Şimdi Ara

Uydunet Yeni Seri Modem Çıktı - Netmaster CBW-383ZN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
6
Favori
35.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum hiç öteki modeme girme. Sana tavsiyem taahhütlü hizmet alacaksan yine 10-15 gün sonra hizmetini iptal et. Evden farklı biri adına ertesi gün yada aynı gün başka abone merkezinden abonelik talebinde bulun. Bazı kampanyalarda hizmet iptali olanlar yararlanamıyor öyle bir sıkıntı yoksa yine kendi adınla abone olabilirsin.

Başvuruda modem şerhi koy eve gelen ekip modemi getirmezse kurulumu iptal et. Ikına ıkına 2-3 gün sonra yeni modemle kurulum olur.

Tamamen il md ve firma insiyatifi bu durum bana göre. Genel müdürlük ne depo durumunu takip eder nede yeni modem kullanılıyo mu bakayım der. İstenirse olur yani. Ama bu süreçte zaten eski modemlerde bitebilir ki inş uğraşmadan alırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiye için teşekkürler.

Ancak mevcut taahhütümün sona ermesine daha çok var.Aslında yeni basit bir taahhütsüz paket alıp bu dediğin modem şerhini koymak aklıma yattı.

Mevcut adresime bir abonelik daha alacağım ve modemden memnun kalmazsam iade edeceğim.

Evet ..Bence gayet mantıklı ..
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,

Cihazınızla ilgili şikayetiniz konusunda yardımcı olmak isteriz. Her ne kadar garanti süresi dolmuş olsa da tarafınıza ücretsiz destek verilecek ve cihazda bir arıza tespit edilirse gerekli tamir/değişim işlemi için herhangi bir ücret yansıtılmayacaktır.

İletişim bilgilerinizi paylaştığınız durumda uzman arkadaşlarımız sizinle iletişim kuracaklardır.

Saygılarımızla,
    NetMASTER
  • NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    Göstermiş olduğunuz ilgi ve iyi niyet için teşekkür ederim.
    Ancak bu modemin servise gitme, inceleme, tamir, geri gelmesi süresi zarfında ne yapacağım ki buda en az 2-3 sürer gibi geliyor?
    Yerine aynı şartlarda bir cihaz tahsis edebilecek misiniz? Yada Türksat tahsis eder mi?
    Daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi her gittiğiniz yerde Docsis 3.0 kablo modem bulamıyorsunuz ki hadi 1-2 hafta idareten kullanırım diyebilesiniz.

Birde Türksat'la anlaşmanız mı var? Niye bu cihazı kendiniz satamıyorsunuz yada mağazalarda satılmıyor?
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,

Modem tarafımıza ulaştığında aynı gün içersinde test/tamir/değişim işlemi gerçekleştirilir. Teknotel Bilişim/Netmaster olarak adreste servis imkanımız bulunmadığından yedek modem verme imkanımız da bulunmamaktadır. Modemi Türksat kanalıyla gönderdiğinizde ise yedek modem talep edebilirsiniz; ancak modemin bize ulaşması ve ardından size ulaşması 2 hafta gibi bir süre alabilir. Bu nedenle siz direkt gönderdiğiniz durumda hızla servis verilerek aynı gün kargoya teslim edilecektir.
    Aslen en sağlıklısı iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşanız olacaktır ki uzman arkadaşlarımız sorununuza karşılık birden fazla çözümü önerebilirler. Sizi internet erişimden mahrum bırakmayacak bir çözüm mutlaka üretilecektir.

Türksat ile olan anlaşmamız yalnız belli sayıda modemin Türksat'a satışı kapsamında olup, piyasaya ürün satışı/dağıtımı konusunda Türksat'ın herhangi bir yaptırımı veya engellemesi söz konusu değildir. Şu anda piyasada satılmıyor olmasının nedeni ise tüm stoğun Türksat'ın teslimatlarına ayrılmış olmasıdır. Kısa süre içersinde piyasaya satabileceğimiz miktarda modemimiz olacaktır ve bu durumda tabii ki satışı başlatılacaktır.

Saygılarımızla,
    NetMASTER

• NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    Türksat'la olan anlaşmanızın detaylarının tam olarak ne olduğunu bilemem ancak ortada çok garip bir durum.
    NetMaster; Elimde satacak cihazım yok çünkü Türksat'a adetle ilgili taahhütüm var diyor, Türksat'sa depolar hınca hınç dolu ama elimde eski mallar var onları bitirmeden yenisini vermem/satmam diyor.
    Ortada dolaşan belkide binlerce modem var ancak ne satılabiliyor, ne alınabiliyor...

Herneyse asıl konumuza dönersek iletişim bilgilerimi kime ve nasıl verebilirim?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Türksat'la olan anlaşmanızın detaylarının tam olarak ne olduğunu bilemem ancak ortada çok garip bir durum.
    NetMaster; Elimde satacak cihazım yok çünkü Türksat'a adetle ilgili taahhütüm var diyor, Türksat'sa depolar hınca hınç dolu ama elimde eski mallar var onları bitirmeden yenisini vermem/satmam diyor.
    Ortada dolaşan belkide binlerce modem var ancak ne satılabiliyor, ne alınabiliyor...

Herneyse asıl konumuza dönersek iletişim bilgilerimi kime ve nasıl verebilirim?

Teşekkürler.

Dostum sen konyada mıydın

• Yok.Bursa / Osmangazi
  • Yeni modemin çıkması iyi olmuş. Üç tane hatta CBW-383Z4, bağlı üçündede kablosuz sorunları mevcut. Genellik bilgiler doğru olamsına rağmen özellikle telefonlar kimi zaman bağlanamıyor, kanal ayarı yapınca düzeliyor. Kendim kullanıdığım modem 7/24 açık ara sıra hat gidip geliyor, kendini kapatıp açıyor. İki dolarlık soketi çok gördüklerinden antenide değiştiremiyoruz garanti gider diye. Kablosuzu ağı kapadım eski modemden yayın yaparak sorunu çözdün gibi.

Netmaster'ın ürünleri tek tük olsada piyasada buluyor fakat fiyatlar ederinin iki katı bence. Alternatif marka zaten yok.
    http://www.teknofiyat.com/index.php?search=Docsis+3.0

Aşağıdaki konuda anten modikasyonunu bulabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_93174964/tm.htm

@Charmlander

• -BUR@K- kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler.

Sonuçta Netmaster hayranı değilim :)
    Sorun canınız istediğinde yada acil bir durumda modem bulamamız.Ben zaten CBW383Z-4'ün kablosuzunu hiç kullanmadım desem yeridir.Ayrı bir ZyXel router var birde D-Link Gigabit yönetilebilir switch var.
    Kısacası LAN'da mümkün mertebe Netmaster'a bulaşmamaya çalışıyorum.Çünkü ne zaman cihaz üzerinden trafik geçirsem alet şaşırıp kalıyor :) Kilitliyor kendini.

Aslında hiç maceraya girmeyip bir tane Motorola Modem alıp bakayım işime diyorum.
    Yoksa içimden bir ses bile bile lades diyecekmişim diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Bilgilendirme için teşekkürler.

Sonuçta Netmaster hayranı değilim :)
    Sorun canınız istediğinde yada acil bir durumda modem bulamamız.Ben zaten CBW383Z-4'ün kablosuzunu hiç kullanmadım desem yeridir.Ayrı bir ZyXel router var birde D-Link Gigabit yönetilebilir switch var.
    Kısacası LAN'da mümkün mertebe Netmaster'a bulaşmamaya çalışıyorum.Çünkü ne zaman cihaz üzerinden trafik geçirsem alet şaşırıp kalıyor :) Kilitliyor kendini.

Aslında hiç maceraya girmeyip bir tane Motorola Modem alıp bakayım işime diyorum.
    Yoksa içimden bir ses bile bile lades diyecekmişim diyor.

8 yıldır motorola kablolu modem var 1 megabıt hızdan berı kullanıyorum şu anda tamı tamına 10 megabıt hız verıyor. 7/24 onlıne kaç defa yere dustu içine su döküldü yinede çalışmaya devam ediyor.

10 mps 50 gb hız yalnız kotayı 1 haftada bıtırıyor dıye mecbur dc 3 modemlere geçmem gerekicek hızıda 10 megabıt ustu vermedığı ıcın motorola mecbur emekliye ayırıcam. bir ara netmaster kablosuz modem almıştım. 1 ay kullanmadan geri vermiştim...

Uydunet Yeni Seri Modem Çıktı - Netmaster CBW-383ZN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 8 Haziran 2015; 17:55:34 >

• Şuanki doccis 2.0 modemde kablosuz sorunu var hız 30kb/s lere iniyor ping uçutor kanalı değiştirince duzeliyor bazende 2dk duzeliyo tekrar başlıyor. Turksat taahıtum bitiyor yanında yeni modemde alıyım diycem aylık 6 tl ye ama getirecekleri modemde aynı hatalar olacaksa napalım biz yeni modemi

• dün bayiye bugünde telefonla müşteri hizmetlerine abone olacam yeni modemden verecekmisiniz diye sordum. 2 si de birebir aynı cümleyi kurdu : "modem test aşamasında verilmesi 2 3 ayı bulur . eski modemden tek farkı anteninin olmaması" dedim kullananlar varmış on lara test amaçlı verilmiştir falan dediler. ben şimdilik abone olmuyorum yeni modem verilene kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacanga

dün bayiye bugünde telefonla müşteri hizmetlerine abone olacam yeni modemden verecekmisiniz diye sordum. 2 si de birebir aynı cümleyi kurdu : "modem test aşamasında verilmesi 2 3 ayı bulur . eski modemden tek farkı anteninin olmaması" dedim kullananlar varmış on lara test amaçlı verilmiştir falan dediler. ben şimdilik abone olmuyorum yeni modem verilene kadar

test aşaması falan yalan bilgi. modem kullanımda. illere dağıtıldı ama stoklar bitmeden yeni modem dağıtımı yapılmıyor. mesela istanbulda dağıtımda kullanılıyor.
  • Hocam ben de inanmadım da vermiyolar zorla alamayız ya. Almanın bi yolu var mı?

• quote:

Hocam ben de inanmadım da vermiyolar zorla alamayız ya. Almanın bi yolu var mı?

Hangi ildesiniz? Eski stok bitmeden almanız zor. Bekleyin bitsin. Mevcut aboneliğiniz varsa il md ne gidin yeni veriyorsanız verin yoksa iptal edin de rest Çek :)

• Bugün taahut bitti başka tarifeye geçtim 25mbps hızdı. Doccis 3.0 modem gerekli dedi bende zaten alcaktım dedim. Eski seri modemlerde çok sorun varmış yenilerinde bu sorun giderilmiş diyordum ki eski seri modemlerin artık dağıtılmadığını bize getirilecek olan modemin yeni seri modem olacağını söyledi. Yer Istanbul/Bahçelievler

• quote:

Orijinalden alıntı: balikraker

Bugün taahut bitti başka tarifeye geçtim 25mbps hızdı. Doccis 3.0 modem gerekli dedi bende zaten alcaktım dedim. Eski seri modemlerde çok sorun varmış yenilerinde bu sorun giderilmiş diyordum ki eski seri modemlerin artık dağıtılmadığını bize getirilecek olan modemin yeni seri modem olacağını söyledi. Yer Istanbul/Bahçelievler

Doğru İstanbul Avrupa'da çok yerde yeni seri dağıtımda. Alınca tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz

• quote:

Orijinalden alıntı: turank

quote:

Hocam ben de inanmadım da vermiyolar zorla alamayız ya. Almanın bi yolu var mı?

Hangi ildesiniz? Eski stok bitmeden almanız zor. Bekleyin bitsin. Mevcut aboneliğiniz varsa il md ne gidin yeni veriyorsanız verin yoksa iptal edin de rest Çek :)

Konyadayım hocam. Mevcut aboneliğim yok. Stok ne zaman biter bakalım

• Git il md ne veriyorsanız yeni modem abone Olacağım yoksa TTnet in bilmem kaç tl lik şu tarifesine geçicem taahhütlü diyin bekleyin. Olmadı yolunuza :))

Ama ile git abone merkezleri bilmez

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.