Şimdi Ara

Uydu Alıcısından Yapılan kaydı PCde izlemek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
5.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HT 1200se modeli uydu alıcısından kayıt yaptığım videoyu pcye attığımda izleyemiyorum. Hiçbir video oynatıcı oynatmıyor, video şu:https://drive.google.com/open?id=0B-WZ7OPU1cqacENxQ2p4WTU2YmM

• VLC veya KMPlayer denedin mi ? Bu arada video ne formatın da merak ettim. TS ise dediğim iki yazılımında açması lazım. Olmadı bilgisayarına codec yazılımı kur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

VLC veya KMPlayer denedin mi ? Bu arada video ne formatın da merak ettim. TS ise dediğim iki yazılımında açması lazım. Olmadı bilgisayarına codec yazılımı kur.

Formatı .TSV hiçbir oynatıcı ve codec açamadı. Linkte mevcut.
  • trgladio T kullanıcısına yanıt
    Senin dosyayı açar denen codec ve yazılımları bende şimdi denedim açılmıyor. Daha doğrusu bir yazılım açtı ama ne görüntü ne ses var sadece süresi ilerliyor. Garip bir durum.
  • Format dönüştürücüler var o tarz programlardan bulbir tane mp4 e çevir belki olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erturkcan2

Format dönüştürücüler var o tarz programlardan bulbir tane mp4 e çevir belki olur.

Arkadaşın o çektiği video formatını normal de VLC ile açması lazım hatta bilgisayarına K-codec kurunca da açılması lazım ama ona rağmen açılmıyor. Verdiği link den ben bakmak için o video indirip denedim cidden çalışmadı ve şaşırtıcı durum çünkü google aratınca VLC ile veya bilgisayarınızda K-codec kuruluysa VLC formatlı videoları Windows Media Player ile açıldığı yazılmış. Ben de çalışsaydı arkadaşa yöntem önerecektim ama olmadı.

Senin dediğini de yapabilir ama ileride daha büyük boyutlu videolar çektiğinde aynı yöntem sıkıntı yaratacaktır çünkü dönüştürme yazılımları 1-1.5 saatlik bir video dosyasını uzun sürede dönüştürmekteler.

Bu arada anlaşılan TSV formatı video formatı olarak çok bilindik bir format değil çünkü Video dönüştürme yazılımlarının büyük kısmı galiba bu formatı tanımıyorlar. Ben arkadaşa yardımcı olayım diye şimdi bir kaç yazılıma atıp deneyim dedim kabul etmediler. Zaten bu format genel olarak bir Excel formatı olarak daha yaygın olarak kullanılan ve bilinen bir format olarak görünüyor. Daha doğrusu Not defteri ve excel gibi yazılımlarla açılan bir format.

Ama nadiren video formatı olarak da kullanılıyor gibi gözüküyor. Arkadaşın uydu alıcısı da en olmayacak formatı video formatı olarak kullanacak şekilde üretilmiş gibi gözüküyor.

• Microsoft Office Excel 2012
    OpenOffice.org Chart
    Microsoft Notepad
    Microsoft Office
    Microsoft WordPad

Normal de TSV formatını açan yazılımlar ve destekleyen yazılımlar bunlarmış. Yani aslında TSV bir video formatı değil. Ama arkadaşın Uydu alıcısı Video formatı olarak bu formatı kullanan bir şekilde üretilmiş. Ama doğal olarak yazdığım yazılımlarla çektiği videoyu açması mümkün değil.
  • Bu uydu alıcıdan kullanıp pcde açan yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trgladio

Bu uydu alıcıdan kullanıp pcde açan yok mu?

Normal de TSV formatını PC de açanlar varmış. Ben onların yazılarını okuyup ve önerdikleri yazılımları deneyip senin verdiğin linkte yer alan video dosyasını açmayı denedim ama açmadılar. O yöntemler işe yarasa sana onları önerecektim ama işe yaramıyorlar. 2014 yılında biri TSV formatlı bir videoyu VLC ile açmış. Ama şu an VLC bu formatı açmıyor. Galiba her sene o format ile ilgili değişiklik oluyor ve her sene onu açan yazılım bulman lazım. Tuhaf bir durum.
  • quote:

quote:

Bu uydu alıcıdan kullanıp pcde açan yok mu?

Normal de TSV formatını PC de açanlar varmış. Ben onların yazılarını okuyup ve önerdikleri yazılımları deneyip senin verdiğin linkte yer alan video dosyasını açmayı denedim ama açmadılar. O yöntemler işe yarasa sana onları önerecektim ama işe yaramıyorlar. 2014 yılında biri TSV formatlı bir videoyu VLC ile açmış. Ama şu an VLC bu formatı açmıyor. Galiba her sene o format ile ilgili değişiklik oluyor ve her sene onu açan yazılım bulman lazım. Tuhaf bir durum.

.TSV video formattını ilk defa duydum.Yaklaşık 5 senedir değişik cihazlarla binlerce kez kayıt yaptım ama böyle bir format görmedim.Bazı cihazlar kayıtlarını şifrelerle teliflerden dolayı ve bunları başka biryrde izlemeniz mümkün değildir.İndiriyorum incelyip yazarım

• quote:

VLC veya KMPlayer denedin mi ? Bu arada video ne formatın da merak ettim. TS ise dediğim iki yazılımında açması lazım. Olmadı bilgisayarına codec yazılımı kur.

İnceledim bu kayıtın şifreli olduğunu düşünüyorum.Bunu kayıt ettiğiniz cihaz hariç hiç bir yerde izleyemez ve başka formata dönüştüremezsiniz.Cihazınızda bu kayıtı izleyebiliyor olmalısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanN61

quote:

İnceledim bu kayıtın şifreli olduğunu düşünüyorum.Bunu kayıt ettiğiniz cihaz hariç hiç bir yerde izleyemez ve başka formata dönüştüremezsiniz.Cihazınızda bu kayıtı izleyebiliyor olmalısınız

Yanlış anlaşılma olmuş. Benim kullandığım uydu alıcıda böyle bir sorun yok. Başlığı açan arkadaş bu sorunu yaşıyor ben de ona yardımcı olabilmek adına deneme yaptım ve mesajlarım da aslında bundan söz etmiştim.

O arkadaşın uydu alıcısının çektiği bu formatı aslında PC de izleme şansı bir dönem varmış. Bir dönem diyorum çünkü 2014 yılı ve öncesinde kimi arkadaş bu formatta olan videoları değişik yazılımlarla PC de izleyebilmişler. Ama o formatı önceki sene açan yazılımların eski sürümleri 2015 yılı itibariyle artık o formatı artık açamıyorlar. Örneğin VLC adlı video oynatıcı yazılım eskiden o arkadaşın uydu alıcısının çektiği formatı açıyormuş ama artık açmıyor. İnsanlar o formatı bu yazılımla izlediklerini yazmışlar. En bilinen kodek yazılımlarından biri olan K-codec de bir dönem o formatı açıyormuş ama artık açmıyor.

Sanırım arkadaşın uydu alıcısı TSV formatının en son sürümünü kullanıyor o sebeple de PC de açılamıyor. Kısaca o en son sürümü mevcut bilgisayar yazılımları desteklememekte.

• Şifrelenmiş sanırım bunu anladım, sadece tvde gösteriyor böyle aptallık olmaz, kamerayla tvden görüntü aktaracağım artık :D
  • trgladio T kullanıcısına yanıt
    firmanın destek ekibine mail atmayı denedin mi?

normalde receıverlarda kayıt .ts uzantılıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rom11

firmanın destek ekibine mail atmayı denedin mi?

normalde receıverlarda kayıt .ts uzantılıdır.

Tabi attım ama yalnızca tvde izleyebilirsiniz diye cevap geldi. Boşa aldım resmen...
  • quote:

Şifrelenmiş sanırım bunu anladım, sadece tvde gösteriyor böyle aptallık olmaz, kamerayla tvden görüntü aktaracağım artık :D

Bu sadece hometech ile alakalı birşey değil bir çok firma böyle şifreliyor kayıtları özellikle vestel.Çok pahalı bir cihaz olmadığı için söylüyorum yazılımını değiştirmeyi düşündünüzmü.Tabi başka yazılım kulanmaya çalışmak cihazı kullanılmaz hale getirebileceği riski olduğunu da belirteyim.Daha önce hiremco x3 cihazımın yazılımını değiştirmiştim.Sorun çıkmadı.
  • Nextstart da *.TSV formatı kullanıyor, Format ın galiba ismi Tiny Screen Video.
    İnternette TSV ye çeviren dosya var ama tam tersine çeviren göremedim.
    Şu sitede mesela Mov dosyasını TSV ye çeviren var ama tersine çeviren yok!
    https://tinycircuits.com/blogs/learn/tsv-video-converter-tutorial
    Ardino kodları falan da paylaşılmış. Tersine çevirebiliyorsanız lütfen bi program yazın bu böyle olmaz.
    Fark ettiğim bir kaç şeyi yazayım Dosyanın kaydedildiği klasör!
    Klasörde Playlist.PLT uzantılı gizli bir dosya mevcut.Ayrıca Kayıt dosyasının üzerinde görünmeyen bir üst klasör var ordada dosya ile aynı ismi taşıyan *.spd uzantılı bir dosya mevcut.
    SPD uzantılı dosyayı not defteri ile açtığımda böyle bir kod çıkıyor " "
    Artık bu uzantıyı kırma zamanı geldi diye düşünüyorum.

• Bazı kanallar yayınları uydudan kayıt korumalı olarak gönderiyor. Bu engele takılıyor olabilir mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın Trgladio boşuna uğraşma bendede skytech st27000 var aynı sorunu bende yaşıyorum lanet olsun ucuz etin yahnisi böyle olur iki yol var ya hd özelliği olan bir easycap cihazı alacaksın sakın sd alma kalitesi çok kötü bu hd easycap ile bilgisayara direk kayıt yapacaksın sorunun çözülür yada direk recivere degistireceksin

Saygılar .....
  • "2 yıl, 4 aylık" konu hortlamış.

TSV formatı ile yapılan kayıtlar dönüştürülemez, görüntülenemez. Ancak kayıt yapılan cihaz üzerinden görüntülenebilir.

===============================

@plusnettr,

Ülkemizde digitürk'ün cihazları üzerinde yapılan kayıtlar, yukarıda açıkladığım gibi, kayıt yapılan cihaz üzerinden görüntülenebilir ancak...

Digitürk'ün cihazlarının anakartında, işlemci bacaklarına giden veri yolu üzerinde revizyon yapılırsa, HDMI capture yoluya, digitürk cihazından görüntüyü PC'ye kaydetmek mümkün olabilir. Epeyce zahmetli bir iştir ve başka çözümü de yok.

Tek tük te olsa, Digitürk'ü modüllü izleyenler var hala... Modüllü izleyenler, digitürk kanallarını, kullandıkları uydu cihazı üzerinden HDD'ye kaydedebilir. PC'ye aktarabilir.

=============================

Masraflı işlerdir vesselam...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.