Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cg-TR83 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.461
Cevap
40
Favori
235.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: toronto1

quote:

Orijinalden alıntı: mhcvx90av

Serkan bey mrb,
    Yeni aldığım Samsung 40D6000 LED TV için uydu cihazı düşünüyorum. Cihazda bulunmasını istediğim öncelikli özellikler:
    1- Uydudan otomatik güncelleme yapabilmeli, şifre çözebilmeli
    2- Full HD özellikli ve 3D yayınlara uygun olmalı
    3- Kanal geçişleri hızlı olmalı
    4- HDMI çıkışı olmalı
    5- Logitech X530 5+1 (Analog) ses sistemini bağlayabilmem için uygun ses çıkışları olmalı, normal uydu yayınları ile ara sıra şifreli (spor ve belgesel kanallarını izleyebilmeliyim.
    6- Cihaza ayırabileceğim bütçe 150-350 arası değişebilir.
    Yukardaki özellikleri taşıyan (yeni çıkan mini modeller de olabilir) uydu cihazı tavsiyelerinizi bekliyorum.

quote:

HDMI çıkışı olmalı

slm bütcenıze gore

yumatu mını box 12ay vadesız taksıtlı

http://www.sanalpazar.com/item_details.php?auction_id=1326433

medıalınk black panther 12ay vadesız taksıtlı
    3d uyumlu ,menuden tek tusla güncelleme,1sn altında kanal gecısı,compenant ve optık kablo gırısı

http://www.sanalpazar.com/item_details.php?auction_id=1326451

küçük bi tavsiye ali chipsetli aletlerden uzak durun helede elinizde 40d6000 gibi güzel bi alet varsa.

• slm yumatu yu butcesıne uygun oldugu ıcın yazdım

dıger mesajlarıma bakarsanız gorursunuz

medıalınk black panther alıcıp setlı DEGİLDİR

BU FIYAT ARALIGINDAKI CS CALISTIRAN EN STABIL CIHAZDIR

12ay vadesız taksıtlı
    3d uyumlu ,menuden tek tusla güncelleme,1sn altında kanal gecısı,compenant ve optık kablo gırısı

• quote:

slm yumatu yu butcesıne uygun oldugu ıcın yazdım

12ay vadesız taksıtlı

yukarıdaki saydığınız özelliklere ek olarak 2 özellik eklemelisiniz.
    1-berbat SD ve vasat HD kalitesi
    2-gereksiz biçimde pahalı fiyat(bu paraya millet atlanta satıyo)

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhurozan

quote:

12ay vadesız taksıtlı

hocam senın nıyetın bagcıyı dovmek sanırım
    kısaca yazayımda BİL
    medıalınk; atlanta ıle aynı fırma tarafında uretılıyor,,,,,,
    goruntu kalıtesını var sen dusun
    arıza oranıda sıfıra yakındır 6aydır satıyorum gelen cıhaz yok ..

SAYGILAR SEVGİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 27 Temmuz 2011; 19:38:57 >

• quote:

quote:

quote:

12ay vadesız taksıtlı

hocam senın nıyetın bagcıyı dovmek sanırım
    kısaca yazayımda BİL
    medıalınk; atlanta ıle aynı fırma tarafında uretılıyor,,,,,,
    veya sen atlanta ıstıyorsan atlanta verırız ......
    ama SD VE HD GÖRUNTUSUNE BİRŞEY DEME

BİNLERCE ATLANTA KULLANAN VAR SORUN OGRENIN

SAYGILAR SEVGİLER

yok hocam niyetim sizi kızdırmak diil.ama daha bu haftasonu atlantayı bizim arkadaşa 350 ye aldık.
    burda siz dandik ali cihpsetli cihazı o paraya satıyosunuz.ama amacım bağcıyı dövmek diil

• lınkı tıklayayıp acıklamayı okumadınız sanırım?? bıraz bakarsanız neden 230 tllık cıhaz 350 tl olmus gorursunuz
    unutmadan sıtelerın koydugu komısyon farklarıda var tabııkı
    ıyı gunler
    havale ıle atlanta hdbox 350 tl
    havale ıle yumatu mını box 220 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 27 Temmuz 2011; 19:43:45 >
  • quote:

lınkı tıklayayıp acıklamayı okumadınız sanırım?? bıraz bakarsanız neden 230 tllık cıhaz 350 tl olmus gorursunuz
    ıyı gunler

ha şöyle şimdi fiyatlar normale gelmiş.bu arada açıklamalara baktım ama göremedim.ama ben görememişimdir muhtemelen.bu arada biz atlantayı 350 liste fiyatı olmasına rağmen daha ucuza aldık hemde 12 taksit.ama sizin fiyatta elinde nakit olan ve taksite ihtiyacı olmayan için normal bi fiyat.ama maalesef ucuz diyemiycem.
    Not:biz aldığımızda da kur 1.72 idi o yüzden kur farkından kaynaklandığını zannetmiyorum bu farkın

• Serkan bey tşk ederim ( ilgilenen diğer arkadaşlarıma da tşkler) benim için bu bilgilendirme çok iyi oldu, ancak tavsiye ettiğiniz Dreambox 800HD cihazın fiyatı 1000-3000 arasında değişen orjinalleri var hem de farklı opsiyonlarıyla birlikte satışa sunulmuş, bir de ortalama fiyatı 350 ler civarında olanları var! Ben fiyatı düşük olanlara yönelmek istiyorum ama yanılmak da istemem, tercihim doğru değil mi? Toronto arkadaşın yazdığı site ve diğer bazı sitelerden de inceledim, orjinalleri ile chipsetleri aynı mı bunların da? Ayrıca model ismi tam olarak Dreambox 800HD olarak mı geçiyor, çünkü sitelerde PVR da yazıyo bu özellik opsiyonel mi? Güvenle satın alabileceğim bir yer var mı (uydu sitelerinden pek alışveriş yapmadım da o yüzden, ayrıca nakit düşünüyorum ben taksit değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhcvx90av -- 28 Temmuz 2011; 10:32:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhcvx90av

Serkan bey tşk ederim ( ilgilenen diğer arkadaşlarıma da tşkler) benim için bu bilgilendirme çok iyi oldu, ancak tavsiye ettiğiniz Dreambox 800HD cihazın fiyatı 1000-3000 arasında değişen orjinalleri var hem de farklı opsiyonlarıyla birlikte satışa sunulmuş, bir de ortalama fiyatı 350 ler civarında olanları var! Ben fiyatı düşük olanlara yönelmek istiyorum ama yanılmak da istemem, tercihim doğru değil mi? Toronto arkadaşın yazdığı site ve diğer bazı sitelerden de inceledim, orjinalleri ile chipsetleri aynı mı bunların da? Ayrıca model ismi tam olarak Dreambox 800HD olarak mı geçiyor, çünkü sitelerde PVR da yazıyo bu özellik opsiyonel mi? Güvenle satın alabileceğim bir yer var mı (uydu sitelerinden pek alışveriş yapmadım da o yüzden, ayrıca nakit düşünüyorum ben taksit değil)

Klon ile orijinal donanımlar bire bir aynı donanımlardır.

Orijinalllerin farkı; cihazda bulunan sim kartın, Alman Dream Multi Media firması tarafından
    ruhsatlandırılmasıdır. Yeni çıkan yazılımları yükleyebilmek için... Klon cihazlarda kullanılan
    sim kart sürümüne göre farklı prosedürler çerçevesinde yükleme yapabilmek mümkündür.
    Klon cihazlar içerisinde en avantajlı sim sürümü 2.01'dir.

Klon, orjinal hepsinde aynı çipset kullanılmıştır.

Inpax 8100 HD

Atlanta 800HD

Benjamin 800HD

Cihazlarda klon Dreambox ile aynı cihazlardır. Farklı marka kullanılmış olmasının nedeni,
    Türkiye'de mukim firma olmalarıdandır.

Güvenli alış veriş konusuna gelince;

Öncelikle tüketici olarak haklarınız konusunda bilgileniniz. Haklarını çerçevesinde de
    ediniminizi gerçekleştiriniz. Zira hangi firma güvenlidir, hangisi güvensizdir konusu ile
    ilgilenmiyorum. Zira ticaretle uzaktan yada yakından ilgim dahi bulunmamaktadır.

Forumda bulunuş amacım; hobimi devam ettirip geliştirmek ve kullanıcılara elimden
    geldiğince, zamanım yettiğince doğru bilgiler verebilmektir.

Kolay gelsin.

• Çok teşekkür ederim...
  • quote:

quote:

lınkı tıklayayıp acıklamayı okumadınız sanırım?? bıraz bakarsanız neden 230 tllık cıhaz 350 tl olmus gorursunuz
    ıyı gunler

ha şöyle şimdi fiyatlar normale gelmiş.bu arada açıklamalara baktım ama göremedim.ama ben görememişimdir muhtemelen.bu arada biz atlantayı 350 liste fiyatı olmasına rağmen daha ucuza aldık hemde 12 taksit.ama sizin fiyatta elinde nakit olan ve taksite ihtiyacı olmayan için normal bi fiyat.ama maalesef ucuz diyemiycem.
    Not:biz aldığımızda da kur 1.72 idi o yüzden kur farkından kaynaklandığını zannetmiyorum bu farkın

toronto1 arkadaşım,
    Cihazı alırken nakit ödeme (kapıda ödeme ya da ödemeli gönderme türünden) yaparsam;
    Dreambox 800 HD
    Atlanta 800HD
    Inpax 8100 HD
    Benjamin 800HD
    Yukarda yazdığım ürünlerden herhangi birini sizden ne kadara alabilirim ve cihazın yanında paket içeriği olarak ne gönderirsiniz?

• pm atıyorum
  • serkan bey,dm800hd muadili diye belittiğiniz cihazları internette araştırdım inpax 9100hd buldum falan 8100bulamıyorum,atlanta 450lira civarında,dm lerde dediğiniz gibi 280den başlıyor fakat sim ve bootlader farkları mevcut bildiğiniz üzere,sizde belirtmişsiniz sim 2.01 şu anda en iyisidir diye fakat bir de ferrari sim ler var fiyatları oldukca pahalı onlarda da donanım kalitesinin daha iyi olduğu söyleniyor inceleme şansınız oldu mu acaba?Birde sormak istediğim diğer bir husus inpax ile 8100-9100 arasıdaki fark ve alabilceğimiz yerler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim,dediğiniz gibi aynı cihazlar mantıklı olanda sanırım ucuzunu almak diye düşünüyorum ben yanlışsam düzeltin lütfen.Şimdiden teş. ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaShErE

serkan bey,dm800hd muadili diye belittiğiniz cihazları internette araştırdım inpax 9100hd buldum falan 8100bulamıyorum,atlanta 450lira civarında,dm lerde dediğiniz gibi 280den başlıyor fakat sim ve bootlader farkları mevcut bildiğiniz üzere,sizde belirtmişsiniz sim 2.01 şu anda en iyisidir diye fakat bir de ferrari sim ler var fiyatları oldukca pahalı onlarda da donanım kalitesinin daha iyi olduğu söyleniyor inceleme şansınız oldu mu acaba?Birde sormak istediğim diğer bir husus inpax ile 8100-9100 arasıdaki fark ve alabilceğimiz yerler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim,dediğiniz gibi aynı cihazlar mantıklı olanda sanırım ucuzunu almak diye düşünüyorum ben yanlışsam düzeltin lütfen.Şimdiden teş. ederim.

Selamlar,

Inpax 8100 Dreambox'larla aynı cihazdır. 9100 ise, tamamen başka bir cihazdır ve bir iki yıl
    içerisinde yazılım desteği kesilebilecek ticari politika ile ürün olmuş cihazlardan biridir.

Ferrari sim'lerde donanım kalitesinin iyi olduğu doğru olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki,
    Dreambox'ları Çin'de üretenlerin sayısı iki elin parmaklarından fazladır. İlaveten cihaz
    donanımına istenilen sim kart takabilmek mümkündür. Bu nedenle ferrari sim'e yada her
    hangi bir türdeki sim kartlı cihazın sim kart türüne bakarak kalitelidir demek doğru olmaz.

Eğer kaliteli klon Dreambox 800HD almak istiyorsanız;

Sim kart sürümü 2.01 olmalı ve Tuner revizyon sürümü M yani 801A olmalıdır. Kaliteli klon
    800HD almak için bu iki kriter yeterlidir.

Sim 2.01'li cihazlar image yükleme kolaylığı sunması itibariyle, daha pahalı satılan
    cihazlardır.

Sim 2.01'li cihaz buldunuz ama tuner sürümü M 801A değilse bile yinede alabilirsiniz.
    Çünkü sisteme bağlayacağınız EMP, SPAUN gibi kaliteli diseqc siviç ile sorunsuz
    kullanabilmek mümkündür.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Kolay gelsin.

• Serkan bey teş. ederim bilgiler için.2.01sim li bulmak zor gibi duruyor çok eski ilanlar var sitelerde.Tunerlar çinde üretilenlerde evet farklıymış diğerlerinin alps olduğu söyleniyor o farkı deseqc ile kapatmak hiç aklımama gelmemişti açıkcası süper fikir.Bootloader sürümüde sanırım çok önemli değil bahsetmemişsiniz bana yazılımsal bir şey gibi geldi sonradan değişebilir?Dediğim gibi öneri açısından şu güzel bir klon diyeceğiniz bir ilan bulursanız veya gözünüze çarparsa pm ile ulaştırırsanız çok mutlu olurum.Teş. ederim tekrar verdiğiniz bilgiler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaShErE

Serkan bey teş. ederim bilgiler için.2.01sim li bulmak zor gibi duruyor çok eski ilanlar var sitelerde.Tunerlar çinde üretilenlerde evet farklıymış diğerlerinin alps olduğu söyleniyor o farkı deseqc ile kapatmak hiç aklımama gelmemişti açıkcası süper fikir.Bootloader sürümüde sanırım çok önemli değil bahsetmemişsiniz bana yazılımsal bir şey gibi geldi sonradan değişebilir?Dediğim gibi öneri açısından şu güzel bir klon diyeceğiniz bir ilan bulursanız veya gözünüze çarparsa pm ile ulaştırırsanız çok mutlu olurum.Teş. ederim tekrar verdiğiniz bilgiler için.

Tekrar selamlar,

Bootloader (namı diğer, "second stage"... Çünkü Linux altında bu adı almakta) sürümüne
    takılmayınız...

Sim 2.01'li cihaz bulabilirseniz, sim kart scond stage'ı sürekli yükseltebilirsiniz. Diğer
    sim'lerden alırsanız, sim'e destek verenlerin modifiye edilmiş yazılım vermesini beklemek
    zorundasınız !!!

Net'teki web satış yerlerinin güncellemesi geç yapıldığından, var gözükenler çoğu zaman
    bulunamıyor. Bu nedenle forumların ikinci el bölümüne de göz atmanızda yarar var. Bu
    cihazları ellerinde bulundurupta satanlar, şu sıra 800 HD SE sürümlüsünü yada Vuo UNO
    almak istediği için satmaya başlamış durumdalar.(Yani Dream hastaları) Hemde daha
    uygun fiyatlarla edinebilme imkanına sahip olursunuz. Hemde satan kişi cihaza adapte
    olmanız için bir süre MSN desteği verir v.s. İkinci el almak istediğinizde, sim 2.01 ve tuner
    revizyon sürümü M 801A olmasına özen gösteriniz. Yani her iki kriteri birlikte arayınız.

Kolay gelsin.

• dm 800hd sım 2.0 veya atlanta 800hd bende var ısteyen pm atsın veya toronto1e pm atsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whybea -- 30 Temmuz 2011; 13:52:14 >
  • Bu sayfada bazı arkadaşlar cihazların SD performansı hakkında yorum yapıyorlar. Bende kendi elimde bulunan üç cihazın performansı diğer cihazlara göre nasıldır merak ettim. 1- Zamanında dönemin piyasadaki pahalı modellerinden bir olarak aldığım Megastar MS800CM (Sonra Sunny AT1030 ile benzer olduğundan onun firmwareini kullanıyordum). Halen ufak odada bunu kullanıyorum. 2- Amstrad 16100plus 3- Next YE900 CI modelleri
    Bu cihazların SD performansları nasıldır. Ben sizin tariflediğiniz farkları pek göremiyorumda (o kadar dikkatli bakmıyorum belki, birde cihazlardan birincisinin kumandası bozuk diğerlerinide ayrı tvlerde kullanıyorum bu yüzden farkı farketmiyor olablirim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gastser -- 31 Temmuz 2011; 20:55:19 >
  • Selamlar,

Farkı tüplü tv'lerde anlayabilmekte mümkündür. Tabi aynı tv'ye cihazları bir kaç kez
    takıp, kıyasalama yaparak, kendinizde daha kaliteli görüntü üreten receiver'i tespit
    edebilirsiniz.

Bu fark, LCD TV'lerde, dikkatli incelemeye gerek bırakmayacak şekilde hemen farkedilir.

Elinizdeki cihazara gelince;

Sunny 1030 cihazda STi 5518 çipset bulunmakta olup, iyi kalitede görüntü üretmektedir.

Amstrad 16100'ü test etme imkanım olmadığı için yorumda bulunamayacağım.

Next 900 diye belirttiğiniz modeli anımsayamadım. Eğer model olarak 9000 modelinden
    bahsediyorsanız, 9000 modelinin görüntü kalitesi elinizdeki sunny ile aynıdır.

KONU DIŞI : Elinizdeli sunny'de sharp 0184 seri uzun paso çok güçlü tuner
    bulunmakta olup, sırf tuner'i için bile o cihazı kullanılmayı haketmektedir. Kıymetini biliniz.

Saygılar, sevgiler.

• tşkler
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.