Şimdi Ara

V40 1.6 D2 Premium Powershift Yakıt tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar buraya V40 1.6 D [D2] Premium Powershift kullanıcıları , buraya kaç litre mazot ile kaç km yol gittiklerini yazabilirler mi acaba?

• Hocam merhaba. İmzamdaki tüketim değerlerini incelerseniz size fikir verecektir.
  • Merhaba,
    2016 yılı ocak ayından bugüne v40 d2 powershift kullanıyorum. Yakıtı hep shell nitro kullandım. Aldığımdan beri sıfırlamadığım yakıt ortalaması 6.0 litre. Araba 13 bin kilometrede ve bunun yaklaşık yarısı şehir dışında yapıldı. Kalanı ise Ankara'da kısa mesafelerde veya dur kalk trafikte. Çok seri kullanmıyorum.

Uzun yolda ortalama tüketim, genelde klima açıkken, 110-120 km hızda ve 2 ya da 3 kişi ile 4.5 litre civarında oluyor. Yarım depo ile (tam 26 litre) Ankara-Tekirova seyahatinde 600 km gidebildik (ortalama 4.3 litre). Dönüşte de 30 litrenin biraz üzerinde yakmıştı.

Ayrıca, yol bilgisayarı maalesef çok doğru bilgi vermiyor. Bir miktar sapma var. Örneğin denemek için ful depo ile 100 km yol yaptığımda yol bilgisayarı 4.1 litre tüketildiğini gösterirken pompada 4.4 litre almıştı. Bu mantıkla yol bilgisayarı 6.0 litre gösterse de gerçek ortalama tüketimin 6.5 litre civarında olduğunu düşünüyorum.

Sadece şehir içinde kısa mesafelerde ve trafikte kullandığımda (genelde 6 litre kaldığında ışık yanıyor) 600-650 km civarında ışık yanıyor. Bu tüketim çok az değil ancak kısa güzergahım yüksek tüketime sebep oluyor. Motor ısınamadan evden iş yerine ulaşıyorum. Aracın manuelinde yazdığı gibi 70-80 km hızla düz bir yolda uzun süre seyredildiğinde menzil kolaylıkla 1200 km civarına çıkar. Ama böyle bir sürüş ortamı olmuyor pek tabi ki.

Bundan önceki aracım da c30 d2 manuel idi. Aynı motorla çok yakın tüketim değerleri veriyordu. Otomatik ve daha ağır bir araç olunca artacağını tahmin etmiştim ancak öyle olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayderd -- 13 Şubat 2017; 16:49:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayderd

Merhaba,
    2016 yılı ocak ayından bugüne v40 d2 powershift kullanıyorum. Yakıtı hep shell nitro kullandım. Aldığımdan beri sıfırlamadığım yakıt ortalaması 6.0 litre. Araba 13 bin kilometrede ve bunun yaklaşık yarısı şehir dışında yapıldı. Kalanı ise Ankara'da kısa mesafelerde veya dur kalk trafikte. Çok seri kullanmıyorum.

Uzun yolda ortalama tüketim, genelde klima açıkken, 110-120 km hızda ve 2 ya da 3 kişi ile 4.5 litre civarında oluyor. Yarım depo ile (tam 26 litre) Ankara-Tekirova seyahatinde 600 km gidebildik (ortalama 4.3 litre). Dönüşte de 30 litrenin biraz üzerinde yakmıştı.

Ayrıca, yol bilgisayarı maalesef çok doğru bilgi vermiyor. Bir miktar sapma var. Örneğin denemek için ful depo ile 100 km yol yaptığımda yol bilgisayarı 4.1 litre tüketildiğini gösterirken pompada 4.4 litre almıştı. Bu mantıkla yol bilgisayarı 6.0 litre gösterse de gerçek ortalama tüketimin 6.5 litre civarında olduğunu düşünüyorum.

Sadece şehir içinde kısa mesafelerde ve trafikte kullandığımda (genelde 6 litre kaldığında ışık yanıyor) 600-650 km civarında ışık yanıyor. Bu tüketim çok az değil ancak kısa güzergahım yüksek tüketime sebep oluyor. Motor ısınamadan evden iş yerine ulaşıyorum. Aracın manuelinde yazdığı gibi 70-80 km hızla düz bir yolda uzun süre seyredildiğinde menzil kolaylıkla 1200 km civarına çıkar. Ama böyle bir sürüş ortamı olmuyor pek tabi ki.

Bundan önceki aracım da c30 d2 manuel idi. Aynı motorla çok yakın tüketim değerleri veriyordu. Otomatik ve daha ağır bir araç olunca artacağını tahmin etmiştim ancak öyle olmadı.

hocam bende de t3 motor benzinli v40 var. sıfır aldım, henüz 1.5 aylık. depo 62 lt ve hep şehir içi olmak üzere 550 km civarı götürüyor full depo. eco mode kapalı. normal diyebilir miyiz bu duruma?

• Merhaba,

Öncelikle gecikme için kusura bakmayın lütfen.

T3 özelinde birşey söyleyemem ancak bence 550 km'de 60 litre tüketim yüksek gibi. d2 motor ile 52 litre 650-700 km arası çıkarıyor sadece şehir içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayderd

Merhaba,

Öncelikle gecikme için kusura bakmayın lütfen.

T3 özelinde birşey söyleyemem ancak bence 550 km'de 60 litre tüketim yüksek gibi. d2 motor ile 52 litre 650-700 km arası çıkarıyor sadece şehir içinde.

Teşekkür ederim artık araştırmalarım beni Toyota C-HR e götürdü.
  • laruz kullanıcısına yanıt
    Bu yakıt tüketimi olayı, kullanan kişiden, yol güzergahına, hava şartlarına ve arabanın agırlıgına, ortalama hızına göre değişen değerler.
    Arkadaşımda v40 d2 powershift var 5,6 ortalaması var ama ortalama hızı 40 larda.
    Birde yılda 40 bin km falan mı yapıyorsunuz , ch-r ye gerek varmı ki_?
    Şahsen ben karşılaştırmam bile ama tabi tercih sizin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 6,34 l/100km 26.264 km and 1.665 l

CO2 emission: 167 g/km 26.264 km and 4.395 kg

Fuel costs: 25,87 TRY/100km 26.264 km and 6.793 TRY

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.