Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.804
Cevap
97
Favori
305.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tarikahmet

merhaba,
    Dolby atmos 7.1.2 çalışmalarım devam ediyor.
    en son denon avr3300 de karar kılmıştım. arkadaşların sayesinde amazon.de yi de öğrenmiştim.
    gerçi taksit imkanı nedeniyle sony dn1080 de düşünüyorum açıkçası.
    çünkü denon u yurtiçi alım mümkün değil. fiyatlar çok yüksek.. amazon alımda ise taksit yok.

şimdi şöyle bir şey dikkatimi çekti
    sony dn1080 de 7.1.2 kurulumu gerçekte 5.1.2 (arka kolonlar simüle)
    yani sistem 7.1 film izlerken baş hoparlörleri devre dışı bırakıyor. (belki sanal bir ses te verebilir)
    d.atmos film izlerken ise 5.1.2 e geçerek arka kolonları devre dışı bırakıyor (simüle ediyor)
    bu benim için yeterli. aksi durumda zaten denon avr4300 e yükselmek gerekiyor ki amazonda 1.100 Euro.

şimdi denon avr3300 te de aynı mantık mı geçerlidir. içeriğinde bu yönde bir açıklama göremedim.
    belli ki surround back kolonlar ile baş hoparlörleri aynı sokete takıcaz. (sony de şema böyle)
    (yoksa denon, "ya atmos 5.1.2 kuracaksın ya da 7.1" demez herhalde)
    yani gerçek 7.1.2 atmos hedefim yok ama sistem kurulumunu 7.1.2 yapmak istiyorum.
    kısaca denon avr3300 d.atmos izlerken sanalda olsa surround back hoparlörlerden sev vermez denirse almaktan vazgeçeceğim.

şimdiden teşekkürler.. Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

merhaba gösterdiğiniz resimlerdeki avr lerde 7 kanal hoparlör çıkışı var . Nasıl 7.1.2 atmos kurulumu yapacaksınız ? Yapamazsınız .

bende rxv 781 var arkada 9 kanal çıkısı olmasına ragmen incelediğim kadarı ile o bile 7.1.2 atmos kurulumuna izin vermiyor . ya 5.1.2 yapacaksın yada 7.1. yapacaksın diyor . Ha ama şu avantajı var 9 kanal çıkısı oldugu için atmoslar için ayrı hoparlör çıkısına baglıyorsun ; surr back için ayrı hoparlör çıkısına baglantı yapıyorsun. Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    üstadım ben 7.1.2 atmos kurmak istemiyorum, cihaza 7.1.2 hoparlör bağlamak istiyorum.
    surround back ile tavan hoparlörlerini aynı sokete bağlayarak olabiliyor diye düşünüyorum.
    sony dn1080 sayfasından okuduğum daha doğrusu anladığım bu.

amfi, film kaynağından gelen sese göre hoparlör belirleyecek. diye umuyorum (şüphelendiğim kısım burası)
    yani d.atmos ses gelince tavana, 7.1 ses gelince surround back kolonlara...
    gönderdiğim görselde alt kısımdaki küçük resim sony dn1080 e ait.
    dikkat edilirse orada "SurroundBack/Height" bunun alt kısmında da "7.1ch/5.1.2" yazılı

mantıken düşününce aynı yere bağlanan hoparlörlerden aynı sesler gelmesi lazım.
    ancak dn 1080 sayfasındaki açıklamalar şöyle;

DTS: X'i keşfedin
    DTS-X kod çözme, gerçek zamanlı olarak hoparlör konfigürasyonunuza uyarlanan, çok boyutlu surround ses sağlar.
    9 hoparlör kanalı (Fantom Surround hoparlörler de dahil) ve nesne tabanlı ses kodu çözme ile sesler etrafınızda
    ve üstünüzde hassasiyetle konumlandırılır.

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Dolby Atmos'u keşfedin
    Dolby Atmos, sesi çevrenizde doğru şekilde konumlandırıp 7.1.2 hoparlör kanalının (Fantom Arka Surround da dahil)
    sizi yukarıdan bile olmak üzere, tamamen sesle sarmasını sağlayarak 360° surround sesle nefes kesen gerçekçilik sunar.

biraz önce sony ye de sordum. bakalım ne diyecekler..

Edit: ayrıca şimdi baktımda en kesin çözüm senin RX-V781 gibi. neden hep denon avr3300 e takılı kaldım bilmiyorum. teşekkürler..

Şimdi aynı sorum Yamaha RX-V681 yada 781 için de geçerli.

Edit2: (inceledikçe değiştiriyorum yazdıklarımı)

sony dn1080 sayfasından bir açıklama daha..
    "Hoparlör Çıkış Terminalleri:
    Ön A,
    Merkez,
    Surround,
    Surround Arka,
    Bölge 2 (Surround Arka ile ortak),
    Yükseklik (Surround Arka ile ortak),
    Ön B (Surround Arka ile ortak),
    Bi-AMP (Surround Arka ile ortak)"

bu "surround arka ile ortak" tanımlamasından aynı sokete iki farklı hoparlör bağalanılabileceği anlaşılmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 22 Haziran 2017; 14:51:28 >

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    sayende Yamaha yı keşfettim. teşekkürler..

daha ucuz olduğu için RX-V681 i inceliyorum şu an.
    şöyle bir açıklaması var, dikkatimi çekti.
    sanırım anlatmaya çalıştığım şeyi anlatıyor.

Intelligent Amp Assign automatically assigns amplifier channels to certain speakers, depending on what functions are selected. For example, in a 7.1-channel system, when Zone 2 is off, all 7.1 channels will be used in the Main Zone. However, when Zone 2 is on, power to the two Surround Back channels will be directed to the two speakers in Zone 2, and the Main Zone will receive 5.1 channels of power. Similarly, when CINEMA DSP 3D is on, the two Front Presence speakers will be powered and not the two Surround Back speakers. When CINEMA DSP 3D is off, this situation is reversed. Furthermore, in a 5.1.2-channel system for Dolby Atmos or DTS:X, when Zone 2 is off, all 5.1.2 channels will be used in the Main Zone. However, when Zone 2 is on, power to the two height / overhead channels will be directed to the two speakers in Zone 2, and th e Main Zone will receive 5.1 channels of power. Thanks to Intelligent Amp Assign, there’s no need to switch the speaker cables on the rear of the receiver―one more way Yamaha makes your life a little easier.

bu da çevirisi..

Intelligent Amp Assign, hangi işlevlerin seçildiğine bağlı olarak belirli hoparlörlere otomatik olarak amplifikatör kanalları atar. Örneğin, 7.1 kanallı bir sistemde, 2. Bölge kapandığında Ana Bölgede 7.1 kanalın tümü kullanılacaktır. Bununla birlikte, Zone 2 açıkken, iki Surround Back kanalındaki güç Zone 2'deki iki hoparlöre yönlendirilir ve Ana Bölge 5.1 kanal güç alır. Benzer şekilde, CINEMA DSP 3D açık olduğunda, iki Ön Sesli hoparlöre güç verilir ve iki Surround Arka hoparlör kullanılamaz. CINEMA DSP 3D kapandığında, bu durum tersine çevrilir. Ayrıca, Dolby Atmos veya DTS: X için 5.1.2 kanallı bir sistemde, Bölge 2 kapalı olduğunda Ana Bölgede 5.1.2 kanalın tümü kullanılacaktır. Bununla birlikte, Zone 2 açıkken, iki yükseklik / havai kanaldaki güç Zone 2'deki iki hoparlöre yönlendirilir ve ana bölgeye 5.1 kanal güç gelir. Akıllı Amp Ataması sayesinde, alıcının arka tarafındaki hoparlör kablolarını değiştirmenize gerek yok -bir başka yolu da Yamaha hayatınızı biraz daha kolay hale getiriyor.

sen 9.1 hoparlör bağlıyorsun o kaynağa (seçimine göre) göre ya 7.1 ya da 5.1.2 şeklinde kullanıyor.

biraz inceleyebilirsen çok sevinirim..

iyi forumlar..

Edit: ayrıca bu bahsettiklerim benim anladığım gibi değillerse bile, yeni fark ettiğim zone2/bölge2 fonksiyonu istediğimi verecek gibi..

yani sistemi 7.1 şeklinde kurup, tavan hoparlörleri zone2 ye bağlarsak ve d.atmos izlerken de zone2 yi aktif edersek olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 22 Haziran 2017; 14:15:12 >

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    https://www.crutchfield.com/S-Ba8SrOF0SoI/compare_158STN1080_580TXN656/Sony-STR-DN1080-vs-Onkyo-TX-NR656.html buradan onkyo 656 ile sony 1080i karşılaştırabilirsiniz onkyo hertürlü önde fiyat olarakta önde ben onkyo 656 almanızı tavsiye ediyorum ses olayına gelirsek sistemi 5.1.2 kurdunuz diyelim dolby atmos filmleri izliyorsunuz dts hd filmlerde ise arkadan gelecek sesler yukarıdan gelmesin diyorsanız amfiden 5.1 kurulumu seçersiniz dts hd ve tru hd filmleride bu sekilde değerlendirirsiniz 7.1 de kullanılacak kolonların yerinede güzel tavan hoparlörü alırsınız Klipsch CDT-5800-C II gibi

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    evet 9 kanalıda bağlıyorsun yamahada kaynaga göre otomatik seçiyor .içindeki amplinin yolunu değiştiriyor gibi düşün. kablo sök tak falan yok yani. 7 kanal çıkış olanlarda nasıl oldugunu bilmiyorum kullanan biri anlatabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 22 Haziran 2017; 17:20:46 >
  • Selamlar,

Benim sistemin son hali de böyle :)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• luceadest L kullanıcısına yanıt
    hem bebişe hem sisteme maaşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Çok teşekkürler :))
  • quote:

Bende aynı dilekleri iletiyorum

Avr da 2400 es mi ?yoksa 5000 serisi mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

Çok teşekkürler :)

amfi 1200es, orayı güncelleyemedim henüz, ilerde inşallah!
  • quote:

Orijinalden alıntı: luceadest

quote:

quote:

Aynen ben de bir es 5400 bulsam alacağım ama maalesef pek de bulunmuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen ben de bir es 5400 bulsam alacağım ama maalesef pek de bulunmuyor

Evet 5400'ü uzu süre bende bekledim ama yok piyasada dediğiniz gibi, şimdilik idare ediyoruz işte :)

• tekrar merhaba,
    Dolby atmos sistem kurulum işlerinde kendimce sona geldim.

sony str-dn1080 avr 2.550 tl / 9 taksit
    Sony SS-CS310CR 5.0 Hoparlör 1.000 tl / 9 taksit (elimdeki hoparlörleri kullanmayı düşünüyordum ama 3ohm olduğu için uymayacağını öğrendim)
    Sony SA-CS9 Subwoofer 750 tl / 9 taksit (bu pahalı açıkçası. daha uygun başka bir hoparlör ne olabilir?)
    ELEMENT FRM-C6 TAVAN HOPARLÖRÜ / 480 tl (ikinci el / 2 ad)
    ya da
    Magnat Interior Ic 62 / 450 tl (ikinci el / 2 ad)

neden bu yönde tercih yaptım?

1-en önemli faktör bütçe
    2-elimdeki hoparlörleri kullanamayacağımı fark etmem (3ohm - hoparlörler yanarmış)
    3-yurtdışı alım zorluğu (hem getirtme, hem peşin alım)
    4-sony ürünlerinin yurtdışı yurtiçi fiyat yakınlığı ve taksit imkanı
    5-ikinci el piyasasını becerebilecek kabiliyet yoksunluğu.
    (mesela bu iyi bir ürün gibihttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-kef-c-serisi-hoparlor-takimi-403776093/detay/)
    6-ikinci el ürünlere güven meselesi (anlamadığım için neyi kontrol edeceğimi bilememe)
    7-hali hazırda Samsung HT-H5500 gibi düşük seviye bir ses sistemi kullanıyor olmam (yani alacağım bu giriş seviyesi sistemin beni tatmin edebileceği ön kabulü)

siparişleri bugün vermek istiyorum. hızlı yönlendirme yaparsanız çok sevinirim.

iyi forumlar..

edit: link çıkmamış KEF C SERİSİ HOPARLÖR TAKIMI 2.000 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 17 Temmuz 2017; 9:23:21 >

• Bunları cidden size kim önerdi

• quote:

quote:

o çiçeği kaldır hocam kule hoparlörlerin yanından :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

quote:

quote:

Sorma hanım koymuş oraya, ama geçici zaten, masa değiştiriyoruz onun üstündeydi, yenisi gelince masa üstüne gidecek, hatta elden çıkarmayı bile düşünüyoruz :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sorma hanım koymuş oraya, ama geçici zaten, masa değiştiriyoruz onun üstündeydi, yenisi gelince masa üstüne gidecek, hatta elden çıkarmayı bile düşünüyoruz :)

hocam ben ufaklıktan bahsediyordum

şimdi baktım gerçekten de saksı varmıs orda hahahahahhahaha

dedim ne diyor :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Alemsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

valla ufaklık ara sıra gidip sarılıyor falan, çok seviyor, ama nasıl davranacağını da iyi bilir, hiç zarar vermez :)))
    Daha doğmadan dinliyordu, doğduktan sonra sistemin karşısında kucağımda uyuturdum, kulağı çok alışık, beraber dinliyoruz artık :))

• Bu da benim ağır ağır oluşturmaya çalıştığım mütevazi sistemim. Dali Ikon 2 mk2'leri ve pikabı elden çıkarınca Marantz pm6005 şimdilik boşta bekliyor. AVR Marantz NR1607, hoparlör seti Canton Movie 125 MX. Center ve front hoparlörler AVR'ye Audioquest X2 kablo ile bağlı. Surround'lar ise halen noname hoparlör kablosu ile bağlı. Onlar için de 2x9 mt Audioquest G2 kablo alınacak. Subwoofer için de yarın Oehlbach NF-Y kablo siparişi vereceğim.

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.