Şimdi Ara

VDSL 100 Mbps alabiliyorken fiber/kablonet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıktaki gibi apartmanın dolaba mesafesi 30 metre, yani TT altyapısından 100 mbps alabilirim. Aynı zamanda apartmanda kablonet ve superonline fiber de bulunmakta. Nasıl bir seçim yapmalıyım? Kararsız kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ne bolluk hey maşallah. Millet interneti bulamıyor hocam. VDSL 100 Mbps alabiliyorken fiber/kablonet? 

Fiber alt yapı her zaman iyidir. Kablodaki gibi hat zayıflaması vs.. gibi durumlarla uğraşmazsınız. Ayrıca fiyat olarak da şuan fiber paketler daha uygun gibi.

• Bakırdan uzak durun fiber candır :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kablonet fiber olsa da kötü. Superonline sadece hızı için tercih edilebilir. (200mbpslik paket)

100mbps Türk Telekom gerek ping, gerek stabilite konusunda daha iyidir.

• Ceann Capall kullanıcısına yanıt
    Vallaha hocam ya, bu apartman 40 yıllık ve her türlü altyapı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200 Mbps alabilecek bütçe yok maalesef çok pahalı benim için, öğrenciyim. Aslında 35-50 Mbps de yeter. Türknet 100 Mbps 100 tl olunca insanın kafası karışıyor, altyapı TT olduğu için bir arızada uğraştırır diye korkuyorum, fiyat olarak oldukça uygun.

• mustafa_demir87 M kullanıcısına yanıt
    Superonline hakkında da pek iyi şeyler görmedim kısıtlamalar vs. Bu ülkede paranla rezil olmamak için her şeyi düşünmek gerekiyor maalesef, keşke rahatça seçim yapabilsek.

• Superonline Fiber altyapıda Vodafone ve Milennicom var. Onlara bakın.

• fbbergen F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bakacağım.

• Dostum Türk Telekom diyen kendisi ile dalga geçiyordur. Bursa'nın en iyi semtlerinden bir tanesinde kullanıyorum. Evi geçtim odama kadar fiber var. Ve rezalet tam anlamıyla rezalet. Ping değerleri sabit değil zaten fiber olmasına rağmen. Onu geçtim arada yurtdışına hız düşmeleri oluyor Statik İP rağmen. Onu geçtim saçma sapan yönlendirme yapıyorlar özellikle. Arada Bursa-Ankara-İstanbul yurtdışına yaptıkları oluyor. Genelde Bursa-İstanbul sonra yurtdışı oluyor genelde. Ama ping değeri 35 ms olması gereken frankfurta 60 ms. Evet abi daha geçen ay 35 ms civarı alırken almanyaya şuan 60 ms alıyorum. Nerde stabillik? Netflix izlerken bazen bulanıklık oluyor. Oturduğum çoğu yerde superonline fiber var. Biz villa sitesi olduğumuz için bize getirmediler. Getirseler anında kullanırım.

Evinde özellikle Superonline fiberi var. Kablonetin bir avantajı kalmadı zaten. Telekom VDSL zaten çektirmekle kalmaz kanser eder. Superonline al geç.

• Fiberin daha iyi olacağını düşünüyorum artık. VDSL ne kadar yüksek olursa olsun bakır altyapı sonuçta. Teşekkürler cevap için. 35 Mbps düşünüyorum, fiyatı da bir nebze daha uygun.

• Türk Telekom VDSL gayet stabil bir hizmettir iç tesisat gibi etkenlerde sorun yoksa çoğu zaman il içinde 5-6ms ile dolaşır

Superonline ile 100mbps kullanan kişiler netflix'de 4k açamazken biz 2-3 tane 4k yayın açabiliyoruz

forumda konusu da var

• İl içinde 5-6 ms fazla. Neresi stabil ne kafası yaşıyorsun? En gelişmiş semte bile bir hafta 40 diğer hafta 90 ms aldığımı biliyorum. Fiberleri altyapıları zaten berbat. Superonlineda 3-5 kişi 4K yayın açamadığı için sıkıntı olmuyor. Ben 4.5G ile gayet 4K netflix izleyebiliyorum. 4.5G ile izlediğim şeyi fiber ile rahat izlerim. Tanıdıklarımda izlediğimde problem yaşamadım. Türk Telekom bir arap firması araplarada para yedirmeyin.

Telekomdan aldığın parayı söyle.

• Zulema Zahir kullanıcısına yanıt

Superonlinedan 35 mbps alacaksan bence Vodafone üzerinden hizmet al. 200 Mbps paketlerde 50 Mbps upload verceğini söylüyolar Superonlineda. 110-125 arası bir şeydi vodafoneda 200 mbps. 150 TL bence internete verilir ama aldığın hıza bağlı.

• Nereye para alıyorum yahu? İl içinde fiber ile 20ms ile gezerken ben 5-6 MS ile geziyorum. Ayrıca Superonline hop sayısı yüksek olduğunu bu bölümdeki herkes biliyor.

Superonline'ın verdiği fiber değil. Ayrıca 4.5G ile denedim demişsiniz, Turkcell'in 4.5G'si ile Superonline'ın verdiği hizmetler aynı değil. Çoğu zaman 4.5G yurt dışına Telekom ile çıkıyor. VDSL 100 Mbps alabiliyorken fiber/kablonet?

Siz 60ms ile CSGO oynarken biz 29ms ile oynuyoruz. Superonline kullanan arkadaşım hemen alt sokağımda Valorant yönüne 16-20 MS alırken ben ise 6ms alıyorum hemde bakır ile.

Yazlıkta ftth var ve 1-3ms veriyor il içinde. Bakır ile 5ms alıyorsam ftth ile ne alırım Allah bilir

Çöp Superonline ile takılmaya devam. Onlarca konu açıldı burada 4K izleyemiyorum 100mbps kullanıyorum, ping çok yüksek fibere göre.

İl içinde sonuçlarınızı paylaşın karşılaştıralım

• Kesinlikle paranız varsa Türk Telekom tercih edin

Turknet gibi yan firmalara bulaşmayın

Kablonet ilk Türk Telekom omurgasında QoS düzeltsin

• Kanka baya iyimiş kafan. Viyanada bir tane sunucu var oda csgo. Tüm sunucular frankfurta neredeyse. Telekom frankfurta 30-35 arası vermemek için takla atıyor. Birde bana gelmiş anlatıyor. Eve kadar fiber kullanıyorum Türkiyenin kuzey batısında olmama rağmen İstanbula 3 ms almama rağmen Viyana'ya 29 ms görmedim. Almanyaya nadir 35 ama stabil değil. Git dandik bakır kullan. Test istiyorsun buyur. 4.5G ile Fortnite frankfurta 59 ms alıyorum. Türk telekom ile 65 ms. Şehir içi türk telekom 1 ms veriyor. 4.5G ise 20 ms veriyor.

Al biraz hız gör. Gidip bakır kullanıp ben memnunum diye ağlama etrafta.

Al biraz hız gör. Gidip bakır kullanıp ben memnunum diye ağlama etrafta.

• VDSL 100 Mbps alabiliyorken fiber/kablonet? 

Aynen kanka Arap Telekom tercih etmeliyiz. Kablonet> Türk Telekom

Turkcell,TürkNet ve kablonet>ALL

• Sen neyi anlatıyorsun ya ? 4.5g ile sabit interneti niye kıyas yapıyorsun şimdi ?

• Telekom onla rakebet edebilir.

Ping olarak aynılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CC517E97F -- 16 Eylül 2021; 23:31:11 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.