Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
44
Favori
263.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MarcosDH

Eksik de olsa, yukarıda bir Broadcom listesi çıkarmıştım. Gigablue'ları eklememişim, bu mesaja ekliyorum. Eksik başka cihazlar da olabilir (Listedeki bazı modellerin üretimi bitti. Bunlar ikinci el bulunabilir).

Broadcom tabanlı cihazları seçtikten sonra, HEVC kodlama desteği olmayanları eliyorum. Kalanları da HD ve 4K diye gruplandırıyorum.

Yukarıdakilerden, HEVC-H265 kodlamayı çözen HD uydu alıcılar - tuner tipi, flash ve RAM'leri:

Edision OS mini+- DVB-S2/T2/C, 512MB SLC NAND flash, 512MB DDR3
    Edision OS mega- Çift DVB-S2 + DVB-S2/T2/C, 512MB NAND flash + 4MB SPI flash, 1GB DDR3
    Formuler F4-Turbo- DVB-S2, 256 MB NAND flash, 512MB DDR3
    GigaBlue HD X3H- DVB-S2 + ilave DVB-T2/C veya DVB-S2 tuner için yuva, 256MB SLC NAND flash, 512MB DDR3
    Me Elo+ One Pro- DVB-S2, 256 MB NAND flash, 512MB DDR3
    Me Elo+ Turbo- DVB-S2 + DVB-T2/C, 256 MB NAND flash, 512MB DDR3
    Mut@nt 1265- DVB-S2, 256 MB NAND flash, 512MB DDR3
    Mut@nt HD1500- çift DVB-S2, 256 MB NAND flash, 512MB DDR3
    Spycat mini plus- DVB-S2, 512MB NAND flash, 512MB DDR3
    Zgemma H6- DVB-S2 + DVB-T2/C, 256 MB NAND flash, 512MB DDR3
    DİP NOTLAR:
    * GigaBlue HD X2 cihazı HEVC çözdüğü halde, DVB-S2 tuner ayrıca satın alınıp cihaza takıldığı için elendi
    * Me Elo+ Zero2 cihazı HEVC çözdüğü halde, sadece DVB-T2/C tuner içerdiği için elendi
    * VU+ markasının, HEVC destekli bir HD alıcısı bulunmuyor

Broadcom'lu 4K-Ultra HD uydu alıcıları - tuner tipi, flash ve RAM'leri:

Galaxy Innovations ET11000- DVB-S2, 4 GB eMMC flash, 1 GB DDR3
    GigaBlue UHD Quad 4K- çift DVB-S2, 4 GB eMMC flash, 2 GB DDR4
    GigaBlue UHD UE 4K- çift DVB-S2X, 4 GB eMMC flash, 2 GB DDR4
    GigaBlue UHD X3 4K- çift DVB-S2X, 4 GB eMMC flash, 1 GB DDR4
    Mut@nt HD51 4K- çift DVB-S2, 4 GB NAND flash, 1 GB DDR3
    Octagon SF4008- çift DVB-S2X, 4 GB eMMC flash, 1 GB DDR4
    VU+ Uno 4K- DVB-S2/C, 4 GB eMMC flash, 2 GB DDR3
    VU+ Uno 4K SE- DVB-S2/C, 4 GB eMMC flash, 2 GB DDR3 (Uno 4K'dan farkları; dahili 2.5 inç SATA HDD yuvası içermesi, analog çıkışların kaldırılması, USB portların konumu ve LCD paneli olması)
    VU+ Solo 4K - çift DVB-S2/C/T, 4 GB eMMC flash, 2 GB DDR3
    VU+ Ultimo 4K- çift DVB-S2/C/T, 4 GB eMMC flash, 3 GB DDR3
    VU+ Zero 4K - DVB-S2X/C/T2, 4 GB eMMC flash, 2 GB DDR3 (2x 1.5 Ghz işlemci)
    VU+ Duo 4K- DVB-S2X/C/T2, 4 GB eMMC flash, 2 GB DDR3 (4x 2.1 Ghz işlemci, 2.5 inç SATA HDD slotlu)
    Xsarius Galaxy 4K - çift DVB-S2 + tuner slotu (Dual DVB-C veya DVB-T2/C hibrit için), 4GB eMMC Flash, 2 GB DDR4
    Zgemma H7- çift DVB-S2X/C/T2 combo, 4GB eMMC flash, 1GB DDR3 (2 tuner'lı model)
    Zgemma H7S- çift DVB-S2X + DVB-C/T2, 4GB eMMC flash, 1GB DDR3 (3 tuner'lı model)
    Zgemma H7C- DVB-S2X + çift DVB-C/T2, 4GB eMMC flash, 1GB DDR3 (3 tuner'lı - tek DVB-S tuner'ı olanı)
    DİP NOTLAR:
    * VU+ 4K modelleri arasında işlemci farklılıkları mevcut
    * "GigaBlue UHD UE 4K Kabel" modeli, DVB-S/S2 tuner içermediği için, tuner ayrıca satın alınıp cihaza takıldığı için elendi

İsmi geçen Gigablue, VU+ ve Xsarius Galaxy 4K cihazlarda DVB-S2 FBC tuner bulunuyor. Bunun faydaları; 8 demodülatör desteği, tek kablo ile aynı anda 8 farklı kanalı kaydedebilme, 4 farklı frekansı izleyebilme, sökülüp takılabilme ve en hızlı kanal geçiş süresini sağlamak şeklinde.

4K alıcılarda dikkat çeken bir diğer nokta, bu cihazların sonraki modellerinde Broadcom'dan HiSilicon'a geçilmesi (Mutant HD60 4K, GigaBlue UHD Trio 4K, Octagon SF8008, Zgemma H9, Zgemma H10). Bu cihazlar, görüntü kalitesi konusunda hayal kırıklığı yaratabilir.

Huawei'ye ait olan HiSilicon şirketinin Hi3798MV200 modeli SoC'unun yetersizliğini, aşırı detaylara inmeden anlatmaya çalışmıştım daha önce. Forumlarda da Broadcom gibi netlik ve akıcılık sağlamadığına dair yorumlar okunabilir.

System-on-chip (SoC)'in ne olduğunu bilmek, bu cihazları anlamanın ilk adımı. Nasıl bir bilgisayar bir anakart ve ona takılan aygıtların güçleri ve uyumları doğrultusunda performans gösteriyorsa, bu uydu alıcılar da SoC'in gücü doğrultusunda başarılı oluyor. SoC'un anakarttan farkı, bütün bileşenleri üzerinde taşıdığı için, tek başına bir sistemi çalıştırabilmesi. Anakart ise tek başına bir anlamı olmayan bir öğe.

[edit: Octagon ile ilgili kısımlar eklendi]
    Değerli kardeşim, uzunca bir süre db500hd kullandıktan sonra lig atlamaya karar verdim. Ve uzunca bi araştırma sonucu işin içinden çıkamaz oldum. Senin yazdıklarını okuduktan sonra şu cihaz için düşüncelerini merak ediyorum. Kıcası iptv de, turkvod gibi uygulamalarda stabil bir şey almak istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: komer

Değerli kardeşim, uzunca bir süre db500hd kullandıktan sonra lig atlamaya karar verdim. Ve uzunca bi araştırma sonucu işin içinden çıkamaz oldum. Senin yazdıklarını okuduktan sonra şu cihaz için düşüncelerini merak ediyorum. Kıcası iptv de, turkvod gibi uygulamalarda stabil bir şey almak istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Alıntıları Göster
    https://www.amazon.de/dp/B0748M4KF9/ref=sr_1_4?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=H7S&qid=1583251514&s=ce-de&sr=1-4 yada bu cihaz?

• quote:

https://www.amazon.de/dp/B0748M4KF9/ref=sr_1_4?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=H7S&qid=1583251514&s=ce-de&sr=1-4 yada bu cihaz?

Alıntıları Göster
    Bahsettiğiniz cihaz, yukarıdaki listede yazılıydı:

quote:

Zgemma H7C- DVB-S2X + çift DVB-C/T2, 4GB eMMC flash, 1GB DDR3 (3 tuner'lı - tek DVB-S tuner'ı olanı)

Zgemma H7 serisindeki farklılık:
    H7C ("C-cable") - çift karasal/kablo yayın tuner'ı var
    H7S ("S-satellite") - çift DVB-S2X tuner'ı var

4K kanal listesini de aktarayım.

Hotbird uydusunda 12 kanal:https://www.flysat.com/hotbird-uhd.php

Astra uydusundakiler:https://www.flysat.com/astra19-uhd.php

Diğer uydularda da tek tük 4K yayınlar var, onlar da genelde bu kanallara ait zaten.

• Yani EDISION yada diğer linkini verdiğim zgemma dan hangisini almalıyım?
  • quote:

Bahsettiğiniz cihaz, yukarıdaki listede yazılıydı:

quote:

Zgemma H7 serisindeki farklılık:
    H7C ("C-cable") - çift karasal/kablo yayın tuner'ı var
    H7S ("S-satellite") - çift DVB-S2X tuner'ı var

4K kanal listesini de aktarayım.

Hotbird uydusunda 12 kanal:https://www.flysat.com/hotbird-uhd.php

Astra uydusundakiler:https://www.flysat.com/astra19-uhd.php

Diğer uydularda da tek tük 4K yayınlar var, onlar da genelde bu kanallara ait zaten.

Alıntıları Göster
    EDISION OS MIO 4K - UHD Linux E2 Combo-Receiver H.265/HEVC (1x DVB-S2X, 1x DVB-T2/C, Multistream, Blind Scan, 2160p, Dual Band Wi-Fi 5G/2.4G, Bluetooth onboard, 2x USB, HDMI, LAN, Linux, Kartenleser)https://www.amazon.de/dp/B07LB5XCF7/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_tU9xEbZM726QE yani bu cihaz.

• ZGEMMA H7C mit 1*DVB-S2X + 2 * DVB-T2 / C 4K UHD 2160P Linux FTA Receiverhttps://www.amazon.de/dp/B07FXNG8LV/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_0wkyEb4A7BTFD

EDISION OS MIO 4K - UHD Linux E2 Combo-Receiver H.265/HEVC (1x DVB-S2X, 1x DVB-T2/C, Multistream, Blind Scan, 2160p, Dual Band Wi-Fi 5G/2.4G, Bluetooth onboard, 2x USB, HDMI, LAN, Linux, Kartenleser)https://www.amazon.de/dp/B07LB5XCF7/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_rxkyEbPJGRQWM

Bu iki cihaz arasında kararsız kaldım.

• quote:

ZGEMMA H7C mit 1*DVB-S2X + 2 * DVB-T2 / C 4K UHD 2160P Linux FTA Receiverhttps://www.amazon.de/dp/B07FXNG8LV/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_0wkyEb4A7BTFD

EDISION OS MIO 4K - UHD Linux E2 Combo-Receiver H.265/HEVC (1x DVB-S2X, 1x DVB-T2/C, Multistream, Blind Scan, 2160p, Dual Band Wi-Fi 5G/2.4G, Bluetooth onboard, 2x USB, HDMI, LAN, Linux, Kartenleser)https://www.amazon.de/dp/B07LB5XCF7/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_rxkyEbPJGRQWM

Bu iki cihaz arasında kararsız kaldım.
    Fiyatları aynı.

Edision Mio'da, sökülebilir kablosuz antenler (Wi-Fi 5/802.11ac), 8GB eMMC flash ve 2GB DDR4 RAM var (Zgemma'da 4GB eMMC Flash & 1GB DDR3).

Zgemma H7C'de ise, Edision'da olmayan USB 3.0 portu, 2.5 inç HDD takmak için slot, bir fazladan DVB-T2 tuner ve 1 Gbit ethernet var.

İşlemciye bakılırsa:

Edision'daki BCM72604 SoC'e gömülü olan işlemci, çift çekirdekli Brahma B15 (1.5GHz x 2).

Zgemma'daki ​BCM7251S SoC'e gömülü olan işlemci de aynı. Bu işlemci için "çekirdek sayısı yetersiz" deniyor.

Broadcom'un 4 çekirdek işlemcisi ve de 4K çözünürlük desteği olan SoC modelleri olarak, BCM7268, BCM7271, BCM7444S vardır. Bunlar hangi uydu alıcılarında kullanılmış diye bakılırsa, Vu+ Duo 4K ve Vu+ Ultimo 4K ile karşılaşılır.

• quote:

Fiyatları aynı.

Edision Mio'da, sökülebilir kablosuz antenler (Wi-Fi 5/802.11ac), 8GB eMMC flash ve 2GB DDR4 RAM var (Zgemma'da 4GB eMMC Flash & 1GB DDR3).

Zgemma H7C'de ise, Edision'da olmayan USB 3.0 portu, 2.5 inç HDD takmak için slot, bir fazladan DVB-T2 tuner ve 1 Gbit ethernet var.

İşlemciye bakılırsa:

Edision'daki BCM72604 SoC'e gömülü olan işlemci, çift çekirdekli Brahma B15 (1.5GHz x 2).

Zgemma'daki ​BCM7251S SoC'e gömülü olan işlemci de aynı. Bu işlemci için "çekirdek sayısı yetersiz" deniyor.

Broadcom'un 4 çekirdek işlemcisi ve de 4K çözünürlük desteği olan SoC modelleri olarak, BCM7268, BCM7271, BCM7444S vardır. Bunlar hangi uydu alıcılarında kullanılmış diye bakılırsa, Vu+ Duo 4K ve Vu+ Ultimo 4K ile karşılaşılır.

Alıntıları Göster
    Mesajınız anlaşıldı, çok teşekkür ederim.

• quote:

Fiyatları aynı.

İşlemciye bakılırsa:

Alıntıları Göster
    Bcm 7268 mi 7278 mi?

• ayrıca bu edision yunan markası sanırım.
  • quote:

ayrıca bu edision yunan markası sanırım.
    Evet Yunan markası.Picollo 3in1 i var bende bir kaç yıldır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CUMHUR45

Evet Yunan markası.Picollo 3in1 i var bende bir kaç yıldır.

Alıntıları Göster
    nasıl memnunmusun tavsiye edermisin.
  • quote:

Bcm 7268 mi 7278 mi?

Alıntıları Göster
    Kullandığım yabancı kaynak siteyi tekrar kontrol ettim.

7268'de 4K desteği var, 7278'de ise yok gözükmekte. Bilgi girişi eksik yapılmış. 4K yazmayı unutmuşlar.

Ben de bir anlık dalgınlıkla VU+ Duo 4K'dakini BCM7268 görmüşüm, 7278'dir.

Her iki SoC de 4K desteklidir.

CPU'larında hız farkı vardır (7268'deki 1.5 GHz, 7278'deki 1.8 Ghz Cortex-A53/"Brahma B53")

GPU'ları aynıdır (VideoCore V V3D-520)

• quote:

nasıl memnunmusun tavsiye edermisin.

Alıntıları Göster
    ilk aldığımda tavsiye etmiştim açıkcası.Çünkü Teledünya+Uydu+Modül üçlüsü piyasasında çok uygun fiyatlıydı.Lakin iki üç yıl sonra arıza verdi.Hem sat hem teledünya bağlı olduğunda kendini kapatmaya başladı, iyi ce dinlenmeden de açılmıyordu.Bir kaç tamirci yapılmaz bu dediler.Bu süreçte 3 kere tv anakart,bir hiremco,bir redline uydu alıcı yaktım tabiki,tv ile birlikte yakıyorlardı birlikte.Belki böyle bir sorununda etkisiyle sorun yaşadım bunda bilemiyorum.Bende kıyamadım atmaya, sonra sırf server kullanabilmek için uydu alıcı bakınmaya başlamıştım,şunu bi daha deniyim dedim.Firmanın sayfasından son ham yazılımı yükledim.Baktım çalışıyor,her gün denemeye başladım, sorun yok.Sonra üstüne server iptv gibi özellikleri olan ilave yazılım yükledim,ham yazılımda bu özellikler yok çünkü.Sonra serveride yükledim oldu bitti.Yani şimdilik sorun yok.Çift çekirdekli ali işlemcili.Görüntü güzel,sadece siyahlarda sanırım biraz sorun var o da,dikkat edip kıyaslarsanız belki anlaşılır.Normal vatandaşın farkedeceğini sanmıyorum..Zaten bu işlemcilerde siyah sorunu var mış.
    Lakin şimdi zaten yok bu, hevc 265 olanını satıyorlar, sanırım onun işlemcisi sunplus olsa gerek.

• quote:

ilk aldığımda tavsiye etmiştim açıkcası.Çünkü Teledünya+Uydu+Modül üçlüsü piyasasında çok uygun fiyatlıydı.Lakin iki üç yıl sonra arıza verdi.Hem sat hem teledünya bağlı olduğunda kendini kapatmaya başladı, iyi ce dinlenmeden de açılmıyordu.Bir kaç tamirci yapılmaz bu dediler.Bu süreçte 3 kere tv anakart,bir hiremco,bir redline uydu alıcı yaktım tabiki,tv ile birlikte yakıyorlardı birlikte.Belki böyle bir sorununda etkisiyle sorun yaşadım bunda bilemiyorum.Bende kıyamadım atmaya, sonra sırf server kullanabilmek için uydu alıcı bakınmaya başlamıştım,şunu bi daha deniyim dedim.Firmanın sayfasından son ham yazılımı yükledim.Baktım çalışıyor,her gün denemeye başladım, sorun yok.Sonra üstüne server iptv gibi özellikleri olan ilave yazılım yükledim,ham yazılımda bu özellikler yok çünkü.Sonra serveride yükledim oldu bitti.Yani şimdilik sorun yok.Çift çekirdekli ali işlemcili.Görüntü güzel,sadece siyahlarda sanırım biraz sorun var o da,dikkat edip kıyaslarsanız belki anlaşılır.Normal vatandaşın farkedeceğini sanmıyorum..Zaten bu işlemcilerde siyah sorunu var mış.
    Lakin şimdi zaten yok bu, hevc 265 olanını satıyorlar, sanırım onun işlemcisi sunplus olsa gerek.

Alıntıları Göster
    uzunca süre dm520hd kullanıyordum onu sattım şimdi segment atlayayım istiyorum ama o kadar alternatif varki şaşırdım kaldım amazon.de den bir uydu alayım diyorum ama hangisini 4k mı olsun yoksa full hd mi dvbs dvb t/c de olsun flash ı yeterli işlemcisi idare bütün eklentileri sorunsuz açsın tabiki linux olsun derken işin içinden çıkamıyorum valla evde tvnin uydusu ile idare ediyorum şuanlık.... bir kaç yorumda alacağın uydu arm işlemci bcm chipli olsun mutlaka flashplayer destekli olsun karasal yayın olsun gibi tavsiyeler ile işin içinden çıkamaz oldum.... 1500 liraya kadar bir uydu ama hangisi... şimdi zgemma h7 den h9 a geçtim şuanlık onumu alsamdayım :) sende bir el at sana zahmet :) marcos ustanın bilgileri ışık saçıyor resmen ama benim kafa gidiyor :)

• quote:

uzunca süre dm520hd kullanıyordum onu sattım şimdi segment atlayayım istiyorum ama o kadar alternatif varki şaşırdım kaldım amazon.de den bir uydu alayım diyorum ama hangisini 4k mı olsun yoksa full hd mi dvbs dvb t/c de olsun flash ı yeterli işlemcisi idare bütün eklentileri sorunsuz açsın tabiki linux olsun derken işin içinden çıkamıyorum valla evde tvnin uydusu ile idare ediyorum şuanlık.... bir kaç yorumda alacağın uydu arm işlemci bcm chipli olsun mutlaka flashplayer destekli olsun karasal yayın olsun gibi tavsiyeler ile işin içinden çıkamaz oldum.... 1500 liraya kadar bir uydu ama hangisi... şimdi zgemma h7 den h9 a geçtim şuanlık onumu alsamdayım :) sende bir el at sana zahmet :) marcos ustanın bilgileri ışık saçıyor resmen ama benim kafa gidiyor :)

Alıntıları Göster
    Marcos usta ve Serkan ustalar,benimle kıyaslanmayacak kadar teknik bilgiye sahipler bu konuda.Ben sadece naçizane 4k için o kadar para vermeye değmez diye düşünüyorum.

• quote:

Marcos usta ve Serkan ustalar,benimle kıyaslanmayacak kadar teknik bilgiye sahipler bu konuda.Ben sadece naçizane 4k için o kadar para vermeye değmez diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim
  • quote:

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 16:35:40 >

• Terminolojik tanım ve izahatlar yerinde ve başarılı...

Geçmişte ben de mesajlarımda, bu terminolojik tanımlara ara ara değinmeye çalıştım. Ancak forum üyelerinin ekseriyeti, kavramakta zorlanmaktadır. Öyle mi, "şimdi anladım, teşekkür ederim", diyenlerin bir süre sonra unutup tekrar sorduğuna müşahit oldum.

Unutulma sebebi ise; bu tanımların, belli bir sıra çerçevesinde özümsenemediği için, cihazların işleyiş sistemi de kavranamamaktadır. Kavranamadığı için de sürekli kavram kargaşası içinde devam edilmektedir.

İşlerim nedeniyle, eskisi forumlarda yazamıyorum. Bezen üyeler yanlış harcama yapmasın diye özelden birkaç cümle yazıp, anlatmaya çalışıyorum.

Hazır yeri gelmişken, şu an dünya piyasasında satışta olan cihazların durumuna değineyim.

Linux cihazlarda kullanılan işlemcilerin( GPU/CPU ya da bileşimi SoC olarak anlaşılmalıdır ! ) nerdeyse tamamına yakının da, bir üretim teknolojisi olarak, 28 nano micron'luk işlemciler kullanılmıştır.

Daha anlaşılır olması açısından, Nano micron'u; "incelik" olarak tarif edebiliriz !... Nano micron'u matematiksel ölçütler çerçevesinde de tarif edebilirim. Ancak buradaki konumuz açısından faydasız olur. Bu nedenle buradaki konumuz itibariyle, "incelik" olarak anlayabilirsiniz.

28 nano micron oldukça eski bir üretim teknolojisidir. 28 nano micron işlemciler, yaklaşık 8 - 10 yıl önce üretimi yapılmaya başlanmıştır. ( İlk çıktığında 7 sene önce satın aldığım note4 telefonum bile 20 nano micron'dur. Ki Note4, cep telefonu piyasasında, eski model telefon olarak kabul edilmektedir. )

İşlemcilerin üretim teknolojisi( nano micron düzeyi ) ile işlemcinin yeteneği arasında direkt ilişki vardır.

Kullanıcılar; satın aldıkları cihazların donanımsal ve yazılımsal yeteneklerini her zaman araştırmaktadır. Ancak satın aldığı cihazda kaç nano micron işlemci kullanıldığını çoğu zaman hiç ilgilenmemekte, ya da hiç bilmemektedir.

Hal böyle olunca, kullanıcılar satın aldığı cihazın yeteneklerini de kestirmekte zorlanmaktadır.

Üreticiler; cihazlara sonradan yazılım çıkarmak suretiyle, ek yetenek ve işlevler kazandırırken, cihazda kullanılan işlemcinin gücü/yeteneği kadar işlev geliştirebilirler ancak... Yani üretim teknolojisi kadar !

İşte kabaca çerçevesini çizmeye çalıştığım bu nedenlerden dolayı, yeni cihaz satın alma niyetine giren kullanıcıların, işlemcilerin üretim teknolojisi düzeyi ile daha yakından ilgilenmelidir.

Yeni cihaz alma niyetine girip te, 1500 - 2000 TL'lik rakamları teleffuz eden kullanıcıların, piyasaya yeni giren 14 nano micron'luk cihazları araştırmaları menfaatleri icabı olacaktır.

14 nano micron segmentinde; uydu cihazı olarak şu an piyasada, Dreambox One modeli ve android media player olarak ise, Beelin Gt-King modeli cihazlar var.

Uydu cihazı piyasası gittikçe daralmaktadır. Piyasa daraldıkça da, üreticiler kar edebilmek için, hala eski teknoloji işlemcilerle, yeni model cihaz üretip piyasaya sürmektedir. Burada üretici, aynı nano micron düzeyinde olmak üzere; giriş segmetinde bir işlemci ile ilk modelini çıkardıysa, ikinci modelini, orta segmente bir işlemci ile çıkartarak, piyasada kalmaya çalışmakta ve yeni teknolojik bir ürün çıkarılmış imajı vererek kullanıcılar yanıltılmaktadır. Yeni çıkan cihazda kullanılan işlemcinin teknolojik düzeyi eski olduğu için, yani yetenek yönünden eski teknolojiye ait ve kısır bir işlemci olduğu için, olan kullanıcıya olmaktadır.

İşte ben de bu tatil gününde kullanıcılara belki bir faydam dokunur diye bu mesajımı kaleme aldım. Yazdıklarım umarım özümsenebilmiştir. Bu mesajımdan dolayı, soru - cevap olmazsa memnun olurum. Zira hafta içi, foruma şöyle bir girip çıkıyorum ama forumu okumaya pek zamanın olmuyor.

• Bu güzel bilginizi bizler ile paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. İlim irfan denilende tam bu demek sanırım. Saygılar......
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.