Şimdi Ara

Ustalar mercedes motorundaki bu parçanın ismi nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
2.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resimdeki yağ filtresine birleşik olan siyah, yuvarlak,hortum girişleri bulunan parçanın ismini bilen varmı?
    Araç w211 kasa mercedes E400 cdi
    Kirmizi ile yuvarlak içine aldığım küçük noktadan hava püskürtüyor parca.burdan hava çıkması normalmi?
    Bu resmi internetten buldum alman ebay sitesinde 150 euro ama parça ismi olarak yağ filtresi yazmış.saatlerdir aramama ragmen ismini öğrenemedim.
    Bugün tesadüfen oradan sürekli basınçli bir hava çıktigini farkketim.önunden gecen hortumu az miktarda yağlamiş havayla birlikte galiba çokaz miktarda yağda cıkiyor.
    Umarım parçayi bilen birisi çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fubo -- 15 Ekim 2018; 8:49:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yağ filtre ve soğutucusu ama radyatörünü göremedim.
  • Krank havalandırma elemanı olmalı. Araştırdığımda ''crankcase breather'' adlı parça ile benzer.

• Araç marka model nedir

• rewolwer_ kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için teşekür ederim. Araç w211 Kasa mercedes E400 cdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fubo -- 15 Ekim 2018; 8:41:39 >
  • fubo kullanıcısına yanıt
    Parçayı araştırmama rağmen dişe dokunur birşey bulamadım, en iyisi servise gidip sormanızı tavsiye ederim.

• Uzerinde parca kodu yazar . Her parcanin üzerinde yazar, yazmiyorsa takili olduğu parca kodu yazan daha buyuk parca ile birlikte geliyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 15 Ekim 2018; 10:19:54 >
  • rewolwer_ kullanıcısına yanıt
    Hocam yurt disindayim.servis 1 ay sonrasina gun verdi randevu icin,araci satacaktim bu sekilde vermek istemiyorum.onemli biseyse yaptirip vericem!onemsiz ise alana soyleyip parca arzaliysa parcanin fiyatini dusup vericektim.genede belki bilen birisi cikar.

• Parçanın arızalı olduğunu düşünmüyorum. Bir şekilde crank havalandırma sistemi de bu parçaya dahil olmalı. Çünkü bu parça motorun üstünde konumlandırılmı? bir parça. Parça komple 'oil filter housing' diye geçiyor...

Şu sitede de aynı görsele ulaştım:https://www.xdalys.lt/en/18003623

Burda yağ soğutucusu da bağlı. Sadece yağ soğutucusunu ayrı alabiliyorsunuz. Ama diğer parça komple geliyor olmalı.

Bu da yağ soğutucusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkihalindekal -- 15 Ekim 2018; 12:13:55 >

• sarkihalindekal kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginiz icin tesekurler.peki! ilk mesajimda eklediğim resimdeki kirmizi ile yuvarlak içine aldigim,küçük delikten sürekli hava çıkması normalmi?

Bu parçanın tam önünden geçen,su hortumunu hafif sekilde yağlamış.yeni başlamış olmalıki hortumda fazla yağ yok.

İnanın bu araca bakan başka tamirci olsa göturcem!ama,burada hiçbir tamirci bu araca bakmak istemiyor.

Daha önce ısıtma bujisi arzalanmış mercedes yetkili servisinden başka kimse değistirmek istemedi bu araçtan korkuyorlar bisey olur ellerinde kalır diye ilginç!

• Mercedes'i zaten öyle her atölyeye götürme pişman ederler adamı. Sen yine götür bir kontrol etsinler. O delik bir kırılma sonucu oluşmamış ve belliki hava tahliyesi için var, ordan bie miktar yağ buharı da çıkıyor olabilir. Zaten motorda dahi terlemeler görülüyor belli bir yerden sonra...

Sadece kontrol ücreti ne kadar? Bir de parçanın ne olduğunu öğrenip bizi de bilgilendirirsen sevinirim çünkü benzer parça hiç görünmüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkihalindekal -- 15 Ekim 2018; 12:37:1 >
  • Yüksek kilometre de ya da antifriz değişimleri atladığınızdai yağ sogutucusundan bu gibi terlemeler olabiliyor. Mercedes buna ekyağ sogutucusuna fan konulmus gibi duruyor.kapagin uzerinde soket gibi gördüm.

Yağ soğutucusu radyatör ile birlikte soğutma sivisiyla soğudugu kisim orasi. Zaman icerisinde o-riglerde ya da contasinda bir eskime ile yag soğutucusu radyatörüne terleme damlasi gelmiş ve üflüyor olabilir mi ?

Fikir benimkisi.

• İlk resimde rekor baglantilarinda korozyon görüyorum.

Bu parça yağ filtresi yukarıda duruyor olmali. En üst rekorda gördüğüm korozyon ve torx vidalardaki korozyon sanki yag degilde antifrizden bir sizinti sizin elinize üflüyor gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 15 Ekim 2018; 12:53:27 >
  • Hocam o resimi internetten buldum.benim parça deyil yani.galiba sonucu 1 aydan önce öğrenemiycem

Cevaplar için tesekur ederim.parçanin islevini tam ogrenip burada bilgilendirme yapicam.

• fubo kullanıcısına yanıt
    Siyah kapakta muhtemelen fan var. Belki de icerisinde valfleri kontrol eden bir mekanizma vardir. İkinci resimde parca kodu A ile başlayan açıkça görülmektedir, bunu Google yaparsaniz daha detayli içeri bulabilirsiniz.

Parçanın tamami zaten yazılmış, yag filtresi kabi (sol tarafta siyah,) ve yağ soğutucusu.

Ustteki ufak delikler antifriz- sogutma sivisi baglantisi

Alt taraftanda yağ pompasi baglantisi olabilir sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 15 Ekim 2018; 13:14:37 >
  • NextMove kullanıcısına yanıt
    Evet hocam antifiriz olabir,banada hava ile karisik su gibi gelmisti puskuren.

Peki antifiriz ise bu büyük bir soruna delalet edermi?

• MB A628 180 03 10 sanirim.
    Sanmam muhtemelen Rekor baglantisindaki o-rigler zamanla eskimiştir.

Şuanda sadece fikir veriyorum.

Antifrizi ne araliklar ile degistirdiniz ? Suanda rengi nasil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 15 Ekim 2018; 13:8:14 >
  • Tam o parcanin arkasinda sogutma radyatörü görünüyor.

• Gerçi fan olsa o kapak neden kapali bir tasarimi olsun ?

O sogutucu muhtemelen arabanin sogutma fanindan soğuyor.

O kapagin arkasinda yag soğutma radyatörü var. Cok kuvvetli bir ufleme mi yapiyor?

Açıkçası bilemiyorum ama antifriz cok ufak ufak azalıyor ve rengi kahverengiye dönüyor mu onu bir kontrol edin.

Cok ciddi bir problem degildir. Sanmam.

Tamamen fikir yürütüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 15 Ekim 2018; 13:20:47 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.