Şimdi Ara

VDSL altyapı FİBER dönüştürmüyorlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
2.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apartman aidatı 60 TL. Bunu bile aylarca ödemeyen insanlardan bahsediyorum. Çoğu cahil takımı. Yeniliğe karşılar. Anlatsam bile anlayacak kapasitede değiller. Yani anlayacaginiz isim yaş. Yönetici ve birkaç komşu haricinde dilekçe yazmaya yeltenecek insan yok. Ev kendi evim. Taşınmayı ve kiraya geçmeyi bile düşünüyorum. O derece can sıkıcı bir durum. Evde 2 cep telefonu , 1 tablet , 1 TV , 1 temizlik robotu ve kombinin wifili termostati var. 35 mbit hız küfür gibi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gentlement39 G kullanıcısına yanıt

Hocam siz dilekçeyi hazırlayın, ilgililere düşen sadece isim soyisim iletişim ve imza. Yöneticiye söyleyin o toplasın veya nasıl isterseniz. Çabuk vazgeçmeyin ama bu uğurda senelerce ugrasanlar var. VDSL altyapı FİBER dönüştürmüyorlar 

• bugün yeni modem aldım amazondan asus ac51. lan bağlantısında internete erişim var. wifi ağlarında erişim yok. modemi resetledim , temiz kurulum yaptım sorun yine aynı. ne denediysek sonuç vermedi. artık sorun nerede bilemiyorum. modemi iade edeceğim büyük ihtimal

edit : wifi 2.4 ghz kanalını 6 5ghz kanalınıda 40 yaptım şu an bir sıkıntı yok ama değiştirsem mi acaba cihazı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gentlement39 -- 12 Mart 2022; 16:30:18 >
  • Gentlement39 G kullanıcısına yanıt

herkesin ayrı ayrı dilekçe yazmasına gerek .apartman başkanı kat mulkıyetı yasasına göre tek bir dilekçe yazmalı. apart. başkanı önce bir karar yazar.başkan yard. varsa o da kararı imzalar. kararın bir fotokopısını dilekçeye ekler.. Telekoma verır. kararda da ..... aptmanı sakınlerının talebi üzerine karar alınmıştır...şeklınde karar alır. apartman sakınlerıne tel tek imzalatmaya gerek yok. zaten başkan apartmanlailgili her işlemi yapmaya yetkılı....hepsi bu kadar. kolay gelsin...

• Ben de VDSLim fibere dönüşsün diye uğraşıyorum bakalım ne sonuç çıkacak

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Aynı durum yaşıyoruz bana VDSL de hattım 103 Mbps destekliyor gözüküyor 10-13 Snr ile 75Mbps kullanıyorum, 75Mbps üzeri pakete geçmeme sistem izin vermiyor, müşteri hizmetleri de sistem onaylamıyor diyor, muhtemelen DSLAM kilidi var.

75Mbps hızda CRC ve diğer hatalar var ama 35Mbps değeri kullanırken de vardı, 229m mesafedeki saha dolabı ile evim arasındaki kablo kötü herhalde hat zayıflaması 13.9

Valla 13 ocakta fiber altyapı için dilekçe verdim ama onay bekliyoruz demişlerdi 12 gün önce ve o zamandan beri ses yok. Ne yapacağımı bilemiyorum, müdürlüğe uğrayıp müdür ile bulabilirsem görüşmeyi düşünüyorum. Hiç yapmadığım şeyler ya bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGKullanıcısıı324 -- 12 Mart 2022; 21:14:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LGKullanıcısıı324 L kullanıcısına yanıt

Ben bu konuda bütün detayları ile anlattım.

https://forum.donanimhaber.com/ozel-istekle-evine-fiber-cektiren-abone-rezilligi--152219296-4

Evet hocam hepsini okudum konudaki mesajlar dahil, bende benim durumu özetledim, benzer olunca durumumuz, fiber kablolar binamızın 10-20m ötesinde rögarda yani.

VDSL altyapı FİBER dönüştürmüyorlar

Benim de tam 30 metre uzağımdaki logar kapağının altında. O logardan sonraki ilk logar da benim apartmanımın önünde. 0 kazı ile bana fiber gelebilir ama yapmak istemiyorlar

Bana da yapmak istemiyorlar işte :D

Nereye başvuracağımı da bilemiyorum. Her yolu denedim bende, müdürlükteki müdürle görüşmeyi ve saha operasyonları yöneticisine yeni adidas ayakkabı falan mı alsam diye düşünmeye başladım, türkiye de işleyiş öyle çünkü ya torpil ya rüşvet yada alayına bezdirme politikası ile şikayet işte :D Şikayet olayı biraz sıkıntı kara listeye alabilirler çok şikayet ile baskı da kurarsam.

kara listeye alabileceklerini sanmıyorum, öyle bir şeye hakları yok

Kara listeye alınan çok insan var, burada ve technopat sosyal de ne yapayim diye okurken gördüm aşırı rahatsız edenlere altyapıyı bilinçli olarak getirmeyip öteliyorlarmış, düşününce mantıklı. Türkiyedeyiz sonuçta adalet sistemi ve kanunlar ne kadar vatandaşı koruyor ki bunu süistimal edipte işimizi yapmamakta inat eden birilerinin ortaya çıkması oldukça olağan bir durum ne yazık ki, her ne kadar hakları olmasa da. Atıyorum kara listeye almaktan kasıt senin işini elleriden geldiğince geciktiredebilirler kasti olarak zaten bu kurumlarda çalışanda senin benim gibi insan ve ayrıca masa başı çalışanları sahadakilere göre daha aksi ve gıcık oluyorlar, kara liste derken bir bakıma da bu kastediliyor elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGKullanıcısıı324 -- 12 Mart 2022; 23:17:26 >

benim o listeye girmem yakındır, 5 günde 10 15 tane şikayet oluşturdum farklı yerden VDSL altyapı FİBER dönüştürmüyorlar 

Valla bilemiyorum hocam, belki de işe yarar falan. Sayın cumhurbaşkanım adlı bir yazı ile cimer'e başvurmakta seçenekler arasında, belki bazıları ciddi bir yazı olarak görüp doğuya tayinleri çıkartılır diye işimizi de yapabilirler "Sayın cumhurbaşkanım" ile başlayan biraz da mağdur görünen vatandaş edası ile bir yazının etkisiyle hani VDSL altyapı FİBER dönüştürmüyorlar 

Ama bizim mesajımız sadece cimer veya BTK'nın önüne düşecek. Sanmıyorum ki aynı mesaj bölge müdürlüğüne ulaşsın

Valla bende başvurdum Cimerden BTK sonra BTK da Türk Telekom'a yönlendiriyordu sanırım, 2 hafta falan önce böyle olmuştu sonuç aynı dediğiniz gibi ama buradaki forumdaki bir arkadaşla konuştuğumda Cimer yazmasının "Sayın cumhurbaşkanım" ile başlattığı yazısının fiber getirtmeye kendisine etkisi olduğunu söyledi ama inanamadım ve hala inanamıyorum. Ama duydum ve gördüm böyle yapıp da işe yaradığını söyleyen birisini bu forumda, 10 gün önce de bu forumda konuşmuştum bu kişiyle, sanırım Türk Telekom altyapı konularından birindemi dek gelip konuşmuştuk bilemiyorum şimdi.

Şimdi yazdım bakalım Cimer'e, bakalım etkili olacak mı

İnşallah olur hocam, bende pek inanmıyorum ama umarım şaşırtırlar.

Hocam çok ümidinniz olmasın bennim cimer üzerinden yolladığım bütün şikayetlere bu ve benzeri cevaplar geliyor. Daha cimer üzerinden TT'ye iletilen bir şikayetim olmadı.

VDSL altyapı FİBER dönüştürmüyorlar
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.