesi olacak cami Sular İdaresi bitişindeki 1482 metrekarelik alanda inşa edilecek. Projede caminin altına otopark ve sosyal kültürel faaliyetler için konrefans salonu inşa edilmesi de planlanıyor. Caminin inşasına planlanan alandaki dükkanların tahliye edilmesinin ardından başlanacak. Caminin yapılacağı alan Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olduğu için çalışmalar Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün koordinesinde başlatılacak. Taksim bölgesine cami yapılması daha önce de gündeme gelmiş hazırlanan çeşitli projeler uygulama aşamasına geçemeden mahkemeler tarafından iptal edilmişti.

Kayn ak:www.yeniakit.com.tr/haber/ve-proje-onaylandi-taksim-meydanina-dev-cami-yapilacak-274931.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKonyalı42 -- 6 Şubat 2017; 18:39:37 >

• ne desem gg
  • Keske çamlica yerine buyuk cami Taksim e yapilsaydi. Gerçekten taksimde etrafa baktigin zaman kilise goruyorsun ama cami yok. çamlica arti taksim fuzuli olur. Benim fikrim boyle.
  • tarihi eser inşa edecekler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

Keske çamlica yerine buyuk cami Taksim e yapilsaydi. Gerçekten taksimde etrafa baktigin zaman kilise goruyorsun ama cami yok. çamlica arti taksim fuzuli olur. Benim fikrim boyle.

niye hocam heryerde cami görmeyince komaya mi giriyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyükçekmecedeki sancaklar camisini örnek alsınlar.Öyle kubbeli minareli cami gitmez oraya.
  • Gerçekse çok güzel haber.
  • Referandum öncesi bu konunun açılması demek milleti ayaklandırıcaklar, sonra milliyetçi kesimden bu karşı çıkanlar gezici vs denip oy isteyecekler.

Oy için insanları iç savaşa çekmekten çekinmez bunlar.

Şu durumda chp tabanı bu konu ile ilgili sessiz kalması gerek hatta biz de destekliyoruz denebilir.

Şu yakın zamanda sol kesimin ayaklanacağı karşı çıkacağı her işi yapabilirler, dolduruşa gelmemek lazım.

• Zaten taksim iyice arap istilasına döndü, araplarla arap sevici esnaf takılsın kendi kendine.

• Adam bölümü akit forumuna çevirdi resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

Referandum öncesi bu konunun açılması demek milleti ayaklandırıcaklar, sonra milliyetçi kesimden bu karşı çıkanlar gezici vs denip oy isteyecekler.

Şu durumda chp tabanı bu konu ile ilgili sessiz kalması gerek hatta biz de destekliyoruz denebilir.

Şu yakın zamanda sol kesimin ayaklanacağı karşı çıkacağı her işi yapabilirler, dolduruşa gelmemek lazım.

Cami yapılmasını aslında istemeyipte, Oy kaygısıyla istiyormuş gibi davranmakta ilginç bir durum.

• Burası bir arap ülkesi.O yüzden oldukça olağan bir durum,dev bir caminin yapılması.
  • "Bir durağın yerini değiştirmek için bile halka danışacağız" diyen Kadir Topbaş nerede?
  • Şimdi aleyhe yorum atsak dinsiz oluruz

• Oooh masallah masallah . Gecmis olsun

• Helal olsun bu cami yapılmalıydı.
  • Mesaj atarken sarjin bitince, gidip belese cami prizlerinden sarj ediyorsun sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacemonkey -- 6 Şubat 2017; 19:41:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

Referandum öncesi bu konunun açılması demek milleti ayaklandırıcaklar, sonra milliyetçi kesimden bu karşı çıkanlar gezici vs denip oy isteyecekler.

Mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Areyouradyo

quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

Keske çamlica yerine buyuk cami Taksim e yapilsaydi. Gerçekten taksimde etrafa baktigin zaman kilise goruyorsun ama cami yok. çamlica arti taksim fuzuli olur. Benim fikrim boyle.

niye hocam heryerde cami görmeyince komaya mi giriyorsunuz

Taksimde Cami olmamasi beni hep sasirtmisti. Yani taksimde bir Cami olmasi normal bir sey. Sadece bunu soyledim. Hiç bir dine inanmasamda . Yani sabir fikirli hiç olmadim. Rakiya saraba olan vergi indirilsin. Birde banliyö trenleri baslasin Akp ye oy bile atarim.
  • Taksimin çektiği nedir böyle :) Sürekli aksiyon.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.