Şimdi Ara

Vatandaşına pusu kuran devlet.Cam Filmi cezası 427 tl (KANUN NETLEŞENE KADAR CEZA YOK!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
12
Favori
41.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
244 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EDİT2: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu az önce açıkladı yasa netleşene kadar cam filmine polisler ceza kesemeyecekmiş. Bu işin varacağı nokta yasak kalkacak olan taktırıp söktürene olacak.

http://www.hurriyet.com.tr/bakan-soyludan-son-dakika-cam-filmi-aciklamasi-40640881

EDİT:

Bu sabah itibariyle gündeme yeni düşen haber Cumhurbaşkanı cezalara kızmış bu işi düzeltin talimatı vermiş iyice oyuna döndü iş. Gerçi haberi de sadece hükümen yanlısı medya verdi bekleyip görmek lazım ben öyle bir şey söylemedime de dönebilir iş güzel haber kesilen cezalarla ilgilide iptal yapılacak gibi durması

http://www.haber7.com/guncel/haber/2468098-erdogan-cam-filmi-cezalarina-kizdi-talimati-verdi

Daha 5 6 ay önce serbest dendi merakı hevesi olan gidip para verdi yaptırdı şimdi de diyorlar ki yasak cezası 427 TL. Bu arada hükümet 2018 bütçesi içine 12.8 milyar lira ceza geliri koymuş. Bunun bir kısmı da cezası 427 lira olan cam filminden gelecek tabii şimdi bu tuzak kurmak değil de nedir ?

Cam Filmi nedir ne için yapılır. Neden Yasaklandı videoda

Tabi bu konunun memur beylerle hiçbir ilgisi yok

Vatandaşına pusu kuran devlet.Cam Filmi cezası 427 tl (KANUN NETLEŞENE KADAR CEZA YOK!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xnoname -- 10 Kasım 2017; 15:19:47 >

• zaten mantıksız olan zorunlu muayeneden hafif kusurlu olarak geçen cam filminin yasak olması. Ya serbest bırak, ya belli bir standart getir ya da muayene de hafif kusur yerine ağır kusur yap ki olay bir şekilde çözülsün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

zaten mantıksız olan zorunlu muayeneden hafif kusurlu olarak geçen cam filminin yasak olması. Ya serbest bırak, ya belli bir standart getir ya da muayene de hafif kusur yerine ağır kusur yap ki olay bir şekilde çözülsün.

İşte bilerek karman çorman çarpık yapıyorlar ki para gelsin, bu sistemle yapmasalar nerden gelecek o 400 küsür ₺’ler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamen rezalet. Madem ceza sebebi o zaman niye serbest birakiyorsun? Resmen ilk once taksinlar sonra ceza vereyim diye yapilmis bir olay.

Anlasilan ayakkabi kutulari bos kaldi.

• Hadi hiç ceza kesmediklerini varsayalım veya süre verdiklerini sökmek için. Cam filmi bedavaya mı takılıyor? Bedava mı sökülüyor? Zaten incecik birşey düzgün yaptıranların ki ayrıca ön camda da mevcut değil. Adaletin olmadığı yer böyle olur ancak. Yetmez ama evet tabi ,başganlık da süper birşey tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Tamamen rezalet. Madem ceza sebebi o zaman niye serbest birakiyorsun? Resmen ilk once taksinlar sonra ceza vereyim diye yapilmis bir olay.

beğenmiyorsan edirne kapı kule orada sat arabanı evini doğru batıya

• kararı destekliyoruz.cam filmi çokmu gerekli

• 2015 te kanunla zorunlu hale gelmesiyle başka şehirde hizmet verebilmek için şube açmış , 3 ay uğraşıp paralar harcayıp şubeyi açtıktan 2 ay sonra şube açma zorunluluğu kaldırılmasıyla o kadar emeği ve parası heba olmuş biri olarak geçen sene kanun çıktığında bende cam filmi için heveslenmiştim ama kanunda yetkili kurumlarca onaylanmış cam filmi uygulaması ibaresi sebebiyle ( ki öyle okumuştum bir yerde) piyasa da henüz yetkilendirilmiş bir cam filmi firması bulamamıştım ama araştırıyordum. ..sonra...sonrası işte ortada . tarih, gerçekten tekerrüre bayılıyor olmalı ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

quote:

Tamamen rezalet. Madem ceza sebebi o zaman niye serbest birakiyorsun? Resmen ilk once taksinlar sonra ceza vereyim diye yapilmis bir olay.

Ben gidecem de devlet birakmiyor.

Tazminatimi odeyecek cengaverler ariyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

quote:

Ben gidecem de devlet birakmiyor.

Tazminatimi odeyecek cengaverler ariyorum

• Çok takmayın yahu. Şimdiden geçiriyorlar millete ki 2019 seçimlerinde iki allah kitap diyip unutturcaklarını biliyolar

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Önemli olan gerekli olup olmaması değil. Önemli olan halka yapın serbest dedikten sonra şimdide yasaklıyorum demesi.
    Bunu serbest yaptıklarında da biz OHAL içerisindeydik. Şimdi değişen ne ?
    Devlet bana serbest dedi bende güvendim devletime ve 500 TL verip cam filmi çektirdim.
    Güvenmese miydim devletime ?

Sizin düşüncenizde olan kişilere söyleyeceğim tek şey inşallah herkes için gereksiz olan bir olay sizin için çok gerekli olur ve kullanımınız yasaklanır.

Sizin ki gibi zihniyetlere gerçekten hayret ediyorum. Düşünmeden anlamadan sırf laf olsun diye konuşmak. Yazık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrEvo

Önemli olan gerekli olup olmaması değil. Önemli olan halka yapın serbest dedikten sonra şimdide yasaklıyorum demesi.
    Devlet bana serbest dedi bende güvendim devletime ve 500 TL verip cam filmi çektirdim.

Sizin düşüncenizde olan kişilere söyleyeceğim tek şey inşallah herkes için gereksiz olan bir olay sizin için çok gerekli olur ve kullanımınız yasaklanır.

Sizin ki gibi zihniyetlere gerçekten hayret ediyorum. Düşünmeden anlamadan sırf laf olsun diye konuşmak. Yazık..

Hocam trollüyor öyle biri değil o tanımıyor musun?

• Yok tanımıyorum kendisini, arkadaş olmasa bile piyasa bu tarz düşünen insanlarla dolu ne yazık ki.
  • quote:

belki arabada birisi çocuğunu unutucak.filim yüzünden kimse çırpınışını görmicek.bu söylediğim olay bir ay kadar önce yaşandı ve çocuk filim yüzünden öldü.cam filmi kadar gereksiz bişey yok.

• Hepsi mi yasak 1 veya 2 numara ise de mi ceza yiyeceğiz.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Bence o camın değil araç sahibinin gerizekalılığından kaynaklı. Arabada çocuk unutmak nedir ya..
    Anahtar mı bu, cüzdan mı ? sigara mı ?
  • quote:

Bence o camın değil araç sahibinin gerizekalılığından kaynaklı. Arabada çocuk unutmak nedir ya..
    Anahtar mı bu, cüzdan mı ? sigara mı ?

çocuk olur başka bir canlı olur ne farkeder.insanlık hali çocuk uyuya kalmıştır vb.sonuçta güvenlik önlemi doğru karar.

• bu devlet devlet değilki zaten yıllardır kendi öz vatandaşını kazıklıyor tokatlıyor haraca bağlıyor. hepsini geç daha en başta o ötv denilen haram nedir arkadaş. ötv+ kdv alıyor birde resmen utanmadan. hiç taş atmadan kolu yorulmadan milletten para cukkalayan devlet. herşeyi sattılar kitler zarar ediyordu devlet kurumları zarar ediyordu cart curt yokya neyi anlatıcamki siz ozamanlar oy atmadınız analarınız babalarınız oy attı 15 sene önce bunlara gidin sorun anlatsınlar gerçi onlarda neyi anlatacaklar size boşverin ülkemiz iyi gidiyor kafanıza takmayın siz böyle şeyleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 24 Ekim 2017; 14:14:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

belki arabada birisi çocuğunu unutucak.filim yüzünden kimse çırpınışını görmicek.bu söylediğim olay bir ay kadar önce yaşandı ve çocuk filim yüzünden öldü.cam filmi kadar gereksiz bişey yok.

çocuk film yüzünden ölmedi. servis aracında unuttular. parka çekmişler aracı.
    araç filmli filan değildi. uydurmayalım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.