Şimdi Ara

Varikosel ameliyatı oldum. Bilgi almak isteyenler buyurun. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
16
Favori
352.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnş. Seninde iyi çıkar sonuç. Total 90 milyon

Kafama takılan morfoloji

BaZıları önemli değil dio ama. Bilmiyorum
  • Morfoloji önemli olmaz olur mu...

Benim sperm sayisi cok sıkıntı degildi (35 milyon) ama yinede azdı

İleri hareketlilik %10'du.

Yerinde hareketli %20

Hareketsiz %70 di...

Morfoloji 0 di...

İleri hareketliligin en azindan %40 larda olması gerekiyor.

Bakalin Şubat ayinda bende test yaptırıcam insallah iyi sonuçlar alırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GEçmiş olsun hocam. Sizin yaş kaçtı? Variokeslde yaş sınıır var mı?
  • Bana soruyorsan eger;

Benim yaş 31

Varikoselin yaşı yok. Genelde 15 li yaslards ortaya cikabiliyormus.

Bende agri sizi yoktu ben bebek icin gittim olmam gerekliydi oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Bana soruyorsan eger;

Benim yaş 31

Cevap için teşekkür ederim . Bebek olduysa Allah bağışlasın hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Bana soruyorsan eger;

Benim yaş 31

Cevap için teşekkür ederim . Bebek olduysa Allah bağışlasın hocam.

Daha ameliyat olali 2 ay oldu. 1 ay sonra teste gidicem. Bakalım amaliyat basarili olmus mu gorucez. İnsallah olmustur.

Daha bebek yok, Allah ne zaman nasip kismet ederse.

• Hocam birde sizin tansiyon sorunu mu var? 19 çok değil mi?

Birde doktora mutlaka danışın ama bildiğim bir ilaç var sperm için adı proxeed plus. Umarım gerek kalmaz ama aklınızda bulunsun.
  • Tansiyon sorunum yok şükür.

Ameliyattan once heyecan ve stresten oldu.

• Beyler şöyle bi 12 günlük maceramı sizinle paylaşağım. Görüş ve önerilerinizi de beklerim.

Sağ kasık ve üst kısmında yanma batma tarzında bi ağrı için gittim ÖZEL HASTANEYE.

doktor film kan tahlili idrar tahlili 3 gün sonraya da sperm tahlili iki de ultrason. Neyse yaptırdım hepsini.

Böbrekler temiz çıktı. İdrarda kristallenme var ama temiz dedi. Fıtık yok dedi. Varikoseli elle tespit etti. Ultroson da da çıktı. Neyse sperm tahlili sonucu çocuk sahibi olamazmışım. Hareketlilik yüzde 10 dedi. Yüzde 90 hareketsiz. Sperm 20 milyon/ML

Acil ameliyat dedi.

Dedim ben ağrı için geldim bunun sebebi bu mu dedim. Olabilir dedi. Net bişey yok.

Dedim bi ben düşüneyim.

Ertesi gün üni de yrd doç bi doktora gittim. Dedi hemen ameliyat olma bi de bize sperm ver dedi. Elle kontrol ettiği varikosel başlangıç seviyesindeymiş.

(Bu arada 2 tahlil arasında büyük ihtimal kum döktüm. Çünkü bi gece belim be kasık üst bölgem çok ağrıdı gözümden yaş geldi.)

Neyse 5 günlük perhiz sonucu ÜNİVERSİTE HASTANEsine semen testi yaptım. İleri Hareketlilik % 49 yerinde hsreketlilik % 20 hareketsiz % 31

22.9 milyon /ML

Total sperm 91 milyon

Neyse değerler normaldi. (Her değeri yazmadım. Bi ara fotosunu atıp bi de öyle yorumlarız.) Doktor şu aşamada ameliyat önermiyorum değerlerin normal dedi.

Üni deki doktor ağrıların bunla alakalı değil kesinlikle dedi ama çare de olmadı. İdrar tahlili bi de istedim. Temiz çıktı.

SONUÇ: şimdilik ameliyattan vazgeçtim. Şayet birkaç aya bebekte gelişme olmazsa ameliyat olmayı düşünüyorum.

Not: tavsiyem 2 tahlil arasında 1 ay olmalı. Şubat başında başka bi hekimden sperm tahlili istemeyi düşünüyorum.

İlk sperm testi 4 günlük perhizdi. 2 saat incelendi.

2. Sperm testi 5 günlük perhizde. 20 dk incelendi.

2 test arasında kum döktüğümü düşünüyorum belki onunda etkisi olmuştur.

Her hastanenin cihazları farklı bir de labortuarda her inceleyen kişi işinin uzmanı olamayabiliyor.

Ameliyat olmadan birden fazla hekimle görüşmekte yarar olduğunu düşünüyorum.

• Class teacher C kullanıcısına yanıt
    sperm sayısı son iki gün aktivite varsa düşük çıkabilir diyorlar. belki ondandır. varicosel dış görünüşü değiştiriyor mu? (spagetti gibi damar oluşmu vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 6 Ocak 2017; 22:16:29 >
  • Sperm testi icin en az 3 gunluk cinsel perhiz olmali 4 gunu gecmemeli.

3 gunden az olursa spermler kalitesi, 4 gunden fazla olursa bayat oluyor deniyor.

Benim varikoselde testis goruntusunde herhangi bir bozukluk yoktu. Ben bebek icin gitmistim agri sizi yoktu.

Ama kimisinde damarlanma oluyor spagetti gibi gozle gorulur derecede.

Doktor elle muayene ettiğinde zaten direk varikosel dedi.

Sonra bende bir baktim harbidende sol testisin kenarinda ele gelen bi damar vardı sagda yoktu. Bu varikosel iste.

Ameliyattan sonra o damar elime gelmedi.

Hatta testis goruntusu daha da iyi oldu.

İkiside ayni boyuta geldi.

Ameliyattan once sol testis daha asagida duruyordu.

• Varikosel ameliyatı olanların aylarca geçmeyen ağrıları oluyor diye biliyorum.
    Gazetede ve internette çok denk geliyorum bu tip haberlere.
    Ameliyatın üstünden aylar geçmesine rağmen sürekli ağrıları olanlar varmış.

Bu doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Varikosel ameliyatı olanların aylarca geçmeyen ağrıları oluyor diye biliyorum.
    Gazetede ve internette çok denk geliyorum bu tip haberlere.
    Ameliyatın üstünden aylar geçmesine rağmen sürekli ağrıları olanlar varmış.

Bu doğru mu?

Saat 15.30 da ameliyata girdim spinal anestezi ile mudahale edildi 16.10 da odamdaydim.

Sabah 10.00 da hastaneden ayrildik.

Hastanede bu süre zarfinda hicbir agri, sizi olmadi.

Gece 23.00 gibi tuvalete kalkmak istedim hemsireler izin vermedi bende ısrar ettim kalkmam gerek buyuk abdestim var dedim. Surguye yapacaksiniz dedi ben dedim yapamam kalp ameliyatı olmadik kalkmam lazim dedim, israrima dayanamadilar esimin yardımıyla ayağa kalktım ve wc ye gittim isimi gordum. WC de az birsey sizlama oldu 2 saniyelik haricinde agri olmadi.

1 ay istirahat verdi doktorum.

1 hafta banyo yapmayacaksin, 1 hafta tuvalet harici ayakta kalmayacaksin dedi. Dediklerini uyguladim sadece wc icin ayaga kalktim birde sigara icin mutfaga gittim.

15-20 dakikadan sonra ayakta kalinca ameliyat yerinde sizlama oluyordu.

10. gun dışarı ciktim.

15. gunden itibaren hicbir sıkıntım kalmamıştı.

Su an ameliyat olali 2 ay oldu Allah'a sukur hicbir sorun yok.

Sporumuda yapıyorum, isimede gidiyorum yuruyusumude yapiyorum.

Ayni ameliyati benden 3 gun sonra arkadasimda oldu onda da agri sizi vs olmadi halende olmuyor o da isinin başında sıkıntı yok yani.

Agri, sizi olanlarin ameliyatı iyi gecmemistir.

Ya kesik yeri iyi değildir, yada yanlis bir damara mudahale edilmiştir.

• Hocam test yaptırdın mı nedir durum inş iyi sonuçlar almışsındır. Allah şifa versin sıkıntılarımızı gidersin inş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok daha test yaptirmadim acayip yoğun islerim.

Vakit bulamadim bir turlu herhalde ay sonuna felan kalacak gibi.

• Arkadaşlar değerleri 4 ayrı hastanede 5 ayrı doktora gösterdim.

3 tane sperm testi yaptırdım. Son 2 si normal ilki düşüktü. Son ikisinde hareketli değerler yüzde 69 ve yüzde 72 idi.

Özeldeki doktor dışında diğer doktorlar ameliyatı gerek duymadı. 1 sene sonra tekrar kontrole gelmemi istediler. Çocuk sahibi olmamda bir engel yokmuş.

• Bende TEKRARLADI , beyler 95 liyim 2014 temmuzda son seviye olmustu kocaman kocaman damarlar ameliyat olmustum medical park bahccelievlerde oguzhan hocaya , bugün dikkatimi çekti tekrarlamıs doktora gözükcem tekrar.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş oldun.

Bende varikosel ameliyatı oldum. Bugün 11. Gün, kontrol vermişti doktor gittim herşeyin normal oldugunu ve 4 ay sonra test için tekrar gelmemi istedi. Ameliyattan sonra penis üzerinde bir damar belirginleşti,dokunduğum zaman ağrı yapıyor. Bende bu durumu doktora sordum, toplardamar oldugunu, ameliyatla ilgili birşey olmadıgını ve zamanla düzeleceğini söyledi. Ben ise tatmin olmadım bu cevaptan, sizlerde böyle bir durum meydana geldimi ve bununla ilgili bir bilginiz varmı? Teşekkürler şimdiden...

• Arkadaşlar ameliyat olanlar tecrübelerini anlatabilirler mi? Ağrı felan varmı? Ameliyatın faydası veya zararı olmuş mu?
  • Benim de Ayakta iken testisler asagida iken sol yumurtalık üzerinde hafif sislik var gibi. Bu varikoselin belirtisi olabilir mi. ?belirtileri nedir.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.