Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Vatan bilgisayar işlemcime el koydu ağır rezalet içerir... Edit geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
129
Cevap
6
Favori
26.380
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Vatan bilgisayar işlemcime el koydu ağır rezalet içerir... Edit geldi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7646 Mesaj
    sağlam rezalet.

uplayalım.
    |
    |

Devlet onaylı noterler kişiler arasında yazılı kanıt belge niteliğindedir. Devlet onaylıdır devlet ve noter arasında bilgi aktarımı sayesinde işlemler olur, fatura sahibi devredeceği kişiye satış ile ilgili belge vermek zorunda değildir bunu alıcı istemelidir. Satıcı kurum fatura veren mükellef bu olaya dahil edilemez. İade değişimlerde fatura sahibi sorumlu tutulur B C kişisi bu işlemden yararlanamaz, fatura sahibi belge almak fatura veren firma fatura sahibini istemek zorundadır. A mağazası B şirketi C internet sitesi hepsinde işleyiş aynıdır. Bu devlet yasasıdır. Fatura sahibini korumaya yöneliktir.
    |
    |
    trakyAli-1986 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Noter onaylı 2.el satışı olursa OzAman 2. Alıcı işlem yapabiliyor yani.

Bundan sonrası yüksek fiyatlı 2. El ürün alındığında noterden işlem yapılması gerektiğini anlamış olduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    nako8 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaş Vatan bilgisayarda 6 yıl çalışarak hukukta lisans ve lisans üstü eğitimini tamamlayıp sonunda işi bırakmış.
    Böylelerine cevap vermek gereksiz.

Uzun bir mesaj yazmıştım ama buna değmeyeceğini düşünerek harcadığım vakit için de kendime kızıp sildim.

Zaten Türkiye'de cahil cesareti ile bu üslup ile cevap verilir:

"Bu işte ben 6 yıl çalıştım neyin ne olduğunu biliyorum bana bilmişlik taslamayin."

Meslekte 30 yılını dolduran avukatların bu arkadaşa cevap vermeye hakkı yok benim anladığım.
    Yasalar üstü bir mertebeye erişmiş. Kendisini takdir ettim.

Kaldı ki benim ilk mesajımda daha işin hukuki boyutuna girmeden vatan'ın izlediği prosedürlerin yanlışlığına değinmeye çalışmıştım.

Şu mesaj demek istediğim şeyi çok güzel özetliyor.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137284975

"Yani hırsıza ürün tamiri var ama iadesi yok... Böyle saçmalık olamaz. Vatan Bilgisayar'ın başını beladan kurtarmak için uydurduğu bir şey bu sadece."
    |
    |
    AtiMX4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    120 Mesaj

Biz diyoruz ki alırken niye alıyorsun ürünü?
    Niye faturadaki sahibi gelsin demiyorsun?

"Ayrıca bu sistem şurada da çöküyor. Ben hırsızım diyelim ki, çaldıktan sonra ürünü istediğim gibi kullanıyorum istediğimi yapıyorum hırsız olduğum ürün bozulunca mı aklınıza geliyor? Hatta ve hatta ürün bozulunca da sorun yok, çünkü servis aynı ürünü TAMİR EDERSE fatura sahibinin lafı bile geçmiyor; sadece ürünü teslim eden muhatap alınıyor. Vatan çalışanının bana söylediği şuydu: "Eğer burada ürün değişim/iade yapılmamış olsa ve tamir edilseydi, servis raporunda teslim eden kişi SİZ olduğunuz için fatura sahibine bile ürünü teslim etmezdik"

Yani hırsıza ürün tamiri var ama iadesi yok... Böyle saçmalık olamaz. Vatan Bilgisayar'ın başını beladan kurtarmak için uydurduğu bir şey bu sadece."

Ben daha hukuki boyutuna girmemiştim ilk mesajımda...
    |
    |
    nako8 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    120 Mesaj

Hocam bu arkadaş okumadan, anlamadan cevap vermesiyle meşhur biri sanırım.
    Ciddiye alınacak bir üslubu yok.
    Kraldan çok kralcı birine benziyor.

Gülüp geçmek lazım
    |
    |
    eric13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: xooa

Arkadaş Vatan bilgisayarda 6 yıl çalışarak hukukta lisans ve lisans üstü eğitimini tamamlayıp sonunda işi bırakmış.
    Böylelerine cevap vermek gereksiz.

Uzun bir mesaj yazmıştım ama buna değmeyeceğini düşünerek harcadığım vakit için de kendime kızıp sildim.

Zaten Türkiye'de cahil cesareti ile bu üslup ile cevap verilir:

"Bu işte ben 6 yıl çalıştım neyin ne olduğunu biliyorum bana bilmişlik taslamayin."

Meslekte 30 yılını dolduran avukatların bu arkadaşa cevap vermeye hakkı yok benim anladığım.
    Yasalar üstü bir mertebeye erişmiş. Kendisini takdir ettim.

Kaldı ki benim ilk mesajımda daha işin hukuki boyutuna girmeden vatan'ın izlediği prosedürlerin yanlışlığına değinmeye çalışmıştım.

Şu mesaj demek istediğim şeyi çok güzel özetliyor.

"Yani hırsıza ürün tamiri var ama iadesi yok... Böyle saçmalık olamaz. Vatan Bilgisayar'ın başını beladan kurtarmak için uydurduğu bir şey bu sadece."
    Cevap verme o zaman dostum meraklı değilim senin cevaplarına. Kimseye kralcilik yaptığım da yok. Kolay gelsin.

|
    |

• Yüzbaşı
    552 Mesaj

İnternetin ondan kalır yanı yok. Turuncu siteden aldığım laptopun iadesini istiyorum ama 2 aydır alamıyorum. Elden alınanlar da böyleyse alışveriş hepten bitmiştir.

|
    |
    dodofran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İnternetten distribütörün telefonunu bularak aradım garantiye yollamak için fakat ilginç bir şey oldu artık h80i tedarik ve satışını yapmıyoruz bıraktık dediler başka bir firmaya yönlendirdiler onları aradım bu ürün kodu bize ait değil bakamayız elimizden bir şey gelmez dediler başlarından savdılar.

Ben de corsaire üyelik açtım RMA ile yurt dışına yolladım, onlar da sordu neden üyelik adın ve fatura adın farklı diye ben de arkadaşımdan aldım ben kullanıyorum dedim onlar da tamam dedi. Garantisi bitmesine çok az kalan ürünü 2 hafta içerisinde H80iv2 olarak sıfırını yolladılar.

Bazen asıl gavur kim bilemiyorum.
    |
    |
    Samsung 34'' Lc34j791 4ms 100hz 3440x1440p - Intel 8700K 1.275V 4.8Ghz, Gigabyte Z390 Aorus Master, Asus Rog Stix Rtx 2080Ti OC, G.Skill SniperX Gri Kamuflaj 32GB (4X8GB) 3200Mhz DDR4 Ram, Corsair HX850i 850W 80 Plus Platinium PSU, Samsung 1TB 970 Evo NVMe M.2 SSD, Intel 660P 2TB NVMe M.2 SSD, Seagate Barracuda 2TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache HDD, Cooler Master HAF X 942 Kasa, Cooler Master VGA Vertical Card Holder, Noctua NH-D15 Premium CPU Cooler, Bloody V7 Fare, Thermaltake Challenger Pro Klavye.
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj
    Vatan bilgisayar bir başka şaibeli olaya daha imza atmış.

Söylentilere göre Vatan Bilgisayar Ankara Ankamall Şubesindeki yönetici pozisyonundaki bir çalışan engelli bir vatandaşımıza karşı nefret suçu işlemiş. Linki aşağıya bırakıyorum:

https://eksisozluk.com/3-kasim-2019-vatan-bilgisayar-rezaleti--6236008
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
son dakika
Bey Azura
Masal
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,477
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.