Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
44
Favori
263.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uydu alıcıyı da aldım. Zamanını ayırdığın için teşekkür ederim.
  • Serkan hocamın tavsiye etiği Dreambox 525hd aliexpreste bulamadım bi satıcı ile irtibata geçtim ama satışı olmasına rağmen elinde stok olmadığını yazdı. Bu cihaz neden piyasada yok bilginiz varmı amazın.de de bile DM 520,si satılıyor ?
  • ali6511 kullanıcısına yanıt
    CI modul sıkıntısı olabilir . 525hd ve 520hd nin arasındaki fark CI modul .
    Satışa sunulan modelde Boardda arka panelde olması gereken CI modul görülmüyor
  • Peki hangisini almalıyım hocam 2 cihaz hakkında da hiç bilgim yok aslında serkan hocam 525hd.yi yazdığı için onu almaya kalktım. Motorlu bir çanağım vr almışken ıptv desteklyen bir cihaz almak istiyorum. Dijitürk aboneliğimi kapatıp uydu almaya kalktım kafam saman gibi oldu anlayacağın 😀😀 birfe filbox var bu aya özel world kart.a 100tl indirim yapıyor oda kafama yattı ama onda da internet girişi yok galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    520hd CI modul yok . FilBox ile kullanamazsın .
    Bütçen yeterse İç piyasada 800 TL Orjinal dreambox dm525hd var .

Humax + filbox bir yıllık 250 TL bulunabiliyor . 120 TL her yıl hiç yoktan işe yarar . deneyim yaşamış olursun .

IPTV matah bir şey değil. Türkiye internet alt yapısı uygun değil .+akk sı kotası .
    Zebil gibide IPTV pazarlayan üç kağıtçı var .

Ayırabildiğin bütçe ve TV ekran vs özelliklere göre başka seçenek bulunabilir .
  • Si2169c tuner s2 mi s2x mi forumlarda bir türlü cevap bulamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: antispider

Si2169c tuner s2 mi s2x mi forumlarda bir türlü cevap bulamadim.

Standart dvb-s2 tuner'dir. MIS kollamalı frekanslardan sinyal alamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 4 Şubat 2018; 15:18:38 >
    Bende Humax+Filbox aldım GG dan indirimlerle 170 civarına geldi bence içerik olarak verdiğim ücreti karşılayacak içeriğe sahip tabi ne istediğinize de bağlı bu durum ben belgesel + film içeriği için aldım belgesel kanalları film kanallarına oranla daha iyi humax cihazı da beğendim tavsiye edebilirim. Hdd taktığımda durdur kaydet oynat vs özellikleri gayet iyi çalışıyor ancak iptv vs olayları yok tabiki.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Çok teşekkür ederim. Forumlardan net bir bilgiye ulaşmamıştım.

• Magbox FORTE Full HD nasıl ?
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    dreambox 900 ve dreambox 920 deki tünerlerin ne olduğu açıklamalı resimli bilgi olarak verilmiştir

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018]

alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexx45 -- 4 Şubat 2018; 23:22:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shark1907

Bende Humax+Filbox aldım GG dan indirimlerle 170 civarına geldi bence içerik olarak verdiğim ücreti karşılayacak içeriğe sahip tabi ne istediğinize de bağlı bu durum ben belgesel + film içeriği için aldım belgesel kanalları film kanallarına oranla daha iyi humax cihazı da beğendim tavsiye edebilirim. Hdd taktığımda durdur kaydet oynat vs özellikleri gayet iyi çalışıyor ancak iptv vs olayları yok tabiki.

Uydu Alıcısı takıntısı olmayan birazda belgesel bakalım diyen tüm kullanıcılara tavsiye .

Filbox eski kullanıcılara yıllık 80 TL teklif götürüyor .

IPTV olmamasının türkiye şartlarında sana kaybettirdiği hiç bir şey yok .
    Boşuna zaman kaybından kurtulmuş oldun
    Güle güle kullan arkadaşım .

• quote:

Orijinalden alıntı: nexx45

dreambox 900 ve dreambox 920 deki tünerlerin ne olduğu açıklamalı resimli bilgi olarak verilmiştir

alıntıdır

Bu tabloya göre Si2169c tuner s2x oluyor sanırım.

• quote:

quote:

alıntıdır

Bir ara üreticinin web sayfasından Si2169c demodülatörü incelerim. İnceledikten sonra demodülatörün dvb-s2x 'i destekleyip - desteklemediği konusunda net kanaatimi bildireceğim.

• Merhaba, 200-270tl arası uydulardan önerebilir misiniz? Ailem için istiyorum belgesel vs. tarzı şeyleri seviyolar. Codec konularından bahsedilmiş ama bu fiyat aralığında H.265 decode eden cihaz var mıdır :) Aklımda olan uydular;

Redline TS 2500 hevc
    humax hd nano free
    Goldmaster Hd-1200 Spark
    Redline TS4000 HD Plus

Bunlar dışında önerebileceğiniz uydular varsa da çok sevinirim

Redline TS 2500 hevc: Birde burada merak ettiğim hevc h265 codecle ilgili bir terim değil mi ? Bu uydunun özelliklerine baktığımda video çözücüde h.264 gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaúL -- 6 Şubat 2018; 0:32:24 >
  • quote:

quote:

quote:

alıntıdır

Bir ara üreticinin web sayfasından Si2169c demodülatörü incelerim. İnceledikten sonra demodülatörün dvb-s2x 'i destekleyip - desteklemediği konusunda net kanaatimi bildireceğim.

Si2169c tunerlerde kullanılan Demodulator entegresi

https://4donline.ihs.com/images/VipMasterIC/IC/SILC/SILC-S-A0000177624/SILC-S-A0000177624-1.pdf

Tuner uygulamalarında Dreamboxun 900-920 modellerinde 9 değişik değişik varyasyonu var.
    Anladığım kadarı ile Si2169c iki varyasyonda kullanılmış .

Satelite olan triple tuner .
    Sadece Si2169c Demodulator Karasalıda var . karasalda zaten s2x .

Triple tuner için 120 tl civarı fark istiyorlar .

• quote:

Orijinalden alıntı: RaúL

Merhaba, 200-270tl arası uydulardan önerebilir misiniz? Ailem için istiyorum belgesel vs. tarzı şeyleri seviyolar. Codec konularından bahsedilmiş ama bu fiyat aralığında H.265 decode eden cihaz var mıdır :) Aklımda olan uydular;

Redline TS 2500 hevc
    humax hd nano free
    Goldmaster Hd-1200 Spark
    Redline TS4000 HD Plus

Bunlar dışında önerebileceğiniz uydular varsa da çok sevinirim

Redline TS 2500 hevc: Birde burada merak ettiğim hevc h265 codecle ilgili bir terim değil mi ? Bu uydunun özelliklerine baktığımda video çözücüde h.264 gözüküyor

Redline TS 2500 hevc var görünüyor.
    mini oluşu ve HEVC asıl kullanılacağı alan karasal tv girişi olmaması sıkıntı yaratabilir .

Humax hd nano free mini ve hiç bir özelliği yok . Modul dahi yok

Goldmaster Hd-1200 Spark orjinal firmware ile sıkıntısız .Bu fimware tek eksisi ile 4.8e astra vs powervu yok .
    1.2.83 03-02-2016 tarihli firmware ile arada donma yapıyor .Dün servise gönderdim .

Redline TS4000 HD Plus . Çok para sunplus 1506 için .

• kruegerfred kullanıcısına yanıt
    O zaman 200-270 arası ne önerirsiniz öyle sorayım :) Next 2000 HD bu da fena değil gibi ama hakim olmadığım için foruma sorayım dedim. Uydunun bağlandığı duvardaki çıkış bakır telle sokulan şekilde, nasıl tarif etsem anlatamadım Kablonun içinden bakır tel girişli, iki tarafı da erkek heralde uyducudan kablo alırken öyle demişti. Bir de duvarda tv girişi yazıyordu ama onun ne olduğunu bilemiyorum. Karasal tv girişi yok deyince bunlarla bağlantısı var mı ? Ailem için istiyorum aslında türksat düzgün çeksin; olabiliyorsa da diğer uydulardan belgesel, spor kanallarına falan erişebilelim. Türk dizilerini izlediklerini görmek istemiyorum

• RaúL kullanıcısına yanıt
    Spor belgesel dedinmi karmaşıklaşır . Uydu alıcısına gerek yok . Smart TV veya TVbox kullanılabilir .
    İş illegal yayıncılığa girer . Şimdilerde IPTV moda . ayda 15-20 TL ücret talep ederler . Ne zamana kadar destekleri sürer belli değil . Onlarca korsan var .
    Maç saati gelince alayı donma yapar .

İkincisi yarı illegal seçenek . TC kanunlarına göre yasadışı sayılmıyor . Türksat harici yayın alıyorsunuz . cccam ile .

Eğer TV 40 inchten Büyükse 200-270 TL arası cihazlardan leş gibi görüntü alırsınız .

Kablonuzu bilemem uyducuya sorun .
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.