Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.461
Cevap
40
Favori
235.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ruveydasinan

ANLAŞILAN BENİMLE İLGİLENEN YOK. İLLA 400-500 LİRAMIZ OLACAK ONDAN SONRA İLGİLENECEKSİNİZ BENİMLE. ARKADAŞLAR YA ALTI ÜSTÜ MAÇ YAYINLARINI NTVSPOR GİBİ ŞİFRELEME OLMADAN İZLEYEBİLECEĞİM 150 LİRA CİVARI HD BİR UYDU İSTİYORUM. İLLA 400 LİRAMMI OLACAK YA ALLAH AŞKINA YAPMAYIN BEYLER BİR YARDIM İSTEDİM YÜZ ÜSTÜ BIRAKMAYIN YA. ASKERİ ÜCRETLE ÇALIŞAN BİRİYİM ARKADAŞLAR ÇOK PARA VEREMEM UYDU NE OLUR BİR AÇIKLAMA YAPIN

hocam size biss girişli bi HD cihaz lazım anladığım kadarıyla.ntvspor tv8 gibi yayınlarda sadece şifre girilerek uzunca bi süre izleyebilirsiniz.bunun için alacağınız aletin biss girişli olması yeterli öyle paylaşım falan gerekmiyor bunun için.bu yüzden size oldukça ucuz olan herhangi bir biss girişli HD receiver yeterli olacaktır. bu next olur ,goldmaster olur,hatta baff bile olabilir eğer görüntü çokta mühim değil diyorsanız.sonuçta listenize ekleyeceğiniz her yeni kriter (ccam performansı,görüntü kalitesi vb.) için bütçenizi arttırmanız gerekli.bence piyasada kolayca bulunan st40 chipsetli aletlerden alabilirsiniz.yada benim bildiğim hemen hemen bütün hd aletlerde biss key giriliyo.siz sadece piyasada satılan en ucuz HD ürünü bulun yeter haat bunun için 2.el sitelerinede bakabilirsiniz yumatu hd iyi bir alternatif olabilir sizin için(sti chipsetli olan) tabi ucuza bulabiilirseniz

• @ruveydasinan Bende sizin gibi bir alıcı bakıyorum ve benimde bu konularda pek bilgim yok.Sabahtan beri yazılanları okuyunca aklım karıştı.Daha önce bu konular ile hiç ilgilenmeyince konunun bu kadar kapsamlı olabileceğini düşünemiyorsun.Araştırmaya devam..
  • HAY ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM CEVAPLADIĞIN İÇİN YA. TAMAM BEN UYDUCULARA GİDİYORUM VE BİSS GİRİŞLİ HD UYDU BAKIYORUM. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞ. NE KADAR KAPSAMLIYMIŞ BU UYDU İŞİ YA. BURADA O KADAR ÇOK BİLGİ KİRLİLİĞİ OLMUŞ Kİ BİRİSİ ÇIKSA DA ADAM AKILLI Bİ TOPARLASA ŞU UYDU İŞİNİ
  • Ben evime Amstrad 19500 Hd cihaz aldım.Cihaz gayet güzel görüntü kalitesi iyi mause klavye bağlantısı ile internette sörf yapabiliyorum youtube videolarını lcd den izleyebiliyorum lcd hisence marka.uydu cihazımı 470 tl ye aldım altı ay destekli dediler.
  • Hd receiver tavsiye edermisiniz.bütçe 250/400 tl.
  • Next yada Dreambox'un 200 TL'lik modellerinde kanal geçişleri çok mu yavaş oluyor?
  • Arkadaşlar Merhaba;
    En alt bütçede (200-300 arası) hd uyumlu ve en önemlisi ayarlaması kolay olan, direk ortak lnb gelen kabloyu takıp kendi rama yapabilen bir cihaz lazım..Tavsiniz varsa çok sevinirim
  • Arkadaşlar merhaba ;

YHeni evime yeni bir televizyon almak üzereyim (3D , Full HD , LCD) Şimdi buna uygun bir receiver almam gerekiyor.SD yayın kalitesi iyi olsun istiyorum.HD özellikli istiyorum.Biss şifreleme olsun.Next'in 19500 modeli hoşuma gitti ama baya pahalı sanırım.Siz neler önerirsiniz ?
  • Serkan üstadımın önderdiği kathrein 912 sanırm en uygunu sd yayınlar için ama yurt dışında bile satan yerlerde stoklarda gözükmüyor, onun yerine önereceğiniz eş değer bir model yokmudur next in v.s.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcloud

Serkan üstadımın önderdiği kathrein 912 sanırm en uygunu sd yayınlar için ama yurt dışında bile satan yerlerde stoklarda gözükmüyor, onun yerine önereceğiniz eş değer bir model yokmudur next in v.s.?

Next'in HD modellerinin tamamı, SD yayınlarda vasat kalmaktadır. Next super plus HD diye
    bir modeli var. O modelde SD yayınları, scart bağlantılı izlerseniz, tatmin edici düzeye yakın
    kalitede SD yayınları izlyebilirisiniz. Ancak kaliteli bir SD yayın sunumu nalamında değil.

Humax ve Technisat'ın HD modellerine de bir göz atın isterseniz... Yalnız bu markalarda
    paylaşım v.s. işler olmaz.www.arelka.com.tr 'deydi sanırım.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: mcloud

Serkan üstadımın önderdiği kathrein 912 sanırm en uygunu sd yayınlar için ama yurt dışında bile satan yerlerde stoklarda gözükmüyor, onun yerine önereceğiniz eş değer bir model yokmudur next in v.s.?

Next'in HD modellerinin tamamı, SD yayınlarda vasat kalmaktadır. Next super plus HD diye
    bir modeli var. O modelde SD yayınları, scart bağlantılı izlerseniz, tatmin edici düzeye yakın
    kalitede SD yayınları izlyebilirisiniz. Ancak kaliteli bir SD yayın sunumu nalamında değil.

Humax ve Technisat'ın HD modellerine de bir göz atın isterseniz... Yalnız bu markalarda
    paylaşım v.s. işler olmaz.www.arelka.com.tr 'deydi sanırım.

Kolay gelsin.

serkan hocam nextin bahsetmiş olduğunuz modeli hangisidir ? bahsetmiş olduğunuz diğer modelleri internet dışında başka yerden bulabilir miyiz ?

• humax'ın hangi modelini önerirsiniz. Ben biraz önce 2000 HDCI modelininin fiyatına baktım 800 yazıyordu yaa.Daha uyguna bişeyler yokmudur ? Ben öyle receiverı pek kurcalayan bi insan değilim.Sadece Biss olayı olsun , SD yayın kalitesi iyi olsun , HD özelliğide olsun...Bu bana yeter yaaa
  • @wedo,

Next 2000 HD super plus modeli idi... e-sata'lı olanını almak daha avantajlıdır.

Humax 2000 HDCI modeli 800 TL mi?

O model üretimden kalkalı neredeyse 2 yıl oluyor.

Sanırım siz elinde stoğu olmayan ama spekülatif amaçlı fiyat veren web satış
    noktalarından aldığınız fiyatı söylüyorsunuz... O tür web satış noktaları için önemli olan
    elinde o malın olup olmaması değildir. Onlar için önemli olan o web alanının ziyaret
    edilmesidir. Denemek için telefon ediniz. Dürüst insanlar ise, malın kalmadığını
    söyleyeceklerdir. Dürüst değillerse, sizi beklemeye alıp, sağa sola telefon edip, sıfır yada
    ikinici el temiz bulup, yüksek fiyattan satmaya çalışacaklardır.

Neyse... Eğer SD performansı için yine de almaya kararlı iseniz, forumların ikinci el
    bölümüne göz atmanız yeterlidir. İkinci eli için 200 TL normaldir. Üzeri fiyat fahiş olur.

Saygılar, sevgiler.

• Serkan Bey,goldmaster 1010 hd hakkında ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcloud -- 10 Haziran 2011; 9:57:20 >
  • SD kalitesi iyidir. Şifreli yayınlar için emu desteği yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

@wedo,

Next 2000 HD super plus modeli idi... e-sata'lı olanını almak daha avantajlıdır.

Humax 2000 HDCI modeli 800 TL mi?

O model üretimden kalkalı neredeyse 2 yıl oluyor.

Sanırım siz elinde stoğu olmayan ama spekülatif amaçlı fiyat veren web satış
    noktalarından aldığınız fiyatı söylüyorsunuz... O tür web satış noktaları için önemli olan
    elinde o malın olup olmaması değildir. Onlar için önemli olan o web alanının ziyaret
    edilmesidir. Denemek için telefon ediniz. Dürüst insanlar ise, malın kalmadığını
    söyleyeceklerdir. Dürüst değillerse, sizi beklemeye alıp, sağa sola telefon edip, sıfır yada
    ikinici el temiz bulup, yüksek fiyattan satmaya çalışacaklardır.

Neyse... Eğer SD performansı için yine de almaya kararlı iseniz, forumların ikinci el
    bölümüne göz atmanız yeterlidir. İkinci eli için 200 TL normaldir. Üzeri fiyat fahiş olur.

Saygılar, sevgiler.

Hocam zaten sitenin görünüşünden belliydi bişey olduğu :) Hocam yeni ev kuruyorum.Cihazımda yeni olsun istiyorum.Zaten herhangi bir platforma üye değilim.Akşam eve geldiğim zaman eşimle oturcaz dizi izlicez.Kırk yılda bir bi yerden bi film bulursak oturur onu izleriz.o yüzden pek şatafatlı bişey almak istemiyorum.Dediğim gibi SD kalitesi iyi olsun, HD özellikli olsun , Biss şifreleme olsun yeterde artar bile :) Next'in SD kalitesi kötü müdür ?

• Walla herkes farklı şeyler söylüyor.Kafam iyice karıştı.Alacağım altı üstü bi uydu cihazı.Bi sayfa okuyorum Next Tiger iyi diyorlar.Bi sonraki sayfaya geçiyorum Tiger beş para etmez.Golmaster HD 1010 Next Tiger'dan çok daha iyi diyorlar.Hangisi hangisinden iyi anlayamadım gitti.Bir başkasıda chipsetleri aynı olduğu için görüntü kaliteleri aynı diyor.Kısacası herkes birşeyler söylüyor.Ben hangisini alıcam yaa
  • Tiger ile ilgili başlıktaki mesajlarımı okuduysanız, görüntüdeki vasatlığın nedenini
    açıklamıştım.

Her neyse... Sorduğunuz diğer cihazlar ile ilgili açıklamaları da yapmıştım.

Kolay gelsin.
  • HDMİ çıkışlı fiyat-performans ürünü cihaz sizce hangisi? Birinci öncelik fiyat.
  • Fiyat/performans için INPAX 8100HD (Dreambox 800HD ile aynı cihazdır.) almalısınız.
    280 TL'ye kadar düştü fiyatları...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.