Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.356
Cevap
47
Favori
189.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

100 mbps geçebilirsiniz

• VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

adslden yeni vdsle geçtim hız testim 12den 9a düştü upload da artmadı tahmini mesafe 800 küsür gösteriyor

• unununium U kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bizden hizmet alıyorsanız yaşadığınız sorunu teknik uzmanlarımızın ve saha ekiplerinin kontrol edebilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan modem buluşması gereken hızda buluşmuyor statüsünde destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Hocam sorun devam ederse kayıt açacağım modem istenilen hızda buluşuyor. Hız testi istediğim gibi değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hız düşüklüğü devam ederse test sonuçları ile birlikte www.turk.net/oim sayfamızdan performans sorunu statüsünde destek kaydı oluşturabilirsiniz. Arkadaşlarım ve network ekipleri kontrol ederek bilgi verecektir.
  • Şuanda hız testinde de 24 mbit görüyorum o da modemin buluştuğu hız zaten yani sorunum kendi kendine çözülmüş oldu tekrar ederse arıza kaydı oluşturacağım

Sorunun çözümlendiğine sevindim. Keyifli kullanımlar dilerim.

Ankastreden eve gelen kablomda ekler var, oksitleme var, pingimde 3-5 artış var, arada bi internet saniyelik kopup geliyor oyunda kendini belli ediyor.Şimdi ben bu kabloyu en uygun fiyata çok fazla masraf yapmadan değişmek istiyorum. Maximum 50 metre mesafe var diye tahmın ediyorum ankastreden modeme kadar. Cat6 kablo almayı düşünüyorum. Kablo önerilerinizi bekliyorum, bir de bu alacağım cat6 12x12'lik yapışkanlı kablo kanalından geçer mi daha büyük mü almalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: onemlibirisidegil

100 mbps geçebilirsiniz

Hat değerlerim uzun zamandır çok iyi geliyordu. Dün bölgede 5-6 kez elektrikler kesildi, sabah uyandım baktım hattım ADSL e geçmiş 8mbit hız alıyorum. Aradım telefon ile tekrar VDSL e geçirdiler, 75 mbit aldım ama alabileceğim hız değerleri download tarafında düşmüş baya. Böyle bir durum neden olur, fikriniz var mı?

Birde hattımı arayıp 100mbit tanımlattım. Bağlantı hızı halen 79870 olarak gözüküyor. Telefondaki temsilci maksimum alabileceğiniz hız bu, ondan daha fazlasını göremiyorsunuz, 100mbit e sabitledik diyor. Normalde bu hızın gelmesi, yani modem arayüzünde görünmesi ama bağlantının kopması gerekmez mi?

Eski değerlerim

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Yeni Değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 20 Haziran 2021; 14:40:56 >

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Merhaba, müşteri numaranızı ya da destek kaydınız varsa kayıt numaranızı PM üzerinden paylaşır mısınız? Kontrol ederek yardımcı olmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, müşteri numaranızı ya da destek kaydınız varsa kayıt numaranızı PM üzerinden paylaşır mısınız? Kontrol ederek yardımcı olmak isterim.

Turknet e başvuru yaptım geçiş için, diğer konuyada yazdım. Henüz sonuçlanmadı. Bekliyorum 3-4 gün oldu aktivasyon sürecine geçeli. Şu anda Netspeed deyim, Turknet e geçtiğimde aynı problem devam ederse size yazacağım. Forumda dahi bu kadar aktif ve ilgili olmanız ve 100mbit tarifeniz dolayısıyla geçiyorum zaten. Tebrik ediyorum, bu şekilde devam edin.

Geçiş işleminiz için sabah aktivasyon ekibimize önceliğinizi iletmiştim. Ben belki farklı bir abonelik olabilir diye istemiştim, teşekkür ederim. Abonelik işleminiz ile ilgili gelişmeleri sizinle paylaşacağız.

saha dolabıyla alakalı bir sorun olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: onemlibirisidegil

saha dolabıyla alakalı bir sorun olabilir.

Düzeldi biraz evel. Teşekkür ediyorum yinede.

dsl hız değerlerin hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim 100mbt hıZımın desteklendiği söylendi turktelekomdan kendi verdiği tplink vdsl2 mıdemş kullanıyorum ancak bir türlü 20-30 mbt geçebilmiş değilim bazı geceler hiç bir cihaz bağlı değilken çok nadiren modemi kapatıp açtığım ilk anda ethernet ile 50 mbt falan oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hat değerlerim nasıl? 24MBPS Vodafone Net kullanıyorum. Düşük değerler var ise neler yapılabilir, cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

arkadaşlar hat değerlerim nasıl ve yapmam gereken bir şey var mı

• Turknet 75mbit, santral mesafesi 150metre kadar.

Şu cihazı aldım: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-aiot-ac2350-ac-2200-mpbs-7x5dbi-qualcomm-cpu-access-point-menzil-genisletici-router-modem-degildir-pm-HB00000UPERY

Modemi köprü moduna alıp, xiaomi router dan pppoe bağlantısı ile'de bağlandım, fakat wifi de ping im düşmedi.VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] 

Kablo ile wifi arasında 1mbit kadar bir kaybım var, +kabloda ping 7-8 şeklinde değişiyor, onun için de ac destekli wifi almama gerek varmı bilemedim fakat ping imi düşürebilir mi diye de merak ediyorum, sizce birşey değişirmi, şunu almayı düşünüyorum.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B085M7VPDP/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3O5TP4R0OZYXZ&psc=1

2.4Ghz Wifi bağlantı şu şekilde davranıyor.

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

hocam bu intel wifi kartı laptopa olur mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: drarter

dsl hız değerlerin hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim 100mbt hıZımın desteklendiği söylendi turktelekomdan kendi verdiği tplink vdsl2 mıdemş kullanıyorum ancak bir türlü 20-30 mbt geçebilmiş değilim bazı geceler hiç bir cihaz bağlı değilken çok nadiren modemi kapatıp açtığım ilk anda ethernet ile 50 mbt falan oluyor

Konuya yazdım ama cevap veren olmadı yukarılarda kaldığı için görünmüyor olabilir anlayan bir arkadaş yorum yaparsa sevinirim

• 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.