Şimdi Ara

Laptop adaptör kablosundaki üçüncü kablo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba hp laptobum vardı şarj adaptörü kayboldu aynı voltaj değerinde başka bi laptop adaptörü var. Bunun ucuna resimdeki kabloyu alıp takmayı düşünüyordum ama elimdeki adptörde iki kablo var. alacağım kabloda 3 tane Burdaki biri artı biri eksi diğer üçüncü kablo ne işe yarıyor. Nasıl bağlantı yapacağım yardım edermisiniz

Laptop adaptör kablosundaki üçüncü kablo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmz68 -- 14 Ekim 2020; 12:19:39 >

• alacağın kablo 3 uçlumu adaptörün kendi resmini eklesene..

• Merhaba , iğne uç İD ucudur. Ne ise yarağı hakkında fikrim yok. Kırmızı ve siyah enerji kablolarını bağlamak yeterli olur diye düşünüyorum. Daha tecrübeli birileri yorum yaparsa aydınlanmış oluruz
  • 3.kablo genellikle 2-3 işleve sahiptir, biri topraklama yapar, adaptörün 220 girişinde 3 kablo vardır bu hem adaptöre hemde adaptör çıkışına toprak verir benim hp aptopda topraklama yapıyordu 3.kabloyu söksende çalışıyordu,ama bazen metal kısımları laptop'un çarpıyordu çok hafiften, diğer bir farklı özelliği gelişmiş yeni nesil laptoplar'da 2.bir voltaj veriyor ve adaptörün orjinal olup olmadığını denetliyor bu da şöyle oluyor 2 kablodan + ve - den 19v verirken iğne ucundan yani 3.kablodan 15.4v veriyor ama amperi yok çok düşük akımı var bu 15.4v da (değişebilir laptop dan laptop'a voltaj) - ile iğne ucu arasından verdiği ara voltajı laptop kontrol edip kendi adaptörü mü yoksa yan sanayimi onu anlıyor, benim alienware laptopda bu işe yarıyordu 2 pin takınca çalışıyor ama direk bu adaptör sahte bilgisayarı çalıştırmayın diye bios a atıyor riske girmek istersen f1 bas çalışsın vs diyordu kısaca bi kaç farklı türde yapılıyor..

• babus0606 kullanıcısına yanıt

adaptör 2 kablolu + ve - olarak

• garipbirdost kullanıcısına yanıt

evet galiba id uçmuş ama içindeki iğne kırılınacada çalışmıyormuş.Ne işe yaradığını bende araştırdım ama bulamadım.

• ben zaten size yazdım ne işe yaradığını

• ID kablosu bağlanmazsa batarya % kaç dolu veya doluyor/dolmuyor bilgisi vermez. Ayrıca ihtiyaç olan akım sağlanmaz. Düşük performans alırsınız. İşlemci çarpanı tam seviyede çalışmaz.(=Bunun sebebi feedback yapamamasıdır.)

• Özür dilerim galiba cevabınız gözümden kaçmış.teşekkürler

• drmz68 D kullanıcısına yanıt

Adamsın tamda şimdi önüme çıktı 3 kablo nedir diye bakınırken Hızır gibi yazın yetişti varolasın

• drmz68 D kullanıcısına yanıt

Adamsın 👍

• rev4adv kullanıcısına yanıt

Selamlar bende bu konuyu nette araştırırken buraya geldim. o ortadaki iğne uçmu ID oluyor benim dell laptop açılırken güç uyarısı veriyor çözüm bulamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.