Şimdi Ara

Uzun dönem Normal askerlik çıktı fakat fakülte bitti.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Bu durumu yaşayan veya bilen biri vardır.Diyelim ki Açıköğretim okurken askere gitmek için başvurduk bu ay haziranda açıköğretim fakültesi lisans bölümünden mezun olduk ağustos ta uzun dönem askerlik çıktı diyelim.Ama fakülte mezunuyuz bu durumda ne olur .Uzun dönem normal 12 ay yaparmıyız yoksa 6 ay dolunca gerimi geliriz.Tam olarak bilen birileri açıklarsa sevinirim.

• Normalde uzun dönem okurken mezun olanlar 6. ay sonunda tezkere alabiliyorlar diye biliyorum. Ama askerde rütben uzun dönem er olarak mı yoksa kısa dönem er olarak mı geçer bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: divane2

Arkadaşlar Bu durumu yaşayan veya bilen biri vardır.Diyelim ki Açıköğretim okurken askere gitmek için başvurduk bu ay haziranda açıköğretim fakültesi lisans bölümünden mezun olduk ağustos ta uzun dönem askerlik çıktı diyelim.Ama fakülte mezunuyuz bu durumda ne olur .Uzun dönem normal 12 ay yaparmıyız yoksa 6 ay dolunca gerimi geliriz.Tam olarak bilen birileri açıklarsa sevinirim.

askerlik süren 6.ayını doldurduğun zaman başvurursan lisans mezunu olduğun için terhis olursun. 6 ayını doldurmadan başvurursan askerliğinin kalan kısmını yedek subay olarak yaparsın. 6. ayını doldur bölük astsubayın ile görüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyes7790

quote:

Orijinalden alıntı: divane2

Arkadaşlar Bu durumu yaşayan veya bilen biri vardır.Diyelim ki Açıköğretim okurken askere gitmek için başvurduk bu ay haziranda açıköğretim fakültesi lisans bölümünden mezun olduk ağustos ta uzun dönem askerlik çıktı diyelim.Ama fakülte mezunuyuz bu durumda ne olur .Uzun dönem normal 12 ay yaparmıyız yoksa 6 ay dolunca gerimi geliriz.Tam olarak bilen birileri açıklarsa sevinirim.

askerlik süren 6.ayını doldurduğun zaman başvurursan lisans mezunu olduğun için terhis olursun. 6 ayını doldurmadan başvurursan askerliğinin kalan kısmını yedek subay olarak yaparsın. 6. ayını doldur bölük astsubayın ile görüş

Hocam cevap için çok teşekkür ederim. Ters yazdınız sanırım 6 ay dolmadan ben lisans mezunuyum diye belirtir sem 6 ay sonunda terhis oluyorum. 6 ay dolduktan sonra belirtirsem yedek subay olarak devam ediliyor sanırım. Peki askere gidince baştan neden söylemedin uzun dönem normal asker geldin 12 ay yapacak sın demezler değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Var mı bu durum başına gelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.