Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018]

594
Cevap
21
Favori
146.917
Tıklama
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  7676 Mesaj
  vu solo se v2 cihazın da, "H.265" ve "flash player" desteği yok. Yani şimdiden sonra solo se v2 cihaza da verilen paraya yazık olur.  Çünkü verilecek paralar az para değil.  Aliexpress'ten 75 - 80 Dolar'a "H.265" ve "flash player" destekli enigma2 yazılımlı cihaz alınabilir.
  _____________________________
  Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.

  Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

  Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.


  Doğru bilginin adresi...
 • Yüzbaşı
  922 Mesaj
  arkadaşlar kanal geçişleri hızlı , modül girişi bulunan ve küçük boyutlu uydu alıcı arıyorum. Önerileriniz var mı ?
  _____________________________
 • Yarbay
  7676 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: spongebob35  arkadaşlar kanal geçişleri hızlı , modül girişi bulunan ve küçük boyutlu uydu alıcı arıyorum. Önerileriniz var mı ?  Dreambox 525HD cihazda aradığınız özelliklerin tamamı var.
  _____________________________
  Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.

  Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

  Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.


  Doğru bilginin adresi...
 • Yüzbaşı
  922 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: serkanguzel_

  quote:

  Orijinalden alıntı: spongebob35  arkadaşlar kanal geçişleri hızlı , modül girişi bulunan ve küçük boyutlu uydu alıcı arıyorum. Önerileriniz var mı ?  Dreambox 525HD cihazda aradığınız özelliklerin tamamı var.  hocam bunun fiyatı çok yüksek
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  580 Mesaj

  Hocam Dreambox Orjinal yüksek sayılmaz .Ne kadar paa o kadar mama hesabı  Eğer bir ay kadar zamanın varsa Aliexpressde Clon Dreambox 525HD 100$ civarı . Daha ucuz bulamazsın .  Aynı özellikler var .

  (Tavsiyem clone cihaz alırsan . Dağıtım değiştirmekle uğraşma .Clonelarda sıkıntı yaratabiliyor )
  |
  |
  spongebob35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Çavuş
  84 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: serkanguzel_  vu solo se v2 cihazın da, "H.265" ve "flash player" desteği yok. Yani şimdiden sonra solo se v2 cihaza da verilen paraya yazık olur.  Çünkü verilecek paralar az para değil.  Aliexpress'ten 75 - 80 Dolar'a "H.265" ve "flash player" destekli enigma2 yazılımlı cihaz alınabilir.  halen vu solo cihaz kullanıyorum. bırakın h265 desteğini bu güne kadar birtek media dosyası oynatmadım. desteği var mı bilmiyorum. 333mhz hızında tek işlemcisi var. bellek yetersizliğinden en yalın image kullanıyor ve eklenti yüklemiyorum. bu cihazları iyi yapan öncelikli tuner leridir. kaliteli görüntü verir. güçlüdür next gibi zayıf tunerler kullanmaz.  solo2 ile tecrübelerim oldu, son derece hızlı bir cihaz. hatta kodi bile yükleyenler varmış, ben hiç denemedim. hem media player hemde uydu fonksiyonunun birlikte olduğu başarılı çalışan altyazı desteği sorunsun enigma2 tabanlı bir cihaz bilmiyorum. android pekçok cihaz var. ancak işin içine cccam girince androidte işler değişir. ayar yapmak enigma2lerdeki gibi basit olmayabilir. cccam stabil çalışmayabilir. bu yüzden kaliteli bir uydu seçimi için öncelik görüntü kalitesi (tuner ile doğrudan alakalıdır), sonra işlemci hızı ve bellek, sonrasında yazılım desteği gelmelidir.  benim kullandığım cihazın donanım özellikleri kötü ancak görüntü kalitesi, yazılım desteği, pc ile kontrol (dosya transferi, kanal edit) çok kolay, diseqc motor kontrolü çok çok stabil olduğundan eksiklerini kapatıyor. vu solo se v2 nin çift çekirdek 1300 mhz işlemcisi ve 512 mb flash ve 1gb ram donanımı var. bu donanımda ve çok iyi görüntü kalitesi veren bir cihaz için 450tl çok iyi bir fiyattır. iyi bir uydu sahibi olmak isteyen herkese tavsiye ederim. vu marka cihazların yazılım desteği çok çok iyidir. açık kodlu yazlımlar kullanıldığından en eski solo için bile 10 a yakın image vardır. cccam çok iyi çalışır.
  _____________________________
  lg 55sj800v, mutand hd51, vu solo, yamaha rx-v361, sony xb6 hoparlörleri, jbl e25, klipsch rsx-4, pioneer sw 110s, dark cinemania, sony mhc rx110av.
 • Yüzbaşı
  580 Mesaj

  Hocam sayende oldukça bilgilendik .

  Ben Aliexpress de satılan zorobox dm525hd clone zannetmiştim .

  Galiba Türev cihaz yanılıyor muyum ?
  |
  |
  serkanguzel_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  Konuyu okudum çok güzel bilgiler var teşekkürler. Bende minik uydulardan almak istiyorum tv,nin arkasında dursun gözükmesin varmı bildiğiniz performanslı mini uydu philips 102 ekran tivim var dijitürk paketimi kapatacağım hiç bir avantajı yok.
  _____________________________
 • Teğmen
  197 Mesaj

  Başını ağrıtmadan Filbox alıp ucuza belgesellere ulaşabilirsin .

  Mini uydu alıcıları sıkça ısı sorunu yapabiliyor .  fazladan çanak kurma imkanın varsa auto Powervu destekli + cccam özellikli receiverlere bakabilirsin .  Turksatta TLC , TRT gibi 3-5 kanal var . yeter dersen Gittigidiyor benzeri sitelerde 60 TL civarında Kasalı Uydu Alıcıları var .
  |
  |
  ali6511 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Uzaylı astranot . Aya ayak basan 3. adam benim .

  Mesleği Beygir müendisi .Nalbant .

  Her cins eşeğe itina ile nal çakılır .
 • Yarbay
  7676 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kruegerfred

  Hocam sayende oldukça bilgilendik .
  Ben Aliexpress de satılan zorobox dm525hd clone zannetmiştim .
  Galiba Türev cihaz yanılıyor muyum ?

  Selam hocam, izahatimi sanırım yanlış yorumlamışsınız.

  Detaylar şöyle ;

  Dreambox cihazlara yazılım desteği veren "IHAD Team" yazılım tabanlarını şu şekilde ayarladı...

  Enigma2 image'lar için yazılım tabanı ; OE2.0 'a kadar...

  DreamOS image'lar için yazılım tabanı ; OE2.5 ve ileride yeni çıkacak tabanda ilerleyecek...

  DreamOS image'larda kaynak kodları kapatıldığı için, türev cihaz üretenler, DreamOS image'ları cihazlarında çalıştıramamaktadır. Dolayısıyla türev cihaz üretenler yazılım yönünden tıkandılar...

  Yani klon cihaz edinmek, türev cihaza göre avantajlı olmaktadır. Çünkü klon cihazlara DreamOS OE2.5 yazılımlar yüklenebilmektedir.

  Dreambox cihazlarda; bir cihazın orijinal cihaz - klon cihaz ayrımında belirleyici etmen, cihazda kullanılan sim karttır.

  Bunun anlamı; orijinal cihaza, klon cihazın sim kart takılırsa, cihaz klon olur. Klon cihaza, orijinal cihazın sim kartı takılırsa, cihaz orijinal cihaz olur. Malum her bir sim kartın içinde bir ruhsat numarası var. Orijinal cihaza image yüklenirken, yazılımın içindeki sim kart kütüphanesi, cihazdaki sim kartın eşleşip eşleşmediğinin kontrolunu yapıyor. Sim kart, yazılım içindeki kodlarla eşleşirse, cihaz açılıp hizmet etmeye başlıyor. Kodlar eşleşmezse, image aktif hale gelmediği için, cihaz kullanılamıyor.

  Klon cihaz üretenler bu sorunu aşmak için, bir kaç tane orijinal ruhsatlı sim kartı da klonladılar.( Klon sim kart ) Klon cihaza orijinal yazılım yüklendiğinde, klon sim kart ruhsat almış bir sim kart olduğu için, orijinal yazılımlar sorunsuz yüklenmektedir.

  IHAD Team, klon sim kart sorununu aşmak için, bu defa da cihazların mac adresi takibini yaparak, sonraki çıkardığı image'larda, klonlanmış sim ruhsat numaralarını iptal ederek yazılım çıkarmaktadır.

  Klon'cular da bu sorunu aşmak için; ya yeni çıkan image'ın içine, klon sim kart numarasını ilave etmektedir. Ya da image'ı revize ederek, yazılımın sim kart kontrolü yapmasını engelleyen( klon image ) yazılım vererek, cihazlarda yazılımın aktif hale gelmesini sağlamaktadır.

  Görüldüğü üzere; klon cihazla, orijinal cihaz arasında, ne donanım yönünden, ne de yazılım yönünden hiç bir fark yoktur. Fark yalnızca ruhsat numaraları ile alakalıdır.

  Bu sim kart ruhsat numaraları ile alakalı daha çokça detay var. Kullanıcı boyutunda şimdilik bu kadarına değineyim. Çok fazla detay verince epeyce kafa karıştırıcı oluyor.

  Hasılı kelam; Zorabox 525hd cihaz da, bire bir Dreambox 525HD cihazın klonudur. Yani o cihaza hem enigma2 hem de dreamos image'lar yüklenebilir.

  Konuyu donanım yönünden Zorabox 525hd / Dreambox 525hd bir daha değerlendirecek olursam;

  Klon Dreambox 525HD / Zorabox 525HD cihazlar, 3 farklı yayın sisteminin tuner'i ile satışa sürülürken, orijinal Dreambox 525hd cihaz, uydu tuner'li yada diğer yayın seçenekleri ayrı ayrı satışa sürülmektedir.

  Daha açık deyişle ;

  Klon Dreambox 525HD / Zorabox 525HD cihazlar, DVB-S2 / T2 / C tuner'li satılabilirken,

  Orijinal Dreambox 525HD cihazlar;

  Dreambox 525HD DVB-S2

  yada

  Dreambox 525HD DVB-T2/C

  cihazlar olarak ayrı ayrı satışa sürülmektedir.

  Bu durumda; Klon Dreambox 525HD / Zorabox 525HD DVB-S2/T2/C tuner'li olarak satın almak avantajlı olmaktadır.

  Saygılar, sevgiler.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 27 Ocak 2018; 15:29:46 >
  |
  |
  _____________________________
  Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.

  Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

  Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.


  Doğru bilginin adresi...
 • Yarbay
  7676 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: supreius

  quote:

  Orijinalden alıntı: serkanguzel_  vu solo se v2 cihazın da, "H.265" ve "flash player" desteği yok. Yani şimdiden sonra solo se v2 cihaza da verilen paraya yazık olur.  Çünkü verilecek paralar az para değil.  Aliexpress'ten 75 - 80 Dolar'a "H.265" ve "flash player" destekli enigma2 yazılımlı cihaz alınabilir.  halen vu solo cihaz kullanıyorum. bırakın h265 desteğini bu güne kadar birtek media dosyası oynatmadım. desteği var mı bilmiyorum. 333mhz hızında tek işlemcisi var. bellek yetersizliğinden en yalın image kullanıyor ve eklenti yüklemiyorum. bu cihazları iyi yapan öncelikli tuner leridir. kaliteli görüntü verir. güçlüdür next gibi zayıf tunerler kullanmaz.  solo2 ile tecrübelerim oldu, son derece hızlı bir cihaz. hatta kodi bile yükleyenler varmış, ben hiç denemedim. hem media player hemde uydu fonksiyonunun birlikte olduğu başarılı çalışan altyazı desteği sorunsun enigma2 tabanlı bir cihaz bilmiyorum. android pekçok cihaz var. ancak işin içine cccam girince androidte işler değişir. ayar yapmak enigma2lerdeki gibi basit olmayabilir. cccam stabil çalışmayabilir. bu yüzden kaliteli bir uydu seçimi için öncelik görüntü kalitesi (tuner ile doğrudan alakalıdır), sonra işlemci hızı ve bellek, sonrasında yazılım desteği gelmelidir.  benim kullandığım cihazın donanım özellikleri kötü ancak görüntü kalitesi, yazılım desteği, pc ile kontrol (dosya transferi, kanal edit) çok kolay, diseqc motor kontrolü çok çok stabil olduğundan eksiklerini kapatıyor. vu solo se v2 nin çift çekirdek 1300 mhz işlemcisi ve 512 mb flash ve 1gb ram donanımı var. bu donanımda ve çok iyi görüntü kalitesi veren bir cihaz için 450tl çok iyi bir fiyattır. iyi bir uydu sahibi olmak isteyen herkese tavsiye ederim. vu marka cihazların yazılım desteği çok çok iyidir. açık kodlu yazlımlar kullanıldığından en eski solo için bile 10 a yakın image vardır. cccam çok iyi çalışır.  H.265 desteği yalnızca media dosyaları için geçerli değildir. H.265 codec'li HD yayınlarda yakın zaman içinde yayına başlayacak.  Çünkü H.265 yayın tekniğinde uyduda band genişliğinden tasarruf sağlanmaktadır. Bu hem uydu hemde diğer yayın sistemleri için de geçerlidir.  Dolayısıyla, yayıncılar H.265 codec'li yayına başlayınca, bahsettiğiniz solo2 v2 cihaz cortlar. H.265 destekli cihazı olanlar yoluna devam eder.  Yine ayrıca, solo2 v2 cihazın flash player desteği yok. Dolayısıyla, internet üzerinden medya oynatımı, flash player destekli cihazlar gibi kolay olmaz. Video'nun başlaması, sayfaların açılması uzar...  Hasılı kelam; yeni cihaz alınacaksa, H.265 destekli ve flash player destekli cihaz almak elzemdir. Yani bu saatten sonra solo2 v2 cihaza verilen paraya yazık olur.  Kolay gelsin.
  _____________________________
  Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.

  Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

  Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.


  Doğru bilginin adresi...
 • Yüzbaşı
  580 Mesaj

  Hocam kafamamıza vura vura klon ve Türevi soktunuz .. olayı çok önceleri kavradım  Ben başka bir şeye takıldım :

  zorabox zr525 fotolarına bakarken arka panelde CI modul yuvası vardı.

  Boardda photosuda koymuşlar . Boarda arkapanelde CI slot yoktu .

  Meğer CI modulü ön panele almışlar .

  Kocamanda SIM varmış görememişim, Turev cihaz zannettim .  O nedenle açtığım bir topikte clone değil diyerek editleme yapmıştım . tekrar editleyeyim  |
  |
  serkanguzel_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  7676 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kruegerfred  Hocam kafamamıza vura vura klon ve Türevi soktunuz .. olayı çok önceleri kavradım  Ben başka bir şeye takıldım :

  zorabox zr525 fotolarına bakarken arka panelde CI modul yuvası vardı.

  Boardda photosuda koymuşlar . Boarda arkapanelde CI slot yoktu .

  Meğer CI modulü ön panele almışlar .

  Kocamanda SIM varmış görememişim, Turev cihaz zannettim .  O nedenle açtığım bir topikte clone değil diyerek editleme yapmıştım . tekrar editleyeyim  Rica ederim hocam. Konu biraz teferruatlı olunca, haliyle kullanıcılar tarafından kolayca anlaşılamıyor.  Bir de yazılım tabanları hakkında bir hatırlatma yapmam gerekirse, H.265 destekli türev cihazlarda OE2.5 image kullanmak zaruridir. Ama türev cihaz üretenler, H.265 destekli cihazlarında OE2.0 tabanlı image kullanıyorlar. Bu durumda satılan türev ürün, ayıplı bir ürün olmaktadır.  Neden ayıplı ürün, sebebine, şurada 25 Aralık 2017 11:43:13 tarihli mesajımda detaylıca değinmiştim ;
  https://forum.donanimhaber.com/yerel-ag-uzerinden-yayin-yapan-uydu-alici--130487132#130487132  Hasılı kelam; konuyu okuyup özümsedikten sonra, yeni cihaz alacaklara bahsettiğim kıstaslar doğrultusunda bilgiler verilebilirse( hep beraber ), paralarımızı çöpe atmamış oluruz.
  |
  |
  _____________________________
  Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.

  Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

  Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.


  Doğru bilginin adresi...
 • Çavuş
  61 Mesaj
  Sorunsuz minik TV arkası hdmı bağlantılı tam hd kanalları izlemek için tavsiyem botech piko. Ortalama 60 TL. Komşumuza aldım ve kurdum. Ben çok beğendim. Bizimkilere de alacağım.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Ey Türk Gençliği!  Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.
 • Teğmen
  238 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  Cemo_can  Mini cihazlardan uzak durun . Gecen sene bu zamanlar dedemin odasına mini cihaz almıştık .

  Yazın altı ayda pert oldu .

  Servis bizi hatalı buldu .Güya Televizyona yapıştırdığımız için ısıdan bozulmuş .

  Televizyon neden bozulmadı laf anlatamadık .

  Alırsanızda havadar bir yere koyun .
  |
  |
  nitella kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  497 Mesaj
  Barış bey merhabalar. Sizinle ihtiyaçlarımız benzer. Cihaz alabildiniz mi acaba?
  |
  |
  _____________________________
  Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.
 • Yüzbaşı
  497 Mesaj
  Arkadaşlar merhabalar. Uzun zamandır hd uydu uydu alıcısı alma niyetindeyim ama bir türlü nasip olmadı. Amacım hd ve sd yayınları sorunsuz ve kaliteli izlemek. internet iptv vb işleri kullanmam. elektroniğe merakım vardır. kurcalamayı severim böyle şeyleri ama maymun iştahlılık var bende biraz. 3 gün kullanır sonra sıkılırım.  Full hd Panasonic televizyonum var. goldmaster 72000 fta uydu alıcım var. sd yayınlar fena değil. ama artık hd yayınları izlemek istiyorum. kaliteli bilindik ürünleri kullanmayı tercih ederim. ısındı dondu çatladı patladı derdi olmayan hd ve sd yayınları güzel gösteren mümkünse mini cihaz arıyorum.  Next 2000HD Minix İnternet Machina

  Korax vipbox gold

  Dreamstar Tribün HD

  Humax Nano Free Hd  bunlar adını sık duyduğum cihazlar. kimi çok iyi diyor. kimisi de yerden yere vuruyor. ek özellikler işime çok da yaramaz. Kaliteli görüntü ve donma ısınma sorunu olmayan cihaz öneriniz nelerdir?
  _____________________________
  Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.
 • Binbaşı
  1824 Mesaj

  Aynı özellikte uydu cihazı aramaktayım. Tavsiyeleri bekliyoruz  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  mvpeko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  7676 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: mvpeko

  Arkadaşlar merhabalar. Uzun zamandır hd uydu uydu alıcısı alma niyetindeyim ama bir türlü nasip olmadı. Amacım hd ve sd yayınları sorunsuz ve kaliteli izlemek. internet iptv vb işleri kullanmam. elektroniğe merakım vardır. kurcalamayı severim böyle şeyleri ama maymun iştahlılık var bende biraz. 3 gün kullanır sonra sıkılırım.

  Full hd Panasonic televizyonum var. goldmaster 72000 fta uydu alıcım var. sd yayınlar fena değil. ama artık hd yayınları izlemek istiyorum. kaliteli bilindik ürünleri kullanmayı tercih ederim. ısındı dondu çatladı patladı derdi olmayan hd ve sd yayınları güzel gösteren mümkünse mini cihaz arıyorum.

  Next 2000HD Minix İnternet Machina
  Korax vipbox gold
  Dreamstar Tribün HD
  Humax Nano Free Hd

  bunlar adını sık duyduğum cihazlar. kimi çok iyi diyor. kimisi de yerden yere vuruyor. ek özellikler işime çok da yaramaz. Kaliteli görüntü ve donma ısınma sorunu olmayan cihaz öneriniz nelerdir?


  quote:

  Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo
  Aynı özellikte uydu cihazı aramaktayım. Tavsiyeleri bekliyoruz

  Devir döndü !

  Yani hani bir zamanlar uyduda analog yayınlardan dijital yayınlara geçilmişti ya !!! İşte şimdi de aynı değişim codec'ler üzerinden yaşanıyor...

  Malum HD yayınların codec'i H.264 idi... Şimdilerde ise, band genişliğinden tasarruf sağladığı için, yavaş yavaş H.265 codec'li yayınlara geçilmeye başladı.

  Hal böyle olunca, alacağınız uydu cihazı H.265 destekli olmalıdır. Eğer H.265 destekli uydu cihazı almazsanız, H.265 codec'li yayınlar başlayınca izleyemezsiniz.

  H.265 destekli cihaz seçimi için yurtdışında çokça seçenek var. Ancak yurtiçinde bir yada iki marka cihazda bu destek var.

  Sanırım alışverişi yurtiçinden yapmak istiyorsunuz. Redline markadan şu cihazı alırsanız, HD çözünürlükte( 1080i/p ) olmak üzere, şimdi yada gelecekte, H.264, H.265 kodlamalı, uydu/kablo/karasal yayınları decode edecektir. Dolayısıyla, ileride yeni cihaz almaya ihtiyaç kalmayacaktır.http://www.redline.com.tr/tr/urunler/uydu-alicilari/ws-8500-combo-hevc-hd  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 29 Ocak 2018; 17:32:27 >
  _____________________________
  Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.

  Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

  Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.


  Doğru bilginin adresi...
 • Yüzbaşı
  497 Mesaj

  Cevabın için teşekkür ederim serkan hocam. Sen öneriyorsan elbette alınır ama h.265 codec henüz yaygınlaşmamışken bu çözünürlüğü vaadeden cihazlar yayınlar başladığı zaman stabil çalışacak mıdır??  İlk çıkan android telefonları kullanmıştım. Tuşlu telefonlarımı çok aratmıştı bana. Benzer sorunlar yaşamaz mıyım? Gelişen teknolojiye ayak uydurabilecek mi Redline? H.265 yaygınlaştığında önerdiğiniz cihaz vasat olacaksa 300 TL altında hd yayın açısından tatmin edecek bir ürün yeterli olmaz mı?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvpeko -- 29 Ocak 2018; 17:43:30 >
  |
  |
  serkanguzel_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.