Şimdi Ara

Üst kattan su kaçıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • banyoda tadilata başladık fayansları kırdık yeni fayans döşeyecez. duvarın nemli olduğunu farkettik. aslında 3 yıllık apartman. üstteki komşuyla görşmüyoruz. biz fayansları döşesek ileride fayansların düşme durumu olur mu? tam ana gider borusunun olduğu yer.

Üst kattan su kaçıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravrav -- 30 Ocak 2021; 23:10:54 >

• Olur hocam neme hicbirsey dayanamaz insanı gam duvarı nem yıkar demişler bizimde benzer durum vardı gdider borusunu duvarın içinden dışa cikartmamoslar oturaklı tuvaletin körük borusu gider borusuna bağlamamişlar direk duvara takmışlar etrafını alciyla sivamislar böyle olunca bizden giden sular duvardan geçip boruya akıyordu duvarda zamanla su çekip kusuyordu farkedince yaptirdik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece hanım eller -- 31 Ocak 2021; 1:32:58 >
  • E tabikide yapıyada zarar verir.

• Belki üst katta sadece gider sifonun etrafında derz yenilemesi gerekecek. KOmple fayans arası derz de yenilenebilir. Yani komşunuzla konuşmasanız da basit iş, ustasına verseniz 50-100 liraya yapar.

Fayans düşmeyebilir belki, zaten bu zamana kadar düşmemiş değil mi? Ama beklenecek bişey değil bu çünkü alt kata doğru da gidebilir. Diğer taraftan, siz fayansı yeni döşettiğinizde eğer daha yapıştırıcı yaşken de bu sızıntılar olursa o kısım yapışmaz . her halükarda, o ısmı biraz tırtıklı ve çivi deliği ya da hafif oyuk bırakıp da yapıştırılması daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

Belki üst katta sadece gider sifonun etrafında derz yenilemesi gerekecek. KOmple fayans arası derz de yenilenebilir. Yani komşunuzla konuşmasanız da basit iş, ustasına verseniz 50-100 liraya yapar.

Fayans düşmeyebilir belki, zaten bu zamana kadar düşmemiş değil mi? Ama beklenecek bişey değil bu çünkü alt kata doğru da gidebilir. Diğer taraftan, siz fayansı yeni döşettiğinizde eğer daha yapıştırıcı yaşken de bu sızıntılar olursa o kısım yapışmaz . her halükarda, o ısmı biraz tırtıklı ve çivi deliği ya da hafif oyuk bırakıp da yapıştırılması daha iyi olur.

Orada zaten wc var. ama söylemeyi unuttum olay yurtdışında gerçekleşiyor. bu yüzden giderler yukarıdan aşağıya duvarın arkasından gidiyor. Tabanda hiçbir şekilde gider borusu yok. o yüzden asma wc yapıyorlar genelde direk duvara bağlıyorlar tuvaleti. ev sahibiyle görüştük kadın diyor bizim evde kaçak yok:) dedim sizin eve ustam bakabilir mi diyor kız kardeşim wc de 1 saat sonra çıkar. ustanın da işi vardı gitti. yapacak bişey yok ya böyle fayans döşeyeğiz ya orayı açık bırakıp mahkemeye vereceğiz.

• ravrav kullanıcısına yanıt

Hocam ne mahkemesi? Türkler de bitti dedirtmeyin...

Adam bakmanıza karşı çıkmamış ki? Bakmak da konu değil. 1kg vb derz alıp direk müsait oldukları zaman yapılabilir. Derz ile çözülemeyecek tesisat ise, o da zor sayılmaz. Hatta masrafı da bişey tutmayacaktır üstlenmeyi bile düşünün.

mahkeme out, insanlık in... 2 dakikalık çözüm için kalp kıymayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

Hocam ne mahkemesi? Türkler de bitti dedirtmeyin...

Adam bakmanıza karşı çıkmamış ki? Bakmak da konu değil. 1kg vb derz alıp direk müsait oldukları zaman yapılabilir. Derz ile çözülemeyecek tesisat ise, o da zor sayılmaz. Hatta masrafı da bişey tutmayacaktır üstlenmeyi bile düşünün.

mahkeme out, insanlık in... 2 dakikalık çözüm için kalp kıymayın...

bugün kapısına gittik. kadın hışımla çıktı benim taksim geldi bizde su kaçağı falan yok. 1 dakika bakalım diye üsteledik iyi bakın ozaman dedi. usta dedi wc giderinden akıyor. 30 saniye sürmedi. kadın çıkın dışarı yoksa polis çağırırım diye bağırmaya başladı. bizde belediyeye gittik resmi gösterdik oradaki kadın biz gelip bakacağız tutanak tutacağız onla mahkemeye verirsiniz. siz yüzde yüz haklısınız dedi.

• ravrav kullanıcısına yanıt

"you are the most nice person in the world" diye başlayan bir cümleyle iletişime engel olan enerjyi yok edin.

Zaten fayansı yapıştırıp geçmeyi düşünüyordunuz, şimdi ne mahkemesi?

Masrafı zaten bu kadar tutuyor ben veririm deyin, muhakkak çözüm üretecektir.

Mahkemeyi en fazla sorunu çözmek için şart olarak söyleebilirdiniz ama ona da başvurmayın. Herşey kitlenirse beledyeden gelen kişilere rica edin anlatsınlar çözsünler...

• Çok yüksek ihtimalle arkadaşların da dediği gibi fayans aralarındaki derzlerden kaynaklı 3 kilo bütün banyoya yeter derz in kilosu da 3 5 lira. Fayansların araları güzelce kazınmalı sonra derz çekilmeli fayans aralarını kazımazsanız yeni yaptığınız derz adam gibi tutmaz bir süre yeni çekilen derz çatlar kendini atar yine boşluklar açılır. Süzgeç duvar ve kapı diplerini düzgün boşluk kalmayacak şekilde yapmalısınız yoksa bu devam eder su tesisattında kaçak olsa sürekli damlar pis su tesisatı da koku yapar. https://moderntesisatgoruntuleme.com// bu arkadaşlar bu işte uzman su kaçağının tam noktasını buluyorlar minimum hasar ile sorunu çözüyorlar Tekirdağ bölgesinde oturuyorsanız görüşmenizi tavsiye ederim. Sorun büyük ihtimalle derz kaynaklı yeni derz çekilirde sorun devam ederse su kaçaklarını tespit eden bir firma ile görüşmenizde fayda var.

• Acayip bir merakla girdim, mekanik veya elektronikle ne ilgisi var diye. Baya baya inşaat mevzusu sormuş ...

• goçhisar kullanıcısına yanıt
    Zamanında yönetici olmak istedim bu bölümde. Gerçekten sadece elektronik ile ilgili konular konuşulacaktı bu bölümde ama dönüş yapılmadı.

Hala da olabilirim yönetici
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    IBeyZaDeI I kullanıcısına yanıt

yöneticiye her zaman ihtiyaç var, yine başvurabilirsin. Ama konu tesisat ve bölüm de mekanik. Bu şekilde diş bilenen yöneticilerden olmayasın :-?

@IBeyZaDeI konu sahibi yurtdışında, tekirdağdan da ayık kafa çıkabilirseler yola işi alsınlar :)

• karafetva K kullanıcısına yanıt
    Bu konu için demiyorum zaten hocam , geçen gün tam 1 sayfa dolusu bilgisayar donanım işlemci ram konusu vardı. Ve bayağı da bekledi .

Aslında bu ev tamir tadilat bölümü forumda var mı bilmiyorum . Alçı sıva işte duşakabin montaj vs . Eğer böyle bir konu yoksa açılması düşüncesindeyim.
  • dfk24 kullanıcısına yanıt

Sitede ne forumlar alt konular vardır muhtemelen birçok kullanıcı bilmez. Aynı zamanda bilgi sunabilen kişiler de her forumda olmaz. Bu yüzden bazen dağılması sakıncalı oluyor. mesela donanımkonusunu elektroniğe açmasının sebebi; bilen birisi araştırmak. BU tip konular için, uzmanlarını etiketeyen otomatik sistem lazım ve bunu yazmıştım evvelden.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.