Şimdi Ara

Uzun yolda neden çok hız yapıyorsunuz? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
7
Favori
29.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsteyen 60, isteyen 120, isteyen 90, isteyen 180 , isteyen 220 ile gider.

Bir de duyar kasmışlar.

Sizene?

Hız yapanın cezası size mi geliyor?

Kaza oluyorsa, özellikle şehirler arası yolda,

Sol şeriti 90'la kapatan tipler, yada ayna kullanmayı bilmeyen tipler yüzünden oluyor.

160 kmh gidiyorum, adam kapatmış solu, ne selektörden anlıyor, ne de aynadan.

yada gene aynı hızda gidiyorum, 300 metre geriden selektör atıyorum sola çıkma ben 10-20 saniye sonra dibindeyim, adam sola atlıyor. Sonra ne oluyor kaza.

İsteyen istediği gibi sürebilir.

• Genelde 120 geçmemeye çalışıyorum sadece sollamalarda yada bazen yol çok müsait olursa 200e yaklaşırım.

• Hızdan ziyade hangi şeritte gideceğinizi bilin.

Bizim millette bi orta şerit sevdası var nerden geliyor bu sevda anlamıyorum. Ulan sağ boş ordan git işte. Adam ortadan 90la gidiyor, soldan 150yle gelen var. Sağdan sollama zaten yapılmaz. O orta şeritteki yüzünden ortalık karışıyor.

Yavaş gidiyorsanız mümkün olan en sağdan gidin ortalığı karıştırmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2006 2007 gibi abimin arkadaşları ile tatile gidiyoruz. arabayı tabi abimin arkadaşı sürüyor. biryerde radara girmişiz çevirmişlerdi. bende 17 yaşındayım. trafik polisi demiştiki arkadaşlar hepiniz gençsiniz. 110 gayet yeterli bir hız. canınızı riske atmayın. ne zaman uzun yol yapsam o trafik polisi abinin sözü aklıma gelir. 31 yaşındayım 110 u geçmem sollamalar hariç.

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

İsteyen 60, isteyen 120, isteyen 90, isteyen 180 , isteyen 220 ile gider.

Bir de duyar kasmışlar.

Sizene?

Hız yapanın cezası size mi geliyor?

Kaza oluyorsa, özellikle şehirler arası yolda,

Sol şeriti 90'la kapatan tipler, yada ayna kullanmayı bilmeyen tipler yüzünden oluyor.

160 kmh gidiyorum, adam kapatmış solu, ne selektörden anlıyor, ne de aynadan.

yada gene aynı hızda gidiyorum, 300 metre geriden selektör atıyorum sola çıkma ben 10-20 saniye sonra dibindeyim, adam sola atlıyor. Sonra ne oluyor kaza.

İsteyen istediği gibi sürebilir.

Haber verin hocam. Siz yayayken size soyle bi guzel carpayim, Cezasi neyse girer yatarim kimseyi ilgilendirmez

Mantiga bak cay demle

160 yerine 120yle giderseniz, ondeki araca carpmazsiniz. Ya da carpma olasiliginiz yuzde 90 azalir. Bu yuzden kurallar var

70 yasindaki amcamin refleksleri veya hasta bir insanin refleksleri sizin arkadan son surat gelen aracinizi aninda farkedebilecek kadar guclu degil. Bu yuzden kurallar var

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: autindustry

Haber verin hocam. Siz yayayken size soyle bi guzel carpayim, Cezasi neyse girer yatarim kimseyi ilgilendirmez

Mantiga bak cay demle

160 yerine 120yle giderseniz, ondeki araca carpmazsiniz. Ya da carpma olasiliginiz yuzde 90 azalir. Bu yuzden kurallar var

70 yasindaki amcamin refleksleri veya hasta bir insanin refleksleri sizin arkadan son surat gelen aracinizi aninda farkedebilecek kadar guclu degil. Bu yuzden kurallar var

Alıntıları Göster

TAMAM

• quote:

Orijinalden alıntı: Profes124

90+ yapınca uçuyorum sanıyorum adamlar yanımdan fişek gibi gidiyor. Benle alakalı bir durum sanırım

araç ile alakası sanırım hocam. ön camlarda hızı belli etmeyen bir açı var diyorlar. ben de 120 ile giderken tin tin gidiyormuş gibi geliyor, sanki 50 ile gidiyor gibi, sıkılıyorum. arada basıyorum gaza mecburen artık, 132 limitine kadar hızı sabitliyorum. bir an önce hız sınırını 140-154 yaparlar umarım. 140 ı geçtikten sonra araba hız yaptığını belli ediyor ancak.

• Olay bence altındaki araba ile alakalı, B segment araba varken 90-110 arası giderdim. Şimdi D segment bir araba var 130-150 arası gidiyorum.

• Yol ve hava durumuna göre basarım
    Neye göre kime göre çok hızlı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Uzun yolda neden çok hız yapıyorsunuz?

Ne kadar hız o kadar tehlike , görüş açınız hızınız arttıkça azalır ters orantılı şekilde.

Erken gidelim derken öbür tarafa gidebilirsiniz. Size acımam ama kurallara ve hız sınırlarına uyan masum karşı tarafa acırım.

• BEN İSTANBUL ANKARA ARASINI 70-80 LE GİDİYORUM. HIZLI GİDİNCE BİR FAYDASINI GÖREMEDİM. YAVAŞ GİDİYORUM KEYİF ALIYORUM. TAVSİYE EDERİM...

• Arabasına göre değişiyor. Genellikle hız limitlerinde kullanmaya çalışırım, her daim kurallara uymaya özellikle itina gösteririm.

Zaten Allah’tan altımda corollo gibi bir şey var. Zaten istesemde süratli gidemem.

Bir de benim corollada otomatik yavaş gitme sensörü var, bu sisteme göre “yalıtım” kavramından habersiz bir model olduğu için, yüksek süratlerde aşırı sese tahammül edilemeyeceği için ister istemez yavaş gidiyorsunuz :)

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Bu konuya mesaj yazdığımda henüz 4-5 aylık araç kullanıcısıydım hocam. Şuan bir seneden fazla bir tecrübem oldu. Artık 120 civarında giderken bana da yavaş gidiyormuş hissi geliyor. Yine de hız yapmıyorum.

Kullandığım araç için en ideal hız 100 km/s . Hem 6. viteste hem de 2000 devir (tork bandının en yüksek olduğu yerlerde) oluyor.

Kısacası, sorun araçta değil biraz da bendeymiş. Acemiliğim sebebiyle. :)

• Sabitliyorum 95'e rahat rahat gidiyorum. Sollamalarda biraz hızlanırım sadece. Geçmişte hızdan dolayı kaza yaptığım için artık en baba 120-130 la giderim o da çok acil işim varsa.

Yakıt tüketimi de en maks verimde oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bundeskanzler -- 1 Temmuz 2021; 17:31:28 >
  • Ücretli yollarda 100 km/h civarında daha fazla yoruluyorum. 120 km/h iyidir.

• Valla yılların alışkanlığı. Uzun yolda Allah ne verdiyse yapıştırırım. Genelde140-150 bastığım olur. Bazen abartıp ibrenin sınırlarını zorlarım.

• uzun yolda 117-127 sabitlerim ara ara da aracı boğmamak adına 140-150 sıkıştırıp tekrardan 117-127 bandına sabitlerim hoş bir şarkı ile de yoluma devam ederim

• Sürekli aynı hızda hicbir degisiklik olmadan gitmek, gözü açık uyuma dedigimiz yol hipnozuna çok daha kolay düşmenize neden olur. Arada bir, saçma hızlara çıkmadan, algınızı tazeleyecek hareketliligi saglamak iyidir. Ufak adrenalin kendine getirir. Bu yüzden hep 100'de sabit gitmektense arada 120-130'lara cikarak sabit 90'la bile gitmek her türlü daha iyidir

• kazaların %90ı acele ve hızdan kaynaklı.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.