Şimdi Ara

Uzun Vadeli Borsa Yatırımım(Günlüktür) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
561
Cevap
86
Favori
50.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylık 1000 tl ye yakın burs alıyorum, aile evindeyim kişisel ihtiyaçlar dışında giderim yok yapabildiğim tek yatırım her ay gram almak :'). İnsanın kendine yatırım yapması da önemli, sayfalarca okudum hiçbir şey anlamadım öyle bakıyorum :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bt5214

Aylık 1000 tl ye yakın burs alıyorum, aile evindeyim kişisel ihtiyaçlar dışında giderim yok yapabildiğim tek yatırım her ay gram almak :'). İnsanın kendine yatırım yapması da önemli, sayfalarca okudum hiçbir şey anlamadım öyle bakıyorum :D

insanın önce vicdanlı olması da önemli ihtiyacın olmayan bursu neden alıyorsun bırak binlerce yardıma muhtaç okumaya gücü yetmeyen öğrenci var onlardan biri alsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Monsieur Vincent

insanın önce vicdanlı olması da önemli ihtiyacın olmayan bursu neden alıyorsun bırak binlerce yardıma muhtaç okumaya gücü yetmeyen öğrenci var onlardan biri alsın

Alıntıları Göster

geri ödemeli alıyordur.o zaten herkese veriliyor

• Merhabalar, kira sertifikası fonu hakkında bilgisi olan varmı?

Günlük alınıp satılabiliyor mu? Risk durumu nedir?

• Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt

Mesajımda ihtiyacım olup olmadığını belirtmeden hemen hüküm vermeniz ilginç bir de vicdan demişsiniz :). Ailede tek çalışan babam asgari ücretle çalışıyor, ev-araba yok burs çıkmadı, kredi almadım geri ödeme konusunda sıkıntı yaşayacağımı bildiğim için. Vicdanınızın rahatlaması için yazıyorum; gelen burs yurt dışından varlıklı bir akraba ve babamın çalıştığı özel şirketten geliyor. Paramın bir kısmıyla yatırım yapıp bir kısmıyla her ay birilerine kitap hediye ediyorum, bir kısmını da aileme harcıyorum. Umarım vicdanınızı rahatlatmaya yetmiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: turkay23

geri ödemeli alıyordur.o zaten herkese veriliyor

Alıntıları Göster

Geri ödemeli alsa kredi olur hocam onun adı, burs alıp şu yatırım konularında tavsiye isteyen ya da yaptıklarını anlatanlara ayar oluyorum , zaten kendisi alttada yazmış burs olduğunu ve o paralarla altın vs alıp yatırım yaptığını , varlıklı bir aile ve özel şirket veriyor diyerek savunma yapıyor ama cidden insanların anlamadığı birçok insan üniversiteye liseye vs gitmek için 5 liraya bile muhtaç madem o kadar şart değil 2 yerden eğitim için burs alıp bunu başka yerlere yatırmayı anlamıyorum.

• bt5214 B kullanıcısına yanıt
    Açıklama yapmana gerek yok hocam boş ver
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    Çok iyi hocam.
    Bende karşıt yatırım düşündüm.
    Tav almak istediğim hisseydi.
    Fakat almak nasip olmadı.
    Portföyü de biraz sadeleştirdim.
    Ereğli demir çelik ,toaso,aksa,aksigorta, şişe cam olarak devam edeceğim.
    İşyat hissesinden alsat yaparak güzel kazandım.
    Hepsini 12 liradan ereğliye,26 liradan tofaşa,6.63 den şişeye geçirdim.
    Alkim kimya ve tav biriktirmeyede karar verdim.
    Biriktiricilik yapacağım.
    Alıp satmayacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIKIRMIZI 01

Çok iyi hocam.
    Bende karşıt yatırım düşündüm.
    Tav almak istediğim hisseydi.
    Fakat almak nasip olmadı.
    Portföyü de biraz sadeleştirdim.
    Ereğli demir çelik ,toaso,aksa,aksigorta, şişe cam olarak devam edeceğim.
    İşyat hissesinden alsat yaparak güzel kazandım.
    Hepsini 12 liradan ereğliye,26 liradan tofaşa,6.63 den şişeye geçirdim.
    Alkim kimya ve tav biriktirmeyede karar verdim.
    Biriktiricilik yapacağım.
    Alıp satmayacağım.
    Virus mutasyon soylentisi var tav belki yine dusebilir.duserse alim firsati olur muhtemelen

• bir öğrenci için al unut şeklinde 1000 lirayla başlamak mantıklı mıdır acaba ? o parayla yatırım olmaz ez güzelce demişler ama düşük sermayem olması, kaybedersem de çok üzmeyeceği için ileriye dönük böyle bir şey düşünüyordum bu konuyu gördüm. sizin fikriniz nedir bu konuda ?
  • Agonize kullanıcısına yanıt
    Alıp unutma önce araştır sonra al ve takip et
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agonize

bir öğrenci için al unut şeklinde 1000 lirayla başlamak mantıklı mıdır acaba ? o parayla yatırım olmaz ez güzelce demişler ama düşük sermayem olması, kaybedersem de çok üzmeyeceği için ileriye dönük böyle bir şey düşünüyordum bu konuyu gördüm. sizin fikriniz nedir bu konuda ?

Bin lira ile alıp unutup çok bir getiri gelmesi zor gibi okuduklarım kadarıyla , twitterda güzel hesaplar var burdaki konulardan da öğrendiklerin ile alıp satarak takip ederek işleyişi işin mantığını öğrenmiş olursun , ilerisi için kendine yatırım yapmış olursun bence aynı zamanda bu şekilde kazanç ihtimalin de yükselir

• Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt
    okulumun yoğunluğundan dolayı sürekli ekran başında takip etme fırsatım yok ne yazık ki. 1000 liram var şuan amacım değerini koruması. aylık olarak da kenara atabildiğim kadarını (kimi ay 100 olur kimi ay 300-400 olur) yatırmayı düşünüyorum. tl olarak biriktirirsem eğer eriyeceğinden korkuyorum.
  • Agonize kullanıcısına yanıt

Saatlerce takip etmek zorunda değilsin aslında , fon alabilirsin gibi o zaman tefastan fonları incele bir , ben sadece bin lira yatırıp bırakacaksın sandım , burda yazan diğer kişiler gibi temettü getirisi yüksek büyük şirketlerden hisse alarak başlayabilirsin . Ben de yolun başındayım şuan ama ne kadar erken başlanırsa yatırım konusunda o kadar iyi gibi sarıkırmızı hocam mesajlarında bunu hep belirtiyor şimdi yapacağın bu işlemler ilerisi için sana çok büyük yatırım olur. Spek hisselerden uzak dur yeterki daha sonra zarara uğradığında borsa kumarmış der bırakırsın bu işleri

• Hep merak etmiştim şu borsa işini altın olarak birikim yapıyorum acaba yatırım yönümü borsa olarak değiştirsermmi karar veremiyorum
    Elime para geçtikçe altın alan biriyim niyeyse diğer yatırım araçlarına göre uzun vadede çok güvenilir geliyor eski kafalımıyım neyim yaşımda genç gerçi
    :)
  • Günlük hayatta yaptığımız pek çok işin bir püf noktası olduğu gibi bu durum yatırımda da geçerlidir. Verilen her tavsiyeye uymak doğru olmamakla birlikte, yalnızca doğruluğu herkes tarafından kabul edilen önerilere kulak verildiğinde sağlıklı bir yatırım yapılır.

Yatırımcılar, işlemden beklentilerini karşılayabilmek için bazı konulara titizlikle özen göstermelidir. İşte, borsada uzun vadeli yatırımda başarı için verebileceğimiz birkaç ipucu; https://borsanasiloynanir.co/borsada-uzun-vadeli-yatirimda-basari-icin-ipuclari//

• 1 aralık itibariyle borsa yatırımına başladım yaşım 31.

Amacım @SARIKIRMIZI 01 bey gibi uzun vadeli hisselerle ilerlemek her ay en az 2bin TL'yi hisselerime yatırmak ve 45 yaşında emekli olabileceğim kadar düzenli bir pasif gelir elde edebilmek.

Başladığım hisseler:

Aselsan

Şişe

Eklemek istediklerim:

İş Yatırım

Turkcell

Oyak Çimento,

Aksa

Sasa

Eleştirileriniz ve işkolu tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: f1enginesound

1 aralık itibariyle borsa yatırımına başladım yaşım 31.

Amacım @SARIKIRMIZI 01 bey gibi uzun vadeli hisselerle ilerlemek her ay en az 2bin TL'yi hisselerime yatırmak ve 45 yaşında emekli olabileceğim kadar düzenli bir pasif gelir elde edebilmek.

Başladığım hisseler:

Aselsan

Şişe

Eklemek istediklerim:

İş Yatırım

Turkcell

Oyak Çimento,

Aksa

Sasa

Eleştirileriniz ve işkolu tavsiyelerinizi bekliyorum.

hocam ben de yeni başlayan gruptayım uzun zamandır şu düzeltme olacak muhabettinden dolayı kesin portföyümü yapıp yola çıkamadım sürekli al satlarla gidip sistemi öğreniyorum şimdilik. Benim uzun vade için almayı düşündüğüm hisseler bunlar

sasa

hektaş

enerjisa

kervan gıda

kordsa

Tcell

isdemir

Hubvc inveo ya da İsmenden birini seçeceğim bu 3ü arasından eleme yapamadım daha ama hubvc önde şimdilik

bu saydıklarımla yola çıkmayı düşünüyorum uzun vade için. Bu ayki maaşı aldıktan sonra biriktirmeye başlarım belki

• f1enginesound kullanıcısına yanıt
    Hocam bayrağı ortak şirketimiz var.
    Aksa,aselsan,şişecam gibi.
    Portföyüm de en fazla olan şirket benim ereğli demir çelik.
    Sonra toaso gelir.
    Hepsi guzel şirketler.
    Demir çelik, otomotiv, sigorta,market,kimya,savunma,elyaf şirketlerinden yatırım yapabilirsiniz.
    Bütün paranizla kesinlikle hisse almayın.
    Kenarda yedek akçe olsun.
    Düşüşleri degerlendirebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Monsieur Vincent

hocam ben de yeni başlayan gruptayım uzun zamandır şu düzeltme olacak muhabettinden dolayı kesin portföyümü yapıp yola çıkamadım sürekli al satlarla gidip sistemi öğreniyorum şimdilik. Benim uzun vade için almayı düşündüğüm hisseler bunlar

sasa

hektaş

enerjisa

kervan gıda

kordsa

Tcell

isdemir

Hubvc inveo ya da İsmenden birini seçeceğim bu 3ü arasından eleme yapamadım daha ama hubvc önde şimdilik

bu saydıklarımla yola çıkmayı düşünüyorum uzun vade için. Bu ayki maaşı aldıktan sonra biriktirmeye başlarım belki

Alıntıları Göster

Ben borsaya düşüş ihtimalinden habersiz girdim ama zaten en az 10 ile 15 yıl boyunca aşağı yukarı aynı hisselerde olacağımdan zarar etmeyeceğimi düşündüm.

Ortak hisselerimiz var ama benim portföy fazlaca sanayi ağırlıklı gıda ulaşım gibi sektörler yok. Bunlar üzerinde çalışacağım. Umarın kazançlı çıkarsınız. Yorumunuz için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.