Şimdi Ara

Vaka sayısında tekrar artış yaşanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
1
Favori
21.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
157 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mersin'de yaşıyorum. Vakası neredeyse sıfır olan illerdendik fakat dün gelen bilgilere göre şehir dışından gelen 5 kişilik ailede virüs tespit edildi. Ayrıca yazlık bölgelerinde bugün 2 kişide daha pozitif vaka çıktı. Hastanede çalışanlarda bunu doğruluyor.

Demem o ki çok erken normalleşmeye girdik ve buda 2. dalgayı getirecek ve hatta maalesef ki dünkü yasakların kalkmasının ardından 2. dalga yolda diyebiliriz. Özellikle turistik bölgelerde yaşayanlar kendine fazlasıyla dikkat etsin.

İmkanınız varsa bu yıl yazı deniz yerine yayla evlerinde geçirmenizi tavsiye ederim. Çünkü yayla evleri birbirine mesafeli ve serin oluyor.

Umarım dediğim 2. dalga olmaz fakat maalesef pek ümiim yok. Allah yardımcımız olsun.

• 1. Dalgadan çıkamadık ki daha 2.'ye geçelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adana'dayım, tüm ailem doktor, bugün bana gelen bilgiler de aynı doğrultuda . Şu an bayramdaki 4 günlük yasağın sonuçlarını alıyoruz, önümüzdeki hafta ptesi -salı geçtiğimiz haftasonu 2 günlük yasağın sonuçları alınacak. Ama haftaya çarşambada itibaren patlama bekliyorum çünkü her yer tıklım tıklım. Adanada trafik kilit. Toplu taşımada yüzde 50 kuralı kalktı, İstanbulda metrobüsler hıncahınç dolu. İkinci dalga Eylülü beklemeyecek diye korkuyorum.
    Bu adımlar hasta sayısı günlük 800 iken bence erken.
    Tabi ki yayla ve Akçatekir en iyisi. Burada maske bile takan yok.
  • 1. dalganın bitmesi için vaka sayısının 0 olması gerek ondan sonra 2. dalga olur zaten hiçbir şey bitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whisper242 -- 2 Haziran 2020; 0:23:36 >
  • Abartmayın

• su dan virus bulaşmış olsa dunya da hasta olmayan insan kalmaz idi
  • Haftaya çarşamba ve perşembe rakamlarını dört gözle bekliyorum.
  • bu virüs gerçekse ve hala varsa ve her şeyi serbest bırakırsan her şehir kasaba il ilçeye yayılması normaldir muğla ve bodrum artı virüs olmayan tüm tatil beldelerine bu virüs yok olmadıysa gelen tatilcilerde de varsa onlarla beraber yayılacak ne diyelim geçmiş olsun inşallah yayılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 2 Haziran 2020; 1:18:39 >
  • Vaka sayısında dünyada ilk 10'dayız ve idolüz , iyiymiş neyin idolü acaba ? Tek idol var Vietnam buyrun araştırın.
  • Bizim milletimiz canını düşünmüyor onu geçetim başkasının canını da düşünmüyor. Katil hükmünü yüklenmekten çekinmiyor.
  • Bu hastalığı yazın atlatıp bağışıklık kazanmak kışın yakalanmaktan daha iyi.
    Aşırı derecede bulaşıcı. Okullar açılınca bir dalga daha gelecektir.
  • Dalga dalga dalga dalganıyor yöneticiler bunu dinliyo şuanda milletin para harcaması gerek eve tıkarlarsa nerden gelicek para

• Şu an istanbulda otobusteyim. Ayakta yolcu alabildiğince almak serbest. Ama koltuklarda halen sosyal mesafe kuralı uygulaniyor. Gerçekten dünyanın en tuhaf ve komik ulkesindeyiz.
    İkinci dalga İstanbul'dan patlayacak

• Aynen dostum mersinde yaşıyorum yenipazar ve tarsus taraflarinda görülmüş bu şehirler arasini açmicaklardi

• otobüste her oturan adamın başında 3 kişi var ama yanındaki koltuğa oturamıyorsun tam komedi bencede ölümler devam ederken hergün yeni vakalar tespit edilirken normale dönüşmenin bedeli çok ağır olacak umarım yanılırız 5-10 kişiyle başlayıp binlerce vakaya ulaştı hali hazırda on binlerce vaka varken çok daha hızlı yayılması kaçınılmaz
  • Bu sefer herşeyin çok daha kötü olacağını öngörmekde o kadar zor değil. Büyük şehirlerde yaşanan vakalara müdahele edilen hastahane sayısı ve imkanları ile şu saatten sonra kırsalda tatil yörelerinde yaşanacak vakalara müdahele edecek hastahane ve imkanlar maalesef kesinlikle aynı olmayacak. Ve bu bizi çok çok daha fazla zorlayacak...

İstanbul belki 20bin vakayı bi şekilde tolore edip çevirebiliyor ama Bodrum bunu yapamaz...
  • bi şey olmaz abartmayın. çözüm dükkanların kapalı olması değil , insanların temiz olması, maskesini takması, oraya buraya elini sürüp sonra aynı eli burnuna sokmaması. italya'da tüm her yer 2 ay kapalıydı , vaka sayıları durmak bilmedi.
  • İnsanlarımız sosyal mesafe maske temizlik kurallarına dikkat etse artış azalır da işte.
  • Abartma bence

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.