Şimdi Ara

Uzun Yol için Bisiklet Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1000 tl civarı bir bütçe düşünüyorum. Bisiklet konusunda biraz deneyimsizim ancak antremanlarla kendimi geliştirip yazın 1000km civarı olan bir tura çıkmayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir. Ege yöresinde bir tur olacak sanırım. Vermem gereken başka bilgi varsa söyleyin lütfen. Uzun yol cidden yorucu olacak bu işi olabildiğince çileye dönüşmeden zevkle yapmak istiyorum

• Aklıma ilk gelen Trek FX 7.2 oldu. Bunun dışında Sirrus Elite olabilir. Fiyatları 1600 civarındalar.
    2.el düşünebilirsin. Artan paraya da ekipman alırsın kask, gözlük, yama seti, pompa gibi.

Sıfır olacaksa da şehir-tur bisikleti araştır. Düz maşalı olsun süspansiyon asfalt zeminde gerek yok.
    Salcano, Sedona, Kron veya Carraro alabilirsin.

Benim önerim 2.el FX serisi alman olacaktır. Bunun yanında Escape 1 de gayet güzel.
    Son olarak kadro boyu çok önemlidir. Boyuna göre kadro al sonra pişman olma.

http://forum.donanimhaber.com/m_76770192/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Aklıma ilk gelen Trek FX 7.2 oldu. Bunun dışında Sirrus Elite olabilir. Fiyatları 1600 civarındalar.
    2.el düşünebilirsin. Artan paraya da ekipman alırsın kask, gözlük, yama seti, pompa gibi.

Sıfır olacaksa da şehir-tur bisikleti araştır. Düz maşalı olsun süspansiyon asfalt zeminde gerek yok.
    Salcano, Sedona, Kron veya Carraro alabilirsin.

Benim önerim 2.el FX serisi alman olacaktır. Bunun yanında Escape 1 de gayet güzel.
    Son olarak kadro boyu çok önemlidir. Boyuna göre kadro al sonra pişman olma.

http://forum.donanimhaber.com/m_76770192/tm.htm

hocam sıfır almayı düşünüyodum ama 1200 e kadar çıkabilirim sıfır bisiklet için. ekipmanları da her ay ailemden gelen paradan kalanlarla almayı düşünüyorum.

• %100 % kullanıcısına yanıt
    Benim önerdiklerim profesyonel modeller o yüzden pahalılar + kadroları ömür boyu garantili sanırım.
    Dediğim gibi Sedona 2014 modelleri araştırın. Şehir bisikleti alabilirsin. 2013 de en çok tercih edilen model 311 idi sanırım. 321 ve 331 de iyi modeller arasında.

Sedona 310 (535 dolar)
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-310.html

Bu tarz başka markalara da bakabilirsin. 400 dolara da alıp yollara çıkarsın hiç sorun değil.
    Ama MTB (dağ bisikleti) alma sakın 26 jant hantal gibi yola uygun değil. O yüzden kesinlikle şehir bisikleti alın.
    28 jant çok daha konforlu ve seridir asfalt zeminde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Benim önerdiklerim profesyonel modeller o yüzden pahalılar + kadroları ömür boyu garantili sanırım.
    Dediğim gibi Sedona 2014 modelleri araştırın. Şehir bisikleti alabilirsin. 2013 de en çok tercih edilen model 311 idi sanırım. 321 ve 331 de iyi modeller arasında.

Sedona 310 (535 dolar)
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-310.html

Bu tarz başka markalara da bakabilirsin. 400 dolara da alıp yollara çıkarsın hiç sorun değil.
    Ama MTB (dağ bisikleti) alma sakın 26 jant hantal gibi yola uygun değil. O yüzden kesinlikle şehir bisikleti alın.
    28 jant çok daha konforlu ve seridir asfalt zeminde.

hocam birkaç kişi daha önermiş sedona 310u onu alacağım sanırım. çok teşekkürler. Anladığım kadarıyla bu konuda bilgiye sahip birisiniz. sitenizi geziyorum çok güzel şeyler var. Bana vermek istediğiniz tavsiye vs. varsa dinlemek isterim

• niyetlerimiz aynı ben de city sport 27 vs aldım 2 gün önce
  • o butceye sifir almamani senin icin tavsiye ederim.
    neden dersen bir sure sonra donanim olsun kadro vs olsun sana yetmeyecek daha iyisini daha ustunu isteyeceksin.

butcene gore internetten bisiklet satan sahibinden yada bisikletforum'dan gorup deneyecegin ilanlara bakmani tavsiye ederim hem donanim olarak alabildiginin en iyisi olur sifira gore.
    uzun sure parca skintisi cekmezsin aksesuara veririsin parani.

benim tercihim bu yonde olurdu.
  • surly markası da var turkıyede pek adı yok ama gordugum kadarıyla cok ovuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRO319 -- 9 Aralık 2013; 23:48:51 >
  • istanbuldaysanız yardımcı olabilirim.
  • Maalesef istanbulda değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.