Şimdi Ara

Valkyria Chronicles [ÇIKTI] JRPG

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
2.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://store.steampowered.com/app/294860/

JRPG sevenlerin kesinlikle denemesi gerektiğine inandığım bir oyun Valkyria Chronicles. Karakterlerin birbirlerinden tamamiyle farklı kişiliklere sahip olması ve bu farklılıklarının oyun içindeki hikayeye iyi entegre edilmiş olması, oyunu oynarken hikayenin daha fazla içerisine girmeyi sağlıyor. Grafik olarak anime izlemeyi sevenleri ilk bakışta içine çekecek ama bu türe aşina olmayanlar ise bir süre oynadıktan sonra eminim kısa sürede alışacaklardır. Grafiklerin sempatikliğinden ötürü oynaması kolay bir oyun olsa bile oyun en başında oyuncunun elinden tutup nerelerde, ne yapması gerektiği hususunda yardımcı oluyor ve asla şimdi ne yapacağım gibi bir soruyla karşı karşıya kalmıyorsunuz, ancak oyunun derinlerine inmeye başladıkça oyun size insiyatifler aldırıp taktik ve düşünme becerinizi de oyunun içerisine katmanızı istiyor. Hikayeye devam edebilmek için çaba harcamalı ve bir süre bu strateji haritalarında süre geçirmelisiniz. Ayrıca farklı türlerde askeri birlikler oluşturup kendi taktiğinizi zaman içerisinde oturtabiliyorsunuz. Birliğinizin içerisindeki farklı sınıfların güçlerini geliştirip, onlara daha iyi silahlar ve ekipmanlar alıp savaş meydanında işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Sonuç olarak Valkyria Chronicle eğlenceli bir oyun ve bu tür JRPG ler her gün çıkmadığı için bir değer teşkil ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Certhas -- 11 Kasım 2014; 18:06:56 >

• İndirime girsin alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

İndirime girsin alacağım.
    Ps3'ün tartışmasız en iyi oyunlarından biri, action point kullanılan klasik srpg olayının tps ile harmanlanmış hali ve şahane hikayesi var..

hangi platformda oynarsanız oynayın ama mutlaka oynayın..

pc için 2014'ün en iyi oyunu diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 12 Kasım 2014; 7:32:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

Ps3'ün tartışmasız en iyi oyunlarından biri, action point kullanılan klasik srpg olayının tps ile harmanlanmış hali ve şahane hikayesi var..

hangi platformda oynarsanız oynayın ama mutlaka oynayın..

pc için 2014'ün en iyi oyunu diyebilirim

Alıntıları Göster
    Ps3 te bi ara baya oynamıştım :) çok sağlam oyundur tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssunder

Ps3 te bi ara baya oynamıştım :) çok sağlam oyundur tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    RPG severlere şiddetle tavsiyte ederim, değişik sistemiyle alıştığınızdan daha değişik bir tat sunuyor bu oyun. Mutlaka denenmesi gereken oyunlardan.
  • takibe alalım, oynanır gibi duruyor, değişik bir deneyim olacak
  • İlk olarak 2008'de PS3 için çıkışını yapan SEGA'nın ödüllü RPG oyunu Valkyrie Chronicles,6 yıl sonra PC için çıkışını yaptı ve Steam'de ust sıralara oynuyor.

Footbal Manager 15 ve CoD:AW'nin arkasında Steam'in en çok satanlar listesinde 3. sırada bulunan oyun,Sega'nın butun beklentilerini aşmışa benziyor.

Kaynak:marketing for videogames(mcv)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus is BACK

İlk olarak 2008'de PS3 için çıkışını yapan SEGA'nın ödüllü RPG oyunu Valkyrie Chronicles,6 yıl sonra PC için çıkışını yaptı ve Steam'de ust sıralara oynuyor.

Footbal Manager 15 ve CoD:AW'nin arkasında Steam'in en çok satanlar listesinde 3. sırada bulunan oyun,Sega'nın butun beklentilerini aşmışa benziyor.

Kaynak:marketing for videogames(mcv)
    Kaptım hemen.Vizelerin bitmesini bekleyecektim ama 5-6 yıl beklemişiz , dayanamadım SEGA açıklama da yaptı herşey iyi güzel gibisinden , ileriki zamanlarda diğer oyunlarıda gelir tadından yenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem3463

Kaptım hemen.Vizelerin bitmesini bekleyecektim ama 5-6 yıl beklemişiz , dayanamadım SEGA açıklama da yaptı herşey iyi güzel gibisinden , ileriki zamanlarda diğer oyunlarıda gelir tadından yenmez.

Alıntıları Göster
    dili nasıl beyler ağır mı ona göre edineyim

• ungalath kullanıcısına yanıt
    bence öyle oyunu sıkıntıya sokacak kadar değildir, yani dil bilgimiz oyunun gidişatına yoğun bir yön vermiyordur, sonuçta oyunu "SEGA" yapmış abi.
    Bir Japon oyunu olarak ara videolar had safhada ama çok ağır bir dili yok, sıkabilir sadece ara sahne yoğunluğu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Bir Japon oyunu olarak ara videolar had safhada ama çok ağır bir dili yok, sıkabilir sadece ara sahne yoğunluğu.
    Oyunun videosu 15 gb tutuyor hesap edin ordan
  • quote:

Oyunun videosu 15 gb tutuyor hesap edin ordan

Alıntıları Göster
    sağolun beyler alınır o zaman
    Eşi benzeri olmayan bir RPG, her RPG severin denemesi lazım kesin derim ben.
    Ama Japon oyunu Her türlü abartıya ve 15 dakikalık videoya hazırlıklı olun. Ayrıca zorda sayılır ilk defa oynayacaklar için. Yardım olarak "Scout" sınıfına ağırlık verin diyebilirim fazla ipucu vermeden ;)
  • DMUKKS kullanıcısına yanıt
    HE YA O fİNAL fANTASY'DE DE öyleydi. anime mi izliyoruz oyun mu oynuyoruz. hayır bi de garip bi drama oluyor hep böyle içi sıkılıyor insanın... neyse yapcak bişey yok. gene oynayacaz gene oynayacaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GEr0nim0

HE YA O fİNAL fANTASY'DE DE öyleydi. anime mi izliyoruz oyun mu oynuyoruz. hayır bi de garip bi drama oluyor hep böyle içi sıkılıyor insanın... neyse yapcak bişey yok. gene oynayacaz gene oynayacaz
    Vallahi ben jrpg maynağı bir insan olduğum için indirime girince hemen alıcam.Arkadaşın dediği gibi videoları çok fazla yer tutuyor ama yine de duygulanıyorum oynarken.
  • quote:

Vallahi ben jrpg maynağı bir insan olduğum için indirime girince hemen alıcam.Arkadaşın dediği gibi videoları çok fazla yer tutuyor ama yine de duygulanıyorum oynarken.

Alıntıları Göster
    Steam de şu an 50 TL aslında, böyle bir oyun için baya uygun. (Eski oyun aslında 2009-10 gibi çıkmıştı PS3e)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GEr0nim0

bence öyle oyunu sıkıntıya sokacak kadar değildir, yani dil bilgimiz oyunun gidişatına yoğun bir yön vermiyordur, sonuçta oyunu "SEGA" yapmış abi.

dil ortalama seviye ama sega yapmış diyerek oyunlarını aşağılıyor ve basit görüyorsan yanılıyorsun keza sega'nın yakuza oyunları en kral batılı oyunları tokatlar senaryo olarak.
  • wildlove kullanıcısına yanıt

ohhoooo. yok be kardeş ne aşalıyacam. SEGA'nın oyun tarzında öyle yoğun ingilizce gerektirmez demek istiyorum. hikayeler gayet iyi lafım yok ama bi dragon age gibi "noluyo ya, ne dedi ki bu ben böyle diyeyim, hayır noluyo" demezsin yani. genelde karakterler kendi aralarında uzuuun uzun konuşurlar öyle izler durursun ara videoları sonra oyununu oynarsın. aman aman bi ingilizce gerektireceğiniz zannetmiyorum bn bu oyunun demek istediğim buydu,
  • oyundaki amac ne
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.