Şimdi Ara

Ve proje onaylandı! Taksim Meydanı’na dev cami yapılacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
0
Favori
9.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

quote:

Cagri filminde Peygamberimizin yaptirdigi gibi camiler yapilmali. Sade ve amaca hizmet eden. Simdi yapilanlar gosteris meraki ve israf

Camilere nasıl fazladan para harcanip gösteriş yapılıyor? Kubbe yaparak mi? Minare yaparak mı, klima bağlayarakmi?

Peygamberimiz dönemi ile şimdi çok farklı.

O zaman nüfus yoğunluğu azdı. Şimdi fazla.

Çağrı filmindeki gibi camilerimiz olsa. " Şu kiliselere, sinagoglara bakın. Birde Camilere bakın. Camilerden utanıyorum. Ne kadar gerilerde kalmissiniz " diye bahane üretenler çok olurdu.

Lüks ve istafin olduğu camiyi tabiki savunmam. Fakat bu şekilde bir camiyi hiç görmedim.

Yeni yapilanlarin hepsi israf. O suslemeler vb zaten islama uygun degil. Kocaman binalari isitmak sogutmak ayri israf. Peygamber Efendimiz hadisinde yeryuzunun bize mescit kilindigi buyruluyor. Yani temiz olan her yerde namaz kilinir. Namaz icin cami aramaya gerek yoktur.

Araplaştık Araplaştık diyenler var ya bilip bilmeden, asıl Araplaştığımızın göstergesi budur işte. Minare yapılmasın, büyük camiler yapılmasın, o bidat, bu bidat, şu haram diye Vehhabi zihniyetidir asıl bizim için en büyük problem.

Ben Peygamberimizin yasantisina yaptiklarina bakarim. Peygamberimiz gosterisli mescitler yapamaz miydi? O yapmadigina gore biz de yapmamaliyiz ( O gunun teknilojisi ile yapilamazdi vb demeyin. O cagda da nasil yapilar yapildigi ortada)

Yapamazdı ve yapmazdı da. Şuan yapılıyor olmasının da hiçbir mahsuru yoktur. Ayrıca 1000 küsür senelik Türk İslam geleneği bitti, yetmedi, elin terörist Arap'ının yaydığı Vehhabi akımına mı kaldı nereye ne yapılacağı, neyin gösterişli olup olmadığı falan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: smartenes

quote:

Orijinalden alıntı: leoga66

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leoga66

quote:

En beğenilen mesaj ülkenin özeti. Yıllardır ülkenin vatandaşlarını nasıl uyuttuklarını nasıl kandırdıklarını görün

Biz ona Allah korkusu diyoruz sizde olamayabilir ama Allah'a şükür biraz olsun bizde var.

Inandığin dinin günah sistemine göre, bana attığın iftirayı hesap edersek eğer benim içimde Allah korkusu varsa sen şuan dinden çıkmış oluyorsun ve sana hakkımı helal etmiyorum. Yeterince anladığın dilden ve anlamadığın dinden konuşmuşumdur umarım. Hadi iyi ağlamalar az önce aforoz olmuş troll kardeş.

ne alakası var orda bilerek "olabilir" dedim şuan siz bana iftira attınız ve ne kadar kolay dinden çıkartıyorsun

Yine mi mağdursunuz :D siyasete atılmanı öneririm bu kadar mağduriyet yaratma yeteneği boşa gitmemeli

neden bu kadar cahilsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leoga66 -- 7 Şubat 2017; 8:39:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tamamen şov. Halka yapılan şov resmen.

Bunun ne kadar gereksiz olduğunu bilip eleştiri yapacak adamlarda dinsiz damgası yiyecek, yiyor zaten.

Ne zaman aklınızı başınıza toplayacaksınız.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cagri filminde Peygamberimizin yaptirdigi gibi camiler yapilmali. Sade ve amaca hizmet eden. Simdi yapilanlar gosteris meraki ve israf

Camilere nasıl fazladan para harcanip gösteriş yapılıyor? Kubbe yaparak mi? Minare yaparak mı, klima bağlayarakmi?

Çağrı filmindeki gibi camilerimiz olsa. " Şu kiliselere, sinagoglara bakın. Birde Camilere bakın. Camilerden utanıyorum. Ne kadar gerilerde kalmissiniz " diye bahane üretenler çok olurdu.

Lüks ve istafin olduğu camiyi tabiki savunmam. Fakat bu şekilde bir camiyi hiç görmedim.

Yeni yapilanlarin hepsi israf. O suslemeler vb zaten islama uygun degil. Kocaman binalari isitmak sogutmak ayri israf. Peygamber Efendimiz hadisinde yeryuzunun bize mescit kilindigi buyruluyor. Yani temiz olan her yerde namaz kilinir. Namaz icin cami aramaya gerek yoktur.

Araplaştık Araplaştık diyenler var ya bilip bilmeden, asıl Araplaştığımızın göstergesi budur işte. Minare yapılmasın, büyük camiler yapılmasın, o bidat, bu bidat, şu haram diye Vehhabi zihniyetidir asıl bizim için en büyük problem.

Ben Peygamberimizin yasantisina yaptiklarina bakarim. Peygamberimiz gosterisli mescitler yapamaz miydi? O yapmadigina gore biz de yapmamaliyiz ( O gunun teknilojisi ile yapilamazdi vb demeyin. O cagda da nasil yapilar yapildigi ortada)

Yapamazdı ve yapmazdı da. Şuan yapılıyor olmasının da hiçbir mahsuru yoktur. Ayrıca 1000 küsür senelik Türk İslam geleneği bitti, yetmedi, elin terörist Arap'ının yaydığı Vehhabi akımına mı kaldı nereye ne yapılacağı, neyin gösterişli olup olmadığı falan ?

Peygamberimizin sunnetine yasantisina laf ediyorsan diyecek baska sozum yok.

• Olley be tam da ülkenin ihtiyacı olan şey. Bu hamleyle üretim tavana cıkar,dolar düşer.

• ne gerek var diyeceğim hemen din düşmanı ilan edeceksiniz, kardeşim ibadetini istedikten sonra her yerde yapabilirsin işinize geldi mi uçakta bile namaz kılmasını biliyorsunuz ama işinize gelmedi mi din elden gidiyor nidalarına başlıyorsunuz

memlekette cami kıtlığı mı var ? oraya vereceğin milyonlara aç doyur garipleri sevindir daha büyük sevap
  • quote:

quote:

quote:

Selçuklu, Osmanlı zamanında ki camilerdede Kubbe, minare, hat sanatı, boyama var.

Peygamberimiz zamanında ki camileri istiyorsak, giyimimiz, yememiz, esyalarimiz, kullandiklarimiz da aynı olmalı. Aynı olmayacağına göre, camilerimizde böyle güzel.

Camilerin çok büyük bölümünde , ısıtma soğutma yapılmıyor.

Isıtma soğutma yapılanların büyük bölümünü de cami cemaati karşılıyor.

Hatta yeni yapılan camilerin maaliyetleride, vatandaştan toplanan yardımlarla karşılanıyor.

Namaz her yerde kılinir. Fakat camiye gerek yoktur denilemez. İhtiyaç olmayan yere cami yapmak, lukse kaçmak ise, tabiki doğru değil.

• Camii yapılması mesele değil, Asıl mesele Taksim meydaninin bir şekilde kapatılması.

Benim için en önemlisi 1 Mayıs İşçi bayramı. Taksim bir semboldur, fakat devlet karşıtı bir bayram olarak algilandigi için buranın bir şekilde kapatılması adına büyük mücadele veriliyor. Avm olmadı, Şimdi camii :) karşı çıksan " oo gevur " Ne kadar basit yahu

• Kuroki K kullanıcısına yanıt
  • Beyoglu ilcesi mini feferandum yapsin cikan sonuca gore cami yapilsin ya da yapilmasin. O bolgede ikamet edenler ve isyeri sahibi olanlar karar versin. Bu cok mu zor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş şart mı ya?

Lafa bak Taksim'de Cami yokmuş.

Sultanahmet'teki ne?

İlla her yerde cami olmak zorunda mı? İbadet gösteriş için yapılmaz. Yok Mega Camii, yok hiper camii, yok 10 katlı camii...

Memlekette her mahallede nerdeyse 5 camii var ne zaman dolu bunlar? Anca Ramazan'larda ve bayramlarda. 2 adım ötedeki camiye gitmez üşenirler sonra da Taksim'de büyük eksiklikti derler.

Gerçi hoş gezi parkından içlerinde ukte kaldı illa Taksim'e bir şeyler yapmaları lazım.
  • küçük teröristler mi yetiştircez anlamadım

he bu arada taksimde sıkar kardeş o çomar ilçelerinize benzemez taksim
  • Emperyalist güçler bile bu milletin benliğini bu kadar unutturmaya çalışmadı.Türk yurdunu Araplaştıranlara lanet olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 7 Şubat 2017; 12:44:3 >
  • İhtiyaç cami değil klise değil yeni devlet binası değil.Teknolojimizi geliştirecek yatırım lazım.

• Bildiğim kadarıyla namazlarda insanlar problemler yaşıyor. Cami yapılsın, yapılsın da beton yığınına çevirmesinler artık şu Taksim'i, şehri, Türkiye'yi. Zamanlaması manidar diyenlere katılmakla birlikte, olası provokasyonlara karşı dikkatli olmalarını da rica ediyorum. Varsın AKM'yi de yıksınlar, unutmayın ki bizler yapılara, şekillere dayanarak aklın yönetimini, akılsızlara kaptırmış kesimiz. İmkan geldiğinde, akılsızlara bu kez akıl ile yaklaşıp, akılsızlığı bir daha bu ülkede görülmemek üzere def etmeli.
  • Kuroki K kullanıcısına yanıt
    Şuan durum aynen bu. Şu konuda bile cami yerine başka şey yapılsın diyenler hemen din düşmanı ilan edilmiş, ne zararı var caminin olayına dönmüş.
  • Gösteri, yürüyüş ve protesto yapılacak yerleri Cami yaparak kapatmak, bu kapatma işlemine karşı çıkanları din düşmanı olarak nitelendirip tepkiyi azaltmak için süper bahane.

Tulumbada su bitmiş ama hala gösteriş için Cami yapacak paramız varmış.

Bunu da jetonlu yapsınlar. Her vakit namazı için 1TL'den para alsınlar. Camiyi yapanlara da cemaat garantisi versinler. Eksik cemaat için devlet ödesin. Yap işlet devret olsun bitsin bu iş diğer yaptıkları gibi.
  • İhtiyaçtan fazla cami var , cuma ve bayram namazları dışında camiler boş.
    İhtiyaç olan yerlere de cami yerine mescid yapmak daha mantıklı.
  • Yine boş projelerden biri daha.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ülkenin ne kadar güçlü ve itibarlı olduğu 1150 küsür odalı sarayından ve saymakla bitmeyen camilerinden anlaşılırmış.
    Birde derler ki israf haram.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.