Şimdi Ara

Varikosel Ameliyatı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.022
Cevap
52
Favori
362.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bulutsuzluk16

1 hafta önce Bursa Jimerde ameliyat oldum çift taraflı(1250 tl) Genel anestezi ile oldu.Operasyon başarılı.1 haftada normal yaşantıma döndüm..Şimdi bekleyecez bakalım..Ama testiste gözle görülür bir şekil düzelmesi var..Ağrım sızım hiç olmadı.Microcerrahi ile oldu ameliyat yani özel tıbbi büyüteçler yardımıyla.

Buraya uğrayıp varikosel ile ilgili birşeyler arayan insanlar ;eğer varikosel teşhisiniz konduysa ve özellikle evli olupta çocuğunuz olmuyor ise (ayrıca bekar erekeklerde evlenecekleri için onlarada bu sözlerim) acilen ameliyat olun hiç vakit kaybetmeyin.Ama hiiiçç hemen şu anda gidin microcerrahi yöntemi yani büyüteçler yardımı ile varikosel ameliyatı yapan biryerler bulun ve olun ameliyatınızı..Ben 38 yaşında bir adamım.7 yıllık evliyim ve çocuksuzdum..20 nisan 2013 günü Bursa Jimer'de Serkan Seyhan Hocaya ameliyat oldum.Hoca 3 ay sonra kontrol ederiz değerleri, iyileşmeler görülür dedi.Maks Farma firmasının XY Complex ilacını verdi yeni çıkmış ilaç.Ve ben bugün eşimin 5 haftalık hamile olduğunu öğrendim..Ve bana teşhisi ameliyatı yapan doktor Serkan Seyhan hoca 3 sene önce koymuştu..Ben bu 3 senelik zamanda işte internetten araştırma ameliyat yararlı olurmu olmazmı falan filan derken geçirdim..Arada 1 aşılama ve 1 tüp bebek denemesi geçirdim(Başarısız)..Bana ameliyat olmamam gerektiğini pek birşeyin değişmeyeceğinide bu aşılama yapan doktor ve internette okuduğum bir kaç yorum sahibi söylemişti..UZATMAYACAĞIM Şimdi eğer varikosel hastası iseniz birde üstüne evli ve çocuğunuz olmuyorsa HEMEN HAREKETE GEÇİN ŞU AMELİYATI OLUN VE İNŞALLAH BÜYÜK ALLAHIM HERKESE EVLAT TADINI TATTIRIR....hAYDİ DURMA.!!

• quote:

quote:

1 hafta önce Bursa Jimerde ameliyat oldum çift taraflı(1250 tl) Genel anestezi ile oldu.Operasyon başarılı.1 haftada normal yaşantıma döndüm..Şimdi bekleyecez bakalım..Ama testiste gözle görülür bir şekil düzelmesi var..Ağrım sızım hiç olmadı.Microcerrahi ile oldu ameliyat yani özel tıbbi büyüteçler yardımıyla.

Buraya uğrayıp varikosel ile ilgili birşeyler arayan insanlar ;eğer varikosel teşhisiniz konduysa ve özellikle evli olupta çocuğunuz olmuyor ise (ayrıca bekar erekeklerde evlenecekleri için onlarada bu sözlerim) acilen ameliyat olun hiç vakit kaybetmeyin.Ama hiiiçç hemen şu anda gidin microcerrahi yöntemi yani büyüteçler yardımı ile varikosel ameliyatı yapan biryerler bulun ve olun ameliyatınızı..Ben 38 yaşında bir adamım.7 yıllık evliyim ve çocuksuzdum..20 nisan 2013 günü Bursa Jimer'de Serkan Seyhan Hocaya ameliyat oldum.Hoca 3 ay sonra kontrol ederiz değerleri, iyileşmeler görülür dedi.Maks Farma firmasının XY Complex ilacını verdi yeni çıkmış ilaç.Ve ben bugün eşimin 5 haftalık hamile olduğunu öğrendim..Ve bana teşhisi ameliyatı yapan doktor Serkan Seyhan hoca 3 sene önce koymuştu..Ben bu 3 senelik zamanda işte internetten araştırma ameliyat yararlı olurmu olmazmı falan filan derken geçirdim..Arada 1 aşılama ve 1 tüp bebek denemesi geçirdim(Başarısız)..Bana ameliyat olmamam gerektiğini pek birşeyin değişmeyeceğinide bu aşılama yapan doktor ve internette okuduğum bir kaç yorum sahibi söylemişti..UZATMAYACAĞIM Şimdi eğer varikosel hastası iseniz birde üstüne evli ve çocuğunuz olmuyorsa HEMEN HAREKETE GEÇİN ŞU AMELİYATI OLUN VE İNŞALLAH BÜYÜK ALLAHIM HERKESE EVLAT TADINI TATTIRIR....hAYDİ DURMA.!!

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar bende de varikosel var ama ne derecede bilmiyorum. Dün farkettim 2-3 cm kalınlığında kalınlaşmış bir damar renk felan çok farkedilmiyor. benim sol testis sağa göre biraz küçük. Ameliyat olursam tıkanan damarı komple kesiyorlar mı yoksa kesip tekrar bağlıyolar mı? Bi arkadaşım ameliyat olmuş ancak tekrar nüksetmiş. Çok bariz değil ben de geç farkettim gözle görülür değil torbanın alt kısmından parmak ile ileri itince kalın damar belli oluyor umarım başlangıç aşamasındadır. Tekrar oma ihtimali ne bi de benim sigortam var EGM den ne kadar öderim tahminen?

• Arkadaslar bu ameliyati kendisi veya arkadasi askerde olmus olani var mi? Kac gun hava degisimi veriliyor merak ediyorum?
  • quote:

quote:

ben de sizin durumdayım ben de bahar hastanesinde yaptırmıştım 2012 haziranda sol taraf biz de hala çocuk konusunda gelişme yok kaçırdığım birşey var mı?

• Merh arkadaslar ben su anda askerim 1 ay once doktordan ameliyat randovusu aldim.ve gerekli tum islemleri yapip hastaneye yatis yaptim.su anda hastanedeyim yarin ameliyata girdim ancak bundan ameliyat olmus bi cocuk kafami cok karistirdi.cocuk bizim kislada birlikte gittik hastaneye 1 ay hava degisimi almis geri donmus ve cok ciddi agrilari oluyormus geceleri yatarken.ameliyat yeri hala sis.kesik 3 4 cm.kafam cok fena karisti.ailem bunu hava degisimi icin yaptigimi saniyor ama kisa donemim ben 1 ayim kaldi.bunuda askerlik suresince yapmak istiyorum.sivilde zaman kaybi olmasin diye.bana birisi yard etsin acilen agrilar oluyor mu ? Sosyal yasamima ne zaman donucem ?
  • karlx K kullanıcısına yanıt
    hocam benimde varikosel ameliatı olmam gerek ve ben kasımda askere gideceğim, işlemleri nasıl yaptırdın yani sana otur gitme askerden sonra da ameliat olabilirsin demediler mi ?

Nasıl izin aldın da kontrol ettirdinde ameliat kararı aldırdın anlatırmısın. Belki bende askerde ameliat olurum.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: voyage123

hocam benimde varikosel ameliatı olmam gerek ve ben kasımda askere gideceğim, işlemleri nasıl yaptırdın yani sana otur gitme askerden sonra da ameliat olabilirsin demediler mi ?

Nasıl izin aldın da kontrol ettirdinde ameliat kararı aldırdın anlatırmısın. Belki bende askerde ameliat olurum.

Teşekkürler.
    konuyu takip eden yok herhalde?

bende bursadayım ve merak ettim hangi hastane bahar mı jimer mi ? yada hiç biri mi !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafasd

bende bursadayım ve merak ettim hangi hastane bahar mı jimer mi ? yada hiç biri mi !

Alıntıları Göster
    Bende sol varikosel ameliyatı olacağım 25 kasımda Samsun araştırma hastanesinde. Ameliyat öncesi ultrasonla varikosel kontrolü , hormon tahlili , sperm testi ve doktor elle muayne yaptı. Ameliyat öncesi istenenler. kan tahlili , idrar tahlili , ekg. Röntgen filmi .Doktorumun adı Netmettin Şahinkaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: desert@eagle

Bende sol varikosel ameliyatı olacağım 25 kasımda Samsun araştırma hastanesinde. Ameliyat öncesi ultrasonla varikosel kontrolü , hormon tahlili , sperm testi ve doktor elle muayne yaptı. Ameliyat öncesi istenenler. kan tahlili , idrar tahlili , ekg. Röntgen filmi .Doktorumun adı Netmettin Şahinkaya

hocam tam 1 yıl oldu korkumdan amelıyat olmadım :) bu aralar agrısı çok kötü vuruyor.
  • arkadaslar benim sag ve sol da damat sislikleri var ancak beni cok rahatsiz eden sag ayak ici bilegimin kan toplamasi. nerdeyse 2 sene olacak boyle olali. bu varisten dolayi mi acaba.. yazin sicakta agri yapiyor ancak kisin hicbir sikinti yok..
  • prAmid kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar gözüksenize bir üroloğa korkacak ne var ki...İhmal edilecek bir konu değil kanımca..Yanlışmıyım ??
  • 1 saat once sol varikosel ameliyatindan çiktim.hastanedeyim. doktor 3 saat sonra eve gidebilirsin dedi.Samsun .Egitim arastirma hastanesinde micro cerrahi ile yapilmiyormus bende ordan çikip medikal parkta oldum 800tl. micro cerrahi ile yapildi.doktorumun adi Hamit Ozturk.arkadaslar korkulacak birsey yok ameliyat basir bir ameliyat.microcerrahi ile olmaniz daha iyi olur.
  • desert@eagle kullanıcısına yanıt
    Hocam ayıptır solemesi cinsel organı goruyorlarmı merak ettim
  • tabi goruyorlardir ama ameliyathane atmosferi utangaçlık yapılacak bir atmosfer değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desert@eagle

tabi goruyorlardir ama ameliyathane atmosferi utangaçlık yapılacak bir atmosfer değil.
    Elbette ameliyata üzerinde sadece bir örtü ile giriyorsun ve ameliyat başlayınca onu açıyorlardır bölgenin gözükmesi için..Utanılacak birşey değil bencede sen değil ama onlar alışkınlar...
  • quote:

Bursa Jimer dostum benimvarikosel ameliyatı olduğum hastane...Onu soruyorsan eğer...
  • quote:

quote:

Bursa Jimer dostum benimvarikosel ameliyatı olduğum hastane...Onu soruyorsan eğer...

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar

öncelikle varikosel sorunu olanlara geçmiş olsun diyorum.

Benim sol tarafımda 2.derece varikosel teşhisi konuldu. Çocuğum olmadığından dolayı en azından bu sorunu ortadan kaldırmak adına biri devlet hastanesi doktoru biri de tıp merkezi doktoru ameliyat dedi. Devlet hastanesi mikrocerrahi ile yapmadığını, tıp merkezi doktoru da eşim yaşlı olduğunu ve ellerinin titrediği söylediğinden ve ulaşım olarak da biraz uzak olduğundan bu iki yerde ameliyat olmaktan vazgeçtik. Şu anda istanbulda mikrocerrahi yöntemi ile ameliyat yapan avrupa yakasında tecrubeli doktor arayışına girdik.

Acaba önerebileceğiniz doktor var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: piserji

Merhaba Arkadaşlar

öncelikle varikosel sorunu olanlara geçmiş olsun diyorum.

Benim sol tarafımda 2.derece varikosel teşhisi konuldu. Çocuğum olmadığından dolayı en azından bu sorunu ortadan kaldırmak adına biri devlet hastanesi doktoru biri de tıp merkezi doktoru ameliyat dedi. Devlet hastanesi mikrocerrahi ile yapmadığını, tıp merkezi doktoru da eşim yaşlı olduğunu ve ellerinin titrediği söylediğinden ve ulaşım olarak da biraz uzak olduğundan bu iki yerde ameliyat olmaktan vazgeçtik. Şu anda istanbulda mikrocerrahi yöntemi ile ameliyat yapan avrupa yakasında tecrubeli doktor arayışına girdik.

Acaba önerebileceğiniz doktor var mı ?

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar...

Bendede varikosel var, yaşım 26, şuan askerdeyim, ağrılar yüzünden revire çıktım, devlet hastanesindeki doktor elle muayene yaptı ve ameliyat gerekebilir dedi, spermiogram ve renkli doppler testi yaptırmamı söyledi. Doppler testinde sol tarafta 5.2 mm sağ tarafta 2 mm olarak varikosel ölçüldü. Spermiogram testinde ise sperm sayım 41 mil/ml ve hareketlilik a %24 hareketlilik b %19 çıktı. İlk üniversitedeki doktora gösterdim sperm sayın iyi dedi, ameliyat olmana gerek yok dedi.. Evlenince çocuğun olmazsa o zaman olursun dedi, Yinede istersen olabilirsin dedi. Sonra devlet hastanesindeki doktora gösterdim. hareketlilik a+b %50 den fazla olması lazım dedi bende %43. Ameliyat olman gerekir dedi. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum ne öneriyorsunuz? Şuan askedeyim ancak hava değişimi vs umrumda değil. Ameliyat gerekiyorsa askerlik bitsin ondan sonra olurum. Çünkü askerde iken çok sıkıntı çekeceğim. ameliyattan 2 gün sonra dışarı salmıyorlar... Ayrıca genel cerrahi ile yapıcaklar sanıyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz? Tahminim sonuçlarım çok kötü değil gibi.. haftaya sperm kalitesi raporum çıkacak. Gerekirse onu alınca da yazarım buraya... Teşekkürler herkese geçmiş olsun.

• Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    Dostum olda nerede olursan ol..Sonradan başına bela olacaktır büyük ihtimalle..Genel cerrahi dediğin nedir ??
  • bulutsuzluk16 kullanıcısına yanıt
    Bunu okurken duygulandım. Allah hayırlı bir şekilde büyütmeyi nasip eder inşallah. bende de var varıkosel grade 2 sperm sayı morfoloji normal dendi 2 doktorda ama içim sinmiyor yakında evlenicem.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.