Şimdi Ara

Uzun Vadeli Borsa Yatırımım(Günlüktür) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
561
Cevap
86
Favori
50.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
Giriş

%44,42 bedelsiz %150 bedelli sermaye artırımı olacakmış. Yaptığı hareketten belliydi zaten geçen senenin aynısı oldu ama içerden de böyle haberlerin sızıyor olması hoş değil. Haberi alan tam gaz alıma geçmiş

• Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt
    İyi de bu ne bistteki şirketler için ne de dünya borsaları için yeni bir şey değil ki. Tüm borsalarda mutlaka yatırım şirketlerine çalışan,içeriden haber verenler vardır. Maalesef haberi erken alan vuruyor voleyi, biz de" en son babalar duyar"dizisi izliyoruz.

Hektaş üzerinden okursak bu bedelli+bedelsiz nasıl yorumlanır? Piyasa pazartesi nasıl tepki verir buna? İleriki yıllarda temettü verir, benim için önemli olan lot sayısı diyen uzun vadeci için pek sıkıntı yok gibi.. Ama bu alışkanlığa dönüşürse güven azalabilir şirkete bana göre.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • şimdi benim hektaş d 110 lotum var bedelli olunca 165 lot almam mı gerekecek?

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

hesabından parayı otomatik çekiyor

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Evet 165lot almanız gerekiyor.
    110*1.5=165 lira hesabınızda para olacak. %150 bedelli=265 lotunuz olacak.
    %44 bedelsiz ile birlikte toplam lot sayınız=309 olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsgtan -- 17 Nisan 2022; 9:10:42 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar . Hisse senedi ile uğraşan arkadaşlar alım satım için hangi bankayı veya aracı kurumu kullanıyorsunuz acaba? Biraz araştırdığım kadarıyla çoğu bankanın komisyon oranları aynı gibi, ayrıca hemen hemen hepsinde 3 ay dan 3 aya yatırım hesabı saklama ücreti adı altında para kesiyorlarmış, bu parayı kesmeyen veya en az kesen banka hangisidir, bilginiz var mı, veya sizin çalıştığınız banka kaç tl kesiyor,

Şimdiden teşekkürler

• maaşını aldığın banka hangisiyse o bankanın maaş müşterilerine özel düşük komisyonlu kampanyası olabilir.

• masterakif M kullanıcısına yanıt

Normal bankalarda komisyon oranları yüksek oluyor, Aracı kurumları tercih etmenizi öneriyorum,

Gedik yatırım ve Osmanlı yatırım en az komisyon kesen iki aracı kurum. Tercih sizin

• ziraat bankasında saklama komisyonu var mı arkaddaşlar

• okn360 O kullanıcısına yanıt
    Hocam MKK nezdinde saklandığı için tüm kurumlar(banka, aracı kurum) komisyon alırlar. En iyi cevabı kurumunuzla görüşebilirsiniz. Kâr’ınız bol olsun.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Valla bu hisse olayı banada mantıklı gelmeye başladı.

26.10.2021 de 21.000 TL ile yatırım fonu almıştım toplam 27.000 tl oldu aynı tarihte eregl hissesi alsam 42.000 tl oluyormuş..

Bugün itibariyle bütün fonlardan çıkış emrini verdim.

5 tane büyük temettü veren firma bulup eşit oranda hisse alacağım. en az 1 yıl sabit kalmayı düşünüyorum.

• Hocam tebrik ederim. En son Aksa topluyordunuz ve Alsanin geldiği nokta ortada. Çok iyi bir odaklı yatırım stratejniiz var . Güncel portföyünüzde hangi hisseler var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f1enginesound -- 1 Haziran 2022; 18:23:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • f1enginesound kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.
    Güncel portföyüm Ereğli Demir Çelik, aksa,toaso,vesbe,sasa.
    Bölünmeden sonra hektaş da toplamayı düşünüyorum.
    Gerçi %70 ereğlideyim.
    Aksa da daha hedef lotumun yarısına dahi ulaşamadım.
    Yine de inatla biriktirmeye devam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam.

Viop için bilgisi olan var mı. Şu lazım bana bir hisseden 1 adet - 10 adet sat ile girdik. Ve 0.5 ve 1tl düştü ve hemen al yaparak işlemi sonlandırdık. İşte bu işlemlerde kazancımız ne oluyor bu lazım bana.

Örnek için

Thyao teminat: 913TL sözleşme: 49,21 kaldıraç: 5,39

Arclk teminat: 1313TL sözleşme: 80,57 kaldıraç: 6,14

Destek isterim.

• Merhaba,

Kchol'da ne durumdasınız ? :)

• bende bir süredir kboru cates eregl hisselerini takip ediyorum

• Konuyu açalı 4 sene yatırıma başlayalı 5 sene olmuş.Bu süre zarfında hiçbir zaman borsadan çıkmadım her ay düzenli olarak alım yaptım.Tek fark 2022 yılında hisse ile uğraşmayı bırakıp hisse senedi fonlarına geçtim.Bunun asıl sebebi gün içi çalıştığım için çok fazla zaman ayıramıyorum.Fonları düzenli olarak Kap'tan takip ediyorum.

Şuanda güncel durum bu şekilde.Artık bileşik getirinin tadını çıkarıyorum.Hedefim 5400 prim günü dolduktan sonra FIRE 2036 kim bilir belki o günler gelir ve foruma gelip artık FIRE'ım yazarım :)

Uzun Vadeli Borsa Yatırımım(Günlüktür)

• Hocam bu kadar fazla fon seçme nedeniniz nedir? 3-4 hisse senedi fonundayım şu an sizce mantıksız mı. Bunun dışında sizce döviz bazlı fonlar için geç kalındı mı yoksa hala girilir mi? Kripto hariç döviz bazlı yatırırım yok.

• Bende fonlarımı sayayım.

DVT, CPU, TAU, IPB, MGK, OJK, KUB, YAS

• Marrusia kullanıcısına yanıt

Reis tl'nin dolar karşısında bu kadar değer kaybetmesi seni etkilemedi mi?

Bu kadar enflasyonun oldugu ortamda mantıklı mı uzun vadeli TL yatirimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.