Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
97
Favori
305.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    belliki çok uğraşmışsınız . Ancak oda ufak bana kalsa ben oraya 5.1.2 bir sistem kurmayı düşünürdüm . AVR ile hoparlörün yeri değişmeli bence de . Ayrıca tv nin altındaki sehpa yetersiz . Daha büyük bir sehpa alınıp avr içine koyulmalı derim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 25 Temmuz 2018; 13:17:6 >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    evet haklısın. 5.1.2 ile başlamıştım zaten.
    ama hep bir 7.1.4 takıntım oldu.
    bu konuda hem siz hem başka arkadaşlar daha önce de uyarmıştı. ben de oluruna bırakmıştım.

lakin bu denon x4400 ü amazon uygun bir fiyata verince kaşıntım daha da arttı.
    bir de auro 3d merakı da eklenince kaçınılmaz oldu.

e denonu alınca buna sony front olmaz deyip supreme 1002 aldım bu sefer.
    auro 3d için gene symbol 130 almak durumu hasıl oldu. (surround height)

eldeki supreme 102 leri front height yapayım dedim,
    askı aparadı 450 tl gibi bir maliyete gelince bir çift symbol 130 daha aldım.

pişmanmıyım. hayır. artısı oldumu evet. ama 5.1.2 yeterliydi açıkçası..
  • tarikahmet kullanıcısına yanıt
    subwoofer hariç 13 tane hoparlör saydım, 9.2 amfiye bağlantı nasıl oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

belliki çok uğraşmışsınız . Ancak oda ufak bana kalsa ben oraya 5.1.2 bir sistem kurmayı düşünürdüm . AVR ile hoparlörün yeri değişmeli bence de . Ayrıca tv nin altındaki sehpa yetersiz . Daha büyük bir sehpa alınıp avr içine koyulmalı derim .
    avr ile hop un yeri değişince +45 cm gibi bir genişleme oluyor.
    yani frontlar arası 205 cm gibi olacak yaklaşık.
    avr yi biraz öteleyip bu ara mesafeyi 185 cm gibi yapsam yeterli olur mu?
    simetriyi koruyabilmek açısından diyorum bunu.

sehpayı hop düzenini tamamladıktan sonra değiştirmek istiyorum.
    daha doğrusu kendim yapmayı düşünüyorum.
    bu mesafeleri birazdan bundan dolayı netleştirmeye çalışıyorum.

gerçi enini büyütmek fikrim var. büyük derken yüksekliği de mi kastettiniz.
    tv çok yüksekte dursun istemiyorum. hele 65" alınca daha da yükselecek.
    bu işin doğrusu nedir?
    ben güya internetten araştırarak yüksekliğini 40cm olarak yaptım.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: live2lift

subwoofer hariç 13 tane hoparlör saydım, 9.2 amfiye bağlantı nasıl oldu
    14 hop. 1 adet tavan fotolarda yok.

7.1.4 atmos / 9.1.1 auro-d (3 ch harici power amfi ile)
    yok yükseklik değil en olarak kastettim . bendeki sehpa 150cm frontlarda yaklasık 2mt lik bir mesafe arasında duruyor . Sehpa işini kendiniz dizayn edip iyi bir mobilyacıya yaptırırsanız güzel olur . Sizin yerleşimi yaptıgınız duvar ile benim yerleşim yaptıgım duvar boyutları ile birlikte neredeyse aynı . Aksam bi resim atacagım sehpa olarak fikriniz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 25 Temmuz 2018; 15:49:2 >
    teşekkürler..

bu sırada ben şöyle bir dizayn üzerinde çalışıyorum.. ne dersiniz?
     Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)
    sub u sehpanın altından çıkartıp duvarın kenarına iyice götürürüm . Böylelikle sehpa için daha fazla cihaz koyabilecek bölme yapılabilir . Center hoparlörüde sehpanın içine değilde dışına düşünürüm . Hatta bir şekilde mümkünse sehpaya temas etmeyecek bir şekilde yerleştiririm .
    hmmm.. biraz çalışayım.. teşekkür
  • quote:

sub u sehpanın altından çıkartıp duvarın kenarına iyice götürürüm . Böylelikle sehpa için daha fazla cihaz koyabilecek bölme yapılabilir . Center hoparlörüde sehpanın içine değilde dışına düşünürüm . Hatta bir şekilde mümkünse sehpaya temas etmeyecek bir şekilde yerleştiririm .
    bu şekilde diyorsunuz sanırım..
    hali hazırdaki tv ile 1 nolu yere bir raf yapılabilir
    65 tv alırsam o zaman kitaplığın üzerine (2) koymam gerekiyor
    ya da kitaplığın içine (3) (o zaman simetri bozuluyor gerçi)
    başka bir alternatif yok düşünemiyorum.
     Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 25 Temmuz 2018; 17:15:53 >

• Subwooferın hiçbir ışıgı yanmıyor.Sigortası mı attı diye açtım içini sağlam gördüm sigortayı. 2 yılınıda doldurmuş garantisi bitti.Pure Acoustic RB 1200.. Belkide 1 yıl önce bozuldu hiç fark etmemişim geçen gün temizlik yaparken dikkatimi çekti.Belki aynı sorunu yaşan olmuştur fikir verir.
    Perde den öncesi ve sonrası bu şekilde bende

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

center ın altında raf var mı?

"center mümkünse sehpaya deymesin" derken, altı boş olsun mu demek istediniz?

benim tv nin üzeri raf için uygun.
    raf mı yapayım yoksa alttaki aparattan 2 adet duvara çakıp öylece üzerine mi koyayım?
    böyle ayakla falan uğrasma . ikea dan duvar rafı al uygun boyda . hem şık bir görünüm olur hemde sağlam . hoparlörü ustune koyarsın . Benim eskıden yaptıgım şekilde.
    teşekkürler..
  • quote:

Perde den öncesi ve sonrası bu şekilde bende

duvardaki iron man nerden aldınız.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar epey oldu alalı ama yanlış hatırlamıyorsam bunlardanistiyorum diye bir siteden almıstım galiba
  • quote:

Merhabalar epey oldu alalı ama yanlış hatırlamıyorsam bunlardanistiyorum diye bir siteden almıstım galiba
    Teşekkür edeirm.
  • @aslanbey22 üstad sistem kurulumunu ve sonrası yorumlarınızı bu başlık altında aktarırsanız hem başlık şenlensin hem de Anthem başlığını meşgul etmeyelim. :)
    Hatta bir de pro/power başlığımız olacaktı :)
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=75018318

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 18 Ağustos 2018; 10:20:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  •  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) buda benim mütevazi sadece bana ozel hobi odam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.