Yarbay
13 Nisan 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 1027 (Bu ay: 37)
Gönderileri

Artık halka inmeleri gerekiyor. Belki de en büyük problem budur. Seçim bittiği için şimdi konuşmak istedim. Ankara Keçiören'de oturuyorum. Kaç seçim geçti daha kapımızı çalıp ne var nasıl gidiyor bir ihtiyacınız var mı diye soran bile olmadı. Broşür dağıtan olmadı. Sadece geçen seçimde İyi Parti'den adaylar geldi. Böyle seçim kazanılmaz. Twitterda tweet atmayı, instagramda paylaşım yapmayı belediyecilik ve siyaset sanıyorlar. Böyle daha çok tokat yerler.


En büyük örneği de Bolu seçimleri işte. Tanju Özcan kazanabilirken cumhurbaşkanlığı seçiminde 30 puan fark yediler.

www.odatv4.com
Daha 24 saat olmadı: ABD askerleri geliyor
https://www.odatv4.com/dunya/daha-24-saat-olmadi-abd-askerleri-geliyor-254576

Rusya'nın Ukrayna'da yaptığı işgali kınayan ABD yine şaşırtmayan bir harekete imza atmış.

Yunanistan'ın ABD tarafından hibe edilen zırhlı araçları, gayri askeri statüdeki Midilli ve Sisam adalarına sevk ettiği bildirildi. Sevkiyat TSK'nın İHA'ları tarafından görüntülendi.


www.ntv.com.tr
Yunanistan'dan Midilli ve Sisam'a ABD zırhlısı
https://www.ntv.com.tr/turkiye/midilli-ve-sisama-abd-zirhlisi,P2y8OOg-uU6kZxx75G9ppQ

Perde arkasında oyunlar sürüyor. Miçoktakis'in dün yaptığı açıklamadan sonra bu olayların yaşanması manidar. NATO'nun başı ABD denen ikiyüzlü ülke yine iş çeviriyor.

Mansur Yavaştwitter
“Kadınlar, güvenli bir geleceğe uzanan yolda yalnız yürümesin diye biz hep buradayız. 365 gün saat 19.00'dan sonra EGO otobüslerimizden istediğiniz yerde inebilirsiniz.”
https://twitter.com/mansuryavas06/status/1462796328891789312

Saat 19.00 dan sonra kadınlar EGO otobüslerinden istedikleri yerde inebilecekmiş.


Mansur Yavaş'ın popülizm nedeniyle getirdiği uygulamalardan bir tanesi daha. Şimdi bunun başlıca sıkıntıları var onları sayıyorum.


1-Bu en başta (3. dünya ülkesiyiz gerçi pek farkı yok) cinsiyetçiliktir, pozitif ayrımcılıktır. Sanki sadece kadınlar kötü davranışa maruz kalıyormuş gibi. (Bari 22.00 dan sonra falan yap saati de yanlış)

2-Ankara'da saat 19.00 trafiğin en yoğun olduğu saatlerken ulaşımda ekstra yarım saat veya 1 saat zaman kaybı demektir.

3-Duraktan 100-200 metre önce duran bir kadın olabilir aynı zamanda durakta inen erkek yolcular olabilir. Ankara'da 82 duraktan oluşan EGO hatları var ki 2 saat 15 dakikada Tren Garı'ndan Elmadağ'a giden hat var (galiba 354 tü yanılmıyorsam) akşam saatlerinde şu otobüs 3 saatten aşağı sürede gitmez.

4-Yine şu yaptığı şovmenliktir, popülist icraatla bu kadın cinayetlerinin veya tacizciliğin önlenemeyeceği gayet açık. İstediğin kadar yol üstünde in birisi zaten seni gözüne kestirmişse nasıl kurtulacaksın ki?

5-Eski ülkücü kafasıyla devam ediyor, hükümete gelirsen güvenlik konusunda atacağın adımlarla sorunu kökten çözersin ekstra maliyete, insanları birbirine düşürmeye ne gerek var. Ayrıca şoför araba mı kullanacak yoksa devamlı butona vs kimin bastığıyla mı uğraşacak? Trafik kazası konusunda da artış olacağını düşünüyorum.


Nedense Mansur'u sevmediğim kadar var. Bu forumda da yaptığı saçmalıklardan asla bahsedilmiyor. Akpden nasıl nefret ediyorsam Mansur'dan da bir o kadar hazzetmiyorum. Adamın çoğu icraati popülizm. Bunlarla uğraşacağına belediyecilik hizmetiyle uğraşsa keşke.


En başta bir erkek olarak hakkımı yedirmem. Zaten gereken başvuruyu da yapacağım yaptım oldu yok. Öyle modern ülke örnekleri verenler Mansur yalakalığı yapacaklarına onlar da hakkını arasınlar bakalım tabi malum kendi ideolojik görüşünde olanlar yapınca kafasını kuma gömerler.

Canan Kaftancıoğlu’nun ayrımcılık yapması
Canan Kaftancıoğlu’nun ayrımcılık yapmasıtwitter
“Güzelim ülkeyi çok konuşan kadınlar değil boş konuşan erkekler(eril bakışa sahip)bu hale getirdi. Nihal Yalçın tahammül gösterilmeyen kısacık konuşmasında(3.7dk) kadının gücünü, kararlılığını, T. Karadağlı ise erkek egemen bakışın çirkin bir suretini göstermiştir Kutluyorum👇👏”
https://mobile.twitter.com/Canan_Kaftanci/status/1447168657856008201

Altın Portakal Ödül Töreni’nde Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasında konu olan mevzuya attığı tweetle yaptığı yorum


Yahu Ekrem İmamoğlu’nu hiç uyaran yok mu? Bu kadın sadece ayrımcılık da değil cinsiyetçilik yapıyor. Son zamanlarda zaten moda oldu bu kadının gücü lafıyla kadınları öne çıkarıp sanki erkekler onlara zulmediyor, baskılıyor anlayışı. Aslında ortada hiçbir şey yok. Şunun tersi olsa ödülü alıp konuşmayı yalan erkek olsa arkadan bir kadın ödülünü verse konusu bile olmayacaktı. Yetti bu ülkedeki kadınların mazlum ayakları. Ayrıca Ekrem İmamoğlu’nun aklı varsa Hdp destekli ileri geri saçma konuşan şu ayrımcı kadını yanında barındırmaz çünkü açık açık zarar veriyor. Bu konuda halkın yüzde 75 i Tamer Karadağlı’ya hak veriyor.

CHP'li Özgür Özel: "İktidara geldiğimizde üç harfli marketleri, AVM'leri şehrin dışına yollayacağız."


twitter
“🗣 CHP'li Özgür Özel: "İktidara geldiğimizde üç harfli marketleri, AVM'leri şehrin dışına yollayacağız." https://t.co/sFROgQmXrp”
https://mobile.twitter.com/AjansMuhbir/status/1442873327350005760

Bakalım her şartta Twitter’dan haber linki kopyalayıp iktidarı eleştirenler bunu da eleştirecek mi? Ayrıca bu forumdakiler hep tek taraflı konu açılmasının da farkında değiller sanmayın. Şu açıklama tamamen insanı dolandırmaya çalışan paragöz esnafa çıkar sağlamaktan başka bir şey değil.


Bana kalırsa çözüm Avmleri, zincir marketleri kapatmaktansa fiyatların artmasına neden olan yanlış ekonomi ve tarım politikalarını değiştirmek. Küçük işletmesi olan esnaftan oy almak için bu tarz ucuz söylemlere gerek yok.

Kpss için Ankara’da iyi bir dershane tavsiye ederseniz sevinirim. Özellikle sayısal hocaları iyi olursa mutlu olurum.

Ulaşım konusunda Mansur’un ekibiyle beraber aldığı yeni kararlar. 6 milyon kişinin yaşadığı (Kaçaklarla 7 milyon) başkentte gece ulaşımın tamamen kaldırılması olayıdır.


Mansur Yavaş’ın 24 saat ulaşımı kaldırması
Mansur Yavaş’ın 24 saat ulaşımı kaldırmasıtwitter
“@Jakoben_mcoo @mansuryavas06 @mavimasa”
https://mobile.twitter.com/egobilgi/status/1422492379886522377/photo/1

Göz göre göre bu hatalara rağmen her halükarda savunan siyasi görüşteki kişiler samimi eleştiri yapacaklar mı Mansur’a bakalım. Hiç sanmıyorum onların tek yaptığı iş Mansur aleyhindeki başlıkları şikayet etmek. Konsere gelince pandemiyi umursamayan, konserdeki hiçkimseye maske takma zorunluluğu getirmeyip, uyarı yapılmasını bile sağlamayan Mansur 1.4 milyar lira tasarruf etmesine rağmen hala pandemi bahanesiyle insanları mağdur ediyor.


Ekrem İstanbul’da taksici ve dolmuşçu esnafına karşı dirayet gösterir halkı, vatandaşı korur Ankara’da Mansur ise tam tersini yapıyor. Taksici, dolmuşçu (ki Ankara’da gece dolmuş da yok) esnafı daha çok kazansın o çetenin tekeline her şeyi emanet edelim kafasıyla gittikçe mahvetti Ankara’yı. Bir tek kişi yalan diyemez

Kral birazdan yeni bir ödül daha kazanacak tarihin en iyisi. %85 ihtimalle ödülü alacak eğer sırf ona ödülü vermeyelim saçmalığında bulunulmazsa. Bu resme Juventus da eklenirse harika olur aslında.

Yeni bir ödül geliyor tarihin en iyisine
Federasyondaki bütün Beşiktaşlılar gidecek derken çok haklıydı. Baksanıza Şenol Güneş'in cezasını hangi oyunlarla 1 maça indirdiler. Hala federasyonda bazı elemanları var ve hakemlerin atamasında ve niyetinde bile etkileri var.

Rıdvan hepsini açıkladı.

Fenerbahçeli değilim, herhangi bir konuda hakkında ağladığım falan da yok ama her şey ortada.
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 sa.
Mesaj Sayısı: 8.260
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 17.163
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 825.075 (Bu ay: 4.691)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 30.484 (Bu hafta: 44)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Belgeseller - TV Programları
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.