Şimdi Ara

Uydunet IPTV Sorunu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
50.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2 ayrı şehirde iptv kullandım. Sıkıntı yaşamadım.
  • Uydunet in yurtdışı kaynaklardan gelen iptv serverlarına kısıntı uyguladığını donma oluştuğunu ..
    Donmaları önlemek için ,
    1- Modemden sonra router kullanın önerisi üzerine ,
    Modemden sonra router koyup cihaza interneti kablolu olarakoradan aldım.. donmalar devam etti..
    2-Diğer öneri Vpn kullanın idi..Bunun üzerine openvpn çalıştırdım..donmalar geçici olarak azaldı ..Fakat cccam donmaya başladı..sanırım gecikmelere neden oluyormuş ücretsiz olanlar..
    openvpnyi kapattım..işe yaramadı..hızım 13-14 mbps..
    3-Cihaz vu+ uno 4k ,multibootta 3 imaj var..

Iptv serverım ban yedi.. Bunlardan hangisi ban nedeni olabilir? Servercıyı aradım , ip no değişmiş dedi..Bazen uydunetde değiştiriyor..
  • kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    VPN
  • Donma yalnızca akşamları 22:00 den sonra oluyor.. hız 13 mbps ping 11...Cihaz Enigma 2 Vu+uno 4k..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

Donma yalnızca akşamları 22:00 den sonra oluyor.. hız 13 mbps ping 11...Cihaz Enigma 2 Vu+uno 4k..

öncelikle modem değerlerinizi atın bakalım. akşamları oluyorsa, şebeke de yoğunluk vardır. en çok yoğun olan saat e denk gelmişsinizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

Donma yalnızca akşamları 22:00 den sonra oluyor.. hız 13 mbps ping 11...Cihaz Enigma 2 Vu+uno 4k..

öncelikle modem değerlerinizi atın bakalım. akşamları oluyorsa, şebeke de yoğunluk vardır. en çok yoğun olan saat e denk gelmişsinizdir.

Üstad hangi değerleri kasteddiniz..Saat 22:00 den sonra , Hız 13 mbps ,ping 10-11 di..
  • Bende de var donma hemde acayip , cihaz vu solo se
  • Herkese Merhaba,

Bende Netmaster modem ile iptv'de sorun yaşıyordum. Modemde bir kaç ayar yaparak şu an akıcı ve problemsiz izliyorum.

Öncelikle Güvenlik Duvarı bende kapalıydı, onun ayarını "dusuk" yaptim. Daha sonra kablosuz baglantı türünü 2.5 GHZ den 5 GHZ olarak ayarladım. Bir de DNS ayarlarını manuel kendim yapmıştım, onları kapattım. Ve voila. :)

Takılma sebebinin güvenlik duvarı olduğunu düşünüyorum. Ayarı düşük yapıp bir deneyin bence.

Edit: Bu arada hızım 50 mbit

Edit 2: LG Smart TV üzerinden kablosuz baglantı ile izliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morthor -- 27 Ağustos 2018; 20:46:57 >
  • Morthor M kullanıcısına yanıt
    İss uydunetmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bolsu1 kullanıcısına yanıt
    Evet. Kablonet.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende şöyle bir bilgi veriyim, işine yarayanlar olabilir;

2 ay kadar once kaliteli iptv aldım.suan yazliktayim.burda turknet 35 mb tarifesi kullaniyoruz.modem 1.inci evin çatısında,zyxel marka 3312 beyaz ucuz olan model.

1.inci evde cepten,pc den vs wi-fi bağlı olarak donmasiz

IPTV izliyorum...

2.evin gene çatısında xiaomi mi r3 router var,iki ev arasindaki mesafe 200m kadar.1.inci evdeki zyxel modemden sinyali alıp,2.inci evde tekrar dağıtıyorum.

Bu şekilde 2.inci evde wi-fi den gene cepten,pc den vs rahatlıkla izliyorum.cok nadir zamanlarda donma saniyelik oluyor.ama sunuda soyliyim bu interneti yaklaşık 15 kişi aynı anda kullaniyoruz

Yukarda anlattiklarimda 2 modemdede ethernetten hic bir cihaz bağlı değil, bütün cihazlar wi-fi uzerinden bağlı.

Deneme için zyxel modeme laptop bağladım ethernetten ve IPTV açılmadı.hemen aklıma modemdeki bir ayar yeri geldi.ag ayarlarını yaptığımız,kullanici adı şifre girdiğimiz bölümde,vdsl hatta bağlanmak için kullandigimiz ATM ayar menüsünde birde iptv-ethernet diye bir bölüm görmüştüm.modemin içinde ayar bölümü hazır vardı ama pasif durumdaydi(N) durumunda.o ayarı aktif ettim (Y) ve modemi yeniden başlattım.veeee sonuç, IPTV ethernet baglantisiylada açıldı....

Haftaya ist. Donucem,orda kablonet kullaniyorum, bakalım iptv durumu ne olucak...

• Benim sorunum 3-4 gündür devam ediyor. 3g mobil internetim ile kusursuz izleme keyfi yaşarken turk telekom internetimde donmalar yaşıyorum. Modem aç kapat, güvenlik duvarı kapat, vpn kullan, dns değiştir hiç biri soruna çözüm olmadı. Başka çözüm önerisi olan varmı?
  • Bende izleyemiyorum. eylül ayı gireli beri uydunet internetten izleyemiyorum.
  • Bu sorunu uzun zamandır bende yaşıyorum. Evdeki internet ile donma oluyor. Telefondaki 4.5g internet ile donma olmadan izlenebiliyor. Ayrıca vpn ile evdeki internetle donmadan izlenebiliyor. Fakat vpnsiz izlenemiyor. Son bir kaç aydır çözemedim. Modem ayarlarınıda denedim sonuç sıfır. Bu sorunun çözümünü bilen var mı?

• aynı sorun bende de var izleyemiyorum kabllonetten
  • Wi-fi üzerinden hat değerleri aynı olmasına rağmen donma yapıyor.Ethernet kablosu ile izlediğimde sorun yok.
  • arkadaşlar merhaba, sırf bu konuya cevap yazmak için üye oldum :)
    @morthor arkadaş yazısında belirtmiş güvenlik durumu kapaliyken düşük duruma getirmiş. benim düşük durumda idi bende kapalı duruma getirdim. şuan hiçbir şekilde donma kasma yok
    mükemmel derecede ip tv izledim. bilgilerinize iyi günler
  • Benim gibi modemden routere bağlantıyı Cat6 kabloyla yapıp, Cat5 kabloyla izlerseniz iptv donuyor. Ya hepsi Cat5 olacak, yada Cat6 kablo olmalı deneyimleyen başka varsa yazsın

• Samsung Smart TV de Kablonetten Kablolu bağlanmama rağmen IPTV donuyor.

VPN çözüm demişler ama Samsung TV de nasıl VPN kullancam ben PC den izlemiyorum ki nasıl çözüm bulayım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.