Şimdi Ara

Varikosel Ameliyatı (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.022
Cevap
52
Favori
362.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tantan85

ayrıca ameliyat sonrası ılac kullandınızmı
    değerler ameliyat sonrasında gayet yükseldi tam hatırlamıyorum net değeri ama sonuca ulaştığıma göre iyiydi :) ilaç kullanmıştım ama normal ağrı kesici falan.
  • Bende bacaklarda varis makatta basur yumurtalik larda varikosel var herseyi geçtim varikosel agrisi çok zor oluyor doktora gittim çocuğun varmı dedi evet 2 tane vardedim başkada düşünmüyorum diye söyledim doktor ameliyat yapmayalım ozaman dedi eee nolacak ozaman benim agrilarim yapabilecek birsey yok diyor yaparım ama diyor ameliyat 100 de 50 şans veririm diyor sizde varikosel agrisi nezaman geçti tamamıyla 3 hafta oldu agrilarim bazen siddetleniyor bazen bayagi azalıyor ama ağrısız olmuyor azda olsa izmirde varikosel ameliyatı yapan 100 de 100 memnun kalan varmı ağrıları geçen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sol testis grade 3 sağ tarafta başlangıç var sol testis sarkık aşağı doğru.evliyim çocuğumda var.benim sıkıntım karnımın sağ tarafında ağrı var uyuşuyor gibi.böbrek(yan taraf) ağrısı ve böbrek arkası batıyor gibi kasıkta ciddi ağrı var kaburga alt tarafında ağrı var.sağ kalçamın bele yakın yer ağrıyor.bazen sol böbrektede ağrı oluyor.usg de varikosel çıktı kalan herşey normal taş yok kum yok enfeksiyon yok.o bölgelerdeki organlardada herşey normal.varikosel ağrısı çekenlerde aynı sıkıntılar oldumu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhabalar İstanbul da varikosel ameliyatı olabileceğim eğitim araştırma veya üniversite hastanesi arıyorum 4 üncü seviye varikosel var sol tarafta sanırım ameliyat diyecek doktor spermlerde çok fazla düşüş var ameliyat olmam belki seviyeyi arttırır hangi hastane hangi doktor tavsiyesi olan var mı Avrupa yakası varsa daha iyi olur, özel hastane de olur iyi bir doktor önerisi varsa

• Arkadaşlar herkese merhabalar İstanbul da varikosel ameliyatı olabileceğim eğitim araştırma veya üniversite hastanesi arıyorum 4 üncü seviye varikosel var sol tarafta sanırım ameliyat diyecek doktor spermlerde çok fazla düşüş var ameliyat olmam belki seviyeyi arttırır hangi hastane hangi doktor tavsiyesi olan var mı Avrupa yakası varsa daha iyi olur, özel hastane de olur iyi bir doktor önerisi varsa

• Benim sonuçlar aşağıdaki gibi, derece 4, reflü 2mm çıktı. Dr ameliyat dedi ağrım sızım yok. Bu arada hormonlar normal çıktı sperm sayısı ve kalitesi ne durumda bilmiyorum ameliyat diyince sormayı unuttum.

Haftaya pazartesine gün aldım. Ama kafam çok karışık başka doktorada mı gitsem acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3x -- 20 Nisan 2019; 8:36:20 >
  • x3x kullanıcısına yanıt
    Başka bir doktora da görünmende fayda var varikosel elle muayene de edilmelidir ultrason net sonucu bazen iyi vermez 4 üncü derece demiş en sonu da geçmiş durumda bunun ameliyattan başka tedavi yöntemi yok zaten olmanda fayda var kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSBBR

Başka bir doktora da görünmende fayda var varikosel elle muayene de edilmelidir ultrason net sonucu bazen iyi vermez 4 üncü derece demiş en sonu da geçmiş durumda bunun ameliyattan başka tedavi yöntemi yok zaten olmanda fayda var kesinlikle
    Dün başka doktora göründüm, tüm tahlil sonuçlarıma baktı. Sperm sayısı testosteron seviyesi vs. Ağrım var mı diye sordu yok dedim. Ameliyat şu an gereksiz, değerlerin iyi, ağrında yoksa sonra bakarız dedi.

2mm çok önemsencek boyut değil, buna göre yapacak olursak herkesi ameliyat yapamamız lazım dedi.

Benim işime geldi açıkcası çok olma taraftarı değildim. Buradan tavsiyem kesinlikle başka doktora görünmeden ameliyat kararı vermeyin. Küçük bir operasyon olabilir ama sonuçta küçükte olsa kesip dikicekler, narkozu yiceksiniz.

• Merhaba arkadaşlar varikosel ameliyatı olmam gerekiyor doktorum öyle söyledi istanbul dışında bulunduğum ildeki bilindik bir hastene 1000 tl fiyat verdi.Bu ameliyatın ortalama fiyatları hakkında Bilgisi olan varmı ve istanbulda doktor önerisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi.
    Lütfen yardımlarınızı bekliyorum

• İstanbul Avrasya Hastanesi'nde tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ameliyat oldum. Hastane sigorta şirketinden 1630 TL ücret talep etmiş. Çift taraflıydı benim de. Ameliyatı geçen hafta oldum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar oncelikle merhaba ocak ayında varikosel ameliyatı olmustum. nısanda sayıda 2 katlık bır artıs olmustu ve proceed plus onerdi doktorum hızı arttırmak ıcın. toplamda 3 kutu kullandım ve sukurler olsun kı esım hamıle kaldı. suan 6 haftalık herhangı bır sıkıntısı yok cuk sukur. surec hakkında veya baska konularda soru sormak ısteyen olursa cevaplayabılırım. allah herkesın gonlune gore versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdigital

Merhabalar arkadaşlar, Ekim ayında çocuk olmaması sorunuyla gittiğim doktorumdan, varikosel teşhisi koyuldu. hız ve sayı düşüklüğü vardı. Önce 3 ay proxeed ve keçiboynuzu tüketmem önerildi. Bu dönemden sonra tekrar test verdim çok az bir düzelme olduğu gözlendi.

Doktorum mikrocerrahi ameliyat yapıcağız seni dedi. yılbaşından bir kaç gün önce sol varikosel ameliyatı oldum. Ameliyat gayet güzel geçti. spinal anestezi ve dikişsiz kapatma yapıldı. ilk bir kaç gün sol hayada şişme hassasiyet vs. oldu. ama 1 hafta sonunda vüzut toparlanmıştı. rahat oturur kalkar hale gelmiştim.

1 ay sonunda da hiç birşey kalmadı. 3 ay sonra gel test yapacağız denmişti. ben 3. ayda doktora bugün yarın gideyim derken bebek haberini aldım eşimden. Çok can sıkacak bir ameliyat değil ama tabi ki 1-2 haftanızı etkiler. Birde doktorunuz iyi olsun kesinlikle.
    Selam hocam,
    Hangi hastanede hangi doktora ameliyat oldunuz? Bende de varikosel var doktor tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: tantan85

arkadaşlar oncelikle merhaba ocak ayında varikosel ameliyatı olmustum. nısanda sayıda 2 katlık bır artıs olmustu ve proceed plus onerdi doktorum hızı arttırmak ıcın. toplamda 3 kutu kullandım ve sukurler olsun kı esım hamıle kaldı. suan 6 haftalık herhangı bır sıkıntısı yok cuk sukur. surec hakkında veya baska konularda soru sormak ısteyen olursa cevaplayabılırım. allah herkesın gonlune gore versin
    Selam hocam,
    Hangi hastanede hangi doktora ameliyat oldunuz? Bende de varikosel var doktor tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Proceed Plus'ı ameliyattan 3 ay sonra mı kullanmaya başladınız? Günde kaç adet ve ne kadar süre kullandınız?
    Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi go.ates -- 11 Haziran 2019; 12:6:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaniyorsunfuatabi

arkadaşlar merhaba ben de ameliyat oldum 2 sene önce hemen etkisini gördüm ameliyat sonra 3,5 ay sonra sonuca ulaştım :) şu an 7 aylık oğlum var :) soruları alabilirim.
    Selam hocam,
    Hangi hastanede hangi doktora ameliyat oldunuz? Bende de varikosel var doktor tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: go.ates

Selam hocam,

Alıntıları Göster
    öm attım.
  • go.ates G kullanıcısına yanıt
    İBNİ SİNA HASTANESİ ÖMER GÜLPINAR DOKTORUM. AMELIYATTAN 3 AY SONRA KONTROLE GITTIM HIZDA DEĞİŞİM YOKTU AMA SAYI YUKSELMISTI. 3 AYDAN SONRA ILACI KULLANMAYA BASLADIM 3 KUTU KULLANDIM SABAH VE AKSAMLARI 1ER ADET KULLANDIM. 3 KUTU TOPLAMDA 45 GUN GIDIYOR
  • tantan85 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için kardeşim. Hocamız hangi şubede çalışıyor? Ömer Gülpınar sizi mikrocerrahi yöntemiyle mi ameliyat etmişti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi go.ates -- 12 Haziran 2019; 15:53:25 >
  • tantan85 T kullanıcısına yanıt
    hocam malesef ben de hız problemı var. Özel hadtahaneedeki Doktor dırek tup bebek dedı. Devlette ki ise sıkıntı yok denemeye devam edın dedı. Özeldeki doktor para kazanmak ıcın tup bebege yonlendırıyor dıye kuskularım var yas 30. Psıkolojım allak bullak oldu
  • Arkadaşlar Ankara da varikosel ameliyatı olanlar var mı mikrocerrahi ameliyat olmayı düşünüyorum var ise bilgisi olan iyi bir yer ve doktor yardımcı olabilir mi
  • Merhaba arkadaşlar ben de ameliyata kadar sürecimiyi anlatayım.
    Çocuğumuz olmadığı için geçen sene bir üroloji doktoruna gittim sperm testi istedi sonuçlarımda sayı iyiydi ama hareket ve morfoloji düşüktü 3 ay vitamin hapı kullandım 3 ay sonra tekrar test verdim herhangi bir yükselme yoktu benden ultrason istedi ultrason temiz çıktı varikosel yok idi bu sefer hap sayısını ikiye çıkardı 3 ay daha kullandım tekrar test verdim malesef yine yükselme olmamıştı bunun üzerine memleketimde İskenderun da iyi bir doktor araştırdım ve gittim elle muayene etti sol tarafta varikosel bulunduğunu söyledi benden dna hasarı istedi verdik dna hasarı yüzde 29 çıkmis ameliyat yapacağız dedi ve hemen bir gün sonra ameliyat için hastaneye gittim stresli bir durum tabi damar yolu açıldı önlük giyildi sakinlestiriciler vuruldu ameliyata gittik bel altindan narkoz verildi uzandım bel altım uyuşmaya başladı doktor geldi işlemlere başladı o an bir sakinleştirici verdiler herhalde ondan sonrasını hatırlamıyorum uyandığımda işlem bitmişti iyikine bel altından narkoz verilmiş hemen kendime geldim odaya çıktığımda gayet iyiydim sadece alt tarafı hissetmiyordum belatından verince zaten yine sakinleştirici verip uyuyorsun 3 saat sonra ayaklar kendine geldi çorba içtim küçük tuvaletimi çok rahat yaptım ağrı olur sanıyordum hiçbir ağrı olmadı bir gün hastanede yattım serum iğne vs verildi gün içinde ağrısız bir ameliyat oldu 2 gün oldu artık ameliyat olalı sadece oturup kalkınca bir sizi oluyor onun dışında hiçbir belirtisini bile hissetmiyorum korkulacak bir ameliyat degil cesaretli olup hemen karar verip olmak lazım tabi ameliyat başarılı geçti gibi görünüyor ama ben çocuk istediğimden dolayı oldum inşallah ilerleyen zamanlarda o anlamda da olumlu sonuçlar alırız.3 ay sonra ilk tahlili vereceğiz hayırlısıyla

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.