Şimdi Ara

VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
5
Favori
14.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O Adsl ne zaman çıktı ben bile unuttum ama 2006 da ilk bağlatan telekom müşterilerindenim. 35mbit kullanıyorum. Kota mota diye bir şey yoktu .

Telekom araplara, akp tarafından satıldı(2005) ve bundan sonra ne olduysa başladı. Tekelliğin getirdiği vahşilikle canavarlaşma başladı. Arapta ülkeyi dolandırıp kaçtı.

• Bu aralar vdsl e geçiş baya çoğaldı (yorumlar bunu destekliyor) Zeytinburnu’nda oturmaktayım 2 ay önce vdsl geldi bizede 50mb lik paketi kullanıyorum full olarak hızı alıyorum ama bakır kablolardan artık kurtulmamız gerektiğini düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ülkede fiber 100mbit ve üstü isteyen kişi, evini fiberli bir lokasyona taşıması gerekiyor. başka türlü üst düzey hizmet alamaz.

• 2 saat önce ttnet ceo ümit önala email attım şu adresimde herkes ttnetli gpon fiber istiyhorum talep ederim dedim az önce aradı müşteri hizmetleri yok talebinizi iletiyoruz vdsli gpona çevirmek adına vs .dedielr kapattı.

• Whowert is back kullanıcısına yanıt
    VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Vladicius kullanıcısına yanıt

Artık VDSL'i bırakmamız gerekirken biz hala VDSL döşüyoruz.

• erco35coast kullanıcısına yanıt

80 senedir aynı yerde yaşıyoruz, neden evimi taşıyayım ki ?

• miskindvd kullanıcısına yanıt

frankfurt Eseven mi? Eğer oysa değerler harika.

• Whowert is back kullanıcısına yanıt

evet frankfurt eseven, hem de wifi üzerinden VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz 

istanbul+turknet. Yerinde olmak isterdim VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz 

• BurakLEE kullanıcısına yanıt

Ben de gönderdim bakalım ne olacak

Edit: Beni de biraz önce aradılar, şu an Turk Telekomdan hizmet almadığımı, ama eğer TurkTelekom GPON gelirse hizmet almak istediğimi belirttim. İlgili birimlere iletiyoruz dediler. Bakalım ne sonuç çıkacak

ben 2 ay önce il ttnet müdürlüğüne çıktım dilekçe bıraktım sms ile takip no geldi ama bir iş çıkmadı. alt kata tekniksenlerin saha ekibi odasına sor dediler, indim alt kata teknisyenlerle muhabbeti sardırdım. adamlar projelerin gpon bazlı merkezden nokta atış geldiğini bizim il müdürlüğü olarak etkimizin olmadığını dediler. bende bu durumu dün akşam ceo ya attığım email sonrası aramada söyledim. bizim adreste herkes ttnet abonesi gpon getirin artık 25 senelık bakır kablolar eskidi dedim.. bende bu ay turknetten ttnete 24 ay sözleşmeli geçtim gpon gelsin artık diye ısrar ettim talep ileteceğim dedi. bende 30 ssenelik binaya dh de gpon gelen konu başlığı vardedim emailde bildirdim dedim. bizim mahalle bulunduğum ilde en büyük mahalle neden gpon gelmesin dedim. beklemedeyim :D

geçen müşteri hizmetleri apartmancak yönetim kararı alın ve aynı dilekçe altına tüm daireler ad soyad imza atıp versin işlem hızlanıyor dediler. apartmanla aram olmadığından bu işe girişmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 9 Mart 2022; 11:1:21 >

• geçen müşteri hizmetleri apartmancak yönetim kararı alın ve aynı dilekçe altına tüm daireler ad soyad imza atıp versin işlem hızlanıyor dediler. apartmanla aram olmadığından bu işe girişmedim.

• BurakLEE kullanıcısına yanıt

Bizim apartmanda da pek aramız yok, herkes garip garip insanlar, genelde ya evde değiller, evde olanlar da 70 yaşında

aynı durum bendede var apartrman 23 daire, 45 yaş ve altı 3 daireyiz, gerisi komple 65+ 75+emekliler onlarda zaten ilgisiz.. belki gpon gelirde ekstra kablo işi yada fiber modem masrafı çıkar diye kızadabilirler bana :)

• Şimdi sizlere sadece bir abone için özel getirilmiş altyapı saçmalığından bahsetmek istiyorum.

Benim sokağımdaki bir binaya geçen sene fiber kablo getirildi. Bu kablo için yaklaşık 200 metre kazı yapıldı ve sadece o binaya özel şekilde bağlandı.

Sokağımda o bina hariç fiber kablo götürülmüş bir bina yoktur. Yeni binalar dahil olmak üzere tüm binalar VDSL kullanmaktadır.

Fiber götürülmüş bina yaklaşık 50 seneliktir. Yeni binalara bile fiber götürülmezken o eski binaya fiber çekildi.

Fotoğraflar ile anlatmaya devam edeyim.

• Binaya fiber kablosu aşağıdaki menholden geliyor. Bu TurkTelekomun menholu. Yani bu kablo %99 Turk Telekom fiber optik kablosu.

• Binaya fiber kablo ulaşıyor fakat altyapı sorgulamalarında fiber gözükmüyor.
    • 1 sene den fazla zaman geçti o kablo çekileli, ama TurkTelekom,TurkNet,Superonline,KabloNet,Vodafone firmalarının sitesinde altyapı gözükmüyor
    • Sanırım binada oturan arkadaş sadece kendine özel bir hat çektirmiş, yani binada sadece bir abone kullanımı için özel durum söz konusu.
    • Altyapı sorgulamalarının hepsinde aşağıdaki gibi 68 metreden VDSL çıkmakta.

Binada baz istasyonu yok, binanın dört bir tarafından yüksek yerlerden inceledim. Herhangi bir baz istasyonu göremedim. Zaten bina sokak arasında kalıyor, burada baz istasyonu olmaz.

Selamlar,

aklıma şu geldi: O bina-daire işyeri olarak gözüküp, işyeri için fiber internet mi bağlattılar acaba.

Bu durumda özel kablolama oluyor. Binaya gelen fiber gibi bölüşülmüyor. Tabi fiyatı da çok daha yüksek oluyor.

• O binada iş yeri gibi bir yer yok ki, zaten Metro Ethernet tarifesinden internete aylık 10.000 lira verecek adam 50 senelik çürümüş binada oturmaz diye düşünüyorum.

Ama bu işin peşini bırakmayacağım, o kablo kimse gidiyor bulacağım ve eğer bireysel abonelikte şikayette bulunacağım. Resmen eve özel hat çekilme durumu var. Sokaktaki binalara da çekilseydi o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 9 Mart 2022; 16:16:3 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.