Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.584
Cevap
43
Favori
263.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

iks anakarta gömülü oluyor süresi bitince satın alıyorsun 10 dolara kod mailine geliyor cihaza giriyorsun 1 yıl yenileniyor

cccamda ücretli olarak satın alıyorsun kullanıcı adı şifre url port oluyor cihaza giriyorsun izliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahavasora -- 2 Ekim 2022; 20:4:48 >
  • ahavasora A kullanıcısına yanıt

10 dolarda cihazın ücreti kadar nerdeyse :) daha ucuzdur diye tahmin etmiştim iks paylaşım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 2 Ekim 2022; 20:37:27 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

tabi o süreçten sonra yeni cihaz almak daha mantıklı oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yalnız serkan hocamızın tavsiye ettiği dreamstar smart plus cihazıda baya iyiymiş özelliklerine bi baktım

hem dahili wifili hem ethernet girişli hemde 2 yıl vanillia phoenix server + süresiz free iptv veriyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahavasora -- 3 Ekim 2022; 17:7:55 >
  • Smart Plus cihazın server hediyesi, free iptv gibi özelliklerini hiç dikkate almasak bile; cihazın ethernet portu olması başlı başına avantaj zaten...

Yani ethernet portu demek, cihazın ip bağlantısının kararlı çalışacağını garanti altına almak demektir. Millet geçmişte ethernet portu olmayan mini cihazlarla saç - baş yoldu.

Kanal değişim hızı da iyi. Kullanımı da kolay.

H265 10bit işlemciye sahip olması nedeniyle, görüntü kalitesi de iyi.

Vırtık - zırtık cihazlarla uğraşmaktansa, bu cihaz bana göre daha alınası duruyor.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

hocam bu cihaz next 2053 e aynı cihaz dimi next 2071 nasıl size göre?

2053'ü yakından inceleme fırsatım olmadı.

Ancak Dreamstar Smart Plus cihazdaki işlemci ile 2053'teki işlemci farklı diye biliyorum.

Uydu cihazlarının kimliğini ve bütün yeteneklerini işlemci belirliyor.

Smart Plus cihazla, 2053'te aynı işlemci varsa, hangisi hesaplı ise, o cihazı alabilirsin.

anladım hocam bu avalink denilen işlemci sunplusmı kodunu girince sunplus olduğu çıkıyorda.

menüleri filan birebir aynıda tipleri 2053 le.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Ekim 2022; 1:50:29 >

Farklı işlemcilerdir.

Sunplus serisinde, 1507 no'lu işlemci h265 desteklidir.

Saat frekans hızına varıncaya kadar iki işlemcinin teknik özellikleri farklıdır.

Sunplus, 1507 no'lu işlemcinin dışında, h265 destekli başka bir işlemci çıkardıysa onu bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uydu alıcısı tavsiyesi istiyorum.

Beklentim hızlı kanal geçişi, hdmi giriş ve sağlamlık. Görüntüsü de çamur gibi olmasın. Pek pahalı birşey değil. İp tv, modül falan hiçbirine gerek yok çünkü internet yok. Hatta numeratörlü göz bile olmasın kenara yapışan göz olması daha iyi.

Yumatunun mini cihazı vardı bozuldu. Hiremco vardı o da bozuldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanished Man -- 16 Ekim 2022; 8:9:29 >
  • Cihaz olarak giriş seviyesinin altındaki cihazları satın alınca, bir iki yıl içinde çöp oluyor. Yenisini satın alınca yine aynı paraya geliyor. Uğraştığın da cabası.

O bozuldu, bu bozuldu deyip te, ikide birde tekrar tekrar harcama yaparak cihaz satın almaktansa, giriş seviyesi cihazı almak daha mantıklıdır.

Hızlı kanal geçişli cihaz arayışı için, Dreamstar Smart Plus cihaz, giriş seviyesi bir cihaz olup, aradığın özellikler bağlamında maksadı tam olarak karşılar.

Zaten diğer aradığın özellikleri de fazlasıyla karşılar.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018]
    Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018]www.n11.com
    Redline G50 HD Mini Uydu Alıcı Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/redline-g50-hd-3468197

işini fazlasıyla görür

Doğru diyorsunuz da annem 70 yaşında iki kumandalı tv zor kullanıyor. Kendim için almıyorum ki. Tavsiye ettiğiniz cihaz 500 liralık. Bu parayı veririm ama kullanamadığım ip tv özelliğine yanarım.

• NewSphere kullanıcısına yanıt

Aklımdan geçen bu modeldi.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Tavsiye ettiğim cihaz, giriş seviyesi sıradan bir cihazdır.

Sizin kullandığınız ya da almayı düşündüğünüz cihazlar ise, giriş seviyesinin bile altındadır.

Fiyatı önceleyip giriş seviyesinin altına inince, bir süre sonra bahsettiğiniz sıkıntılarla karşılaşılıyor.

Özetle; uydur kaydırlardan uzak durmak lazım.

• seeder kullanıcısına yanıt
    Üstad
    Daha ala satılıksa almak istiyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • KINDXFF4K2 K kullanıcısına yanıt
    Uydu alıcısı satışı, Konu ile ilgili görüşmek isterseniz araya bilirsiniz. Tel. 05324652199

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • IKS'leri Vanilla'ları boşverin. Bunlar, kalitesiz cihazları kakalamak için kullanılan taktikler.

İşlemci bir cihazın omurgasıdır. Sunplus, ALi ve MStar çipli cihazları pas geçin. ALi'nin 4K destekli, görünürde en iddialı çipi Ali-M2661 bile çok zayıftır.

Bugün uydu alıcısı ve medya oynatıcı (Android Box) cihazlar için çip üreten ve "kötü" denmeyecek sadece birkaç firma var: Broadcom, Realtek, HiSilicon, Rockchip ve Amlogic.

Uydu alıcısı almadan önce markasına değil, içindeki çipine bakın. Çipi kim üretmiş öğrenin. Sonra da işlemci ve tuner özelliklerine bakıp kıyaslayın.

İşlemcileri daha güçlü yapan 4 kriter var: 1-Daha çok çekirdek, 2- Daha yüksek çekirdek frekansı, 3-Daha düşük üretim teknolojisi, 4-Daha yeni mimari.

Bu 4 kriter birlikte ele alınmalı.

Çok çekirdekli işlemci, az çekirdekliyi genelde dövüyor (Daha az çekirdekli olanda daha yüksek çekirdek frekansı, daha güncel mimari ve üretim teknolojisi varsa, durum değişir)

12-14 nm teknoloji üretimi işlemci, 28 nm işlemciyi döver.

ARM Cortex-A55 mimarisi, A53 mimarisini döver.

10 bit HEVC çözen grafik işlemcisi, 8 bit HEVC çözeni döver.

AV1 çözen grafik işlemcisi, çözmeyeni döver.

DVB-S2X tuner, DVB-S2 tuner'ı döver.

Vs vs...

Birçok parametre var. Ayrıca HDMI, HDCP, Ethernet, Wifi gibi sistemi tamamlayan diğer özellikler de kıyaslanmalı. Ve de işletim sistemi tercihi: Android mi Linux mu olsun?

Ama öncelik, işlemciler ve tuner'dedir.

Kişisel ihtiyaca göre, bunların hepsi karşılaştırılmalı ve cihazlar için bir ortalama puan çıkarılmalı.

Ayrı bir başlıkta Türkiye piyasasındaki bütün uydu alıcılarını gruplandıracaktım, foruma eskiden yazdıklarımı toparlayacaktım, kısmet olmadı.

• MarcosDH M kullanıcısına yanıt

Detaylı açıklamalarınız için teşekkürler.

Böyle bir gruplandırma ve kıyaslamaya ihtiyaç var. Özellikle tuner modeli bile bilinmeyen ve birbirine tıpatıp benzeyen onlarca çöp cihaz var.

• "Sinyal alt eşik seviyesi düşük" *demodülatör bulunan cihaz sayısı çok az... si2166b vs, bir kaç model demodülatörün uydu sinyallerini alt seviyeden yakalamada gösterdikleri hassasiyet çok iyi. Özellikle bu demodülatör merkezi sistemlerde iyi iş çıkarıyor. Bu demodülatörü Dreambox ve benzeri linux yazılımlı cihazlar kullanıyor.

* Demodülatör tuner katı içinde bulunur.

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.