Şimdi Ara

Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
12
Favori
28.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bahsettiginiz olay cok sorun olacak bir olay degil. eger hizli tepki verirse iyi olmaz. hassasligi azaltilmak zorunda yoksa kombi rn ufak degisomde dur kalk yapar hatta termostatin yanindan gecerken bile etkilenir buda iyi olmaz. butun ot ve termometreler belli bir ortalamayi ekranda gosterir. yoksa anlik degisimleri gosterse konforlu olmaz. hele hele soguk odadan sicak odaya gectiginde tepkisi gec olmasi normaldir. cunku termostatin butun parcalari odayla ayni sicakliga ulasmasi zaman alacaktir. hatta elinizde veya yakin durursaniz ot ye nefesinizden bile etkilenir. bence buna takilmayin hatta takilacaginiz en son sorun olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Bende 370f var. Soğuk bir yere çıkardığımda 6 7 dakika sürüyor ilk tepkisi, o da 1 derece falan. Denemek için arkadaşımdan 35f termostatını aldım o yarım dakikada ilk tepkisini veriyor düşmeye başlıyor. 6 7 dakika da 10 derece falan düşmüş oluyor. Bahsettiğim tepki hassasiyeti sizin dediğiniz kadar beklemiyorum tabiki dedikleriniz doğru. 35f tepki hassasiyeti çok yerinde mesela. Değiştirmeyi düşünüyorum o yüzden bu konuda sormak istedim sizlerde durum nasıl diye. 6 7 dakikada tepki vermesi dezavantaj oluşturuyor. Kombiyi devreye geç sokup geç durduruyor haliyle. Tahmini 1 derece civarı fazla soğuyup 1 derece civarı fazla ısınıyor ev. Konforlu da olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cappa_tr C kullanıcısına yanıt
    hocam zaten erelax yer degistirmeye uygun bir cihaz degil. hic bosuna ilgilenmeyin bu cihazla. yeri sabitken beceremiyor gorevini, değiştirdiğinizde temelli aptal olur bu cihaz

• hocam iyi günler. erelax termostat aldım.servis ilk defa böyle bir cihaz gördüğünü daha once baglantı yapmadıgını söyledı.ebus baglantı yaptı gitti.baska bilgileri yok cunku.telefonla baglantısını yaptım.oda termostatı görüntüsü geldi.oda sıcaklığı 24 bn 27 yapıyorum ki termostat calısıyormu diye.ama termostata komut gitmiyor.oda derecesini 30 yapıyorum yine kombi çalısmıyor.ama telefondan boyner derecesini düşürüp artırdıgımda termostata komut gidiyor.petek için komut gitmiyor.15 gundur genel merkez cvp vermıyor.bu konu hakkında bana bilgi verebılırmısnız.şimdiden tesekkur ederım.

• freecocuuk4646 F kullanıcısına yanıt

Merhaba,

kombiniz yaz modunda olabilir mi?

Servis elemanı ilk kez bu montajı yaptıysa alttaki resimde işaretli olan köprüyü sökmüş olması kuvvetle muhtemel, sökmüşse bu köprüyü takmanız gerekiyor o zaman kombi termostat ile birlikte çalışır
    Aynı sorunu ilk montajda yaşamıştım nitromix kombimde

Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı

12 volt adaptörü bağladınızmi ? Kombiye baglanan unitenin.

• hvarol H kullanıcısına yanıt

Ya modunda diil.kombi 296 5 5 vailant plus modeli.60 derecede ama hic tepki vermiyor 15 dk boyunca

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt

Yokmhocam baglantida ve koprude sikinti.

• arkadaslar termostat devreye girdi en sonunda hallettik.bulundugum yer maraş elbistan.kışı sert gecen bı yer yanı.termostat ayarını ne yapacagız yardımcı olabılırmısınız. ayrıca soguk bır havada oda sıcaklıgını ytermostatda ne yapmalıyım.son bir soru olarak ıse termostatı odaya koydugumda 26 gösteriyor.ama 26 oldugunu sanmıyorum sıcaklık acısından. balkona götürüyorum yaklasık 20 dk durdukdan sonra yavas yavas derece dusuyor oda soguk balkonda en fazla 2 derece oynatıyor.aklıma termostat bozuk mu dıye geliyor.

• Erelax uygulamasını yükledinmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talipb -- 6 Kasım 2020; 15:57:43 >
  • Ölçülen sıcaklık değerlerini normal Termostat ile kontrol et duvara asılan

• talipb kullanıcısına yanıt

Ewet yukledim hocam.bu esik falan dio ya ayarlar onlar ne olmali.ayrica programlama yapmalimiyimn tasarruf icin

• Evet ilk kurulum yapılınca erelax proğramlanıyor

• https://www.youtube.com/watch?v=qV4pBlkJ_X4&feature=youtu.be bunu izle

o videodan bısey anlamadım hocam.bu eşik deger termostat degeri var.bunlar ne işe yarıyor

• Termostadı kuran servis telefonunla eşleştirme yaptımı

ben yaptım onda sıkıntı yok.yalnız gelişmiş ayarlar bölümündekı ayarlar ne olacak.

• Tahmin modunu açarsan cihaz iki hafta evini tanımaya çalışır ne kadar srede istenilen ısıya ulaşır gibi ,tabi buna görede diyrlimli haftalık program içinde güne saat 7 de bsşlıyorsan daha erken saatlerde kombiyi çalıştırıyor ve istenilen saatte taleb edilen sıcaklıkta ısıtıyor evi ısı eğrisi değerini kendinde arttırabilirsiniz gelişmiş ayarlardan ısı eğrisi değeri arttıkça kombiden peteklere gelen suyun ısısı artar bunu cihaza bırakır isen termostat 2 haftalık süre içinde kendisi otomatik olarak tahmine göre ayarlar

• Hocam tahmin acik diil.servis muduru sizinkine uyumlu diil dedi.kombi 296 5 5 plus modeli.dis hava ne ise yariyor.tahmin acik olursami dis hava etken olacak.bide termostat surekli 26 derece gosteriyor.balkona koyuyorum en az 20.derece var ama 15 dk kalio 25.5 derece oluyor.sizinkidemi ole.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.