Şimdi Ara

Ustalar Yardım! Direksiyonu sağa çevirince yoğun bir uğultu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
34.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Düz yolda 70 ve üstü gibi hızlarda inanılmaz bir uğultu geliyor, belirli kmler arasında yapıyor özellikle 60-80 gibi. Sonrasında kesiliyor. Bu sırada direksiyonu düz ve sağa doğru tuttuğum zaman gelen ses, sola çevirince tamamen kesiliyor. Çok yoğun, rahatsız edici ve bayağı sesli bir uğultu bu..
    Araç dururken veya belirttiğim hızların dışında bu ses yok. Bunun yanında sesten başka hissedilir birşey de yok.

Yakın zamanda bakımdan çıktı araç, aks körüklerinde ve çevresinde bir sıkıntı yok, lifte kaldırılıp altına bakıldığında gözle görülür birşey de yoktu. Rot balansdan da sıkıntı yok diyerek çıktı. Rot balansçıya tekrar gittim ön takımı yaptıracağımı ve hangi parçaları değiştirmem gerektiğini sordum, yine herhangi bir şeyin değişmesi gerekmediğini söylediler.

Bu durumda olası felaket senaryoları neler olabilir :)
    Acaba nerden masraf açacak, direksiyon pompası falan mı?

1.5dci dacia logan, 2006 model, hidrolik direksiyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 4 Şubat 2011; 19:10:41 >

• aklıma pompadan başka bişey gelmiyor kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

aklıma pompadan başka bişey gelmiyor kardeş.
    Ama ne bileyim, pompa olsa her türlü ötmez mi?
    Çünkü uğultu sadece belirli koşullarda geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Ama ne bileyim, pompa olsa her türlü ötmez mi?
    Çünkü uğultu sadece belirli koşullarda geliyor

Alıntıları Göster
    pompa olsa araç giderken de dururken de uğultu yapar. Sizin sorununuz büyük ihtimalle direksiyon kutusundan. Tabi başka bişey de olabilir. baktırmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

pompa olsa araç giderken de dururken de uğultu yapar. Sizin sorununuz büyük ihtimalle direksiyon kutusundan. Tabi başka bişey de olabilir. baktırmak lazım.

Alıntıları Göster
    Direksiyon kutusu da ihtimaller arasında ama inş. değildir diyorum :)
  • quote:

Direksiyon kutusu da ihtimaller arasında ama inş. değildir diyorum :)

Alıntıları Göster
    bağlantıları kontrol edin.direksiyon sistemine bağlı ne kadar burç ve lastik takoz varsa kontrol edin derim.
    birde ses difransiyelden gelmiyor deyilmi.emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

bağlantıları kontrol edin.direksiyon sistemine bağlı ne kadar burç ve lastik takoz varsa kontrol edin derim.
    birde ses difransiyelden gelmiyor deyilmi.emin olun.

Alıntıları Göster
    ön tekerlek rulmanı geliyor aklıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

ön tekerlek rulmanı geliyor aklıma

Alıntıları Göster
    @hezerfen

Hocam bağlantıların bir çoğunu kontrol ettirdim, birşey yok dediler, yeniden üsteleyerek baktırmakta fayda var..
    Sesin difransiyelden gelmediğine eminim.

@Karbon 12

Hocam ön ve arka tekerlek bilyalarını da kontrol ettik hepsi sağlam gözüküyor

• quote:

@hezerfen

Hocam bağlantıların bir çoğunu kontrol ettirdim, birşey yok dediler, yeniden üsteleyerek baktırmakta fayda var..
    Sesin difransiyelden gelmediğine eminim.

@Karbon 12

Hocam ön ve arka tekerlek bilyalarını da kontrol ettik hepsi sağlam gözüküyor

Alıntıları Göster
    Eskiden davlumbaz yırtılmış, 90-100'ü geçip önden rüsgar alınca lastiğe sürtermiş. Ses az olunca fazla üzerinde durmamıştım. Keşfetmek bir seneyi almıştı...

Kolay değil ama kolay gelsin. Tıkandık tabi... ne gelirse aklımıza yazalım bari :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Eskiden davlumbaz yırtılmış, 90-100'ü geçip önden rüsgar alınca lastiğe sürtermiş. Ses az olunca fazla üzerinde durmamıştım. Keşfetmek bir seneyi almıştı...

Kolay değil ama kolay gelsin. Tıkandık tabi... ne gelirse aklımıza yazalım bari :)

Alıntıları Göster
    Davlumbaz da iyiymiş :)
    Sağolun, bende şaşırdım anlayamıyorum sesin nereden geldiğini.
    Ses o kadar yoğun ki hangi kısımdan geldiğini bile anlamak zor.
  • quote:

Davlumbaz da iyiymiş :)
    Sağolun, bende şaşırdım anlayamıyorum sesin nereden geldiğini.
    Ses o kadar yoğun ki hangi kısımdan geldiğini bile anlamak zor.

Alıntıları Göster
    direksiyon kremayerli ise buçları kontrol edilebilir.şasiye bağlantı yeri kontrol edilebilir.
    kutulu ise yine bilyaları bakılır.
    birde aracınızı yazmamışsınız bizde karanlığa taş atıyoruz.önden çekiş ise laleler mavsallar hep ses kaynağıdır.hatta kampana veya disk muhafaza sacı bile ses yapar.ön amörtisörlerinizi baktırın.bozuksa vibrasyon yapıp gevşek bulduğu yeri titretir.
    amma en iyi öneri değişik "iyi" ustalar,ucuz deyil.iyi,işini iyi bilip-yapan usta.

• quote:

direksiyon kremayerli ise buçları kontrol edilebilir.şasiye bağlantı yeri kontrol edilebilir.
    birde aracınızı yazmamışsınız bizde karanlığa taş atıyoruz
    .önden çekiş ise laleler mavsallar hep ses kaynağıdır.hatta kampana veya disk muhafaza sacı bile ses yapar.ön amörtisörlerinizi baktırın.bozuksa vibrasyon yapıp gevşek bulduğu yeri titretir.
    amma en iyi öneri değişik "iyi" ustalar,ucuz deyil.iyi,işini iyi bilip-yapan usta.

İmzasında Dacia logan 1.5dci yazıyor ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 4 Şubat 2011; 19:21:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

birde aracınızı yazmamışsınız bizde karanlığa taş atıyoruz
    .önden çekiş ise laleler mavsallar hep ses kaynağıdır.hatta kampana veya disk muhafaza sacı bile ses yapar.ön amörtisörlerinizi baktırın.bozuksa vibrasyon yapıp gevşek bulduğu yeri titretir.

İmzasında Dacia logan 1.5dci yazıyor ya.

Alıntıları Göster

Doğru aslında konuya da eklemem gerekirdi, imza da var, herkes görür diye yazmamıştım,

Zaten ucuz usta aramıyorum, iyi usta arıyorum. Ama kime sorsak benim ustam en iyisi der. Olabilecek sorunları belirleyip bir ustaya gittiğim zaman, bana bambaşka ve alakasız bir masraf çıkarırsa ne alakası var diyebilmek amacıyla açtım konuyu :)

Yoksa sanayide dükkan dükkan gezeriz, her kafadan ayrı bir ses çıkar.

• quote:

Doğru aslında konuya da eklemem gerekirdi, imza da var, herkes görür diye yazmamıştım,

Zaten ucuz usta aramıyorum, iyi usta arıyorum. Ama kime sorsak benim ustam en iyisi der. Olabilecek sorunları belirleyip bir ustaya gittiğim zaman, bana bambaşka ve alakasız bir masraf çıkarırsa ne alakası var diyebilmek amacıyla açtım konuyu :)

Yoksa sanayide dükkan dükkan gezeriz, her kafadan ayrı bir ses çıkar.

Alıntıları Göster
    imzayı fark edemedim.anadolu yakasındaysanız bostancı sanaayinde Hıdır usta var.temiz ve pırıl pırıl bir insan.elektrikçi Aziz usta ile beraber çalışır.şimdilik sanaldan yapabileceklerim bunlar.geçmiş olsun.

• quote:

imzayı fark edemedim.anadolu yakasındaysanız bostancı sanaayinde Hıdır usta var.temiz ve pırıl pırıl bir insan.elektrikçi Aziz usta ile beraber çalışır.şimdilik sanaldan yapabileceklerim bunlar.geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    Arabayla geleceksin değil mi yarın?
    Hatırlat bana bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RqJnr

Arabayla geleceksin değil mi yarın?
    Hatırlat bana bakalım.

Alıntıları Göster
    Evet arabayla geleceğim, sağolasın Can usta :)
  • quote:

Yok yahu ne ustası, bizimkisi hobi.
    Bazı yalandan ustaları da parmağımda sallarım orası ayrı, mütevaziliğe gerek yok.
  • quote:

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RqJnr -- 4 Şubat 2011; 22:21:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RqJnr

.

Alıntıları Göster

Seni bilen biliyor, boşver gerisini :)
  • quote:

Seni bilen biliyor, boşver gerisini :)

Alıntıları Göster
    gitmiş bitmiş o araba yak en iyisi dostum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.