Şimdi Ara

VATAN BİLGİSAYAR'DAN FAHİŞ KARGO ÜCRETİ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
9.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satın alırken kargo ücretini söyleniyormu ? Hb de alırken kargo fiyatını hemen söylüyor mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miex

400 liralık mal alıyosun da 30 lirasına mı takılıyosun, hesap numaranı yaz ben vereyim yani fakir olmazsın bence.

hesap numaramı yazayım 30 tl gonder hadi anlastık mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstbayar

Vatan pc 75 TL üzeri alışverişleri ücret gönderici olarak gönderir, ve UPS ile çalışırlar ve UPS gerçekten kurumsal bir firmadır. Böyle yanlışlık yapacaklarını tahmin etmiyorum.

Olsa olsa vatan pc den kaynaklanan bir problem vardır.

UPS'in kurumsal olduğuna katılmıyorum.

Vatan Bilgisayar'dan bir şey aldım. Cumartesi günü kargo "dağıtıma çıktı" ibaresiyle dağıtıma çıktı. O günden sonra her gün telefon etmeme rağmen kargo bana 5. gün teslim edildi ve bu süreçte "Şubemizde araç olmadığı için bugün dağıtım yapmıyoruz"dan "Kargo görevlimiz gelip kapıyı çalmış, kimse olmadığı için geri dönmüş"e kadar saçma sapan bir sürü bahane duydum. Bilgi olarak söylüyorum, kargonun teslimatı kapısında güvenlik olan, herhangi bir zil olmayan bir şirkete yapılacaktı.

Başka bir seferde de 3,5 TL tutan kargo ücretine 5 TL verdiğimde, "Abi bozuk yok mu? Bende bozuk yok." diyen, kredi kartı ile ödemeyi teklif ettiğimde, "Kredi kartı ile ödeme kabul etmiyoruz." dediği için kargomu teslim alamadığım bir kargo görevlisi denk geldi.

• Arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam vatan indirim yaptığı günlerde ürün sayfasında "%20 ve % 25 indirimli alışverişlerde kargo ücreti alıcıya aittir" diye bir ibare vardı.Sanırım buna dayanarak sana o kadar bir kargo ücreti geldi. bu şekilde yaparak kargo ücretinden fazla para alarak indirimdeki kaybı geri alıyorlar. %25 indirim sana oluyor %10-15 arasında.
  • Bunların Facebook sayfalarında kaç kez yazdım kargo ücretlerini diğer bir çok site gibi sipariş tutarına ekleyin biz de ne ödediğimizi bilelim diye. Çalışmalarımız sürüyor bu konuda diye cevap verdiler. Aylar geçti ses seda yok. İnsan cazip bir şey görüyor alayım diyor ama kargo ücreti ne kadar gelir, ürünün avantajını kaybettirir mi demeden edemiyor.
  • quote:

400 liralık mal alıyosun da 30 lirasına mı takılıyosun, hesap numaranı yaz ben vereyim yani fakir olmazsın bence.

Bana da yolla madem, o kadar cömertsin?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

quote:

quote:

O zaman koyun gibi bizden her istenilene tamam diyelim hiçbirşeye sesimizi çıkarmayalım.Sanki kumdan süpürüyoruz.Konumdan anladığınız buysa LÜTFEN KONUMA BİR DAHA MESAJ YAZMAYIN.

Üzgünüm,sizi blokladım.

Çok şey kaybettim anlaşılan, bu yaşa geldik oturup ağlasak millete rezil oluruz şimdi.

Kaderimiz buymuş napalım.

Bu yaş dediği de 15

• quote:

işte bu otuz liranın sebebi sizsiniz. daha doğrusu sizin gibi düşünenler. boşu boşuna ben niye vereyim ki daha ucuzunu verenler varken niye kazık yiyeyim?
  • hocam bir ara bana da aynını yapmışlardı. ufacık kutu için 17 mi ne istediler. istanbuldan izmite. aradım vatanı. hemen düzelttiler. bence sende ara. aradım tamam hemen kargo firmasına bildiriyorum dedi kadın. bence hemen ara sor.
  • electro world sağolsun ücretsiz ayağıma kadar getiriyo
  • Hiç başıma gelmedi, vatandan alışveriş de yaptım kargosu da gayet normaldi ist. içi 4-5 falandı sanırım.Zaten siteden alırken kargo parasını otomatik çekmiyor mu, orada yazıyor ne kadar olduğu.Kapıda ödeme falan ise bilemiyorum.
  • keşke faturadan desisine ve kilosuna baksaydın. yanlışlıkla bir 0 fazla koymuş olabilirler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~VeNoM~

Anakart büyüklüğü ne kadar olabilirki? Hatay dan 2 adet motosiklet grenajı sipariş ettim anakartın 2 katı büyüklüğünde bir tanesi.Hayvan gibi koliye koymuşlardı 7 liraya geldi.Bu işte başka bir çakallık var gibi ya neyse...

Aynen bana da öyle geldi.Getiren firma da UPS'ti.Fiyatları en uygun firma.Hala şoktayım.

bu vatanın degil ups firmasının pisligi 3 yıldır kesinlikle ups ile calısmıyorum okadar cok sey geldiki basıma hicbiri ups gibi degildi pislik bu firma bulasmayın kesinlikle

• Eğer size en yakın Vatan notebook şubesine uğrayabilirseniz kargo ücreti ödemiyorsunuz, üstüne pazarlıkta yapabiliyorsunuz

Fakat anlamadığım konu ürünü iade ettiğinizde kargo ücretini sizin ödemeniz gerekiyordu. Emin değilim ama sistem bu şekilde işlemeliydi. Şimdi kargo masrafınıı Vatan Comp. mı ödedi yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikkonular -- 28 Eylül 2011; 15:27:17 >
  • alışveriş işlemi bittikten sonra uzak mesafeli satış sözleşmesi diye bir şey çıkıyor onaylayıp alışverişinizi bitiriyorsunuz.

yanlış harırlamıyorsam orada şöyle bir ibare var dı " kampa sürecinde satışı gerçekleştirilen ürünlerden üst limite bakılmaksızın kargo ücreti alınır. ve 10 tl geçmez "

gibi bir şey. mail adresinize bu sözleşmeyi göndermişlerdir. onu bir okuyun. büyük bir ihtimal bir yanlışlık var telefonla ulaşabilirseniz veya topkapı vatanın yanına yolunuz düşerse oradaki müşteri hizmetleri ile görüşürseniz sorunu çözeceklerdir.
  • Şahsen bana yakın olan bir teknoloji mağazası varsa ürünü bizzat gider kendim alır böyle kargoyla falan 1 hafta uğraşmazdım. Ben de K.çekmece'de oturuyorum metrobüsle tek vesait 15-20 dk da gidiliyor oraya hadi 2 vesait olsun ne olacak ki. Neyse geçmiş olsun tez zamanda sonuç alırsın umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 28 Eylül 2011; 17:03:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman koyun gibi bizden her istenilene tamam diyelim hiçbirşeye sesimizi çıkarmayalım.Sanki kumdan süpürüyoruz.Konumdan anladığınız buysa LÜTFEN KONUMA BİR DAHA MESAJ YAZMAYIN.

Üzgünüm,sizi blokladım.

Çok şey kaybettim anlaşılan, bu yaşa geldik oturup ağlasak millete rezil oluruz şimdi.

Kaderimiz buymuş napalım.

Bu yaş dediği de 15

Evet foruma 9 yasinda kaydoldum.

20 yasindayim sekerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zamanında bana da geçirmeye kalkmışlardı. İade ettim.

Başka mağazadan aldım.
  • bende geçenlerde %25 li kampanya vardı. 770 tl liik wave 2 yi 645e aldıım.kargo alıcıya aitti. küçücük cep teli kutusuna balıkersir vatan şubesinden burdur a 19,50 tl aldılar. kargocu bile ne bu abi dedi :) ama 125 tl lik indirim fena diğil ama ben yine de ups e sitem mesajı göndereceğim.
  • bende tam tersi oldu,
    kargo alıcıya aitti, kargo parasını ödemişler,
    benim ödemem gerekmiyormuydu diye sordum, hayır dediler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.