Şimdi Ara

vailant kombi petekler ısınıp soğuyor sürekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • vailant vuw serisi eski anolog bir kombi var evde

sorun şu kombiye baktırdık .dışardan bir adam geldi senelik bakımını yaptı .hava bastı falan

ama böyle bir sorun baş gösterdi . petekler tam ısınırken birden soğuyor tekrar ısınıyor bu sürekli devam ediyor .

yalnız sıcak su kullamımı çok çok iyi soğuma vs hiç olmuyor bu konuda çok iyi gerçekten

fakat bu petek soğuyor ısınıyor sürekli aynı olmasının sebebi ne olabilir .

ntc sensor arızası olabilirmi ? yada başka ne gibi arıza olabilir ..

bakımı yapan adam şimdi ben anlamam ben bakım yaptım . servis çağırın diyip kestirip attı . bir nevi kaçtı

peteklerin havasını aldık . 1.5 bar suyu bastık . ama bu sorun var tam petek ısınıyor derken ılışıyor tekrar dan ısnıyor döngü hep böyle .

kombinin içinin resmini çektim . ntc sensor hangisi acaba birisi işaretleyebilirmi .. ntc sensoru bulamadım

vailant kombi petekler ısınıp  soğuyor sürekli

Tam modeli vailant - VUW TR 242/2-3 R1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 12 Ekim 2021; 18:7:33 >

• Yapan ustayi cagirip olan kombiyi bozdun diyip yüklendin mi üstüne.? Daha önce yokken bakim yaptirip sorun başladiysa cagir derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam gitti artik gelmiyor yapacak bisey yok .malesef ,artik kendim cozum bulmam lazim

• Ntc denen sensor nerede , isaretlerse birisi cok sevinirim

• serkan1216 kullanıcısına yanıt

filitreye bakılmalı. filitre tıkalı görünüyor. eğer filitre temizse 3 yollu arızalı

• Kombi altinda flitre mevcut bi petekden su boşaltip öyle bakin arkadaşin dedigi gibi flitre temiz mi kontrol sonra sensör filan bakilmali diyicem ama sensör arizali olsaydi sick su verirmiydi.?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

filitre vs onları temizlendi zaten . acaba sorun nedir anlamadım. sıcak su vermesinde bir sorun yok

işin ilginç yanı sadece petekler de ısınıyor soğuyor . mesela tam açtım ısındı diyelimi, hemen tekrar ılışıp soğuyor tekrar kızdırıyor .surekli boyle .soğuyor ısınıyor . hep devam ediyor

acaba nedir bu arıza. sensör se alıp değişitiriyim diyorum ,sadece yerini bilmiyorum nerede birisi söylerse , yukarıdaki resimlere bakıp, hemen alıp değiştireceğim. . çok para ister şimdi servis buna . . elimden gelir yapabilirim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 13 Ekim 2021; 15:55:13 >

Fatih bank videolarini izleyin,kendisi kombideki tüm parcalarin ne işe yaradigini söyluyor fikir sahibi olur ona göre hareket edersin,kafans göre dğeiştirme

• evet izledim fatihbank videolarını baya bir

sensoru çıkarıp ölçü aleti ile testini yapabilirim aslında. ama nerede bulamıyorum bir türlü bu sensör nerede bu kombide . türibunü de buldum :)

• YARDIMCI olabilecek kimse yokmu bu konu hakkında bana ?

• iç kısım olarak aynı kombiye sahibiz. dışını göremedim ama ekran var mı?

d değerlerine bakın. d5 olmalı. benim çektiğim bi video var ordan bakarsanız sizinki de ayarı tuttaramıyorsa yapacağınız iş wd40 sıkmak.

bi kontrol edin aynı olaysa anlatayım.

• Bu konuda gelişme oldu mu acaba ? Aynı kombi ve aynı sorun bende var şu anda ?

Son durum nedir acaba ? Lütfen cvp yazın ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.