Şimdi Ara

Uyku Modu Sonrası Reset Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus marka Windows 10 dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Yaklaşık 2 yıldır, ne zaman başka bir işim çıksa bilgisayarı uyku moduna alır ve öyle bırakırdım. Daha sonra bilgisayarın kapağını kaldırdığımda kendiliğinden şifre bölümü gelir ve kaldığım yerden kullanmaya devam ederdim. Ancak son 2-3 gündür ne zaman uyku moduna alsam, uykudan çıktığım zaman bilgisayar kendisini yeniliyor ve baştan açılıyor. Yani daha önce ne işlem yapıyorsam haliyle hepsi kapanmış oluyor. Hiçbir ayarda değişiklik yapmadım, zaten pek anlamam o işlerden. Bazen açılırken 'C diski taranıyor' gibisinden bir yazı da çıkıyor ama her zaman olmuyor. Neden böyle sıfırlanıyor anlam veremedim, yardımcı olabilir misiniz?

• Pil ömrü ne durumda? Prizde takılı mı bırakıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    Boş bırakmamaya çalışırım, %20'lere düştükten sonra fişe takarım. Öyle oyun vs. oynayan birisi değilimdir pek, çok fazla ısınma veya başka sorunlar olmaz. O yüzden garip geldi bu durum.
  • Hazırda bekleti deneyebilir misiniz?

• Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    Aynı hocam, farklı bir şey olmadı. Birisi mesaj attı, C diskin doluysa ondan olabilir diye. Ama sürekli aynı dolulukta uzun süredir, 16 GB boş alan gözüküyor.
  • Güç seçeneklerini sıfırlayabilir misiniz? Oradaki ayarlardan şüpheliyim.

• En son indirdiğin programlar da yapıyor olabilir hocam. Sen yine de güç seçeneklerine/ayarlarına bir göz at.

• Olası çözümler

1-) BIOS ayarlarını eski haline döndürün.

2-) Ekran kartı sürücülerini güncelleyin

3-) Sağ alttaki pil ikonuna sağ tıklayın ve güç seçenekleri diyin. Ardından geçerli güç planının yanındaki ayarları değiştir butonuna tıklayın. Daha sonra sol alttaki gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayın. Gelen ekranda sabit disk sekmesini genişletin ve sabit diski kapatmak için beklenecek süreyi hem pil hem de elektrikte kullanım için hiçbir zaman olarak işaretleyin.

Ardından uyku sekmesini genişletin. Karma uyumaya izin ver seçeneğini hem pil hem elektrik için kapalı yapın. Daha sonra hazırda beklemeden önce geçecek süreyi iki seçenek için de hiçbir zaman olarak ayarlayın.

İşe yaradıysa geri dönüş yapınız lütfen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.