Şimdi Ara

UYKU VE BEKLEME MODUNA ALINCA KAPANIYOR (ÇÖZÜMÜ YOK)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus s551lb kullanıyorum yaklaşık 1 senedir ve son 1 ay boyunca bu sorunu çözmeye çalıştım ama çözümü kesinlikle yok ne denediysem olmadı belki aranızda çözenler vardır. Bilgisayarı uyku moduna alınca veya beklemeye alınca direk kapanıyor. hatta genelde kapanmıyor sadece güç ışığı açık kalıyor basılı tutarak kapatıyorum. Denediğim çözümler;

Windows 8.1 pro kullanıyorum format attım çözülmedi
    biosu güncelledim
    sfc/scannow ve chkdsk komutlarının hepsini yaptım
    windows onarma yaptım
    bütün sürücülerimi güncelledim
    bluetooth ve wifi sürücülerim güncel
    aygıt yöneticisinden bütün sürücülerin özellikler kısmındaki tiki kapattım
    laptopun ram'lerini değiştirdim bios'u sıfırladım hatta pilini bile söküp taktım

ve hiç bir şekilde çözüme ulaşamadım. ne yapabilirim? bilgisayarımda başka hiçbir sorumn yok canavar gibi çalışıyor ama uyku ve beklemeye alınca uyanmıyor direk kapanıyor. normal kapattığımda da kapanmayıp ışık açık kalıyor. bu sorun aşırı canımı sıkıyor

ÇÖZÜLDÜ: GÜÇ AYARLARINDA SORUN VARMIŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prof.exx -- 8 Aralık 2015; 13:59:24 >

• Windows 10 ile deneme şansınız var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KillForYou! kullanıcısına yanıt
    Denedim hocam zaten 10'da başladı bu sorun sonra 8.1'e döndüm aynen devam ediyor. İşin garip yanı laptop'un şarjı bitince windows uykuya alıyor malum. şarja takıyorum kaldığı yerden devam ediyorn sorunsuz, ama ben elle uykuya alınca uykuya geçer gibi kapanıyor sonra kapatmışım gibi baştan açılıyor. cmd komutu ile kapatmaya zorluyorum uykuya alma komutu yazıyorum sorun yok ama normal şekilde yapınca direk kapanıyor
  • Arkadaşım bende o s551lb denen lanet bilgisayarı aldım bi windows 10 a güncelledim. Daha sonra menteşeleri kırıldı servise yolladım. Yollamışken bi format atın dedim. Atmışlar servisten bi geldi bilgisayar uykuya alıyor kendini ışık yanıp sönüyor ama düğmeye bastığımda sıfırdan açılıyor asus logosu filan geliyo 1.5 ay bildiğim ne varsa denedim çözüm yok bidaha gönderdim. Format atmışlar yollamışlar yine aynı uyku modu. Yani anlayacağım s551 lb pişmanlıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: selfback

Arkadaşım bende o s551lb denen lanet bilgisayarı aldım bi windows 10 a güncelledim. Daha sonra menteşeleri kırıldı servise yolladım. Yollamışken bi format atın dedim. Atmışlar servisten bi geldi bilgisayar uykuya alıyor kendini ışık yanıp sönüyor ama düğmeye bastığımda sıfırdan açılıyor asus logosu filan geliyo 1.5 ay bildiğim ne varsa denedim çözüm yok bidaha gönderdim. Format atmışlar yollamışlar yine aynı uyku modu. Yani anlayacağım s551 lb pişmanlıktır.

Menteşe konusunda ben aslında güveniyorum makineye, neden dersen birçok bilgisayardan daha sağlam menteşeleri var çünkü genelde ince şekilde sağ ve sol kısma koyulur menteşeler bunda tek ve geniş olarak var 1 senedir aktif olarak kullanıyorum gram boşluk vs yok ilk gün ki gibi. uyku problemi servisten kaynaklıdır çünkü Türkiyedeki servisler malum, bendede benzer uyku sorunu vardı ofis arkadaşım güç ayarlarıyla oynamış düzeltince halloldu

• Depolama aygıtı SSD mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Depolama aygıtı SSD mi?

ssd var ama hdd'ye kurulu sistem
  • Sorun donanımsal olabilir, yazılımla düzelmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Sorun donanımsal olabilir, yazılımla düzelmez

yazılımsalmış müdür düzeldi, altta belirmiştim zaten
  • prof.exx kullanıcısına yanıt
    Düzeldiğini okudum ama gene de haberiniz olsun, SSD uyku modunda sorun çıkarıyor, donuyor. (Eğer işletim sistemi SSD'ye kurulursa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 8 Aralık 2015; 15:59:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Düzeldiğini okudum ama gene de haberiniz olsun, SSD uyku modunda sorun çıkarıyor, donuyor. (Eğer işletim sistemi SSD'ye kurulursa)

Birşey daha öğrenmiş oldum, çok teşekkürler
  • prof.exx kullanıcısına yanıt
    Haklısın ama benim 2 kere kırıldı menteşeler 2 kere servise gitti 2 senede. İnşallah sende öyle bişey olmaz. Serviste formatladıktan sonra oldu benim uyku sorunu. Senin çözümünü okudum, uyguladım ama uykuya aldı uyandı filan ama bu pc serviste formatlanmadan önce 2 saniyede uyanıyodu ve uyanırken asus logosu filan görmüyodu, instant on diye bi özellik vardı sanırım o bozulmuş ama nasıl düzeltirim bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: selfback

Haklısın ama benim 2 kere kırıldı menteşeler 2 kere servise gitti 2 senede. İnşallah sende öyle bişey olmaz. Serviste formatladıktan sonra oldu benim uyku sorunu. Senin çözümünü okudum, uyguladım ama uykuya aldı uyandı filan ama bu pc serviste formatlanmadan önce 2 saniyede uyanıyodu ve uyanırken asus logosu filan görmüyodu, instant on diye bi özellik vardı sanırım o bozulmuş ama nasıl düzeltirim bilemiyorum.

Asus logosu felan çıkıyorsa muhtelemelen kapanıyor pc.

Güç ayarlarında uyku ayarlarlarini kontrol et

• Kontrol ettim herşey normal ayarında. Sanırım donanımsal bi sorun.

• çözümü bulduysaniz acaba çözümü söyleyebilirmisiniz bende de ayni bilgisayar var windows 10'a temiz kurulumla yükselttigimden beri bilgisayarimi beklemeye alamiyorum üstelik bilgisayarimi beklemeye aldiktan sonra bilgisayar açilisi normal sürenin on katina çikiyor bu ise dahada sinir bozucu bi durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmsrky

çözümü bulduysaniz acaba çözümü söyleyebilirmisiniz bende de ayni bilgisayar var windows 10'a temiz kurulumla yükselttigimden beri bilgisayarimi beklemeye alamiyorum üstelik bilgisayarimi beklemeye aldiktan sonra bilgisayar açilisi normal sürenin on katina çikiyor bu ise dahada sinir bozucu bi durum.

Valla dostum bir ara çözdüm sandım ama çözümü hala bulamadım. Büyük ihtimalle bizim makinanın windows 10 için yüzde yüz uygun bir acpi yada yonga set yazılımı yok o yüzden bu tarz güç problemleri yaşıyoruz.çünkü sıfırdan kurupta denedim iki işletim sisteminde olmadı. Ben alıştım artık ne uykuya nede beklemeye alıyorum

• Bana Yardımcı olurmusun ÇILDIRMAK üzereyim bir şeyi duraklatıp uykuya alıyorum gidiyor herşeyim
  • Sorun Çözüldü: Arkadaşlar Windows 10 pro kurduğum yeni bir notebookta bende aynı sorunla karşılaştım uykuya alıyorum uykuda ışığı yanıp sönüyor uykuda gibi ama bir tuşa bastığımda pc uyanmak yerine yeniden başlıyordu birçok yerde okuduğum çözümlerin hiçbiri maalesef çözüm olmadı uyku modunun ekran kartıyla bağlantılı olduğunu fark ettim notebook Acer olduğu için Acer'ın sitesindeki ekran kartı driverının sorunlu olduğunu fark ettim bu yüzden grafik kartı Amd olduğu için Amd'nin sitesinden Auto-Detect and Install (Otomatik Algıla ve Kur) dosyasını indirip oradan temiz bir kurulum yaptım ve sorun çözüldü.
  • Arkadaşlar tekrardan merhaba, en son 2015 te böyle bir sorunla karşılaşıp bu konu altında sorunumu paylaşmıştım sorunu 5 yıl olmuş ben sorunu yeni çözüyorum. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle bu sorunu baya araştırdım herşeyi denedim ayar, yazılım vs. ancak çözememiştim. Ben Asus cj-019h model bilgisayara win 10 yükseltmesi yaptıktan sonra bilgisayarımı servise gönderdiğimde servisin win 8'e formatlaması ile bu sorun ortaya çıkmıştı. Son günlerde yine bu sorunun üzerine gitmeye başladım. Araştırmalarım ve kendi düşüncelerime dayanarak sorunun bios kaynaklı ortaya çıkabileceğini düşünüp bilgisayarım en güncel bios sürümüne sahip olmasına rağmen yine aynı sürümü reflash ettim ve sorunum çözüldü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.