Şimdi Ara

Varikosel ameliyatı oldum. Bilgi almak isteyenler buyurun. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
361
Cevap
16
Favori
352.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sol da testis başlangıcında sislik var gibi. Nu ne olabilir. Sende belirti nasıl oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam şuan için bi problem var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Norveckırfaresi

Hocam şuan için bi problem var mı
    Merhaba.
    Şu an için herhangi bir problem yok.
    Değerler yükseldi, normale döndü.
    Ameliyat olalı 1,5 yıl olacak neredeyse.

İlk günlerdede ağrı vs yoktu şu anda hiç yok şükür.
  • hocam süper anlatmışsın ama ben bayılmayı yeğlerim.. benimde sonuçlar şu şekilde. doktor ağrı yoksa olma dedi. sperm sonucları da iyi sen bilirsin dedi sizce nasıl sonuçlar?

Benim ultrason sonuçları şöyle

l tarafta pampiniform pleksus ven çapları geniş izlendi (4,5 mm), valsalva ile reflu izlendi. Varikoselle uyumludur.
    Her iki testis skrotum içinde olup, büyüklükleri doğaldır. Testis internal ekoları homojen olup, kitle içermemektedir. Her iki epididim tabiidir. Sol tarafta pampiniform pleksus ven çapları geniş izlendi (4,5 mm), valsalva ile reflu izlendi. Varikoselle uyumludur. İntraskrotal sıvı miktarı normaldir.

sperm testi sonucları aynen şöyle

58 milyon
    1.6 cc
    hareketsiz(60dk %55) 30dk(%25)
    hareketlilik(30dk ileri hızlı) %30
    hareketlilik (30dk ileri yavaş) %25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-35C6C7462 -- 6 Haziran 2018; 19:19:15 >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam lise sondayım son evre varikosel var, yarın ameliyat olacağım

malum üniversite sınavı var ve ders çalışmam gerekiyor

ameliyattan kaç gün sonra günde 3-4 saat oturabilecek düzeye gelirim? Internette ameliyat sonrası uzun süre oturmayın yazıyor da

• Merhabalar tekrar herkese.

Ameliyat olali 2 yila yaklasacak neredeyse.

Ameliyat 30 dakika suruyor mikrocerrahi ile yapilirsa.

Oturma isi sıkıntılı cunku yumurtalar asagiya sarkiyor iyice ameliyattan sonra. Yaklasik 1 hafta - 10 gunde kendine geliyor toparliyor.

1 hafta boyunca uzun sureli oturmak pek tavsiye edilmiyor.
    Zaten uzun sure oturamiyorsunuz agri basliyor.
    Bana 1 ay rapor verilmişti.
    1 hafta-10 gunde kendine gelmisti 15 gun sonrada disari çıkmaya felan baslamistim. 3-4 ay agir kaldirmayi yasaklamisti doktorum.

Bu arada unutmadan sevincimi paylaşmak istiyorum.

Baba oluyorum nasipse :)

15 haftalik gebe eşim.

Cinsiyetinide öğrendik erkek.

Allah kucagimiza sag salim almayı nasip eder inşallah.

Allahim dileyen, isteyen herkese nasip etsin.

Dusmanim bile cocuk istiyorsa ona nasip etsin insallah.

Varikoseliniz varsa muhakkak olun arkadaşlar sakın atlamayin sakin. Geleceğinizi etkileyen bir hastalık. Heleki son evredeyse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 6 Ağustos 2018; 11:40:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-35C6C7462

hocam süper anlatmışsın ama ben bayılmayı yeğlerim.. benimde sonuçlar şu şekilde. doktor ağrı yoksa olma dedi. sperm sonucları da iyi sen bilirsin dedi sizce nasıl sonuçlar?

Benim ultrason sonuçları şöyle

l tarafta pampiniform pleksus ven çapları geniş izlendi (4,5 mm), valsalva ile reflu izlendi. Varikoselle uyumludur.
    Her iki testis skrotum içinde olup, büyüklükleri doğaldır. Testis internal ekoları homojen olup, kitle içermemektedir. Her iki epididim tabiidir. Sol tarafta pampiniform pleksus ven çapları geniş izlendi (4,5 mm), valsalva ile reflu izlendi. Varikoselle uyumludur. İntraskrotal sıvı miktarı normaldir.

sperm testi sonucları aynen şöyle

58 milyon
    1.6 cc
    hareketsiz(60dk %55) 30dk(%25)
    hareketlilik(30dk ileri hızlı) %30
    hareketlilik (30dk ileri yavaş) %25
    Sayi az.

Hareketlilik degeri cok az.

Hareketsizlik %60 çıkmış.

1.6 CC de az.

En az 3-4 cc gelmesi gerekiyor.

Varikosel var, ameliyat olun derim.

Sol tarafta 4,5 mm kalinlasma var damarda gorunene gore.

Bir doktora gorunmeyin en az 2-3 doktora görünun fikir edinin.

Ve muhakkak mikrocerrahi yöntemiyle ameliyat olun.

• ameliyattan çıkalı 20dk oldu fena acıtıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: cheers darlin

ameliyattan çıkalı 20dk oldu fena acıtıyo
    Ben hiç aci vs hissetmedim. Sadece uzun oturmalarda uyuşma oluyordu.

Ne acisi hissediyorsunuz?

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    ben açık ameliyat oldum kesiği göremiyorum pansuman var ama 4-5 cmlik olduğunu tahmin ediyorum, orası ağrılı acıyor, fakat azaldı şiddeti

doktorum benim yaş grubum için en genişlemiş damarları gördüğünü söyledi,belki acı bundandır ve benim için hidrosel riski normalden daha yüksekmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 6 Ağustos 2018; 23:53:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Sayi az.

Hareketlilik degeri cok az.

Hareketsizlik %60 çıkmış.

1.6 CC de az.

En az 3-4 cc gelmesi gerekiyor.

Varikosel var, ameliyat olun derim.

Sol tarafta 4,5 mm kalinlasma var damarda gorunene gore.

Bir doktora gorunmeyin en az 2-3 doktora görünun fikir edinin.

Ve muhakkak mikrocerrahi yöntemiyle ameliyat olun.

Alıntıları Göster
    kardeş gözün aydın sağlıkla kucagına almak nasıp olsun ınsallah.
    Allah tum evlat ısteyenlere nasıb eder ınsallah.

• quote:

Merhabalar tekrar herkese.

Ameliyat olali 2 yila yaklasacak neredeyse.

Ameliyat 30 dakika suruyor mikrocerrahi ile yapilirsa.

Oturma isi sıkıntılı cunku yumurtalar asagiya sarkiyor iyice ameliyattan sonra. Yaklasik 1 hafta - 10 gunde kendine geliyor toparliyor.

1 hafta boyunca uzun sureli oturmak pek tavsiye edilmiyor.
    Zaten uzun sure oturamiyorsunuz agri basliyor.
    Bana 1 ay rapor verilmişti.
    1 hafta-10 gunde kendine gelmisti 15 gun sonrada disari çıkmaya felan baslamistim. 3-4 ay agir kaldirmayi yasaklamisti doktorum.

Bu arada unutmadan sevincimi paylaşmak istiyorum.

Baba oluyorum nasipse :)

15 haftalik gebe eşim.

Cinsiyetinide öğrendik erkek.

Allah kucagimiza sag salim almayı nasip eder inşallah.

Allahim dileyen, isteyen herkese nasip etsin.

Dusmanim bile cocuk istiyorsa ona nasip etsin insallah.

Varikoseliniz varsa muhakkak olun arkadaşlar sakın atlamayin sakin. Geleceğinizi etkileyen bir hastalık. Heleki son evredeyse...
    yanlış mesajı alıntalıdım sanırım bıraz önce tekrar hayırlı olsun dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: Dopamine.

kardeş gözün aydın sağlıkla kucagına almak nasıp olsun ınsallah.
    Allah tum evlat ısteyenlere nasıb eder ınsallah.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim.

Allah isteyen, dileyen herkese nasip etsin, aratmasın inşallah.

Benim cocuk olmama sebebi varikoseldi şükürler olsun ameliyattan 1,5 yil sonra eşim 4 aylik hamile. Herşey yolunda gidiyor, rabbime binlerce şükürler olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 8 Ağustos 2018; 13:27:19 >
  • Anlattıklarınızdan oldukça faydalandım, çok teşekkür ederim. Bu konuda her hekime güven olmuyor, ameliyat olup memnun kaldığınız hekim/hastaneyi yazarsanız sevinirim.

Ben İzmir özel egepole gittim. Doktor elle muayenede anladı, ultrasona gönderdi orada da netleşti. Solda 3.6, sağdaki ise 2.9 ölçüldü. Doktor iki tarafı da alsak iyi olur dedi ama ben ne olur ne olmaz, sonunca kısır olmak var diye sadece ağrı yapan sol tarafı aldırmayı planlıyorum. Çarşamba gidip sperm testi yaptıracağım.

Ameliyat sonrasında bize bakan birisi olması şart mı? Annemin de bileği kırıldı, ameliyat kararı çıkarsa 1 ay ertele oğlum diyor. Bir de pazartesi devlet hastanesine gidip muayene olacağım, özele pek güven olmuyor ticari amaçlı ameliyat diyebiliyorlar. Bakalım devlet ne diyecek.

Son olarak ameliyat sonrası normal büyük abdestte(kabız olmayan) zorlanma oldu mu?

Tekrardan teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Toksikoman

Anlattıklarınızdan oldukça faydalandım, çok teşekkür ederim. Bu konuda her hekime güven olmuyor, ameliyat olup memnun kaldığınız hekim/hastaneyi yazarsanız sevinirim.

Ben İzmir özel egepole gittim. Doktor elle muayenede anladı, ultrasona gönderdi orada da netleşti. Solda 3.6, sağdaki ise 2.9 ölçüldü. Doktor iki tarafı da alsak iyi olur dedi ama ben ne olur ne olmaz, sonunca kısır olmak var diye sadece ağrı yapan sol tarafı aldırmayı planlıyorum. Çarşamba gidip sperm testi yaptıracağım.

Ameliyat sonrasında bize bakan birisi olması şart mı? Annemin de bileği kırıldı, ameliyat kararı çıkarsa 1 ay ertele oğlum diyor. Bir de pazartesi devlet hastanesine gidip muayene olacağım, özele pek güven olmuyor ticari amaçlı ameliyat diyebiliyorlar. Bakalım devlet ne diyecek.

Son olarak ameliyat sonrası normal büyük abdestte(kabız olmayan) zorlanma oldu mu?

Tekrardan teşekkürler.
    Ben Eskişehir devlet hastanesinde oldum.

Ozelde bu ameliyati olan arkadaşlarım var mennun kalmadılar.

Buyuk abdest klozette sıkıntı olmuyor ama normal wc de zorlanirsiniz. Zaten ameliyattan sonra 12 saat yemek yok. Sadece serumla besleniyorsunuz. O sırada da zaten ishal oluyorsunuz. Klozete yakin bi yerde yatarsaniz iyi olur :) ziraa bel alti uyuştugu icin hissetmeyip kacirma ihtimaliniz yuksek ameliyattan 6-7 saat sonra anca hissediyorsunuz.

Ameliyat sonrası 3-5 gun bakima ihtiyacınız var. 1-2 ay boyunca ağır kaldirmak yok su damacanasi bile kaldırmayacaksiniz.

İki taraflıda aldirmanizi tercih ederim.

• quote:

Ben Eskişehir devlet hastanesinde oldum.

Ozelde bu ameliyati olan arkadaşlarım var mennun kalmadılar.

Buyuk abdest klozette sıkıntı olmuyor ama normal wc de zorlanirsiniz. Zaten ameliyattan sonra 12 saat yemek yok. Sadece serumla besleniyorsunuz. O sırada da zaten ishal oluyorsunuz. Klozete yakin bi yerde yatarsaniz iyi olur :) ziraa bel alti uyuştugu icin hissetmeyip kacirma ihtimaliniz yuksek ameliyattan 6-7 saat sonra anca hissediyorsunuz.

Ameliyat sonrası 3-5 gun bakima ihtiyacınız var. 1-2 ay boyunca ağır kaldirmak yok su damacanasi bile kaldırmayacaksiniz.

İki taraflıda aldirmanizi tercih ederim.

Alıntıları Göster
    Cevap için çok teşekkürler. İzmir'deyim burada bu konuda iyi bir devlet hastanesi araştırıyorum. Geçen bir ilçede gittim özelden farklı olarak çok da büyük değil 1.aşama, 3 yıl içinde ameliyat olsan da olur dedi, halbuki özeldeki doktor 3.67 olmuş bir an önce olmalısın demişti, kime inanacağımı şaşırdım :)

• Benim 4.75 di :)

• istanbul da önere bileceğiniz doktor var mı? bende bu hastalıktan mustaribim. devlet hastaneleri önceliğim ama özelde olabilir.
  • Hocam resmen ameliyatı bize yaşattın o kadar güzel yazmışsın ki

Aradan 2 sene geçmiş durumda. Arada ağrı oluyor mu ve de dışarıdan baktığınızda testis çevresinde kan toplamış damar var mıydı? Bunu çevreme sorduğumda varikosel değil diyorlar. Bir de elimi testisimin içinde gezdirdiğimde kalın bir damar olduğunu hissedebiliyordum. Her kalın damar bir varikosel işareti midir? Mesela şuan sizde ameliyata rağmen elinize gelen bir kalın damar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 4 Eylül 2018; 8:7:55 >
  • Beyler selam, tecrübelerimi iletmek isterim.

Sol tarafta 2. derece varikosel'im var. Ultrasonda da belirgin şekilde rapor edildi. Ağrı yok.
    Yapılan test sonucu sperm hareketliliği az denildi, çocuk olma ihtimali daha az olduğunu söyledi doktor.
    Bende çocuk istemiyorum gene ameliyat olmam gerekir mi dediğimde olmam gerektiğine dair bazı önerilerde bulundu doktor.

Aradan 1 hafta geçtikten sonra Ankara'nın önemli ürologlarından birine gittim.
    Testleri uzattım vaziyet bu bu dedim. Adam kağıtlara bakmadı bile. Elle muayane etti, devam et, birşey yok dedi. Hiç bir uğraş sarf etmeden eşim hamile kaldı. Adam varikosel de neredeyse hiç bir durumda ameliyat önermiyordu.

Özetle, daha fazla para kazanmak için sizi masaya yatırıp gereksiz yere kesecek sayısız karaktesiz doktor var bu sektörde.

Geçmiş olsun herkese.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.