Şimdi Ara

Varikosel ameliyatı oldum. Bilgi almak isteyenler buyurun. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
16
Favori
352.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi ilk gittiğim doktor mal gibi biseydi zaten dün araştırma hastanesi üroloji dekanı vardı tanidik o baktı sonuçlara falan Dedi öyle aman aman bişey yok dedi bu hareketi bir sürü şey etkiler dedi varikosel 1. Evrede dedi isterseniz ameliyat ederiz dedi.
    Yani hos konuştu .
    İlk doktor gram açıklama yapmamıştı ağzından ben laf aliyodum .

bu doktor içimi rahatlattı.
  • Bende 19 yaşımdayım geçen sene gitmiştim sol grade2 idi sperm sayisinda sorun yok demisti doktor bende ağrı yok çok şükür ben damarın şişkinliği ve sarkmasindan farkettim yine bu ay bi kontrole gidicem acaba işi garantiye almak için ameliyat olsammi tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ufkrkmz -- 21 Kasım 2016; 19:45:09 >
  • İki hafta oldu şişlik hala inmedi dokununca ağrı var yarın kontrole gidicem bakalım inş sorun yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuragon

İki hafta oldu şişlik hala inmedi dokununca ağrı var yarın kontrole gidicem bakalım inş sorun yoktur

Şişlik kesi yerindemi testiste mi?

Benimde yarın iki hafta olacak.

Testiste ki şişlik indi eskisinden daha iyi oldu hatta gorunumu. Kesi yerindeki dikisler döküldü. Estetik dikiş atmış doktor çok fazla bi iz kalmadı. Fakat kesi yerine dokununca şişlik ve sertlik var o da normal mis. Bende cuma günü gidicem kontrole.
  • Şişlik testiste var , dikişlerde duruyor hatta ufak bi yer kanadı gibi, hayırdır inş.
  • Hmm bu kadar uzun sürede iki haftada sisligin normale dönmesi gerekiyordu.

Hidrosel olmuş olabilir, testis torbasında su birikmesi. İnşallah öyle birşey yoktur yoksa tekrar ameliyat olman gerekebilir.

Kimisindede 15 günden sonra inebiliyor şişlik.

Dikisler estetik dikisse şimdiye çoktan dikişlerin düşmesi gerekirdi.

Benim dikisler döküldü kaynamış bile çok hafif bir iz kaldı, ben baya baya iz kalacak sanıyordum ama o kadar olmadı hayret ettim.
  • Bugün gittim kontrole sorun yok normal dedi doktur bir ay sürebilir dedi. Bende süphelendim ama bi hafta daha bekliyim:(
  • quote:

Bugün gittim kontrole sorun yok normal dedi doktur bir ay sürebilir dedi. Bende süphelendim ama bi hafta daha bekliyim:(

Hmm doğrudur.

Sperm testi için ne zaman çağırdı?
  • Bi tarih söylemedi normal hayatına devam edebilirsin şuan dedi. Normalde en az iki ay gerekliymiş ama Ben iki hafta sonra yaptırmayı düşünüyorum, Sana bi tarih söyledi mi
  • Ameliyattan tarihinden itibaren 90. gün ve 180. gün. Olarak söyledi.

Sperm testinden sonra sonuçları muhakkak bekliyorum hocam. Ozelden yazabilirsiniz yada burdan. Eskiye ve yeniye gore değerlendirelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 24 Kasım 2016; 23:11:13 >
  • Arkadaşlar bilgilendirme için teşekkürler.

Ben de doktora gittim. Doktor elle muayene de varikosel dedi. Ardından doppler ultrason sperm testi yaptırdım. Benim değerler çok düşük açıkçası korkuyorum bi netice alamamaktan.

Bir an önce mikro cerrahi operasyonu geçireceksin dedi. Bu şartlarda çocuk imkansız ve Olursan yüzde 80 düzelme olur dedi.

2 gün içinde işinin başına dönebilirsin dedi. Sünnetten 4 kat daha kolay ve 15 dk sürecek bir operasyon dedi. Gittiğim yer özel hastane. @Cloud Nine @onuragon
  • Yarın ya da birkaç gün içinde olmayı düşünüyorum. Devlette mi yaptırdınız özelde mi yaptırdınız?

Ücreti ne kadar?
  • Selamlar.

Ameliyat olali bugun 50 gun oldu.

Normal hayatina dondum tamamen hicbir sıkıntı yok.

Şubat 10 da sperm testine gidicem.

Sol testisim genelde hep sarkik olurdu ameliyattan sonra cok düzeldi. Her iki testisimde ayni boyutta su anda. Sol testiste kan biriktigi icin hep sarkma yapıyordu.

Ameliyat izi cok hafif kaldi. E o da normal bence.

Bazen ara sira ameliyat yerinin oraya 2-3 saniye süren bir sanci giriyor nefes kesiyor resmen.

Doktoruma danistim, normal bunlar olacak çünkü oraya yeni kan tasiniyor damarlar iptal edildi sıkıntı yok dedi.

Ben devlette oldum.

Basit bir ameliyat.

Ozelde 1200 TL fiyat verildi.

İnanin hic gerek yok.

Zaten her yerde mikrocerrahi olarak yapiliyor.

Ha eski yontemle yapan varsa zaten ne olursa olsun ameliyat olmayin. Muhakkak mikrocerrahi ile olun.

Mikrocerrahi de damarlari daha iyi gorup daha iyi islem yapabiliyor doktor. Kesik 4 cm kadar. Eski yontemle yapilan ameliyatlarda kesik 9-10 cm yi bulabiliyor gozle yaptığı icin mecbur bu genislikte kesik acmak zorunda. Ama mikrocerrahi de mikroskop kullanıldığı icin kucucuk kesikten damarlar ayirt edilebiliyor.

Sorunuz varsa seve seve cevaplayabilirim.

• 2 gun icinde işinin başına donmen ne yazik ki bana gore mümkün değil. Çünkü testiste muthis bir sarkma oluyor. Herkeste oluyor bu istisnasız. 1 haftada anca geciyor.

Bana 1 ay rapor vermisti doktorum.

1 hafta boyunca yurumekte zorlandim, ayakta fazla kalınca agriyordu. 1 hafta boyunca kesik yerine pansuman yapildi.

1 ay agir kaldirmayacaksin gerekmedikce ayakta durmayacaksin cok fazla demişti.

Bende 1 ay evde istirahat ettim ha ameliyattan sonra 15. gun gayet iyiydim.
  • Ameliyat olalı 55gün oldu sol testisteki şişlik tam olarak geçmesede %90 indi benim şişliğin inme süresi uzun sürdü normale göre. Şuan çok iyiyim , 2 gün değil bence en az 2 hafta gerekli iyileştim diyebilmek için , ve en az 1 hafta sürecektir sıkıntı. Ben özelde oldum 2bin tl , 3 gün sonra test yaptırıcam sonuçları yazarım inş düzelme olmuştur. Allah herkese şifa versin , geçmiş olsun.
  • quote:

Ameliyat olalı 55gün oldu sol testisteki şişlik tam olarak geçmesede %90 indi benim şişliğin inme süresi uzun sürdü normale göre. Şuan çok iyiyim , 2 gün değil bence en az 2 hafta gerekli iyileştim diyebilmek için , ve en az 1 hafta sürecektir sıkıntı. Ben özelde oldum 2bin tl , 3 gün sonra test yaptırıcam sonuçları yazarım inş düzelme olmuştur. Allah herkese şifa versin , geçmiş olsun.

Sonuçları bekliyorum hocam muhakkak.

İnsallah değerlerde yukselme olmuştur.

Merak bekliyorum.
  • Bilgilendirici açıklamalarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    İnşallah tez zamanda ağrı ve varikoselden kurtulur ideal test değerlerine ulaşırsınız.

Bugünde üniverste hastanesine gittim. Özelde yaptırdığım tahlilleri bu sefer yrd. doç olan bir uzmana gösterdim. O da ameliyat olma gerçekten gerekirse ol dedi. Tekrar sperm örneği istedi. Böyle durumlarda en az 2 kez örnek vermek gerekir dedi. Salı günü vercem.

Ama gel gelelim 2 doktorda sağ kasığımdaki ağrının neden olduğunu, neyin sebep olduğunu, varikoselle bağlantısının olup olmadığını anlamadılar bilmiyorlar.

2 doktorun ortak dedikleri şey yumurtalar genel olarak aynı boyuttaymış. Fıtık yokmuş.

Varikosel başlangıç evrelerindeymiş. 2 doktorda elle muayene de anladı.

2 derdim var.

1)Sebebi belli olmayan sağ kasık üstü ağrılarım

2) doğal yollarla çocuk sahibi olmak için ideal sperm değerlerine ulaşmak.

Neyse 2. test bitiminde tekrar değerlendirme yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Class teacher -- 31 Aralık 2016; 8:24:54 >

• Sperm degerleri bozuksa eger muhakkak ameliyat olun.

Benimde bozuktu. Agri vs hicbirsey yoktu ameliyat oldum.

3 doktora gosterdim sonuclari, dogal yollardan cocuk sahibi olman için ameliyat sart dediler.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Evet arkadaşlar bugün sonuçları aldım

Sayıda ve hareketlide artış var

Ameliyattan önce ml de 7milyon ve %15 hareketli %1 morfoloji iken

Ameliyat sonrası

Ml de 29milyon %35 hareketli %3 morfoloji

Sanırım iyi fikri olan var mı?

55 günde iyileşme var. inş. Zamanla daha da artar , allah herkese şifa versin test yaptırıp değerleri öğrenenler yazabilirse karşılaştırma imkanı olur.
  • Ooo cok guzel baya artmış.

Hareket cok iyi.

Daha da artar diye düşünüyorum.

Bende ameliyat olali ayin 9 unda 2 ay olacak Şubat 10'da teste gideceğim bende. İnsallah bende de yükselme iyileşme vardir.

Total sperm sayisi nedir?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.