Şimdi Ara

VDSL 100 Mbps alabiliyorken fiber/kablonet? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Desident

Hayırlısı olsun hocam. Ping değerlerinizi beklemekteyiz. Özellikle burada boş yapan insana nazaran. Umarım taahhüt vermemişsinizdir.

Özellikle taahhütsüz olmasına dikkat ettim. Mail'den evraklar gelecek dendi ama bugün bir şey gelmedi belki hafta sonuna girdik diyedir. Superonline ekibi de aramadı. Başvuru durumunda "internet bağlantısı-Son aşamaya geçilmiştir" diye belirtilmiş. Bağlantı yapılınca detayları paylaşacağım, verilen modem, ping, tracert vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zulema Zahir -- 18 Eylül 2021; 0:9:2 >
  • Zulema Zahir kullanıcısına yanıt
    Umarım memnun kalırsınız hocam.

Fiber için 100'ün altı alınmazdı iyi etmişsiniz millenicom seçerek. Fiberin hakkı 100 ve üstüdür.

Üstteki arkadaş kablonet'in Telekom'dan daha iyi olduğunu iddia ediyor ama kablonet'in omurgası yok. Telekom ve Superonline omurgasını kullanıyor Telekom omurgasında ise QoS sıralamasında en altlarda olduğu için pingler yüksek çıkıyor. Ezbere konuşunca böyle oluyor işte.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kablonet ping değerleri kötümü gülesim bu kadar gelmemişti. Çoğu bölgede telekomdan daha iyi ping sunuyor. Bazı yerlerde telekom 3-5 ms daha iyi oluyor sebepi ise az çok bilgin varsa bilirsin Docsis teknolojisinden. Docsis teknolojisinde zaten ilk pop noktası 8-10 arası oluyor bi zahmet telekom fiber ile düşük versin. Ama başaramıyor.

Her neyse boş bir insansın. Telekom diye kafayı yemişin. Yazık.

• Evet. 2 sene önce Kablonet ile oyunda 20ms alırken şuan Telekom'da 6ms alıyorum

Ha bu arada daireme kadar fiber geliyor kablonette. mahalleme kadar değil yani.

Telekom ise 350 metre mesafeyi bakır ile gidiyor

güldürdün. Devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desident -- 18 Eylül 2021; 0:20:1 >
  • Superonline/Vodafone 35 Mbps fiyatına Millenicom taahhütsüz 100 Mbps çok daha mantıklı zaten. Asıl merak ettiğim şey, Superonline sanırım 100 Mbps ve üstü olanlara Wi-Fi 6 olan yeni modem veriyormuş, acaba bu Millenicom için de geçerli olur mu bilginiz var mı hocam? Müşteri temsilcisi klasik cevap verdi zaten iyi modem veriyoruz diyerek.

Farklı operatörler için farklı modemler vermiyorlar diye biliyorum hocam. Superonline ile aynı modemler veriliyordu sanırım. Gelen ekibe WiFi 6 modem olup olmadığını sorun mutlaka.

• Herkes niye Kablonet'e bu kadar laf ediyor anlamadım. Docsis kullandığı için 8-9ms dezavantajlı başlıyor. Evet, çoğunlukla Kablonet'in, Türk Telekom Fiber'e göre pingi daha yüksek. İnatla Docsis 3.1 veya 4'e geçmiyor ama akıllı sınırsız saçmalığı ve upload'ın 5mbps olması dışında beni sıkıntıya sokan bir durum olmadı. Paket kaybım yok, ping stabil, hız stabil, en önemlisi bufferbloat problemi yaşatmıyor. Türk Telekom, FTTH'a öyle bir limit koymuş ki 95mbps üstünü göremiyorsun. Kablonet'te 97-100mbps görebiliyordum. Ayrıca bu limit sağolsun uploada başladığım gibi ping çok fazla yükseliyor, internet ADSL'e dönüyor. Daha önce TT VDSL'de kullandım onda bile bu kadar ping yükselmiyordu. Şuan Türknet'teyim ping değerlerim yükseldi. En iyi ihtimalle Telekom pinginin 3ms üstünü veriyor. Özellikle yurtiçinde Kablonet'ten bile 2-3 kat fazla ping alıyor. Bulunduğum il'e Kablonet 9ms, TT 15ms, Türknet 22ms alıyor. Bursa'ya TT 3ms, Kablonet 9ms, Türknet 26 ms alıyor. Istanbul'a TT 10ms, Türknet 13ms, Kablonet 14ms alıyor. Garip olan aradan Docsis pingini çıkardığımızda en düşük pingi TT omurgasını kullanan Kablonet veriyor. Docsis 3.1 gelseydi muhtemelen Türk Telekom'dan iyi ping alacaktım. Umarım bu problemler çözülür de Kablonet'i mumla aramak zorunda kalmam.

Not: Geçenlerde Telekom omurgasını kullanan Kablonet'in oynadığım oyunda daha düşük ping aldığını görünce şok oldum.

Kablonet

VDSL 100 Mbps alabiliyorken fiber/kablonet?

Türk Telekom

Türknet

Benim Kablonet'te sorun yaşamamam sizin yaşamadığınız/yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Genelde kötü deneyimler paylaşılır ama iyi deneyimler pek paylaşılmaz o yüzden yazma gereği duydum.

• Kim ne derse desin, sabitte Türk Telekom, mobilde Turkcell nokta.

Bu arada nick baya marjinal.

• Bugün ben dışarıdayken aradılar, eve yönlendirdim kurulum için. Şaşırdım açıkçası, hafta sonu hiç beklemiyordum. Hız gördüğünüz gibi, modemden 5 Ghz'yi aktif edince bu hıza ulaşabildim. Modem hg255s. Umarım internette gördüğüm gibi pişman etmez. Ayrıca verdikleri GPON cihazında da çatlak var, ama sorun etmedim düzgün çalışıyor şu an. @EvolT

Hocam tracert sonuçları net çıkmamış. Ancak ilk hop noktası 19ms olarak gözüküyor

Boşuna demedim şehir içinde 20ms ile geziyor diye...

Fast testini akşam yoğun saatlerde yapın hocam. 9-10 gibi

• Tuhaf bir sorun var, şu an fast ile 100 Mbps görmeme rağmen Netflix'i açınca web sayfası tam yüklenmiyor text olarak geliyor, bozuk görünüyor.

Sorun düzeldi mi?

• Hocam düzelmedi, ayrıca Facebook'a da giremiyorum DNS adresi bulunamadı hatası veriyor. GPON'u kapatıp yeniden açtım IP değişsin diye işe yaramadı. Anlamadım şimdi ne bu daha yeni abonelikte. Ancak Steam üzerinden gayet iyi şekilde indirme yapıyorum şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zulema Zahir -- 18 Eylül 2021; 19:44:25 >
    Welcome to Sansüronline hocam. Tecrübemiz var ki konuşuyoruz burada bazıları gibi boş yapmıyoruz.

Turkcell mobildeki performansı keşke evdede sergilese de böyle olmasaydı.

Müşteri hizmetlerini arayın çünkü Superonline'dan ben 1 sene önce kurtuldum. 100mbps Superonline yerine 50mbps VDSL tercih ederim her türlü.

Bu sorun ile alakalı bilgim yok hocam. Müşteri hizmetlerini aramayı ve DNS değiştirmeyi denediniz mi?

VPN açıp birde öyle deneyin isterseniz. Tabii vpnler engelli Superonline'da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desident -- 18 Eylül 2021; 19:52:58 >
  • Fiber kullanin o daha uygun ve en az sorun cikaran internet alt yapisi

• Hocm çözdüm. Güvenli internet aile profili tanımlanmış kendi kendine, onu devre dışı bıraktım ve düzeldi şu an çok iyi.

Yeni kanuna göre yeni aboneliklerde güvenli internet açık olarak gelmesi zorunluydu sanırım ondan kaynaklanıyor

• Ses ver dostum

Çok düşmansın telekom'a, azcık sakin ol, bazen herşey kendince doğru sanarsın ama yanlış çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 19 Eylül 2021; 0:25:39 >
  • Boş konulara cevap vermiyorum.

Telekom araplara satıldıktan sonra çöp oldu. Aldığın internet hızı berbat iyi hizmet aldığını sanıyorsun. Bu kafayla en fazla 1-2 yıl yaşarsın.

• Çok şanslısınız, biz de İstanbul'un göbeğinde 10 yıldır bekliyoruz bir fiber gelir mi diye, siz de hepsinin arasından dilediğinizi seçiyorsunuz o yüzden hayırlı olsun her türlü iyi olacaktır fiber.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.