Şimdi Ara

Vdsl geçtim sinyal alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar adsl kullanıyordum bugün vdsl bağlantı sistemine geçiş yaptırdım modemim de vdsl sinyali gitti şu anda herhangi bir bağlantım yok benim yapmam gereken herhangi bir şey var mı
    Modemin kendi ayarlarından şu anda sistem adsl olarak ayarlanmış ben herhangi bir değişiklik yapmadım

Dsl sinyali kayboldu. Kullandığım modem Asus DSL AC68U Türk Telekom dan kayıt açtırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vdsli işaretle hocam

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Vdsl işaretlesemde DSL ışığı yanmıyor

Türk Telekom vdsl kullanıyorsanız ayarları özel den resim olarak gönderir misiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    adsl den vdsl ye geçişte modem kapatıp açmayla bağlantı sağlayamazsınız. Yeni bağlantı türünüze göre ayarları güncellemeniz gerekir
  • DarthLuca D kullanıcısına yanıt
    Durumu birazcık detaylandırır mısınız

Ayarlardan vdsl olarak tanımladım ama DSL sinyali gelmedi

Modemi tamamen resmetmemek mi gerekiyor

Asus modem için Türk Telekom vdsl ayrlarını nasıl bulabilirim

ADSL den Vdsl ye geçtim sinyal bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Modemi sıfırlamadan kurulum seçiyorum ve bu çıkıyor

DSL kablosu takılı adsl de kullandığım sorunsuz kablo

Vdsl  geçtim sinyal alamıyorum

• farkli porta gecirmişlerdir yeniden aktivasyon yapmaları lazım beklicen
  • Limonen kullanıcısına yanıt
    O zaman sorun yok modem adsl ayarlı ondan mı dedim bakalım yarin ne olacak

tt oldugu için ilgilenirler ben vodafoneda yapmıştım 1 hafta sürdü eve gelip hallettiler. bazen vdsle geçişte farklı port olabiliyor
  • Limonen kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu geliyorlar mı hafta sonu olması kötü oldu

• Belli bir süre sonra bu geldi

• Arkadaşlar
    Sabah TTNET'den 2 bilgisiz arkadaş geldi, Getirdikleri cihaz ile kontrol ettiler hattınız çok iyi 118 Mbps kadar hız alabilirsiniz fakat kullandığınız Modem VDSL değil dediler, Modem VDSL 100 Mbps destekliyor dedim bu seferde biz VDSL+2 veriyoruz modem desteklemiyor dediler ısrar ile suan piyasada ki en iyi modemlerden birisi 1200 tl den satılıyor destekler diyorum arkadaşları Asus DSL Ac68U'nun VDSL ve VDSL+2 desteklediğine ikna edemedim. ben de mecbur tamam dedim ve gönderdim.

Modemi kendim Resetledim, Modem resetlenince DSL sinyalini almaya başladı fakat DSL ve İnternet sinyali olmasına rağmen internet gelmedi. 444 0 375'i aradım K.Adı ve Şifre hatası var dediler, Ben şifreyi de doğru yazdım hatta şifreyi yanlış yazınca İnternet ışığı yok oluyor.

Temsilci hemen bana yeni bir şifre gönderdi şifreniz çok gizli size SMS ile gönderiyorum bile dedi "12345678" Gizli Şifre :)

Yeni şifre girince 47-48 Mbps bağlantım aktif oldu.

Bu durumdan önce Genel Müdürlük 35 mbps bile kaldırmaz diyordu iyi ki güvenmedim.

Türk Telekom ADSL alt yapı'dan VDSL veya VDSL+2 alt yapıya geçecek arkadaşlar öncelikle Modeminizi RESETLEYİN ve 444 0 375'den yeni bir şifre talep edin ancak bu şekilde giriş yapabilirsiniz.

Modeminiz eski ADSL Şifrenizi kabul eder İnternet ışığı yanar fakat internet giremezsiniz. Türk Telekom'un size yeni bir VDSL sinyali için şifre yenilemesi gerekir.
    Ben 1 gün internet kullanamadım bu bilgisizlik nedeni ile sizin bilginiz olsun.

Bu arada Sözleşme yapar yapmaz hiç beklemedim Türk Telekom ADSL Sinyalini kapatıp VDSL Sinyaline geçirmiş aradaki bilgi eksikliği olmasaydı hemen kullanabilecektim.

168 tl üzerinden %25 indirim ile 126 tl ye 50 Mbps limitsiz aldım. 25 gb yi 1 saat 15 dakika'da indiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 16 Şubat 2019; 12:52:49 >

hat değerleriniz paylaşır mısınız ?
    Hocam Santral evin içinde filan mı ? hat değerleri çok güzel 100 MBps bile alır kopma olmaz kesinlikle hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 16 Şubat 2019; 19:57:54 >
  • Santral Binamın hemen yanında yinede tam olarak 50 alamıyorum 44 - 48 arası geliyor
    XDSL doğasında olan kayıplar normal yani ıdm ile pardus deyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Arkadaşlar
    Sabah TTNET'den 2 bilgisiz arkadaş geldi, Getirdikleri cihaz ile kontrol ettiler hattınız çok iyi 118 Mbps kadar hız alabilirsiniz fakat kullandığınız Modem VDSL değil dediler, Modem VDSL 100 Mbps destekliyor dedim bu seferde biz VDSL+2 veriyoruz modem desteklemiyor dediler ısrar ile suan piyasada ki en iyi modemlerden birisi 1200 tl den satılıyor destekler diyorum arkadaşları Asus DSL Ac68U'nun VDSL ve VDSL+2 desteklediğine ikna edemedim. ben de mecbur tamam dedim ve gönderdim.

Modemi kendim Resetledim, Modem resetlenince DSL sinyalini almaya başladı fakat DSL ve İnternet sinyali olmasına rağmen internet gelmedi. 444 0 375'i aradım K.Adı ve Şifre hatası var dediler, Ben şifreyi de doğru yazdım hatta şifreyi yanlış yazınca İnternet ışığı yok oluyor.

Temsilci hemen bana yeni bir şifre gönderdi şifreniz çok gizli size SMS ile gönderiyorum bile dedi "12345678" Gizli Şifre :)

Yeni şifre girince 47-48 Mbps bağlantım aktif oldu.

Bu durumdan önce Genel Müdürlük 35 mbps bile kaldırmaz diyordu iyi ki güvenmedim.

Türk Telekom ADSL alt yapı'dan VDSL veya VDSL+2 alt yapıya geçecek arkadaşlar öncelikle Modeminizi RESETLEYİN ve 444 0 375'den yeni bir şifre talep edin ancak bu şekilde giriş yapabilirsiniz.

Modeminiz eski ADSL Şifrenizi kabul eder İnternet ışığı yanar fakat internet giremezsiniz. Türk Telekom'un size yeni bir VDSL sinyali için şifre yenilemesi gerekir.
    Ben 1 gün internet kullanamadım bu bilgisizlik nedeni ile sizin bilginiz olsun.

Bu arada Sözleşme yapar yapmaz hiç beklemedim Türk Telekom ADSL Sinyalini kapatıp VDSL Sinyaline geçirmiş aradaki bilgi eksikliği olmasaydı hemen kullanabilecektim.

168 tl üzerinden %25 indirim ile 126 tl ye 50 Mbps limitsiz aldım. 25 gb yi 1 saat 15 dakika'da indiriyor.
    Reset işlemini 100 bin defa yaptım ama gelmedi internet sonunda bu yöntemle geldi. Konu hortladı ama teşekkürler

• tarkolar kullanıcısına yanıt
    Reşat işlemi işe yaramaz
    Önce modem resetlenir sonra 444 0 375 den VDSL sinyali için şifre yenilenir.

Şifre yenilenmez ise VDSL sinyali alırsınız şifre kabul etmiyor edilir ama bağlantı sağlanamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Reşat işlemi işe yaramaz
    Önce modem resetlenir sonra 444 0 375 den VDSL sinyali için şifre yenilenir.

Şifre yenilenmez ise VDSL sinyali alırsınız şifre kabul etmiyor edilir ama bağlantı sağlanamaz.
    Ben dün itibari ile fibere geçtim fiber için yeni modem aldım. Şifremi unutmuştum 4440375 den bana şifremi yolladılar şifreyi görünce eski şifremi hatırladım. Yani şifrem yenilenmedi eski şifre ile fiber gecisim oldu. Şu an itibari ile sıkıntı yok 25mb paketine geçtim downloadlarda 22mb hızı görüyorum. Ayrıca Asus modemin kullanıcı kılavuzunda adsl mi vdsl mi olduğunu modemin otomatik algılayıp kendisini ayarladıgi yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turbetfurzey -- 4 Eylül 2019; 17:55:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.