Şimdi Ara

Utanmadan EURO 2024 Aday olmak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Super Kupanin oynandigi zemine bakin. Bu ne yüzsüzlük bu ne utanmazlik ?
    Almanya secilirse baslayacaklar yine Avrupa Bizi istemiyiiiiiiiiiiiiiiii,,Avrupa müslüman dusmanyiiiiiiii

Hayir rakibin Ispanya,Italya falan olsa gercekten Turkiye nin sansi olurdu ama ulan senin rakibin ALMANYA ! Bosu bosuna tanitimlara para harciyorlar

• Türkiye nin bu krizde aday olması başlı başına saçmalık zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alamayacağı için sorun yok. Adamlar reddetmekten usandı bunlar aday olmaktan utanmıyor hala. Yüz yok ki
  • İspanya stat konusunda Almanya'dan çok daha iyi, İspanya'da 7 tane 4 yıldızlı (Kategori 4) stat var Almanya'da ve Türkiye'de 4'er tane. Statlarımız zemin haricinde kriterlere uygun hatta 2020 aday ülkelerin çoğundan iyi, 2024 adaylıktan çekilen İskandinav ülkelerinin hepsinin toplamından iyi. 4 kuzey ülkesinin bir tane kategori 4 stadı yokken bizde 4 tane var, 2024'e kadar 2 tane daha yapılması planlanan var. Ama zemin konusunda sıkıntılar büyük, aday statlar 2024'e kadar hibrit çimle yenilenmesi gerek.

Yani olanak ve diğer adaylar açısından adaylığa başvurmamız gayet de normal ve kazanma ihtimalimiz var. Kendi ekonomimiz açısından anormal.
  • Euro 2020'de Türkiye'ye yapılanlara rağmen hala Avrupa'nın stat yüzünden mi bize organizasyon vermediğini sanıyorsunuz ?

Bu konuda hiç mütevazi olamayacağım statlarımız Euro 2024 için gayette uygun ve biçok Avrupa ülkesinden yeni. Zemin konusu da 3-5 statta devam ediyor ama adaylık verildiği anda çözülür o sorun değil. Bu arada şimdi şu 2 satırı okuyup "bizi gısganiyeler" kafasında olduğumu düşünenler olabilir o kafada değilim sadece Türkiye'ye yapılan ağır haksızlığı hatırlatmak istiyorum.

EURO 2020'ye Avrupa ülkeleri ekonomik sorunlar yüzünden aday olmadı. Türkiye'den başka hiçbir Avrupa ülkesi aday olmadı yani koskoca Avrupa'dan başvuru süresi bittiğinde kalan tek aday Türkiye'ydi. Platini başvuru süresini uzattı, bu süre de bittiğinde gene tek Avrupa ülkesi adayı Türkiye kalınca bu sefer saçma sapan bi kararla maçları tüm Avrupa şehirlerine dağıttı. Bu rezillikten sonra adaylıktan çekildik.

Üstelik 1 oy farkla Fransa'ya lobisi yüzünden kaybettiğimiz Euro 2016'da Platini ve bazı delege Euro 2020'yı bize vaat etmişlerdi

Yani uzun lafın kısası Avrupa politik ve siyasi sebepler yüzünden bizden başka aday olmamasına rağmen biyerlerini yırtıyor. En iyi statları da yapsak bize organizasyon vermeyecekler.

• Euro 2024 e başlarken euro 2024 tl olur bu hızla.
  • Patavatlı kullanıcısına yanıt
    Bence bize vermemeleri daha iyi. Neden mi?

1.) Ülke ekonomisi kaldırmaz

2.) Muhafazakar insanlarımızın Avrupa'dan gelen insanlara karşı saldırganlığı.

Şahsen hiçbir uluslararası organizasyonun Türkiye'ye gelmesini istemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iktisadi açıdan hesap kitap yapılıyordur. ülkeye girecek turist sayısı artıyor. üstelik yapılan araştırmalarda böyle organizasyon düzenleyen ülkelerin turizmi sonraki senelerde de artıyor.

bu konuda haklısın. umarım turizm sektörünün geliştiği şehirlere verirler ki halkın turistler konusunda tecrübesi olsun.

• Gayet normal bence stad kalitemiz diğer aday ülkelere kıyasla çok daha iyi süper lig takımlarının stadının çoğu kullanılabilir

Tam şartları bilmiyorum ama 18 stadın 12si yeni yapılmış diğeri Saracoğlu zaten. Başakşehir stadı mesela 20.000 altı kapasitede avrupanin en iyi 2. Stadı seçildi.

Adaylığı bize versinler o zeminlerin hepsini 1 yılda hibrite çevirirler.

Ben şahsen göçmen fasistligi yapan Almanya yerine gelişmekte olan ülkeye veririm. Ama Avrupa bunu yapar mı? Hiç zannetmiyorum.

Sonuç açıklandıktan sonra padişahımız Avrupa bizi kıskanıyor ondan vermedi bizde kendi turnuvamizi düzenliyoruz denmesi çok muhtemel

• Çok şükür Turk halkı bu forumdaki bilmis geçinen insanlar gibi değil.

Yorumlara agzim açık kaldı

• Konya gibi malum şehirde maç oynatırlar kesinlikle bize vermemeleri lazım. Her şekilde saçma sapan olaylar çıkabilir sonuçta Konya'dan bahsediyoruz.
  • Louis Van Gaal kullanıcısına yanıt
    Ben oy veren konseyde olsam Almanya'ya veririm. Türkiye'de 20 yaş altı dünya kupası düzenlendi maçlarda insan yoktu. Almanyadaki her organizasyonda stadlar dolu oluyor. Geçen şampiyonaya ev sahibi yapacak şehirlere baktım ege bölgesinden bir tane şehir yok. Bunu ayarlayan kişinin beyni olsa ege bölgesine en az iki şehir koyardı. Çünkü turnuva yazın oynanacak ve tatil beldesi çok olan bir bölge.

Ayrıca Türkiye'de 2010 basketbol dünya kupası maçlarında stadın dolduğu tek yer İzmir'di. Ben İspanya-Litvanya maçına gitmiştim stad doluydu fakat İstanbul'da ABD'nin maçlarında bile boşluklar oluyordu. Olayın birde turistlerin içki içip sabahlara kadar eğlenme amaçlı gelmesi var. Konya, Kayseri gibi yerlerde bu problem çıkartır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butterflyman

Ben oy veren konseyde olsam Almanya'ya veririm. Türkiye'de 20 yaş altı dünya kupası düzenlendi maçlarda insan yoktu. Almanyadaki her organizasyonda stadlar dolu oluyor. Geçen şampiyonaya ev sahibi yapacak şehirlere baktım ege bölgesinden bir tane şehir yok. Bunu ayarlayan kişinin beyni olsa ege bölgesine en az iki şehir koyardı. Çünkü turnuva yazın oynanacak ve tatil beldesi çok olan bir bölge.

Ayrıca Türkiye'de 2010 basketbol dünya kupası maçlarında stadın dolduğu tek yer İzmir'di. Ben İspanya-Litvanya maçına gitmiştim stad doluydu fakat İstanbul'da ABD'nin maçlarında bile boşluklar oluyordu. Olayın birde turistlerin içki içip sabahlara kadar eğlenme amaçlı gelmesi var. Konya, Kayseri gibi yerlerde bu problem çıkartır.
    seyrantepe
    ts
    es-es
    kocaeli
    olimpiyat garabeti
    antep
    antalya
    konya
    bursa

ben dikkat etmemiştim bunlara :)

• Rüşvet lobisi bize vermez. Kapının altından bir zarf atarlar tamam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bize vermesinler bence. Sonra İngiliz taraftarların içki içtikleri gerekçesiyle Konya ve Kayseri'de darp edilmelerini televizyondan izleme utancını yaşamayalım. Bu tip turnuvalara aday olduğumuzda mümkünse Ankara dışında iç anadolu şehri olmasın listede. Bar ve pubın olmadığı şehirlerde yabancı turistler camiye mi gidecek sanıyorsunuz? Bir şekilde içki temin edecekler ve tatsız olaylar yaşanacak. Bunları yaşamaktansa Ege, Akdeniz ve Marmara şehirleri ağırlıklı bir proje ile aday olunmalıdır.

• Sloganimiz birlikte paylasalim ama Izmir yok :) Dogruya izmir bizden degil oraya stadda yapilmadi hatta tum ege bizden degil orasi yunan topragi verirlerse paylasin bakalim birlikte.

Akliniz yatiyormu bosa umitlenmeyin. Oy kullanacak ulkeler italya ingiltere isvec hollanda slovenya portekiz ukrayna hirvatistan bulgaristan ispanya macaristan isvicre irlanda polonya fransa.

Isvec italya ve ingiltere 2ser oy kullanacak isvecin 1 ingilterenin ise 2 oyu kesin maca 3-0 yenik basliyoruz. Geri kalan ulkelerinde hangisi turkiyeye verir sizce? Daha insan haklariyla ilgili herhangi bir proje bile sunamamisken geri kalan ulkelerin kac tanesi turkiye adina oy kullanir ki. En fazla 11e 7 oyla turnuva almanyada duzenlenir. Buyuk supriz olur da turkiye kazanirsa bu turnuvayi layikiyla duzenleyebilecek tek sehir eskisehirdir.

EDIT
    Bir diger konu ise fransanin euro 2016ya 1 milyar 600 milyon euro harcamis olmasi. Alman vatandaslari bile gerek yok almayin diyor bizimkilere bu yoklukta gulmemek elde degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1903besiktas -- 25 Eylül 2018; 0:53:23 >

• Şimdi kaçırdığınız bir nokta var Olay sadece Stadyum değil.Konaklama,ulaşım,güvenlik diğer ülkelerden gelecek taraftarlar için uygun ortam var mı?Onların yoğun ilgi göstermediği maçlar Türkler tarafından doldurulabilir mi?Yeterince insanı şartta konaklama ortamı var mı?Dev televizyonların kurulacağı alanlar güvenli mi?Ve benzeri koşullara da bakılıyor.Türkiye zor karşılar bunları.Trabzon şehri tek günde 100.000(iki üç maçın yakın aralıkla oraya verildiği ve yerli yabancı turistin aynı anda gelme durumları) turisti karşılayabilir mi?Misal stadı güzel ama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 25 Eylül 2018; 19:6:13 >
  • 12'ye 4 oyla turnuva beklendiği gibi hak eden taraf Almanya'nın oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.