Şimdi Ara

VATAN MAĞDURLARI 132 TL Seagate 2,5 2TB Game Drive For Xbox (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.029
Cevap
31
Favori
62.090
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin en buyuk kanitiniz yaptiginiz alisveriste odeme yaptiginiz kartiniz. Bankanizin internet subesinden guncel ekstrenizin ciktisini alin iste size kanit.

Dilekceyede alisveriste kullanmis oldugum 4210 xxxxx xxzxz xxzzzx 6510 biten kartimin sozlesme tarafima ulasmadigindan dolayi oncelikli kanit olarak ekte sunuyorum gibi bir yazi hazirlayin.

Rakamlari ornek olsun diye yazdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 21 Ekim 2016; 23:47:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vatan'ın siparişlerim kısmında yazan sipariş no farklı, maile gönderdiği sipariş no farklı. Dilekçeyi hangisini yazmak mantıklı?
  • iyidebanane13 kullanıcısına yanıt
    siteden mesaj attım mailime yolladılar satış sözleşmesini
  • quote:

Orijinalden alıntı: o-raiser

Benim anlamadığım bir durum var. Bu firmalar sözleşmeye istedikleri maddeleri koyabiliyorlar mı? Bunun bir yönetmeliği yok mu? Yani sözleşmeye, "Alıcı ürünü teslim almadan önce yalamalıdır." diye madde koysalar o da geçerli mi olacak?

Yemin ediyorum kahkaha attım Eğer THH'den sonuç alanlar üst mahkemeye verilirse adliyede bu savunmayı yapsın , hakim mahkemeyi sizin lehinize sonuçlandırır direk o da kahkaha atar eminim..
  • Benim aklıma bir şey takıldı. Satış sözleşmesinde "absürt fiyatlardan satılan ürünler iptal edilir" gibisinden bir ibare vardı. Oldu da THH bizi haklı buldu ve ürünü o fiyattan verdi. Ürün teslimatından sonra, Vatan bilgisayar bu sözleşme maddesini gösterip dava açamaz mı?
  • Hepsiburada araç park kamerasını uzun süren uğraşlardan sonra bize göndermişti. Bence sosyal medyadan sürekli mesaj yazın. Twitter dan çok kişi ve sıklıkla yazılırsa biraz daha etkili olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Kaç aydır şu üründe 75€'luk Vergi sınırını geçmesine rağmen, vergi eklenmiyor. Amazon'un hatası var ama kimsenin mesaj attığını sanmıyorum.
    https://www.amazon.com/Corsair-Extreme-Performance-Liquid-Cooler/dp/B019EXSSBG/

Geçenlerde GTX 1060'lar 5'li paket olarak satılıyordu tek ürün fiyatı yerine; mesaj attım düzelttiler(Sırf müşterilerine gösterdikleri ilgiyi sevdiğimden dolayı).
    İlgili konuda ayakkabı vs. için tonla mesaj bulabilirsin, bazı ürünlerin kargo fiyatları gereğinden fazla çıkıyor diye.
    %20 gümrük vergisi yerine bazı ürünlerde %50'ye yakın ücret kesilenlerde var, ama adamlar yanlışlıkla fazla aldılarsa üstünü iade ediyorlar. Vatan böyle birşey yapar mı? Asla tabiki.

O yüzden Amazon'da hata yapar ama yapıyorsada arkasında durur hatasının düzeltmesini bilir. Bizimkiler gibi 3 Liralık ürünü 10 Liradan nasıl satıp da kazıklarız derdinde değiller.

Yanlışını düzelteyim , O ürün bizim gümrük kanunlarımızda sınıflandırılamadığı için gümrük ücretine tabi değildir.

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Bende mesaj atıp istedim hocam, teşekkürler bilgilendirme için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirza Y.

Benim aklıma bir şey takıldı. Satış sözleşmesinde "absürt fiyatlardan satılan ürünler iptal edilir" gibisinden bir ibare vardı. Oldu da THH bizi haklı buldu ve ürünü o fiyattan verdi. Ürün teslimatından sonra, Vatan bilgisayar bu sözleşme maddesini gösterip dava açamaz mı?

Açamaz. Onun koyduğu bu hüküm kanunlara aykırı olduğu için. Herkes kafasına göre böyle bir madde koyup o maddeyi savunsa idi, ülkede yönetmeliklere gerek kalmazdı.
  • kredi kartı ekstresini eklemeye gerek var mı? sadece o alışveriş için ekstre alamıyorum tüm ayınkini eklemem gerekiyor ve aynı ekstre de vatanın iade ettiği de gözüküyor.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Aslında iadenin gözükmesi bence bir dezavantaj oluşturmaz. Hatta ben dilekçede iade edildiğini de yazmayı düşünüyorum. Hakem heyeti bazen bu tür başvurularda durumu kavrayamayıp ücret iadesi kararı veriyor.
  • o-raiser kullanıcısına yanıt
    bende öyle yapayım o zaman ekledim dilekçeye iade edildiğini. yarın ticaret müdürlüğüne yolluyorum alırız umarım
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candzh -- 24 Ekim 2016; 21:26:48 >
  • Banka kartıma iade halen gelmedi iadesi gelmeyen varmı başka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Banka kartıma iade halen gelmedi iadesi gelmeyen varmı başka?

Enpara (bkm express) ile ödeme yaptım perşembe günü yattı iade bankayı iyi hatırlayın farklı banka olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kıymetli_vatandaş kullanıcısına yanıt
    Bende nuvo (bkm express) ile ödedim halen iade gelmedi gerekli kontrolleri sağlayacağız diyip duruyorlar.
  • Vaktiyle böyle bir yanlış fiyat girilmesi sonucu satılan Lenovo laptopları göndermişti Vatan.
    Birini de ben almıştım o laptoplardan.
    Ama o zaman dolar 1,5 TL civarındaydı.
    Şimdi 3 TL yi geçmiş durumda.
    Adamlar hertürlü göndermezlerdi zaten.
  • Bugün biraz uğraşıp vatana dekont gönderttirdim sonra bankayı aradım kayıt açtırdım 1-2 aaat sonra iade geldi.

Şimdi iadem geldi ben yinede thh gidebilirim değilmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kaymakamlıktaydım az önce tüm evraklarım hazırdı ikişer kopya ama adamlar almadı evrakları. Ürünü teslim almadıysanız biz bakmıyoruz dediler. Istanbul / Fatih kaymakamlığı ne yapabilirim bu durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.