Şimdi Ara

Uydu alıcısında eksik kanal sorunu (sadece Avrupa var)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen gün nenemin evine ziyarete gittiğimde televizyondaki Show, TV8, NTV gibi kanallarda sinyal olmadığı fark ettim. Manuel ekledim; otomatik aramayı, şebeke aramayı denedim olmadı. Sonra uyduyu komple kaldırıp yeniden ekledim sonuç yine aynı... Son çare fabrika ayarlarına dönüp 12380 V 27500 üzerinden tekrar arama yaptım. Şimdi de TRT listesi ve çoğu ulusal kanalın euro olanları eklendi ama hiçbirinin normal hali yok. Hatta eksik kanallar da var. Sorun ne olabilir? Yapabileceğim bir şeyse halletmeye çalışayım yoksa cihazı yenileyeceğim. Eski sistem malum, devamlı manuel olarak pın pın uğraşılmaz bununla.

Receiver: TEMPO 14100 FTA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devridünya -- 23 Ağustos 2021; 8:12:49 >

• TEMPO 14100 FTA sd bir cihaz bu cihazla popüler hd tv kanalları Show, TV8, NTV izleyemezsin HD uydu alıcısı almalısın .

• quote:

Orijinalden alıntı: NewSphere

TEMPO 14100 FTA sd bir cihaz bu cihazla popüler hd tv kanalları Show, TV8, NTV izleyemezsin HD uydu alıcısı almalısın .

O problem değil alırım tabi ama 1 hafta öncesine kadar bu kanallar sd olarak izleniyordu. Bir haftada kanal sistemlerinde bir şeyler mi değişti?

• Hayatımda bu kadar saçma başka bir işleyiş daha görmedim. Ortada ne doğru düzgün kaynak var, ne doğru düzgün bilgi var. Herkes kendini teknisyen ilan etmiş ama kimsenin bir şey bildiği yok. Sorunu araştırayım diyorsun, gördüğün tek şey alabildiğine bilgi kirliliği... 

LNB'den olabilir, çanaktan olabilir, kablodan olabilir, uydu alıcıdan olabilir, yazılımdan olabilir, tunerden olabilir, kondansatörden olabilir, adaptörden olabilir. Olabilir de olabilir... Bu kadar bilinmeyen varken ben de sıkarım canım, ne var yani.

Bir şey değil de bu işler insanın yok yere zamanını çalıyor. Ekstra stres yaratıyor; ona kızıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devridünya -- 28 Ağustos 2021; 12:48:18 >
  • Uyduculukta iş ve işlemlere sırası ile bakılır.

Önce antenin ince ayarını yapın. İstediğiniz kanalları hala bulamadıysanız, sonrasına birlikte devam ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Uyduculukta iş ve işlemlere sırası ile bakılır.

Önce antenin ince ayarını yapın. İstediğiniz kanalları hala bulamadıysanız, sonrasına birlikte devam ederiz.

Yahu yapalım da 1 aydır antende herhangi bir değişim olmadı. Eskişehir'deyim, buralarda bir süredir rüzgar veya yağmur olayları sıfır. Aynı şekilde çatıya çıkıp kurcalanma ihtimali de yok diyebiliriz, kilitli orası... Mümkünse bir sonraki aşamaya geçelim.

• Devridünya kullanıcısına yanıt
    Hocam çözümü buldunuz mu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • frkn_clk F kullanıcısına yanıt
    Para sıkışmış hocam, uydu alıcısını değiştirdim düzeldi :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Teşekkür ederim hocam.

Bu arada uydu alıcısı işinde de üçkağıt gırla gidiyor. İyice araştırın, bilindik markaları alın derim.

Valla hocam bizimki şu an türk kanallarını gösteriyor sadece genel arama yapınca çıkmıyor. Tek tek arama yapınca çıkıyor. Bizim ailenin alacağını zannetmiyorum.

Valla bazen durumu idare etmek daha kolay geliyor. Artık devir değişti, alıcılı televizyonlar varken bunlarla uğraşmak akıl kârı değil ama yaşlı jenerasyon işte n’aparsın. Kaşla göz arasında değiştiriverdim.

Aynen hocam ama bizimkilere yetiyor biraz araştırma yapayım olmaz ise değiştiririm. Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.