Şimdi Ara

UZUNKÖPRÜ NASIL BİR YER BİLEN VARMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ORAYA GİTMEYİDÜŞÜNÜYORUM ÇALIŞMAYI ORALI OLAN YADA ORAYA GİDEN ANLATABİLİR Mİ?

• çok uzun bir köprü
  • ODA GÜZEL DOSTUM BUNUN ÖĞRENDİM İYİ OLDU ÇOK UZUNKÖPRÜ
  • abi edirne uzun köpri heralde sordugun,bikac kere bi sebepten gittim güsel bir yer ama cok büyük degil.ufak bi kasaba
  • Uzunköprü... Annemin dogdugu ve büyüdügü yer. Tipik bir Trakya kasabası.. Insanlarının sıcaklıgı, gece geç saatlere kadar süren sokak muhabbetleri, sabahın köründe gidilip akşam ezanı gibi dönülen balıkçılık maceraları, leylekleri, askeriyesi, köprüsü, tadına doyum olmaz peyniri ve köftesi ve daha aklıma gelmeyen binlerce güzelligiyle gerçekten şirin bir ilçe. Kışın biraz soguk oluo gerçi ama idare etmek lazım..
  • Ben oraya en son 2002 aralık'ta gittim,sütannemi ziyarete.

Gayet güzel bir kasaba,yalnız Uzunköprü'nün altından geçen dere berbat durumdaydı,hala öyle mi bilmiyorum?

Bir de Yunan sınırına 3-5 kilometre uzaklıktaymış,gidemedim,ona yanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 57.ALAY

Ben oraya en son 2002 aralık'ta gittim,sütannemi ziyarete.

Gayet güzel bir kasaba,yalnız Uzunköprü'nün altından geçen dere berbat durumdaydı,hala öyle mi bilmiyorum?

gidip ne yapacaktın nufuz çoğaltmayamı
  • quote:

Orjinalden alıntı: kan34

quote:

Yok yav,böyle hemen karşına Yunan askerleri falan,halk onlarla iyi anlaşıyormuş duyduğum kadarıyla.

Bu arada nüfuz başka birşeydir dostum,anlamı farklıdır.Nüfus yazasan anlamında kullanmış olursun.Ukalalık değil bu yanlış anlama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881 -- 30 Temmuz 2005, 11:00:18 >

• MMM BUNLARI DUYDUĞUMA SEVİNDİM ORAY DEDİĞİM GİDİP BİLGİSAYARCIDA ÇALIŞMAYI GİDECEĞİP İYİ Bİ TEKLİF ALDIMDA O YÜZDEN BİR SORAYIM DEDİM.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kan34

quote:

Yok yav,böyle hemen karşına Yunan askerleri falan,halk onlarla iyi anlaşıyormuş duyduğum kadarıyla.

Bu arada nüfuz başka birşeydir dostum,anlamı farklıdır.Nüfus yazasan anlamında kullanmış olursun.Ukalalık değil bu yanlış anlama.

• quote:

Orjinalden alıntı: ulusoy

MMM BUNLARI DUYDUĞUMA SEVİNDİM ORAY DEDİĞİM GİDİP BİLGİSAYARCIDA ÇALIŞMAYI GİDECEĞİP İYİ Bİ TEKLİF ALDIMDA O YÜZDEN BİR SORAYIM DEDİM.

Demek bilgisayarcı acılacak kadar ilerlemiş orası.. Demek ki gitmeyeli çok olmuş..

Bu arada o köprünün altından geçen şey dere degil.. Ergene nehri o.. Evet eskiden çok kötü kokuyordu ama bu aralar bayag iyileşme var. Hemde cok iyi balık çıkıyor ordan.

Birde uzunköprünün bir dügünleri vardır görmeniz lazım.. Tam alaturka. Hani söyle bir tel çekilir, ucuna ampüller asılır, tahta sandalyelerde oturulur, bir tarafta kuzu cevirme yapılır, halay cekilir falan!! İşte tam o tarz. Şahsen ilerde evlenmeye karar verirsem bende bu şekilde bir dügün istiyorum..

• quote:

Orjinalden alıntı: CaptainBean

quote:

MMM BUNLARI DUYDUĞUMA SEVİNDİM ORAY DEDİĞİM GİDİP BİLGİSAYARCIDA ÇALIŞMAYI GİDECEĞİP İYİ Bİ TEKLİF ALDIMDA O YÜZDEN BİR SORAYIM DEDİM.

Demek bilgisayarcı acılacak kadar ilerlemiş orası.. Demek ki gitmeyeli çok olmuş..

Bu arada o köprünün altından geçen şey dere degil.. Ergene nehri o.. Evet eskiden çok kötü kokuyordu ama bu aralar bayag iyileşme var. Hemde cok iyi balık çıkıyor ordan.

Birde uzunköprünün bir dügünleri vardır görmeniz lazım.. Tam alaturka. Hani söyle bir tel çekilir, ucuna ampüller asılır, tahta sandalyelerde oturulur, bir tarafta kuzu cevirme yapılır, halay cekilir falan!! İşte tam o tarz. Şahsen ilerde evlenmeye karar verirsem bende bu şekilde bir dügün istiyorum..

Ergene Nehri dediğin doğrudur abi,ben bilmediğim için yanlış olmasın diye NEHİR demedi.

Düğünleri de Trakya düğünüdür tipik herhalde,hiç görmedim ama tahmin edebiliyorum.Ne de olsa göçmnelrin arasında yaşıyoruz be yav...

• quote:

ORAYA GİTMEYİDÜŞÜNÜYORUM ÇALIŞMAYI ORALI OLAN YADA ORAYA GİDEN ANLATABİLİR Mİ?

iş mi buldun orda. ne yapmayı düşünüyosun?
  • EVET İŞ BULDUM GÜZEL BİR TEKLİF ALDIM HAZIRDA ŞUAN ÇAŞIŞTIĞIM YERDEN AYRILMAK İSİTORUM BİRDE ÇALIŞMA ARKADAŞLARDAN BİRİNİ SEVMİYORUM AYNI MEKANDA BIRAK YÜZÜNÜ BİLE GÖRMEK İSTEMİYORUM ŞUAN ALDIĞIMDA DAHA İYİ ÜCRET VE İMKAN VERECEKLERNİ SÖYLÜYORLAR YANİ SAĞLAM YER BİRAZ ARAŞTIRMA FALAN YAPTIM 57.ALAY ARAKADAŞIM BEN BULGARSTAN GÖÇMENİYİM YOKSA ŞİKAYETİNMİ VAR NEYSE ŞAKA Bİ YANA SAĞ OLUN VAR OLUN

• quote:

EVET İŞ BULDUM GÜZEL BİR TEKLİF ALDIM HAZIRDA ŞUAN ÇAŞIŞTIĞIM YERDEN AYRILMAK İSİTORUM BİRDE ÇALIŞMA ARKADAŞLARDAN BİRİNİ SEVMİYORUM AYNI MEKANDA BIRAK YÜZÜNÜ BİLE GÖRMEK İSTEMİYORUM ŞUAN ALDIĞIMDA DAHA İYİ ÜCRET VE İMKAN VERECEKLERNİ SÖYLÜYORLAR YANİ SAĞLAM YER BİRAZ ARAŞTIRMA FALAN YAPTIM 57.ALAY ARAKADAŞIM BEN BULGARSTAN GÖÇMENİYİM YOKSA ŞİKAYETİNMİ VAR NEYSE ŞAKA Bİ YANA SAĞ OLUN VAR OLUN

Abi neyden şikayetim olsun yav,zaten özellikle yaz mevsimi hep düğünlerin içindeyiz.

• YOK YA OLURYA RAHATSIZ OLURSUN FALAN BAZILARII GÖÇMENLERİ SEVMEZDE NEDENİNİDE Bİ TÜRLÜ ANLAMIŞ DEĞİLİM

• quote:

YOK YA OLURYA RAHATSIZ OLURSUN FALAN BAZILARII GÖÇMENLERİ SEVMEZDE NEDENİNİDE Bİ TÜRLÜ ANLAMIŞ DEĞİLİM

İnsanın içinde göçmenlik olunca -anne tarafından- rahatsız olmuyor.Hatta bilgisayar Rumeli türküleriyle dolu.Ekrem-Gültekin.

Ama düğünlerde hayatta oynayamam o ayrı.

• bence uzunköprüde zorluk çekmezsin, halkı aydındır. Birkaç defa gittim. Yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve genelde yağışlıdır. Bazen çok kar yapar. Kendi halinde sıcak bir edirne ilçesi nüfusu yaklaşık 40-50.000 dolayında olması lazım. İstanbula da uzak mesafede değil. Bence git.

şimdi nerde oturuyorsun ve iş neyle ilgili acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perspective -- 30 Temmuz 2005, 14:03:06 >
  • trakyanın büyük ilçelerinden biridir. halkı iyidir moderndir. memnun kalırsın. iş hayatı fena değil ama çalışkan sayılır. ekonomi hareketli.

UZUNKÖPRÜ NASIL BİR YER BİLEN VARMI?
  • 10 yılım trakyda geçti insanları sıcak,yardımsever,rahattırlar.dedikodusu azdır.istanbulada yakın git bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.